ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294

    ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

    Καλησπέρα παιδιά...
    Βρίσκομαι σε απελπιστική κατάσταση. Λόγω του έντονου άγχους που έχω τον τελευταίο καιρό φοβάμαι πάρα πολύ που θα φύγουν οι γονείς μου να πάνε την Παρασκευή διακοπές σε νησί. Εγώ φυσικά δεν διανοούμαι κάν να πάω μαζί τους( είμαι σε φάση που τρέμω στην ιδέα να είμαι μακριά απο την Αθήνα). Δεν μπορώ να το διαχειριστώ οτι θα είμαι μόνη με την αδερφή μου... Και αν συμβεί κάτι ; Αν με πιάσει κάτι τόσο έντονο ; Δεν θέλω να τρέχω στα νοσοκομεία για ηρεμιστική ένεση , που παρεπιπτόντως φοβάμαι να μου κάνουν... Αν βιώσω κάτι ανεξέλεγκτο τί θα κάνω; Οι γονείς μου δεν θα μπορούν να γυρίσουν βράδυ αν γίνει κάτι γιατί δεν έχει πτήσεις και πλοία. Πώς θα ανταπεξέλθω; Γυρνάνε στο μυαλό μου καταστάσεις τρελού φόβου και οτι θα τρέχω πανικόβλητη σε νοσοκομεία. Θέλω να μείνουν εδώ μόνο και μόνο για να νιώθω ασφάλεια. Δεν γίνεται όμως,έχουν πληρώσει τόσα πράγματα.τί θα κάνω;;; να τους πείσω να μείνουν;;; πόσες τύψεις αισθάνομαι.....

    Υ.Γ. είμαι 28 χρονών και έχω κρίσεις πανικού,αγοραφοβία και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή εδώ και 10 χρόνια. Ακολουθώ φαρμακευτική αγωγή με xanax και αναφρανιλ και πριν 2 βδομάδες ξεκίνησα (επιτέλους!) γνωσιακή ψυχοθεραπεία. Βέβαια τώρα ο γιατρός λείπει διακοπές και θα ξεκινήσουμε εντατικά τέλος του μήνα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΣΑΙ
    ΕΙΣΑΙ 28 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ;
    ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΚΙ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ
    ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    Εννοείται πως ειναι και εξάρτηση ... Και μόνο που σκέφτομαι οτι θα λειπουν τρέμω ολόκληρη .... Μουδιάζει το κεφάλι μου και πεθαίνω απο το αγχος ... Φαντασου οταν φτάσει η Παρασκευή πως θα ειμαι ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΦΥΓΟΥΝΕ
    ΤΕΣΠΑ ΜΙΚΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΓΤ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΦΤΑΝΕΙ
    ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΖΗΣΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ;ΕΣΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ
    ΑΛΛΙΩΣ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΦΤΑΝΕΙ
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ;ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΕΦΙΑ ΔΙΑΛΕΞΕ
    ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΑΥΤΗ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Σε καταλαβαινω απολυτα !!! Ειχα περασει τετοιο σταδιο..ειναι τρομακτικο !! Πες σε καποια θεια σ τιποτα ξαδερφια σ ου η καποιον που ξερει τ προβλημα σ να μεινει εκει τ βραδυ... Και πες οτι γινεται κατι.. Η αθηνα ειναι γεματη νοσοκομεια κοντα..οτιδηποτε να γινει παιρνεις εν ταξι και φευγεις..αν και κατα πασα πιθανοτητα δεν θα γινει γιατι εμμεις που εχουμε αγχος οταν ερχεται μια κρισιμη ωρα ειμαστε πιο ψυχραιμη και το κραταμε δεν τ αφηνουμε να βγει... Εμενα με επιανε πιο πολυ οταν σκεφτομουν οτι θα φυγουν παρα οταν ηδη εφευγαν ..γιατι μετα το κρατουσα τ αγχος δεν τ αφηνα να βγει.. Και στην αναγκη γτ δεν παιρνεις ενα χαναχ ;

Similar Threads

  1. Κοντεύω να τρελαθώ!!!
    By Swan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 04-12-2012, 00:01
  2. κοντευω να τρελαθω
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 15-02-2012, 15:48
  3. κοντευω να τρελαθω, υποχονδιαση;
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-2011, 20:38
  4. κοντευω να τρελαθω....
    By Anonymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2011, 01:31
  5. Ζηταω βοηθεια,νιωθω οτι κοντευω να τρελαθω
    By MasterTlef in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 41
    Last Post: 06-09-2009, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •