αγχος ατελειωτο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω οσες ξερω που εχω κοινωνικη φοβια μιλανε δυσκολα η μετα δυσκολιας εσυ παρλαρεις συνεχεια δε μου μιαζει να χεις τετιο πραγμα

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Συνολικα ειχα πανικους 4 χρονια αλλα χωρισμενα σε 2 φασεις..οχι συνεχομενα δλδ.Η πρωτη φαση,τα πρωτα δυο χρονια δλδ που ηταν τα πιο ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ να μου επιτραπει η εκφραση,το ξεπερασα μονη μου..Ειπα μια μερα στον εαυτο μου που ηταν σε κριση πανικου εκεινη την ωρα..ειπα ΠΕΘΑΝΕ!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!Μολις το ξεστομισα ειλικρινα σου μιλαω εφυγε!Ξαναγεννηθηκα.. Περασα καποια ανεμελα χρονακια και υστερα ξαναηρθε για αλλα 2 χρονια,οπου πηγα σε ψυχολογο βοηθηθηκα παρα πολυ..βεβαια ειχα γνωση του τι μου συμβαινει κατι που στην πρωτη φαση δεν ειχα και δυσκολευτηκα πολυ να αποδεχτω οτι ολο αυτο ηταν αγχος..Ειμαι 3 χρονια καθαρη
    To λαθος μου ηταν οτι ειχα βρει αγχολυτικο τις μπυρες...Τελος παντων πηγε αργα,οποτε ξαναβρεθει ευκαιρια θα τα ξαναπουμε..Μην αγχωνεσαι ειναι κατι που ξεπερνιεται αν οχι απολυτα,τουλαχιστον θα μαθεις να το διαχειριζεσαι να εισαι σιγουρη γι'αυτο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω οσες ξερω που εχω κοινωνικη φοβια μιλανε δυσκολα η μετα δυσκολιας εσυ παρλαρεις συνεχεια δε μου μιαζει να χεις τετιο πραγμα
    ειπα οτι εχω στοιχεια κοινωνικη φοβιας.. ναι εγω μιλαω.. δε εχω θεμα σ αυτο..αλλο θεμα εχω..

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω οσες ξερω που εχω κοινωνικη φοβια μιλανε δυσκολα η μετα δυσκολιας εσυ παρλαρεις συνεχεια δε μου μιαζει να χεις τετιο πραγμα
    κοινωνικη φοβια σε φορουμ?Την παλευεις Αλεκο??Μην ανοιγεις το κουτι ρε γαμωτο..μην απαντας σε ολα..ειδικα στους πανικους.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Συνολικα ειχα πανικους 4 χρονια αλλα χωρισμενα σε 2 φασεις..οχι συνεχομενα δλδ.Η πρωτη φαση,τα πρωτα δυο χρονια δλδ που ηταν τα πιο ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ να μου επιτραπει η εκφραση,το ξεπερασα μονη μου..Ειπα μια μερα στον εαυτο μου που ηταν σε κριση πανικου εκεινη την ωρα..ειπα ΠΕΘΑΝΕ!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!Μολις το ξεστομισα ειλικρινα σου μιλαω εφυγε!Ξαναγεννηθηκα.. Περασα καποια ανεμελα χρονακια και υστερα ξαναηρθε για αλλα 2 χρονια,οπου πηγα σε ψυχολογο βοηθηθηκα παρα πολυ..βεβαια ειχα γνωση του τι μου συμβαινει κατι που στην πρωτη φαση δεν ειχα και δυσκολευτηκα πολυ να αποδεχτω οτι ολο αυτο ηταν αγχος..Ειμαι 3 χρονια καθαρη
    To λαθος μου ηταν οτι ειχα βρει αγχολυτικο τις μπυρες...Τελος παντων πηγε αργα,οποτε ξαναβρεθει ευκαιρια θα τα ξαναπουμε..Μην αγχωνεσαι ειναι κατι που ξεπερνιεται αν οχι απολυτα,τουλαχιστον θα μαθεις να το διαχειριζεσαι να εισαι σιγουρη γι'αυτο.
    και μενα καπωσ ετσι.. πριν 7 χρονια και το ξεπερασα σε 3 4 μηνεσ με ειδικο.. και τωρα εδω και ενα χρονο παλι.. αρα δε ειμαι μονη μ...αφου το ξεπερασεσ και συ θα το ξεπερασω και εγω.. μοιαζουν λιγο οι κρισεισ μας.. μακαρι ρε γαμωτο..

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    και μενα καπωσ ετσι.. πριν 7 χρονια και το ξεπερασα σε 3 4 μηνεσ με ειδικο.. και τωρα εδω και ενα χρονο παλι.. αρα δε ειμαι μονη μ...αφου το ξεπερασεσ και συ θα το ξεπερασω και εγω.. μοιαζουν λιγο οι κρισεισ μας.. μακαρι ρε γαμωτο..
    Πηγαινα για καφε και ειχα το πιεσομετρο στην τσαντα..χεχεχεχε..

    Καληνυχτα και εδω θα ειμαστε

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    χαχαχα...
    καληνυχτα.... s xv steilei p.m.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    ειπα οτι εχω στοιχεια κοινωνικη φοβιας.. ναι εγω μιλαω.. δε εχω θεμα σ αυτο..αλλο θεμα εχω..
    οσοι εχουν στιχεια κοινωνικης φοβιας δε μιλανε κ τοσο ιδρωνεις να τους παρεις λεξη

    μην απαντας σε ολα..ειδικα στους πανικους
    αυτο σημαινει οτι μονο σε αυτους πρεπει να απανταω ασπρο εσυ κατραμι εγω

    Μην ανοιγεις το κουτι ρε γαμωτο..
    δεν εχει σχεση με κουτια αν στρωθεις στο διαβασμα κ κατανωησεις τη ψυχολογια θα σου πω εγω αν ξεπερνιετε η οχι με τη δυναμη της πιστης μπορεις να κανεις το ασπρο μαυρο εγω εμαθα πχ ζωγραφικη απορριπτωντας τα παντα οτι ακουσα απο σχολες τα εφτυσα κ τα πεταξα οπως ηταν κ συνεχισα την ιδια τακτικη σε ολα κ τελικα με παραδεχτηκαν θεοι κ διαβολοι με το πεισμα μου κ την επιμονη μου

    τελικα στη ζωη δε πανε μπροστα αυτοι που εχουν τις περισσοτερες γνωσεις ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ Κ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    θα διαφωνησω για τη κοινωνιοφοβια.. εγω γενικα μιλαω και εξω και μεσα στο φορουμ.. δε εχω τετοια θεματα..το θεμα μου ωσ προσ το στοιχειο τησ κοινωνιοφοβιας ειναι αλλο..
    για να καταλαβεισ δε θελω οταν βγαινω εξω για καφε για φαι καπου τελοπαντων να με πιασει κριση πανικου γιατι δε θελω να δουν οι αλλοι..οι γυρω μου.. ακομα και αν δε ξερουν οτι ειναι κριση πανικου και το ξερω μονο εγω.. δε μπορω.. νιωθω οτι θα με λυπηθουν θα με πουν τρελη και τετοια..πραγματα τα οποια δε ισχυουν..
    τωρα καταλαβεσ τι εννοω?

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω οσες ξερω που εχω κοινωνικη φοβια μιλανε δυσκολα η μετα δυσκολιας εσυ παρλαρεις συνεχεια δε μου μιαζει να χεις τετιο πραγμα
    Κοινωνικη φοβια στο πληκτρολογιο?Οπως ειπε και η θυρα η κοινωνικη φοβια εχει να κανει με τα συμπτωματα των πανικων (και οχι μονο),δλδ το να μην δει καποιος οτι τρεμεις,οτι λαχανιαζεις πχ ,οτι κοκκινιζεις και αλλα πολλα!Εσυ λες οτι παρλαρει εδω..Νικητας Καυκιος την εχεις δει γαμωτο??

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Κοινωνικη φοβια στο πληκτρολογιο?Οπως ειπε και η θυρα η κοινωνικη φοβια εχει να κανει με τα συμπτωματα των πανικων (και οχι μονο),δλδ το να μην δει καποιος οτι τρεμεις,οτι λαχανιαζεις πχ ,οτι κοκκινιζεις και αλλα πολλα!Εσυ λες οτι παρλαρει εδω..Νικητας Καυκιος την εχεις δει γαμωτο??
    χαχα.. ακομα εδω εισαι?? αυτο του εξηγω αλλα δε απανταει..

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Κοινωνικη φοβια στο πληκτρολογιο?Οπως ειπε και η θυρα η κοινωνικη φοβια εχει να κανει με τα συμπτωματα των πανικων (και οχι μονο),δλδ το να μην δει καποιος οτι τρεμεις,οτι λαχανιαζεις πχ ,οτι κοκκινιζεις και αλλα πολλα!Εσυ λες οτι παρλαρει εδω..Νικητας Καυκιος την εχεις δει γαμωτο??
    Μεχρι τωρα εχοντας υποψη τον εαυτο μου σχετικα με τους πανικους που τον εχω βαλει κατω κ του εχω βγαλει το λαδι στις αναλυσεις σχετικα με αυτο το θεμα καταλυξα σε ενα πολυ απλο συμπερασμα οπιος απαρνιεται τον εαυτο του οσα πιστευει κ οσα τον εκφραζουν καταληγει σε αυτη τη κατασταση κ αυτο το λεω εχοντας μου γινει βιωμα ολα αυτα περνωντας απο ολες τις φασεις κ ολα τα σταδια οταν εχεις ενα οπιοδηποτε προβλημα αυτο σημαινει οτι χρειαζεσε γνωσεις
    για το πως θα το αντιμετοπισεις (1+1=2 δηλαδη) τοσα βιβλια υπαρχουν για να διαβασει κανεις κ να μαθει.
    αν λοιπον μαθεις ολα απλα ειναι..

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    χαχα.. ακομα εδω εισαι?? αυτο του εξηγω αλλα δε απανταει..
    α;χαχαχαχα! αστειο ε? αντι να απαντησω εγω που θα με γραψετε στα @@@ σαν διαβασε αυτο.. http://www.e-psychology.gr/personali...ndios-nikolaos

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    493
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    Μεχρι τωρα εχοντας υποψη τον εαυτο μου σχετικα με τους πανικους που τον εχω βαλει κατω κ του εχω βγαλει το λαδι στις αναλυσεις σχετικα με αυτο το θεμα καταλυξα σε ενα πολυ απλο συμπερασμα οπιος απαρνιεται τον εαυτο του οσα πιστευει κ οσα τον εκφραζουν καταληγει σε αυτη τη κατασταση κ αυτο το λεω εχοντας μου γινει βιωμα ολα αυτα περνωντας απο ολες τις φασεις κ ολα τα σταδια οταν εχεις ενα οπιοδηποτε προβλημα αυτο σημαινει οτι χρειαζεσε γνωσεις
    για το πως θα το αντιμετοπισεις (1+1=2 δηλαδη) τοσα βιβλια υπαρχουν για να διαβασει κανεις κ να μαθει.
    αν λοιπον μαθεις ολα απλα ειναι..
    αλλο λεω εγω και αλλο εσυ...

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    αλλο λεω εγω και αλλο εσυ...
    εγω λεω κατι πολυ απλο αληθεια εχετε αναρωτιθει ποτε τι ακριβως προσπαθει να πει η λεζαντα πανω στα κιτρινα γραματα ειναι απλο..

    κανετε ολοι πεντακοσιες αυτοδιαγνωσεις
    πχ
    εχω καταθλιψη, αγχος, φοβιες, κλπκλπκλπ κ στο τελος αυτοπακετονεστε μεσα σε ολες αυτες τις σκεψεις κ φτανετε σε αδιεξοδο εξαιτιας των σκεψεων σας δηλαδη των αυτοδιαγνωσεων σαν το εχω πει μια ντουζινα φορες ως τωρα κ σεις σκεφτεστε ασχετα πραγματα που δεν εχουν σχεση με το θεμα οπως αν τα εχω με αμφισεξουαλικες κλπκλπκλπ δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να το καταλαβει καπιος αυτο?

    οταν καπιος εχει 24 ωρες στο μυαλο του σκεφτετε την λεξη εχω καταθλιψη πανικους κλπκλπ πως θα το ξεπερασει ετσι? αφου για να ξεπερασεις κατι πρεπει να σκεφτεσε δεν εχω

    τοσο δυσκολο ειναι?????????????????

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •