Βοηθεια!!! - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 20 FirstFirst ... 917181920 LastLast
Results 271 to 285 of 288
  1. #271
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    αρα!η απο εντερο θα παω η απο μαστο η απο οτι να ναι.....αρα σε τι να ελπιζω?αυτο που σκεφτομαι μονο ειναι οι επιπωνες διαδικασιες (εγχειρησεις, χημειοθεραπειες και δε συμαζευεται)....δε θελω τιποτα.απλα να μη ποναω και να φυγω ησυχα
    Μην γινεσαι ηττοπαθης.οι μαστοι κατα κυριο λογο εχουν παντα καποια οζακια χωριςνα σημαινει κατι κακο.ειναι λογω ορμονικων διαταραχων και τιποτε περισσοτερο.κανεις μαστοψηλαφιση γενικοτερα;εγω ειχα κανει πριν χρονια υπερηχο μαστου διοτι εβγαζα ενα υποκιτρινο υγρο απο την μια θηλη και τελικα ηταν απλα διαταραχη ορμονικη καθως το ιδιο εβγαλε η κυτταρολογικη και η υπερηχογραφικη εξεταση κι εχω και κληρονομικοτητα καρκινου μαστου απο την θεια μου.φετος θα επρεπε να κσνω πρωτη φορα στη ζωη μου μαστογραφια αλλα αν δεν σταματησω να παραγω γαλα επι δυο χρονια τωρα δεν γινεται να κανω οποτε λεω αμην να σταματησω.

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by kathy® View Post
    Μην γινεσαι ηττοπαθης.οι μαστοι κατα κυριο λογο εχουν παντα καποια οζακια χωριςνα σημαινει κατι κακο.ειναι λογω ορμονικων διαταραχων και τιποτε περισσοτερο.κανεις μαστοψηλαφιση γενικοτερα;εγω ειχα κανει πριν χρονια υπερηχο μαστου διοτι εβγαζα ενα υποκιτρινο υγρο απο την μια θηλη και τελικα ηταν απλα διαταραχη ορμονικη καθως το ιδιο εβγαλε η κυτταρολογικη και η υπερηχογραφικη εξεταση κι εχω και κληρονομικοτητα καρκινου μαστου απο την θεια μου.φετος θα επρεπε να κσνω πρωτη φορα στη ζωη μου μαστογραφια αλλα αν δεν σταματησω να παραγω γαλα επι δυο χρονια τωρα δεν γινεται να κανω οποτε λεω αμην να σταματησω.
    βρε καθυ μου παντα αισιοδοξη!!!σε θαυμαζω γι αυτο.το εδειξα στη μαμα μου τωρα και με κατσαδιασε οτι τρεχω στους γιατρους παλι.εγω τωρα πρεπει να κανω και υπερηχο για να δουν αν οι οζοι ειναι συμπαγεισ η οχι ...αλλα τρεχαματα απο κει

  3. #273
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    macedonia
    Posts
    69
    Quote Originally Posted by ERIKA View Post
    βρε καθυ μου παντα αισιοδοξη!!!σε θαυμαζω γι αυτο.το εδειξα στη μαμα μου τωρα και με κατσαδιασε οτι τρεχω στους γιατρους παλι.εγω τωρα πρεπει να κανω και υπερηχο για να δουν αν οι οζοι ειναι συμπαγεισ η οχι ...αλλα τρεχαματα απο κει
    Οτιδηποτε κι αν εμφανιζεται μπροστα σου να εισαι χαμογελαστη....καντο....δεν βλεπεις εμενα ρε συ στο φεισμπουκ τρελλα;εκει μεσα ολοι κανουν ψυχοθεραπεια μαζι μου κυριολεκτικα χαχαχα.μην το γελας σε ενα μηνα απο τωρα θα αλλαξεις...στο εγγυωμαι!!

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    καλημερα κι οποιος αντεξει

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    χρονια πολλα σε ολους για τη γιορτη της μεγαλοχαρης.ειθε να μας δινει σωματικη και ψυχικη υγεια σε ολους

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    ωραια!!!ολος ο κοσμος χαιρεται κι εγω ποναω και επιπλεον ξαναπαρουσιστηκε η candida στο στομα.ουτε μηνας δε περασε απο την αγωγη....

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    εγω σε καταλαβαινω εχω στοματιτιδα 8 μηνες και ολες οι εξετασεις αρνητικες
    μεχρι καρκινο νομιζα πως εχω
    τελικα νομιζω πως ειναι ψυχοσωματικο κι αυτο ,ειχα και candida και σπαστικη κολλητιδα,με τα ψυχοφαρμακα εφυγε

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by stellagr View Post
    εγω σε καταλαβαινω εχω στοματιτιδα 8 μηνες και ολες οι εξετασεις αρνητικες
    μεχρι καρκινο νομιζα πως εχω
    τελικα νομιζω πως ειναι ψυχοσωματικο κι αυτο ,ειχα και candida και σπαστικη κολλητιδα,με τα ψυχοφαρμακα εφυγε
    σε μενα ουτε αυτα δυστυχως....

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    χρειαζετε αντιψυχωτικα για να μην σωματοποιεις

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by stellagr View Post
    χρειαζετε αντιψυχωτικα για να μην σωματοποιεις
    1.5 χρονο παιρνω αλλα αντι να μειωνονται τα ψυχοσωματικα, πλυθαινουνε....

  11. #281
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by thura7 View Post
    χαχαχα... θα κανω μπουμ κ θα δεισ .χοχοχοχοχο

    υ.γ. σ εχω στειλει π.μ.
    μ αρεσε που μου λεγες καποτε να κοψω τα πμ καλα σε ασχετο νομιζες οτι απευθυνοσουν? εγω εχω ματια κ στη πλατη ακομα

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    καλα παιδια με εχουν πιασει οοοολα παλι.εντερο, στωματιτιδα, πονος στο στηθος....ειναι ολη η οικογενεια εδω ωα γιορτασουμε το μπαμπα κι εγω ξαπλωμενη στο κρεββατι.Α!εκανα κι εμετο και δε μπορω να φαω τιποτα.γιατι να ειμαι τοσο χαλια.κουραστηκα πια

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    Λοιπον.απο χθες στωματιτιδα και τρελος βηχας.πηρα ενα αντιμυκιτισιακο εναιωρημα που μου ειχε δωσει ο γιατρος μου τον προηγουμενο μηνα και μου φαινεται οτι ο μυκητας στο στωμα υποχωρησε αλλα φοβαμαι οτι εχει περασει στους πνευμονες.εντερο ποναει και αριστερα και δεξια.φοβαμαι να το πω στους γονεις μου γιατι θα μου φωναξουν παλι.η ψυχιατρος μου θα μου πει να παρω στεντον αλλα εχω παρει ηδη ενα σημερα.....δε ξερω τι να κανω πια.πιστευω οτι ο οργανισμος μου κλεινει σιγα-σιγα και δε ξερω πια που αλλου να απευθυνθω

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    407
    ολοι μου λενε να μην ασχολουμαι με γιατρους και αρρωστιες, οτι εχω αποξενοθει απο ολους και οτι ολα ειναι στο μυαλο μου.αλλα εδω για μια προληπτικη εξεταση παω και ολο και κατι βρισκουν και να σου επανεξετασεις και παλι στο γιατρο και συνεχεια αυτος ο κυκλος.ολοι μου λενε οτι ειναι ψυχοσωματικα.αν ειναι ετσι, τοτε μπορουν να γινουν πολυ πολυ σοβαρα.κι εγω αφου παιρνω την αγωγη μου κανονικα και κανω τη ψυχαναληση μου συστηματικα και δε βλεπω αποτελεσμα τι κανω λαθος???ποναω, δε μπορω να ζησω φυσιολογικα, καποιος ασ βοηθησει

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    berlin
    Posts
    101
    σε ενδοκρινολογο πηγες? γιατι κι εμενα ο ψυχιατρος μου ειπε επειδη δεν με πιανουν τα αντικαταθλιπτικα να κανω ορμονικη ,η οποια να ξερεις φερνει και στοματιτιδες

Page 19 of 20 FirstFirst ... 917181920 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •