Μόλις χώρισα. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Βασικα τι ανεβαζει αυτος? τι βλεπεις?

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    19
    μουσική με νοήματα όλο περί έρωτα , απώλειας κλπ , πράγματα τέλος πάντων που εγώ που τον ξέρω καλά αντιλαμβανομαι "τι θέλει να πει ο ποιητής"

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Kαλο ειναι αυτο. Στην αρχη φανηκε πιο σκληρος, αυτα δειχνουν οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα κ τον καει. Στο τσατ μπαινει?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mparmpouni View Post
    Σήμερα το βράδυ γενικώς δεν είμαι πολύ στα καλά μου. Τα προηγούμενα βράδια ήμουν σαφώς καλύτερα. Είναι και αυτός ο ρουφιάνος το fb... που απ τη μια τον έχω κάνει unfollow και απ την άλλη μπαίνω με την πρώτη ευκαιρία στο προφιλ του και βλέπω τι ανεβάζει και μου γ#$#ται η διάθεση. Ξέρω οτι αυτό που κάνω είναι μέγα λάθος και ο απόλυτος μαζοχισμός. Αλλά τον βλέπω όλη μέρα στο facebook να ανεβάζει διάφορα κομμάτια με νόημα και γενικώς να δείχνει περίτρανα οτι είναι σκατα. Απ τη μια με πιάνουν τα νεύρα μου και μου ρχεται να τον κάνω block (αλλά δεν θέλω ουσιαστικά) και απ την άλλη είμαι στο τσακ να του μιλήσω στο τσατ. 'Εστω να τον ρωτήσω τι κάνει. Ψυχολογική υποστήριξη από αυτόν που φευγει απ τη σχέση στον άλλο έχετε ξαναδεί;;; εγώ όχι πάντως. Δεν το χω κάνει ακόμη , είπα να γράψω εδώ αντί να το κάνω . Αλλά πραγματικά θα το αποφύγω με νύχια και με δόντια γιατί μου φαίνεται τελείως pathetic. Έτσι κι αλλιώς πριν φύγω για τη σχολή τον Σεπτέβρη μάλλον θα βρεθώ μαζί του (αν το θέλει και αυτός βέβαια) για να του δώσω κάτι που έχει ξεχάσει σπίτι μου (και δεν είναι και δικό του , του πατέρα του είναι , οπότε πρέπει να του το δώσω κάπως). Εκεί ίσως γίνει μια κουβέντα πιο ψυχραιμη όπως και να χει. Ουφ , δεν ξέρω ρε παιδιά σήμερα είμαι πολύ πιο σκατά από τις προηγούμενες μέρες ... :(
    Εγω θα ελεγα παντως οτι αυτα τα εργαλεια στο φβ που εχουν βαλει ειναι εισβαρος των χρηστων γιατι ετσι οταν τους προτρεπουν να διακοπτουν καθε επικοινωνια με το παραμικρο με υπουλες μεθοδους ετσι δε προκειται να στεριωσει κανεις εκει μεσα κ ο λογος ειναι απλος... σε καθε επαφη που θα μπορουσε να εχει καπιος με καπιον αλλο θα υπαρξουν καλες στιγμες κ κακες στιγμες γιατι απλα ετσι ειναι η ζωη ειναι σαν ενα πηγαδι που απο τη μια ακρη του χανει νερο κ απο την αλλη του βαζεις νερο ετσι λοιπον αν καθε φορα που σημαινει κατι διακοπτουμε καθε επικοινωνια κανεις δε προκειται να στεριωσει εκει μεσα κ ολοι θα ειναι περαστικοι
    ειναι πρακτικα αδυνατον καπιον να τον προσελκιεις συνεχεια χωρις καπια στιγμη κ να τον αποθησεις.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μπαρμπουνι ειμαι καπως στη θεση του φιλου σου. Πριν δεκα μερες με χωρισε ο φιλος μου. Εγω τον εσβησα απο φβ, σκαιπ παντου. Ουτε θελω να βλεπει ουτε να βλεπω τι κανει. Και μηνυματα που μου εστειλε μετα να δει τι κανω δεν απαντησα ουτε θα απαντησω ποτε. Ο φιλος σου ακολουθει λαθος τακτικη. Οταν χωριζεις, ειτε σε χωριζουν ειτε τους χωριζεις, κοβεις μαχαιρι επαφες, παιρνεις ολους τους φιλους τηλ και εισαι ολη μερα καθε μερα και καθε βραδυ εξω. Εγω αυτο κανω. Απο τοτε που χωρισα παω καθε μερα για μπανιο, πηγα σε συναυλια, βγηκα για φαγητο πολλες φορες, καθε μερα και καθε βραδυ ειμαι εξω, συναναστρεφομαι με κοσμο, σε λιγες μερες θα παω διακοπες και οποτε με πιανουν μαυρες μιλαω με φιλους η με τη μανα μου στο τηλ για να με βριζουν και να με συνεφερνουν οτι δεν αξιζει να στεναχωριεμαι. Μετα απο 6 επωδυνους χωρισμους ετσι εχω μαθει οτι πρεπει να αντιμετωπιζεται η κατασταση. Και λειτουργει γιατι μια εβδομαδα μετα ημουν ηδη πολυυ καλυτερα!!! Αν καθεσαι σπιτι και κλαις και ακους καψουροτραγουδα, και τον σκεφτεσαι και τον ξανασκεφτεσαι και δεν εχεις αντιπερισπασμους για το μυαλο σου, τοτε επιμηκυνεις κατα πολυ το διαστημα πενθους και καθυστερεις το ξεκολλημα. Εγω πιστευω οτι αυτο πρεπει να γινεται οσο γρηγοροτερα..
    Ειναι λοιπον ο καλυτερος τροπος, τουλασχιστον για μενα. Ουτε θελω να μαθω τι κανει ουτε να μαθει τι κανω. Και οσο για το οτι εισαι το μονο ατομο που χωρισε καποιον και μετα του κανει υποστηριξη, πιστεψε με δεν εισαι, και υπαρχουν και καλυτερα!!! Εμενα με χωριζε και του εκανα ψυχολογικη υποστηριξη για να με χωρισει!!!!!!!! Χαχαχαχαχα. Αλλα απαξ και εγινε, αντιο για παντα. Για να προστατευσω τον εαυτο μου και εκεινον. Ουτε σαδιστρια ειμαι να βασανιζω τον αλλον ουτε μαζοχα να βασανιζω εμενα. Αυτα..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Γιατι χωρισατε λιλιουμ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    γιατι με βαρεθηκε, ξενερωσε και ηθελε κι αλλες εμπειριες! το δεδομενο το βαριεται ο ανθρωπος, οι δυσκολιες τον κουραζουν, οι ανασφαλειες τον ξενερωνουν, οι ευθυνες τον τρομαζουν, ειδικα αν ειναι ανωριμος, και το καλο ανοιγει την ορεξη για κατι καλυτερο, ειδικα αν υπαρχουν απωθημενα πισω! :D

    μπορει να φταιει και το μπαντ ταιμινγκ, η διαφορετικη φαση ζωης και η ασυμφωνια χαρακτηρων :p

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Mε μπερδεψες! Βασικα ο ιδιος τι σου πε?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    οτι δεν ηθελε να χωρισουμε αλλα επρεπε, γιατι ηθελε κι αλλες εμπειριες, επειδη εγω ημουν η πρωτη του σχεση στα 26 του, και δεν ειχε μετρο συγκρισης ωστε να ξερει αν εγω ειμαι το καλυτερο για αυτον. Οτι εβλεπε γυναικες γυρω του και ηθελε να τις πηδηξει ολες, τρελαινοταν, και δεν ηθελε να με κερατωσει. Ο,τι οταν ειδε επιτελους τι ωραιο που ειναι να εισαι με μια γυναικα (γιατι για χρονια ηταν μπλοκαρισμενος στο σεξουαλικο για αυτο ειχε και απωθημενα και εγω τον ξεμπλοκαρα) ηθελε να τις δοκιμασει ολες. Επισης οτι δεν ειναι ερωτευμενος μαζι μου, ουτε καν με αγαπαει πια, απλα "νοιαζεται" για μενα. ΞενεραααααααααααααΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Τον ξεμπλοκαρησες τοσο πολυ φαινεται που τον εκανες αστερι!:p Σε λιγο θα σου ζηταει και συμβουλες για γκομενες!

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    19
    χαχαχα δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά τουλάχιστον γελάω με αυτα που διαβαζω. θα απαντήσω και εκτενέστερα πιο μετά , τώρα είμαι από κινητό.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τον ξεμπλοκαρησες τοσο πολυ φαινεται που τον εκανες αστερι!:p Σε λιγο θα σου ζηταει και συμβουλες για γκομενες!
    ναι το εβλεπα το σεναριο να ερχεται για αυτο εκαψα γεφυρες επικοινωνιας. Ας ρωταει τους φιλους του τα καμμενα μπακουρια, όπως ηταν και αυτος και οπως θα ξαναγινει, συμβουλες για γκομενες. ας γελασω! χα!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Οταν λες ηταν μπλοκαρισμενος σεξουαλικως τι εννοεις???

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    μπαρμπουνι ειμαι καπως στη θεση του φιλου σου. Πριν δεκα μερες με χωρισε ο φιλος μου. Εγω τον εσβησα απο φβ, σκαιπ παντου. Ουτε θελω να βλεπει ουτε να βλεπω τι κανει. Και μηνυματα που μου εστειλε μετα να δει τι κανω δεν απαντησα ουτε θα απαντησω ποτε. Ο φιλος σου ακολουθει λαθος τακτικη. Οταν χωριζεις, ειτε σε χωριζουν ειτε τους χωριζεις, κοβεις μαχαιρι επαφες, παιρνεις ολους τους φιλους τηλ και εισαι ολη μερα καθε μερα και καθε βραδυ εξω. Εγω αυτο κανω. Απο τοτε που χωρισα παω καθε μερα για μπανιο, πηγα σε συναυλια, βγηκα για φαγητο πολλες φορες, καθε μερα και καθε βραδυ ειμαι εξω, συναναστρεφομαι με κοσμο, σε λιγες μερες θα παω διακοπες και οποτε με πιανουν μαυρες μιλαω με φιλους η με τη μανα μου στο τηλ για να με βριζουν και να με συνεφερνουν οτι δεν αξιζει να στεναχωριεμαι. Μετα απο 6 επωδυνους χωρισμους ετσι εχω μαθει οτι πρεπει να αντιμετωπιζεται η κατασταση. Και λειτουργει γιατι μια εβδομαδα μετα ημουν ηδη πολυυ καλυτερα!!! Αν καθεσαι σπιτι και κλαις και ακους καψουροτραγουδα, και τον σκεφτεσαι και τον ξανασκεφτεσαι και δεν εχεις αντιπερισπασμους για το μυαλο σου, τοτε επιμηκυνεις κατα πολυ το διαστημα πενθους και καθυστερεις το ξεκολλημα. Εγω πιστευω οτι αυτο πρεπει να γινεται οσο γρηγοροτερα..
    Ειναι λοιπον ο καλυτερος τροπος, τουλασχιστον για μενα. Ουτε θελω να μαθω τι κανει ουτε να μαθει τι κανω. Και οσο για το οτι εισαι το μονο ατομο που χωρισε καποιον και μετα του κανει υποστηριξη, πιστεψε με δεν εισαι, και υπαρχουν και καλυτερα!!! Εμενα με χωριζε και του εκανα ψυχολογικη υποστηριξη για να με χωρισει!!!!!!!! Χαχαχαχαχα. Αλλα απαξ και εγινε, αντιο για παντα. Για να προστατευσω τον εαυτο μου και εκεινον. Ουτε σαδιστρια ειμαι να βασανιζω τον αλλον ουτε μαζοχα να βασανιζω εμενα. Αυτα..
    καλα κανεις λιλιουμ κ καις το πελεκουδι . τι γινεται ομως οταν αυτος που σε χωριζει ειναι ενας δυνατος ερωτας ? τοτε θελει οχι μια βδομαδα αλλα μηνες χρονο ... παντως εσυ καλα κανεις :) ;)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    καλα κανεις λιλιουμ κ καις το πελεκουδι . τι γινεται ομως οταν αυτος που σε χωριζει ειναι ενας δυνατος ερωτας ? τοτε θελει οχι μια βδομαδα αλλα μηνες χρονο ... παντως εσυ καλα κανεις :) ;)
    ποιος σου ειπε οτι δεν ηταν μεγαλος ερωτας? ειπα κατι τετοιο? και δεν ειπα οτι το ξεπερασα τελειως, ειπα οτι ειμαι πολυ καλυτερα. εχεις κατι αλλο να σχολιασεις γιατι εχω και τα νευρα μου?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μόλις χώρισα...
    By melissa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2011, 18:03
  2. Μολις 16 οταν εχασα τον μπαμπα μου..
    By Αρτεμις in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 19-07-2010, 12:46
  3. Δύσπνοια μόλις αρχίζει ο ύπνος
    By billides2 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 4
    Last Post: 13-01-2010, 23:02
  4. Μολις βρηκα ενα bug!
    By Boltseed in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 26-05-2008, 21:55
  5. Replies: 18
    Last Post: 01-07-2006, 12:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •