Πως να βελτιωσουμε την σωματικη και ψυχικη μας υγεια φυσικα - Δωρεαν βιβλιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807

    Πως να βελτιωσουμε την σωματικη και ψυχικη μας υγεια φυσικα - Δωρεαν βιβλιο

    Βρηκα αυτο το δωρεαν βιβλιο για το πως να βελτιωσουμε τη σωματικη και πνευματικη μας υγεια.

    Ουσιαστικα μονο ετσι βελτιωνεις την υγεια σου, τα φαρμακα ειναι απλως για τα συμπτωματα και φτιαχνουν ενα πραγμα και χαλανε δεκα
    μιας και ειναι ολα δηλητηρια.

    Το προλογιζει και ο τεως προεδρος του οργανισμου προστασιας και ελεγχου τροφιμων (ΕΦΕΤ) Κατσαρος.

    Δειτε το και πραγματικα μονο ετσι εχουμε ελπιδα. Βεβαια τα φαρμακα δε τα κοβω, αλλα τουλαχιστον ετσι θα νιωθω πιο ευτυχισμενος και θα ειμαι και υγιης.

    http://www.oikologoi.gr/Krimmeni_Gnosi.pdf
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  2. #2
    nai αλλα ειναι γενικα και αοριστως αυτες οι αποψεις οσο αφορα τη σχιζοφρενια μαους ειναι ονειροποληση...ΥΓ εγω μαους θα χαιρομουν παραπανω συγκεκριμενα αν τονιζες το οτι εισαι χορτοφαγος κ πως την ειρηνη μεσα μας θα την βρουμε αν δεν τρωμε ζωντανα πλασματα κ εμεις οι σχιζοφρενεις'' κ οι φυσιολογικοι''

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    41
    Καλός ο κύριος που τα γράφει αλλά πλέον τίποτα δε πιστευω οτι ειναι υγιηνο. Ενταξει να τρωμε φυτα και φρουτα αλλά και αυτα εχουν λιπασματα, φυτοφαρμακα, και παει λεγοντας.
    Μια αυλη και να φυτευεις οτι μπορεις, οσοι πιανουν τα χερια τους, ειναι και καλη γυμναστικη. η ταπεινη μου γνωμη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    και παλι.. εχει βρεθει οτι ειναι καλυτερο να τρως φρουτα με φυτοφαρμακα παρα να μη τρως καθολου.

    ουσιαστικα κρεατα,γαλατα,τυρια κλπ πρεπει να τα βγαλουμε απο τη ζωη μας εαν θελουμε να ειμαστε υγιεις.

    απλα πρεπει να σκεφτουμε τι θα τρωγαμε αμα ειμασταν μονοι μας στη φυση. αυτο ειναι που μας ταιριαζει.

    πρωτα θα τρωγαμε φυτα, καρπους κλπ. και ολα αυτα πριν την ανακαλυψη της φωτιας.

    μπορουμε να φαμε κρεας με τριχωμα, οχι ! μπορουμε να το σκοτωσουμε μονο με τα χερια μας ; δυσκολο..

    ασε για τα γαλατα. κανενα ζωο δε πινει γαλα οταν βγαλει δοντια και πινει παντα γαλα του ειδους του.

    ολες αυτες τις ανωμαλιες του πολιτισμου μας τις πληρωνουμε πολυ αυστηρα σε αρρωστιες.

    Quote Originally Posted by phantasy74 View Post
    Καλός ο κύριος που τα γράφει αλλά πλέον τίποτα δε πιστευω οτι ειναι υγιηνο. Ενταξει να τρωμε φυτα και φρουτα αλλά και αυτα εχουν λιπασματα, φυτοφαρμακα, και παει λεγοντας.
    Μια αυλη και να φυτευεις οτι μπορεις, οσοι πιανουν τα χερια τους, ειναι και καλη γυμναστικη. η ταπεινη μου γνωμη
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    μη το λες. πολλοι εχουν την προδιαθεση για σχιζοφρενεια αλλα δεν αρρωσταινουν ολοι.

    ειχαμε επιβαρυμενη υγεια για αυτο πυροδοτηθηκε η αρρωστεια. αλλιως θα αντεχαμε στο στρες. γιατι αυτο ειναι η σχιζοφρενεια. στρες που δεν ελεγχεται.

    τωρα μετα απο καταναλωση των φαρμακων τοσα χρονια εχει ψηθει ο εγκεφαλος μας και δε φτιαχνει δε λεω για αυτο και παντα θα παιρνω φαρμακα.

    στην τελικη, το βιβλιο ειναι τσαμπα και λεει ορισμενα σωστα πραγματα.

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    nai αλλα ειναι γενικα και αοριστως αυτες οι αποψεις οσο αφορα τη σχιζοφρενια μαους ειναι ονειροποληση...ΥΓ εγω μαους θα χαιρομουν παραπανω συγκεκριμενα αν τονιζες το οτι εισαι χορτοφαγος κ πως την ειρηνη μεσα μας θα την βρουμε αν δεν τρωμε ζωντανα πλασματα κ εμεις οι σχιζοφρενεις'' κ οι φυσιολογικοι''
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    εγω πιστευω οτι πρεπει να εχουμε πρακτικο μυαλο γενικως για να μπορεσουμε να επιβιωσουμε καταρχην απο αυτην την αρωστεια(την σχιζοφρενεια) που εμμεσως υποθαλπτει κ την σωματικη μας υγεια πολυ

  7. #7
    πρακτικο μυαλο:δλδ μεσα στην τρικυμια του ψυχωτικου μυαλου μας να αφηνουμε ενα παραθυρακι με φως ωστε να μην ξεχναμε οτι η καθε δραση εχει το αποτελεσμα της κ οτι και ακομη και εμεις μπορουμε να ελεγχουμε αυτη τη διαδικασια.πχ οντως αν κανω καλη διατροφη θα εχω καλυτερη σωματικη υγεια ή αν περασω καλα καποια φορα θα βελτιωσει εστω κ λιγο την ψυχικη μ υγεια...Γενικα πρακτικο μυαλο που πιστευω οτι περικλυει μεσα του και την εννοια της θελησης(που τοσο χρειαζομαστε με ολα αυτα τα φαρμακα κ μεγαλυτερη επιρεπεια στο διαβητη β κ παραπανισια κιλα και...και...και...χρειαζομαστ� � ως οπλο για να επιζησουμε...)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Σαν εγχειρίδιο του καλού χριστιανόπουλου μου φενεται αυτό το βιβλίο. Ευχαριστώ δεν θα πάρω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    γιατι εισαι εχιδνα ; by the way δε νομιζω να ειναι πολυ χριστιανος. απλως το παιζει ή δε ξερει τι ειναι.

    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Σαν εγχειρίδιο του καλού χριστιανόπουλου μου φενεται αυτό το βιβλίο. Ευχαριστώ δεν θα πάρω...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Similar Threads

  1. θρησκεια, αυτοκτονια σωματικη και ψυχικη
    By fabulous in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 17-04-2012, 17:03
  2. Ψυχική υγεία και ιντερνετ
    By Φιλότεχνος in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 27-02-2010, 13:20
  3. Ειναι η διαταραχη πανικου ακινδυνη για την σωματικη μας υγεια?
    By Ακροβατης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 12-01-2010, 12:47
  4. Ψυχική Υγεία - Φοβίες?
    By mandyav in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-01-2009, 19:59
  5. Διατροφή και Ψυχική Υγεία
    By gus1973 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-2007, 14:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •