Φιλοι μετα τον χωρισμο?? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 188
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Ameen_ View Post
    Μνιμονιο Να προσπαθησω να την δω φιλικα ή να μην την ξαναδω? Αξιζει σαν ανθρωπος πολλα! Ειναι ψυχαρα! Και πως θα συμπεριφερθω σαν φιλος???
    Εσυ εισαι ερωτευμενος μαλλον απο οτι φαινεται,οποτε μεχρι να αναρρωσεις καλο ειναι να μην εχεις καμια επαφη..Ετσι και αλλιως σου ζητησε να διακοψετε,που αυτο θα γινοταν ετσι και αλλιως λογω συνθηκων..Τι μπορεις να κανεις?Με το ζορι?Ειναι μια ωριμη γυναικα που εχει και εναν γιο 30 χρονων και πανω απο τα συναισθηματα της βαζει την λογικη,εσυ εισαι σε αλλη φαση!Θα πονεσεις αλλα καποια στιγμη θα σου περασει..Μεταξυ μας τωρα..Δεν ειχε πολυ μελλον η ολη σχεση και το ξερεις.

  2. #32
    το ξερω.. αλλα δεν περιμενα να με στειλει και μεσα σε τοσο λιγο διαστημα.. να ζουσαμε λιγο τουλαχιστον.. κορη εχει. Εκεινη επεμενε να μεινουμε φιλοι... την πατησα αγρια.. ισως δεν επρεπε να το ξεκινησω καθολου... και τωρα αντε να σωθεις!!

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Θα περασει.. :) δες το σαν μια εμπειρια..

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    11
    Φιλαράκι δύσκολη η περίπτωσή σου.Να την δεις σαν φίλη το καταλαβαινεις και μόνος σου νομίζω ότι δεν γίνεται τουλάχιστον ακόμα.Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι η γυναίκα είδε ότι αυτή η σχέση δεν έχει κάποια προοπτική και λέει ας το λήξω τώρα που είναι νωρίς.Εφόσον αυτή δεν είναι σε θέση να έρθει σε ρήξη με τον περίγυρό της για σένα (εκει που λεει ειμαι δειλή) η σχέση φαίνεται καταδικασμένη από την αρχή. Και σκέφτηκες ποτέ για πόσο καιρό θα κρύβεστε? Για σαπουνοπερα το όλο σκηνικό :p

  5. #35
    ευχαριστω φιλαρακι.. μακαρι..δεν την παλευω αλλο... με τιποτα!!

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Ameen_ View Post
    ευχαριστω φιλαρακι.. μακαρι..δεν την παλευω αλλο... με τιποτα!!
    Να σε πω..φιλη ειμαι ετσι για να σταματησει αυτη η αλλαγη φυλου να ουμ καποια στιγμη :P

  7. #37
    Κιτρινο ταβανι.. καπως ετσι βγαινουν τα εργα μην το γελας.. αυτο που με ποναει ειναι πως ξερω οτι κι εκεινη με θελει... τουλαχιστον αν μου ελεγε οτι ξερεις ρε παιδι μου δεν με κανεις αισθηση.. δεν σε θελω πλεον.. θα το ξεππερνουσα πιο ευκολα. Τελευταια φορα που την ειδα την Τεταρτη την ελεγα "πες οτι δεν με θες πλεον, πες οτι δεν νιωθεις τιποτα για μενα" κι εκεινη γυρνουσε το βλεμμα της αλλου και δεν με απαντουσε. Καταλαβες γιατι ειμαι σε τετοιο χαλι?

  8. #38
    Μνιμονιο συγνωμη! Νομιζα οτι μιλουσα με αντρες μονο. :D Καλα εσεις οι γυναικες υποτιθεται οτι ψαχνετε εναν αντρα που να σας δινεται ολοκληρωτικα. Και τελικα οταν τον βρισκετε παθαινετε κριση! Δεν θα σας καταλαβω ποτε!!

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    11
    Θα πονάς και θα πονέσεις και άλλο ακόμα αλλά θα περάσει.Το άσχημο είναι ότι δεν μπορείς όπως είπες να μιλήσεις σε φίλους για το όλο σκηνικό γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις οι φίλοι βοηθάνε. Καλό κουράγιο.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Ameen_ View Post
    Μνιμονιο συγνωμη! Νομιζα οτι μιλουσα με αντρες μονο. :D Καλα εσεις οι γυναικες υποτιθεται οτι ψαχνετε εναν αντρα που να σας δινεται ολοκληρωτικα. Και τελικα οταν τον βρισκετε παθαινετε κριση! Δεν θα σας καταλαβω ποτε!!
    Ξεχωρισε την περιπετεια απο την σχεση και τον ερωτα :)

    Μια περιπετεια ζησατε,οι δρομοι σας ειναι τελειως διαφορετικοι..σκεψου το λιγο σοβαρα.

  11. #41
    Τι να πω ρε παιδια.. ευχαριστω! Μια περιπετεια εε? Πουτανα ζωη πως τα φερνεις ετσι?? Τελοσπαντων.. ευχαριστω για τον χρονο σας και για τις συμβουλες. Ο δρομος ειναι πολυ δυσκολος απο δω και περα.. πονος! Ας ελπισω οτι θα ηρεμησει καποια στιγμη το μυαλο γιατι απ την καρδια μου δεν θα φυγει ποτε! Ευχαριστω και παλι!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Να σε πω..φιλη ειμαι ετσι για να σταματησει αυτη η αλλαγη φυλου ν
    xaxaxaxaxa ρε φιλε...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    καλησπέρα φίλε Ammen, είναι πολύ δύσκολο να δεις έναν άνθρωπο και συγκεκριμένα την κοπέλα που είσαι ερωτευμένος (κι εκείνη μάλλον) σαν φίλη ... σίγουρα είναι ψυχάρα και θα ήταν πολύ καλή φίλη σου ...ίσως να έχει πολλούς και πολλές φίλες μα ... μεταξύ σας δεν θα είστε καλοί φίλοι...λυπάμαι που στο λέω μετά από πολύ καιρό ίσως μα όχι τώρα...φίλοι τώρα ...δεν θα μπορούσατε να είστε ...τεσπα σου εύχομαι τα καλύτερα...

  14. #44
    Ιβαν ευχαριστω για το ενδιαφερον. Απλως νομιζω οτι την αγαπαω τοσο που θελω να την βλεπω και ας γινομαι κομματια μετα. Σαν αυτοκαταστροφη ενα πραγμα. Ξερω οτι δεν θα μου κανει καλο απλα αυτες τις μερες ετσω και για λιγα λεπτα που την βλεπω ηρεμω μετα. Μπορω να φαω σαν ανθρωπος τουλαχιστον. Μετα απο καποιες ωρες βουλιαζω παλι...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Μακρυά ..πολύ μακρυά πιά
    Posts
    488
    θα περάσει ίσως κάποιος καιρός θα είναι επώδυνο.. ψέμματα δεν θα σου πω... ότι κι αν σου δηλαδή εσύ θα το ζήσεις ...ίσως το έχεις ξαναπεράσει..μα θα κάνει τον κύκλο του...
    πριν 6 μήνες ήμουν στην ίδια περίπου κατάσταση... πολλά από αυτά που έγραψες είτε τα έγραψα κι εγώ είτε τα ένιωθα.. τόσο έντονα όσο κι εσύ... εμένα κράτησε 5 χρόνια αλλά δεν είχε μέλλον και δεν ήταν τα 15 χρόνια διαφορά μόνο το πρόβλημα ...
    έχεις χρέος προς τον εαυτό σου να βγαίνεις πάντα στην επιφάνεια όσο κι αν βαθιά κι αν βουλιάζεις.. κι θρήνος είναι θεμιτός τα δάκρυα... ο πόνος .. μα το ξέρεις σε 3 μήνες θα είσαι καλύτερα..σε 12 θα είσαι και πάλι ξέγνοιαστος... ίσως και σε λιγότερο....μακάρι να σε βοηθούν αυτά που σου γράφουμε....και να σε παρηγορούν ...

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καταθλιψη μετα τον χωρισμο
    By mariap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 31-03-2011, 01:49
  2. ηρεμια μετα απο χωρισμο
    By d_o in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2010, 22:27
  3. Φοβίες μετά από χωρισμό....
    By supergirl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-2008, 17:04
  4. μετά τον χωρισμό τι?
    By fairys in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-09-2007, 08:58
  5. ΒΟΥΛΙΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ
    By kely28 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 22-07-2007, 15:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •