θα τον χασω αν του κατσω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933

    ....

    ευχαριστω maria και boom-το εσβησα το θεμα δεν υπαρχει λογος για αναλυση παραπανω καμια φορα θες να ακουσεις κατι που νιωθεις απλα
    Last edited by kaity; 10-12-2014 at 14:01.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν μπορουμε να ξερουμε την απαντηση σε αυτη την ερωτηση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν μπορουμε να ξερουμε την απαντηση σε αυτη την ερωτηση.
    το ξερω απο οσα εχω δει στη ζωη μου και γω αυτο το συμπερασμα βγαζω.απλα προσπαθω να ψυχολογησω τον αλλον ,τι να περιμενω φοβαμαι μη πληγωθω και παλι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καταρχας η ηλικια σας ποια ειναι; (κ η δικη σου αλλα κ του παληκαριου)
    εσυ θα το κρινεις, αλλα περα απ αυτο, ακομα κ σε ενα μηνα να του κατσεις αν ο αλλος ειναι μ....ς θα στη κανει τη ζημια.
    Αλλα οπως κ να χει δε μπορεις να το προβλεψεις αυτο, οποτε κανε αυτο.που νοιωθεις εσυ.
    Every morning we are born again

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Καταρχας η ηλικια σας ποια ειναι; (κ η δικη σου αλλα κ του παληκαριου)
    εσυ θα το κρινεις, αλλα περα απ αυτο, ακομα κ σε ενα μηνα να του κατσεις αν ο αλλος ειναι μ....ς θα στη κανει τη ζημια.
    Αλλα οπως κ να χει δε μπορεις να το προβλεψεις αυτο, οποτε κανε αυτο.που νοιωθεις εσυ.
    ειμαστε "μεγαλοι ανθρωποι" και οι δυο 35 χρονων.συμφωνω σε αυτο αν ειναι μαλακας σου την κανει τη ζημια απλα δε θελω ξανα να πεσω στα πατωματα (ετοιμη ειμαι)και προσπαθω να δω τα σημαδια.και αν τα σκεφτομαι ολα αυτα μαγκωνομαι και δε θα μπορω να αφεθω σεξουαλικα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν μπορουμε να ξερουμε την απαντηση σε αυτη την ερωτηση.
    Σωστά! ;)
    Αυτό όμως που παρατηρώ στη νοοτροπία αρκετών γυναικών στο φόρουμ, είναι ότι τοποθετούν εξαρχής τον άντρα σε θέση ισχύος. Και προσπαθούν να προσαρμοστούν στις επιθυμίες-ορέξεις του. Αυτό αυτόματα υποβιβάζει και τις ίδιες και τις επιθυμίες τους. Οπότε, το παιχνίδι είναι χαμένο από χέρι.
    Το ερώτημα είναι, γιατί είναι τόσο σημαντικό τι θέλει ο άλλος και όχι τι θέλουμε εμείς;
    Τι πάει να πει "να του κάτσω"; Αν θέλεις κάνεις σεξ με κάποιον, αν δε θέλεις δεν κάνεις. Εσύ αποφασίζεις!
    Το βασικό είναι να κάνουμε αυτό που θέλουμε εμείς, ανεξαρτήτως τι θέλει ο άλλος. Από κει και πέρα ο καθένας μας μπορεί να κάτσει ή να φύγει, ανάλογα με το τι ζητάει και τι θα βρει.
    Δηλαδή, αν εσένα δεν σου αρέσει ο άλλος όσο τον γνωρίζεις καλύτερα ή δεν ταιριάζετε σεξουαλικά, θα μείνεις μαζί του επειδή "του κάθησες" όπως λες;
    Πολλές γνωριμίες ξεκίνησαν για το σεξ, αλλά εξελίχτηκαν σε ουσιαστικές σχέσεις. Και το αντίθετο.
    Πιστεύω στην εποχή μας θα έπρεπε να έχουμε πάψει να αντιμετωπίζουμε το σεξ όπως στην εποχή των γιαγιάδων μας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οτι κ να γινει ο.τι κ να θελει , ο.τι κ να πει , οποια κ αν ειναι η ηλικια σας...ενα πρεπει να κανεις!
    να ακουσεις μονο αυτο που νιωθεις.
    αν δεν νιωθεις ετοιμη γιατι να πιεστεις να κατσεις σε καποιον?
    μπορεις μαλιστα κ να του το πεις.
    θα το εκτιμησει κ θα σε παρει κ πιο σοβαρα..
    να τον συναντησεις να του πεις πολυ απλα "θελω να γνωριστουμε περισσοτερο,δεν νιωθω ετοιμη να προχωρησω"..
    θα σε καταλαβει..
    απο την αλλη αν ειναι λαμογιο ο.τι κ να κανεις εσυ, του κατσεις δε του κατσεις, αυτος θα κανει αυτο που νομιζει.
    ξερεις αυτα δεν μπορουμε να τα προβλεψουμε ποτε..
    ειναι κατι πραγματικα που χρειαζεται καιρο για να καταλαβεις ..που κ παλι νομιζω ποτε δεν καταλαβαινεις..
    εδω μπορει να εχεις σχεση 5 χρονια με καποιον κ παλι να σε αφησει...οποτε...νομιζω ξερεις εσυ η ιδια την απαντηση.

  8. #8
    ..η αιώνια τριτοκοσμική άποψη γυναικών ότι το σεξ αφορά πρώτα τον άντρα και η ξεπερασμένη στρατηγική, "όσο πιο πολύ αργήσω να του ..."κατσω" τόσο πιο σοβαρά θα με δει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..η αιώνια τριτοκοσμική άποψη γυναικών ότι το σεξ αφορά πρώτα τον άντρα και η ξεπερασμένη στρατηγική, "όσο πιο πολύ αργήσω να του ..."κατσω" τόσο πιο σοβαρά θα με δει.
    μονο που εγω ρωταω το αντιθετο αν διαβασες το μηνυμα και δεν αρκεστηκες στον τιτλο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    οτι κ να γινει ο.τι κ να θελει , ο.τι κ να πει , οποια κ αν ειναι η ηλικια σας...ενα πρεπει να κανεις!
    να ακουσεις μονο αυτο που νιωθεις.
    αν δεν νιωθεις ετοιμη γιατι να πιεστεις να κατσεις σε καποιον?
    μπορεις μαλιστα κ να του το πεις.
    θα το εκτιμησει κ θα σε παρει κ πιο σοβαρα..
    να τον συναντησεις να του πεις πολυ απλα "θελω να γνωριστουμε περισσοτερο,δεν νιωθω ετοιμη να προχωρησω"..
    θα σε καταλαβει..
    απο την αλλη αν ειναι λαμογιο ο.τι κ να κανεις εσυ, του κατσεις δε του κατσεις, αυτος θα κανει αυτο που νομιζει.
    ξερεις αυτα δεν μπορουμε να τα προβλεψουμε ποτε..
    ειναι κατι πραγματικα που χρειαζεται καιρο για να καταλαβεις ..που κ παλι νομιζω ποτε δεν καταλαβαινεις..
    εδω μπορει να εχεις σχεση 5 χρονια με καποιον κ παλι να σε αφησει...οποτε...νομιζω ξερεις εσυ η ιδια την απαντηση.
    ετσι ειναι ,απλα δυσκολευομαι να πω στον αλλον οτι θελω να γνωριστουμε καλυτερα και να του ανοιχτω γενικα.παντως και εσυ και η maria εχετε δικιο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,769
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ετσι ειναι οπως τα λες.μολις ξυπνησα ενιωθα αλλος ανθρωπος σαν να βγηκα απο τον ληθαργο μου..ειχα φαει πλυση εγκεφαλου .αντιθετα στα δικα μου θελω.δυστυχως δεν πρεπει να κοιμομαστε ποτε.
    σου απαντω με τα ιδια σου τα λογια οταν απαντησες σε εκεινη την γυναικα που προσπαθουσε ο αλλος να την ψησει για παρτουζες κι εκεινη νομιζε οτι την γουσταρει τρελα...

    ΔΕΝ κανεις σεξ οταν δεν θελεις η δεν νοιωθεις ετοιμη, απλα με την σκεψη οτι ισως τον χασεις με την αρνηση σου...
    ειτε κανεις σεξ ειτε δεν κανεις, αν δεν γουσταρει, θα φυγει.
    το κανεις οταν το θελεις ΕΣΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!! ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΑΛΛΑΞΙΜΟ
    . ( σου δινω σεξ μηπως μου δωσεις σχεση).
    αν γουσταρει το σεξ αλλα τιποτε αλλο μεταξυ σας, μπορει να επιδιωκει μονο σεξ, αλλα να μην μπει σε σχεση μαζι σου.
    κι αν δεν του πολυαρεσει ουτε το σεξ, μην τον ειδατε, μην τον απαντησατε:rolleyes:

  12. #12
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    μονο που εγω ρωταω το αντιθετο αν διαβασες το μηνυμα και δεν αρκεστηκες στον τιτλο
    ...το διάβασα μια χαρά, απλά σε αυτή την ηλικία και στην εποχή που ζούμε, μου φαίνεται αδιανόητη μια τέτοια ερώτηση.
    Η απάντηση είναι πολύ απλή: αν σου αρέσει προχωράς, αν όχι πας για άλλα.
    Και μόνο που ρωτάς για κάτι τέτοιο, δουλεύεις ήδη με στρατηγική στο κεφάλι σου και όχι με τα θέλω σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου απαντω με τα ιδια σου τα λογια οταν απαντησες σε εκεινη την γυναικα που προσπαθουσε ο αλλος να την ψησει για παρτουζες κι εκεινη νομιζε οτι την γουσταρει τρελα...

    ΔΕΝ κανεις σεξ οταν δεν θελεις η δεν νοιωθεις ετοιμη, απλα με την σκεψη οτι ισως τον χασεις με την αρνηση σου...
    ειτε κανεις σεξ ειτε δεν κανεις, αν δεν γουσταρει, θα φυγει.
    αν γουσταρει το σεξ αλλα τιποτε αλλο μεταξυ σας, μπορει να επιδιωκει μονο σεξ, αλλα να μην μπει σε σχεση μαζι σου.
    κι αν δεν του πολυαρεσει ουτε το σεξ, μη τον ειδατε, μη τον απαντησατε:rolleyes:
    ισως φοβαμαι μη ξανακανω τα ιδια λαθη παρολο που μεσα μου ξερω την αληθεια.αλλα ετσι ειναι τα πραγματα τελικα οπως τα λες πολυ πιο απλα.μπορει να φταιει το οτι ειμαι λιγο τσιμπιμενη και τα χω χαμενα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,769
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ισως φοβαμαι μη ξανακανω τα ιδια λαθη παρολο που μεσα μου ξερω την αληθεια.αλλα ετσι ειναι τα πραγματα τελικα οπως τα λες πολυ πιο απλα.μπορει να φταιει το οτι ειμαι λιγο τσιμπιμενη και τα χω χαμενα
    αν σε θελει, θα περιμενει να νοιωσεις κι εσυ ετοιμη.
    αν φυγει επειδη δεν πηδηξε με το καλημερα, να εισαι βεβαιη οτι θα εφευγε ετσι κι αλλιως.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...το διάβασα μια χαρά, απλά σε αυτή την ηλικία και στην εποχή που ζούμε, μου φαίνεται αδιανόητη μια τέτοια ερώτηση.
    Η απάντηση είναι πολύ απλή: αν σου αρέσει προχωράς, αν όχι πας για άλλα.
    Και μόνο που ρωτάς για κάτι τέτοιο, δουλεύεις ήδη με στρατηγική στο κεφάλι σου και όχι με τα θέλω σου.
    ε κανω αδιανοητες ερωτησεις εγω

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να χάσω 30 κιλά!
    By δελφίνι in forum Παχυσαρκία
    Replies: 31
    Last Post: 06-02-2014, 20:50
  2. θελω να χασω 25 κιλα
    By μαρια1999 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 37
    Last Post: 14-09-2012, 19:16
  3. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΧΑΣΩ
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-08-2012, 00:40
  4. Δεν μπορω να χασω κιλα!!!
    By Dream collector in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 03-03-2012, 20:21
  5. Δε θελω να τη χασω αλλα...
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-2012, 22:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •