Διεσταλμένες κόρες ματιού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Διεσταλμένες κόρες ματιού

    Προς μεγάλη μου έκπληξη χθές ο καθηγητής μου με ρώτησε αν είμαι υπο την επήρεια ναρκωτικών (λολ) επειδή έχω διεσταλμένες κόρες. Απ'οτι έψαξα μάλλον είναι παρενέργεια του zoloft, είναι συνηθισμένη παρενέργεια; Περνάει με τον καιρό ή θα μου βγεί το όνομα ρε παιδιά; Σε έντονο φως (πχ στο μπάνιο) οι κόρες μου γίνοντε κανονικές, αλλα σε normal φως είναι τεράστιες. Πέρα απο αυτό δεν έχω καμιά ενόχληση στα μάτια και αν δεν μου το έλεγε ούτε θα το πρόσεχα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    χαχαχα ο καθηγητής μου με ρώτησε αν είμαι υπο την επήρεια ναρκωτικών (λολ)
    κοιτα μελος πιστευω οτι αν καταλλα η συμπεριφορα σου ειναι κανονικη κι οχι οπως συνηθως ειναι υπο επηρεια (οχι η δικη σου γενικα το λεω) τοτε δεν αποτελει κανενα προβλημα..

    καλα κι αυτος ο καθηγητης στα ματια σε κοιτουσε?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαλλον ο καθηγητης εριχνε δικτυα για ψαρεμα. Δεν νομιζω να εχουν τιποτα το περιεργο τα ματια σου κατα τη γνωμη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλε μου,πιστευω οτι προκεται για παρενεργεια του φαρμακου μην σταματας να παιρνεις το φαρμακο που χρειαζεσαι κ μην σε νοιαζει η γνωμη των αλλων μπορει να ειναι κ ιδεα σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Μαλλον ο καθηγητης εριχνε δικτυα για ψαρεμα. Δεν νομιζω να εχουν τιποτα το περιεργο τα ματια σου κατα τη γνωμη μου.

    Τα εχεις δει???????
    Πανο πολλοι ψυχιατροι ειναι και νευρολογοι ή εχουν εστω αρκετες γνωσεις νευρολογιας.
    Αν υπηρχε προβλημα με τα ματια σου θα το ειχε προσεξει. Καλου κακου ρωτα τον οταν ξαναπας.

    Υ.Γ: Οκ , και επισκεψη σε οφθαλμιατρο δεν θα εβλαπτε , αλλα καλυτερα πρωτα ρωτα τον ψυχιατρο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Τα εχεις δει???????
    Πανο πολλοι ψυχιατροι ειναι και νευρολογοι ή εχουν εστω αρκετες γνωσεις νευρολογιας.
    Αν υπηρχε προβλημα με τα ματια σου θα το ειχε προσεξει. Καλου κακου ρωτα τον οταν ξαναπας.

    Υ.Γ: Οκ , και επισκεψη σε οφθαλμιατρο δεν θα εβλαπτε , αλλα καλυτερα πρωτα ρωτα τον ψυχιατρο.
    Φανταζομαι τα χεις δει εσυ... εγω ειπα τη γνωμη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Επικοινώνησα με τον ψυχίατρο μου και μου είπε αν συνεχιστεί να πάω σε νευρολόγο, λέει οτι δεν μπορεί να οφείλεται στα φάρμακα αλλα ρε παιδιά στο internet πολλοί το έχουν αυτό το πρόβλημα και μάλιστα στο χαρτί με τις παρενέργειες υπάρχει αυτό το σύμπτωμα. Για καλό και για κακό πάντως θα πάω σύντομα να με δει ενας οφθαλμίατρος.

Similar Threads

  1. Οι ανύπαντρες κόρες παίρνουνε την σύνταξη του πατέρα τους ;;;;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-2014, 11:25
  2. Οι κινήσεις του ματιού «προδίδουν» τη σχιζοφρένεια
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 31-10-2012, 22:55
  3. ΠΡΗΞΙΜΟ ΜΑΤΙΟΥ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2008, 14:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •