ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1

    ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ

    Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

    θιγω κατι που πιστευω ειναι καιριο. λογω οικονομικων αναγκαζομαι να ζω ακομα με τους γονεις μου.
    Και επειδη αυτο φερνει σωρια προβληματων μπαινω στο θεμω.
    Που ειναι η ελευθερια, πως να λειτουργησεις σε σχεση?? ολη μερα γκρινια μουρμουρα ακαταπαυστα..
    δεν βαριουνται?? αμαν πια! τι θα κανουμε ρε παιδια?? εγω μετα βιας αντεχω αλλα τι διαολο να κανεις
    μ αυτες τις αθλιες αμοιβες και με τετοιο κοστος ζωης?? σαπιλα ρε φιλε, χανουμε ομορφες στιγμες
    απ τη νεοτητα μας.

    :) ;)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    6
    κοιτα το θεμα αυτό το εχουν ξανα γραψει πολλες φορες εδώ στο παρελθον, όλα είναι σχετικα,αμα οι γονεις είναι γεροι και εχουν μυαλα του 50.. σιγουρα σε καταλαβαινω είναι αστα να πανε, μια λυση είναι να πας εξωτερικο εδώ στην ευρωπη εκει εχει δουλειες αλλα,,μεταναστευση και εκει θα εισαι μονος. όλα είναι θεμα επιλογων και το πως το βλέπουμε.

  3. #3
    εχω σκεφτει το εξωτερικο κ πιστευω αν δοκιμασω εχω καποιες πιθανοτητες αλλα κολλαω σε 2 σημεια βασικα (εκτος απ το αν θα με δεχθει η χωρα)
    δεν εχω κανεναν. θα με φαει η μοναξια.
    εχω παει εξωτερικο (αγγλια) και απ το λιγο που εζησα δεν ειναι ο, τι καλυτερο ο τροπος ζωης.
    ολα δεν μπορεις να τα εχεις..
    αλλα στη χωρα μας οι προοπτικες ειναι ψιλοχαλια.
    αδιεξοδο πφφφ @@@@

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Κατσε ρε συ, δηλ τι σε κανουν οι γονεις σου??

  5. #5
    συγκεκριμενα τπτ απλα μουρμουριζουν αρκετα για ο, τι φανταστεις και δεν μπορεις να ζησεις ελευθερα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Για πε ενα παραδειγμα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο σου μελος,κλασικο θεμα της εποχης που ειμαστε,Προσπαθησε η να βγαινεις με παρεες η να καθεσαι στο δικο σου χωρο δωματιο να ασχολεισαι με κατι,Μην τους προκαλεις τους δικους σου ουτε να δημιουργεις εντασεις

  8. #8
    Quote Originally Posted by Chaos60 View Post
    συγκεκριμενα τπτ απλα μουρμουριζουν αρκετα για ο, τι φανταστεις και δεν μπορεις να ζησεις ελευθερα.
    Ε ρε χάος... και έγραψες στο άλλο θέμα που γινόταν ο χαμός πως την καταλαβαίνεις...αν δεν έχεις τίποτα συγκεκριμένο δεν είσαι και τόσο χάλια... απλά δεν είσαι ελεύθερη τελείως..το καταλαβαίνω πως είναι πρόβλημα αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό. Δεν δουλεύεις καθόλου? Επίσης δεν μπορούμε να έχουμε και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη. Όλα είναι θέμα επιλογών όπως σου είπε και κάποιος άλλος... και αν έχεις την επιλογή του εξωτερικού σκέψου το σοβαρά να την κάνεις... εδώ δεν αξίζει άπο καμία άποψη... ειμαστε σε χώρα που βουλιάζει και τον πάτο ακόμα δεν τον έχουμε δει...

    Κεράσι με τους γονείς σου μένεις? Έχεις μείνει ποτέ μόνος σου?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    6
    σωστος ο-η καθευτης, εγω το εγραψα ότι όλα είναι θεμα επιλογων, καθευτης συμφωνω απολυτα με αυτά που γραφεις για πολλα θεματα ;) απλα για το εξωτερικο που του ειπα,να συμπληρωσω ότι και εκει δεν είναι ευκολα,όπως εχεις πει και εσυ σε άλλο παρομοιο θεμα, πουθενα δεν είναι κολαση η παραδεισος, πικρα chaos είναι και να εισαι μονο στο εξωτερικο σε μια τρυπα που να το λενε "σπιτι" και να μιλας μονος σου με τους τοιχους. μην εχοντας κανεναν διπλα σου, σε μια ξενη χωρα, και γενικα η ζωη σου να είναι σπιτι δουλεια και τουμπαλιν,, οποτε η ζωη μας είναι επιλογες, αν δεν είναι τοσο δραματικα τα πραγματα με τους γονεις σου πιστεψε από εξω εισαι εστω και ετσι λιγο καλυτερα, και εγω μενω μονος, νομιζεις είναι ευκολο? όχι παντα.

  10. #10
    καθευτη αντρας ειμαι. δεν νομιζω οτι ζητας κατι υπερβολικο. τα παλια μυαλα που λεμε τουλαχιστον εκεινοι με λιγοι προσπαθεια μπορουσαν να απαγκιστρωθουν απ το πατρικο τους. τωρα δεν βλεπετε τι γινεται? με τη πλατη στο τοιχο ειμαστε. παντου ρισκο ρισκο σε μεγαλο βαθμο. πολλη φτωχεια ρε φιλε. ενα απλο πραγμα κερασι. σεξ μποιρεις να κανεις ανετα? ασχολιαστο! @@@ ;) :)

  11. #11
    αι σιχτιρ πια δηλαδη :mad:

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Chaos60 View Post
    αι σιχτιρ πια δηλαδη :mad:

    Χαος , νομιζω πως το nickname σου περιγραφει με απολυτη ακριβεια το φαινομενο "ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ " , δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα παραπανω.
    Η λυση νομιζω πως ειναι η απομακρυνση ή εγχειρηση αλλαγης εγκεφαλου( των γονεων , οχι των δικων μας).

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Είναι ενοχλητικό κάποιους γονείς να τους έχεις από πάνω σου και να πρέπει να ζεις σαν στρατιωτάκι. Τότε πιστεύω απαγκιστρωνοταν από τους δικούς τους γιατί παντρεύονταν από μικρή ηλικία εκείνον που γνώριζαν και δεν κοίταζε ο ένας πως να κορόιδεψει τον άλλον όπως τώρα με αποτέλεσμα να τον ρεζιλευει. Τώρα σε μικρή ηλικία κανείς δεν θέλει να παντρευτεί και θεωρούμαστε περισσότερο μικροί και ανώριμοι στα 20 ας πούμε από ότι θεωρούνταν εκείνοι λόγω των εποχών που έχουν αλλάξει. Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι έχουμε δικαίωμα να είμαστε ελεύθεροι κάποιοι γονείς γιατί βρίσκονται ακόμα εκεί πίσω η γιατί κι αυτοί στην ηλικία μας έκαναν μεγάλες αμαρτίες και φοβούνται το ίδιο για εμάς η έστω ζηλεύουν την ηλικία που έχουμε και αυτοί την έχουν χάσει. Καλά είναι λοιπόν αν μπορούμε να ανοίξουμε στο σχολείο τα μάτια μας να είμαστε καλοί και να σπουδάσουμε και να φύγουμε καλώς αλλιώς κοιτάμε να βρούμε καμιά δουλειά ότι να είναι στην αρχή να γλιτώσουμε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    ολοι τα ιδια τραβαμε,με οποιον φιλο και να μιλησω ολοι στα ιδια καταληγουμε,εγω πλεον οταν αρχιζουν να γκρινιαζουν βαζω ακουστικα στα αυτια και περα βρεχει,η σηκωνομαι και φευγω!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  15. #15
    σκατα ρε παιδια. οι εργασιακες αμοιβες ειναι πολυ πιο χαμηλες απ το κοστος ζωης. ποιοτητα ζωης ασχολιαστο.
    επιδημια εχει καταντησει.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Συγκατοίκηση με γονείς VS Συγκατοίκηση με συνομηλίκους
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-2012, 20:59
  2. Συγκατοίκηση...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 09-01-2012, 21:53
  3. Συγκατοίκηση...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-2011, 11:53
  4. Συγκατοικηση
    By nebula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 16-06-2009, 15:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •