Μια βοηθεια να καταλαβω κατι....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210

    Μια βοηθεια να καταλαβω κατι....

    ειναι μια κοπελα που μ αρεσει, βεβαια μενει σε αλλη πολη,αλλα κοντα,γνωριστηκαμε μιλαμε ειμαστε φιλοι στο fb,το καλοκαιρι ετυχε να παμε καπου μεγαλη παρεα,μιλουσαμε αρκετα,καναμε χαβαλε,εμενα αυτη η κοπελα παντα μου αρεσε απο τοτε που την γνωρισα αλλα δεν της το εδειξα ακομα!ειχε ερθει θεσσαλονικη και ειδε ενα φιλο και τον ρωτησε που ειμαι,τι κανω!ανεβασε κατι στο προφιλ,,της λεω αντε ελα για καφε στη θεσσαλονικη.... που απανταει μετα απο ωρες οτι ειναι θεσ/νικη στο ταδε μερος,της λεω εγω ειμαι στην αλλη μερια της πολης,μου λεει μακρια,την ρωτησα τι εκανε εκει που πηγε,μου ειπε φαγητο και βολτα στα μαγαζια,την ειπα οτι στο συγκεκριμενο μαγαζι θελω κι εγω να παω αλλα δεν βρισκω ατομα και μου απαντησε,οτι την επομενη φορα θα μου πει να παμε μαζι,!ειναι σιγουρο οτι δεν εχει σχεση γιατι την εχω ρωτησει κι ολας,αλλα το θεμα ειναι οτι,μου απανταει λογω ευγενειας?η θελει κι αυτη να κανουμε κατι αλλα μπορει να ντρεπεται να το εκδηλωσει?
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εσυ πρεπει να εκδηλωθεις πρωτος βρε, απ την κοπελα περιμενεις? Επρεπε εκεινη την ημερα να πας να τη βρεις. Δεν ειναι τοσο μεγαλη η θεσνικη. Τετοιες κινησεις τις συγκινουν τις γυναικες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εσυ πρεπει να εκδηλωθεις πρωτος βρε, απ την κοπελα περιμενεις? Επρεπε εκεινη την ημερα να πας να τη βρεις. Δεν ειναι τοσο μεγαλη η θεσνικη. Τετοιες κινησεις τις συγκινουν τις γυναικες.
    δλδ ας πουμε δεν ειναι τυχαιο που εδωσε στιγμα το που ειναι ε?ηθελα να παω αλλα 2 πραγματα με κρατουσαν!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αφου μιλατε στο φβ ρωτα την ποτε θα ξαναρθει ή προτεινε να πας εσυ στο μερος της για καφε αφου ειναι κοντα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου μιλατε στο φβ ρωτα την ποτε θα ξαναρθει ή προτεινε να πας εσυ στο μερος της για καφε αφου ειναι κοντα.
    εγω θελω να μιλαω μαζι της ολη την ωρα!το θεμα ειναι μην την ζαλιζω
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Μιλα την ολο το 24ωρο αλλα πρεπει να βρεθειτε κι απο κοντα καποια στιγμη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    το κηνυγαω ,αλλα εγω θελω να μου δωσει κατι παραπανω,για να το ξεκινησω!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Φίλε, επειδή είπες ότι θες κάτι παραπάνω για να το ξεκινήσεις, αν δεις ένα θέμα που είχα ανοίξει, θα διαπιστώσεις πόσο δειλός είμαι ο ίδιος στο να προσεγγίσω.

    Άκου όμως αυτό, το οποίο σιγά σιγά καταλαβαίνω και εφαρμόζω. Θράσος. Όχι αυθάδεια, θράσος. Άρχισα να το εφαρμόζω σε πλαίσια που είχα απλώς ενδείξεις, όχι το "κάτι παραπάνω". Δύο στα δύο σε 10 ημέρες. Ούτε facebook ούτε πολλά πολλά. Απλώς πρέπει να έχετε προσωπική επαφή, είτε σε μικρή παρέα είτε μόνοι σας (κατά προτίμηση μόνοι), ώστε να μπορείς να κινηθείς. Αν δεις την τότε ανάρτηση μου θα καταλάβεις πως σκεφτόμουν (και σκέφτομαι ακόμα συχνά, δυστυχώς) και την αλλαγή για την οποία μιλάω.

    Καμμία δεν σε θέλει εξ ορισμού, εκτός αν είσαι Θεός (αν είσαι, καλώς να δεχθείς τον Υιό σου άυριο :P ). Μπορείς όμως να την κάνεις να σε θέλει. Λίγο μυστήριο, λίγο επιβολή, ελάχιστα γλύκες και ξανά από την αρχή... Μπλοκάρουν τα γνωστικά τους σχήματα, δεν ξέρουν να το διαχειριστούν. Αντί να πουν "ας του δώσω μια ευκαιρία γιατί είναι γλυκούλης και καλός μαί μου" θα πουν "θα του δωσω την ευκαιρία γιατι... ε... γιατί...". Και βρεθείτε μόνοι σε μέρος που θα μπορείτε να βρίσκεστε κοντά ο ένας στον άλλον!

    Σημείωση για να μην παρεξηγηθώ: Μισώ αυτή τη στάση ανειλικρίνειας. Δυστυχώς όμως είναι "θηλυκή" απαίτηση στην πλειοψηφία τους... Και γράφω πλειοψηφία για να μην πέσετε να με φάτε η μειοψηφία :P

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by the only peace I can find View Post
    Φίλε, επειδή είπες ότι θες κάτι παραπάνω για να το ξεκινήσεις, αν δεις ένα θέμα που είχα ανοίξει, θα διαπιστώσεις πόσο δειλός είμαι ο ίδιος στο να προσεγγίσω.

    Άκου όμως αυτό, το οποίο σιγά σιγά καταλαβαίνω και εφαρμόζω. Θράσος. Όχι αυθάδεια, θράσος. Άρχισα να το εφαρμόζω σε πλαίσια που είχα απλώς ενδείξεις, όχι το "κάτι παραπάνω". Δύο στα δύο σε 10 ημέρες. Ούτε facebook ούτε πολλά πολλά. Απλώς πρέπει να έχετε προσωπική επαφή, είτε σε μικρή παρέα είτε μόνοι σας (κατά προτίμηση μόνοι), ώστε να μπορείς να κινηθείς. Αν δεις την τότε ανάρτηση μου θα καταλάβεις πως σκεφτόμουν (και σκέφτομαι ακόμα συχνά, δυστυχώς) και την αλλαγή για την οποία μιλάω.

    Καμμία δεν σε θέλει εξ ορισμού, εκτός αν είσαι Θεός (αν είσαι, καλώς να δεχθείς τον Υιό σου άυριο :P ). Μπορείς όμως να την κάνεις να σε θέλει. Λίγο μυστήριο, λίγο επιβολή, ελάχιστα γλύκες και ξανά από την αρχή... Μπλοκάρουν τα γνωστικά τους σχήματα, δεν ξέρουν να το διαχειριστούν. Αντί να πουν "ας του δώσω μια ευκαιρία γιατί είναι γλυκούλης και καλός μαί μου" θα πουν "θα του δωσω την ευκαιρία γιατι... ε... γιατί...". Και βρεθείτε μόνοι σε μέρος που θα μπορείτε να βρίσκεστε κοντά ο ένας στον άλλον!

    Σημείωση για να μην παρεξηγηθώ: Μισώ αυτή τη στάση ανειλικρίνειας. Δυστυχώς όμως είναι "θηλυκή" απαίτηση στην πλειοψηφία τους... Και γράφω πλειοψηφία για να μην πέσετε να με φάτε η μειοψηφία :P
    Εννοείται πως θέλει θράσος. Τι έννοεις μισείς αυτη την τάση αν ειλικρίνειας;
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    Εννοείται πως θέλει θράσος. Τι έννοεις μισείς αυτη την τάση αν ειλικρίνειας;
    Στάση ανειλικρίνειας. Εννοώ την ψεύτικη εικόνα που πρέπει να παρουσιάσουμε στις κοπέλες -στην πλειοψηφία τους, πάντα- προκειμένου να γίνουμε επιθυμητοί...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Ψεύτικη εικόνα σχετικά με τι; Ότι και καλά είστε μυστηριώδεις τύποι; Ότι είστε θαρραλέοι κυνηγοί; Ή ψεύτικη εικόνα με το χαρακτήρα γενικότερα οπότε να καταλήξει η σχέση φιάσκο αφού θα έχει ερωτευτεί η άλλη κάποιον που στην ουσία δεν υπάρχει και άλλα θα περιμένει, άλλα θα της έρχονται;

    Τα ψέματα και οι λάθος εικόνες μας φάγανε πια... Σαν παράπονο το λέω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    μα ισα ισα,οταν βγαζεις τον εαυτο σου τον πραγματικο δεν εχεις θεμα,οταν προσπαθεις να δειξεις κατι αλλο απ οτι εισαι καποια στιγμη θα φανερωθεις!οποτε πρεπει να εισαι ο εαυτο σου!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Έτσι μπράβο manosthess! Διαφορετικά δεν έχει και νόημα! Γιατί να υποκρινόμαστε, είτε άντρες είτε γυναίκες, κάτι που δεν είμαστε; Αν είναι να αρέσουμε σε κάποιον, να αρέσουμε γι' αυτό που είμαστε, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να ξεκινάει κάτι με ψέματα και υποκρισία.

    Για το θέμα σου θα προτείνω θάρρος. Πρότεινέ της καφεδάκι ή κάτι άλλο, είτε να πας εσύ εκεί είτε να έρθει αυτή εδώ. Δεν είναι κακό να πάρεις το θάρρος. Μπορεί να προκύψει κάτι καλό και αν όχι, εσύ τουλάχιστον θα είσαι ήσυχος ότι έκανες την κίνησή σου και το προσπάθησες. Θα ξέρεις ότι δεν άφησες να πάει χαμένη μια ευκαιρία.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Mriya View Post
    Έτσι μπράβο manosthess! Διαφορετικά δεν έχει και νόημα! Γιατί να υποκρινόμαστε, είτε άντρες είτε γυναίκες, κάτι που δεν είμαστε; Αν είναι να αρέσουμε σε κάποιον, να αρέσουμε γι' αυτό που είμαστε, διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να ξεκινάει κάτι με ψέματα και υποκρισία.

    Για το θέμα σου θα προτείνω θάρρος. Πρότεινέ της καφεδάκι ή κάτι άλλο, είτε να πας εσύ εκεί είτε να έρθει αυτή εδώ. Δεν είναι κακό να πάρεις το θάρρος. Μπορεί να προκύψει κάτι καλό και αν όχι, εσύ τουλάχιστον θα είσαι ήσυχος ότι έκανες την κίνησή σου και το προσπάθησες. Θα ξέρεις ότι δεν άφησες να πάει χαμένη μια ευκαιρία.
    το κυνηγαω,το θεμα ειναι οτι επειδη μ αρεσει πολυ,αν δεν γινει τιποτα εγω θα ξαναπροσπαθησω!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Mriya, δυστυχώς η υποκρισία είναι μέρος του παιχνιδιού. Δεν μου αρέσει, όπως δεν μου αρέσει και η μοναξιά. Τη μοναξιά τη βίωσα πολύ καλά για πολύ πολύ καιρό και ήρθε η ώρα να δοκιμάσω το άλλο άκρο. Στο ελάχιστο διάστημα που το έζησα με βοήθησε. Έχω κάτι να προσδοκώ/αχολούμαι μέχρι να -αν- βρεθεί κάτι που θα με συγκινήσει και θα ταιριάζει στο πλαίσιο αξιών που αναζητώ. Εώς τώρα πάντως ήταν αρκετά τα πολύ καλό παιδί για να είναι ελκυστικός που είχα να αντιμετωπίσω. Φτάνει πια το να βλέπω κοπέλες που ειλικρινά επιθύμησα και ήθελα να ζήσω κάτι όμορφο μαζί τους να γίνονται σκεύη ηδονής για τον κάθε έναν που το ξέρω ότι δεν κάνει για μένα αλλά τον θέλω.

    Το να πλησιάσεις κάποια με τον τρόπο που είναι αποδοτικότερος, δεν σημαίνει ότι δεν είσαι ο εαυτός σου. Βγαίνεις ραντεβού απεριποίητη; Λογικά όχι! Αυτό δε σημαίνει ότι περιποιημένη είσαι κάποια άλλη Mriya! Παρόλο που το make up κάνει θαύματα!! :p Έτσι και αυτό που προτείνω ως λύση. Πλασάρεις το προϊόν αλλιώς. Αυτό είναι όλο :)

    Επιπλέον, είμαι άνθρωπος που κρίνω εκ του αποτελέσματος, και εκ του αποτελέσματος αξιολογώ την προσπάθεια. Οπότε διαφωνώ πλήρως με το ότι ο Μάνος θα έχει κάνει την προσπάθειά του. Φαντάζομαι θέλει να είναι με αυτή την κοπέλα, όχι να προπαθήσει να είναι!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΑ 'Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?????ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By ARTEMIDA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 21-04-2023, 14:53
  2. Χρειαζομαι βοηθεια σε αυτο το θεμα..(Αποπρωσοποποιηση ή κατι αλλο? )
    By Μητσάκος in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 7
    Last Post: 04-05-2013, 01:14
  3. Stress ή κάτι άλλο;... Κάθε βοήθεια δεκτή!
    By Konstantina_Athens in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-02-2013, 14:34
  4. Replies: 5
    Last Post: 07-08-2012, 00:14
  5. Βοηθεια για εμασ τουσ νεουσ... κατι ενδιαφερον....:)
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 02-03-2007, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •