χωρίς εμπιστοσύνη μπορεί να υπάρχει σχέση; τι κάνετε όταν ο σύντροφός σας είναι παράλογα καχύποπτος; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    τι λάθος πληροφορίες δηλαδή ?

    οτι δεν έχετε κάτι μεταξύ σας ?

  2. #32
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Και αυτό, και αλλού πάω, αλλού τους λέω ότι βρίσκομαι και τέτοια. Εφόσον είναι κακοπροαίρετα άτομα, τα φοβάμαι, και ποτέ δεν λέω ακριβώς τι θα κάνω. Κι όταν όμως λέω την αλήθεια, τα διαστρέφουν τελείως. Σαν να έπεσα σε σπείρα αισθάνομαι. Στο τέλος, τέλος, λέω, ασε, η αλήθεια θα φανεί, θα καταλάβει το λάθος του και αυτοί θα ντραπούν και θα μας αφήσουν ήσυχους.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    Originally posted by misery
    Δηλαδή, νομίζω ότι δεν αφορά τους τρίτους η σχέση, οπότε τους δίνω λάθος πληροφορίες, αλλά δυστυχώς σ\'αυτές βασίζεται για να βγάλει λάθος συμπεράσματα. Σε αυτόν δεν έχω λόγο να λέω ψέματα, πάντως, για ψεύτρα με έχει, δυστυχώς. Άδικο.



    Misery μου κάνε μου μια χάρη, έτσι για να χαιρόμαστε την διαδυκτιακή μας φιλία:

    σταμάτα τους τρίτους, να απολογείσαι και τους ματαχαρισμούς


    πριν το κάνεις αυτό, κάτσε 2 λεπτά και αναρωτήσου: ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ?

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Έλα ντε! ποιοι είναι και θέλουν να κάνουν κουμάντο σε αλλονών χωράφια?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Συγνώμη για το θάρρος , αλλα φταίς και εσύ !

    Τι είναι αυτά τα παραμύθια ?

    Μην λές τίποτα ! Λογαριασμό θα δώσεις ?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by misery
    Στο τέλος, τέλος, λέω, ασε, η αλήθεια θα φανεί, θα καταλάβει το λάθος του και αυτοί θα ντραπούν και θα μας αφήσουν ήσυχους.
    συγγνωμη, αλλα αυτο ακουγεται πολυ αστειο!!!ποιος θα καταλαβει το λάθος του? πώς θα το κάνει ξαφνικα?αφου μέχρι τώρα επιμενει σε άλλη συμπεριφορά που καμια σχέση δεν εχει μ αυτη που θα θελες να χει....και τέλος ποιοι να σας αφήσουν ήσυχους? αυτοι που μονοι σας εχετε βάλει αναμεσα σας?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Ελα Reina πες της οτι οι άλλοι είναι οι big bad wolves ! (σωστά το έγραψα ?)

  8. #38
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Μπορώ να μην απαντάω σε ερωτήσεις και να μην ανακατεύω άλλους. Αυτό είναι εύκολο. Αυτός το χει πάρει συνήθεια να ρωτάει τους άλλους τί κάνω. Εγώ ότι έχω να του πω το λέω απευθείας σε αυτόν. Δε βάζω τρίτους στη μέση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος.
    Τέλος πάντων, σε τέτοιες καταστάσεις πάντα φταίνε και οι δυο. Ίσως κάτι πάνω μου τον κάνει να μη μου έχει εμπιστοσύνη. Ίσως πρέπει να το συζητήσω και απευθείας μαζί του.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by misery
    Μπορώ να μην απαντάω σε ερωτήσεις και να μην ανακατεύω άλλους. Αυτό είναι εύκολο.
    Δεν αρκεί το μπορώ ! Να το κάνεις !

    Και να του μιλήσεις, φυσικά !

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    κάτσε κλειώ γιατί το στόρυ είναι γεμάτο από ρόλους: κοκκινοσκουφίτσες, γιαγιάδες, κ κυνηγούς...

    για να μη μιλήσω για την άπονη τη μάνα, την αλλού-φαν-παρκ που οτι να ναι ήτο:P

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Φυσικα κ να το συζητήσεις μαζί του, ειναι το σπουδαιοτερο κ αυτο που θα σε βοηθήσει να δεις καλύτερα τί γινεται...

    Οτι κ αν πάνω σου τον κανει να μη σου χει εμπιστοσύνη, δεν δικαιολογει αυτη τη γέλοια (να μου επιτρέψεις) συμπεριφορα...Να παιρνει σβάρνα καποια άτομα κ να ρωταει για σενα....γελοιοποιειται και ο ιδιος....αλλα αυτος εχει δικαιωμα να κανει τον εαυτο του οτι θέλει..μ εσενα τί γινεται?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by Reina
    κάτσε κλειώ γιατί το στόρυ είναι γεμάτο από ρόλους: κοκκινοσκουφίτσες, γιαγιάδες, κ κυνηγούς...

    για να μη μιλήσω για την άπονη τη μάνα, την αλλού-φαν-παρκ που οτι να ναι ήτο:P

    πες τα ντε !

    να μην σου κλέβω τις ατάκες !

    :P

  13. #43
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    30
    Εγώ απλά υποφέρω με όλη αυτή την κατάσταση, αυτό μόνο. Πως λένε, αντε να πείσεις τον άλλον ότι δεν είσαι ελέφαντας.
    Καλό αυτό με τους λύκους και τα παραμύθια.Μου ανέβασε λίγο τη διάθεση.
    Η κατάσταση μπορεί κάλιστα να αντιμετωπιστεί και με χιούμορ.
    Thanks.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    beyond the realms
    Posts
    482
    το παραμύθι φιλενάδες έχει χοντρούς συμβολισμούς που δεν έχω μπει στη διαδικασία να αναλύσω..

    καλά θα ήταν να το αναλύαμε σε άλλο thread...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Οκ . Εγω να βάζω τα θαυμαστικά ?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •