ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Venetia View Post
    Αποψη μου, αλλα πιστευω οτι αν ολοι οι ανθρωποι σκεφτοντουσαν ετσι.... και αφηναν τον αλλο στη μοιρα του .... και αν τυχαινε και ζητουσε βοηθεια ο αλλος.. εχει καλος... τοτε θα ειμασταν μια κοινωνια με ανθρωπους με ψυχολογικα. Οι φιλοι και η οικογενεια ειναι για να ειναι διπλα σου στα δυσκολα.... και οταν βλεπουν οτι δεν εισαι καλα η κανεις κατι λαθος.. να στο λενε και ας ποναει....
    Χωρις καμια παρεξηγηση.....
    Δεν υπάρχει παρεξήγηση. Καλά κάνεις να λες αυτό που πιστεύεις και καλά θα κάνεις να πράξεις και ανάλογα με το πως αισθάνεσαι εσύ πως είναι το σωστό. Το τι σου λέω εγώ ή ο καθένας δεν θα έπρεπε να σε επηρεάζει καθόλου και χαίρομαι που το βλέπεις έτσι. Καλή δύναμη!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και αν τυχαινε και ζητουσε βοηθεια ο αλλος.. εχει καλος...
    απο τη στιγμη που ετσι θελουν οι ανθρωποι εσυ δεν εισαι θεος για να τους αλλαξεις μυαλα

    αυτο λεγεται στρατηγικη αλλα κ η ζωη η ιδια ενα παιχνιδι στρατηγικης ειναι.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Κοιταξε επειδη εσυ γνωριζεις τον χαρακτηρα του καλυτερα για πες καποια πραγματα ακομα ωστε να ειναι κ πιο ευστοχη η απαντηση. Για πες λιγο πως γνωριστηκατε στην αρχη.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κοιταξε επειδη εσυ γνωριζεις τον χαρακτηρα του καλυτερα για πες καποια πραγματα ακομα ωστε να ειναι κ πιο ευστοχη η απαντηση. Για πες λιγο πως γνωριστηκατε στην αρχη.
    Λοιπον... η ιστορια μας ειναι η εξης... πριν απο 2 χρονια γνωριστικαμε μεσω fb... εγω τοτε σπουδαζα αλλου... ειμαι γραφιστρια... εκεινος εκανε τα πρωτα του βηματα ως φωτογραφος. μεσα απο τις συνομιλιες μας στην αρχη μου ζητησε να του δημιουργησω το λογοτυπο του... και ετσι εγινε... μετα απο 2-3 μηνες ομως εγω εκανα μια σχεση που κρατησε 1κ κατι χρονο... και χαθηκαμε. Οταν χωρισα λοιπον.... και προσπαθωντας να μαζεψω τα κομματια μου... αρχισα να αναζητω ασχολιες οι οποιες μου αρεσουν.. και ποε δεν τις προγματοποιησα.... Ενα απο αυτα ηταν και η φωτογραφια... Εκεινος... ας το πουμε μου "χρωστουσε" χαρη... Επιπλεον ποτε δεν ειχαμε γνωριστει απο κοντα! Ετσι του εστειλα μνμ και βρεθηκαμε για καφε.... Εκεινη τηνν περιοδο ημουν σε αθλια συναισθηματικη κατασταση.... οταν πηγαμε για καφε..... αλλαξαν ολα.... με εκανε συνεχως να γελαω.... και αυτο ηταν η αρχη για να τα ξεπερασω ολα..... Αρχισαμε μαθηματα... πηγαιναμε εκδρομες για φωτογραφιες.... και καποια στιγμη ηρθαμε κοντα... Με βοηθησε πολυ .... και θεωρω οτι του το χρωσταω να τον βοηθησω και εγω...

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Η συμπεριφορα του δειχνει οτι δεν εχει αφησει πισω του τον συναισθηματικο του πονο απο το παρελθον... με αποτελεσμα να παρεξηγειται με το παραμικρο και να κανει σαν 5χρονο που του εκλεψαν το παγωτο. Το ξερω οτι μονο εκεινος μπορει να το αποφασισει και να το αφησει πισω.... πω ομως καποιος απο την πλευρα του μπορει να τον παρακινησει???

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λιγο ασχετο με το θεμα αλλα σχετικο με εσενα..

    απο τη στιγμη που ασχολησαι με τις γραφικες τεχνες πιο ευκολα θα χρησιμοποιησεις τη φωτογραφια μεσω του φωτοσοπ παρα μεσω της φωτογραφιας θα ξερεις αλλοστε οτι ολες οι φωτογραφιες επαγγελματικης φυσεως περνανε απο το φωτοσοπ οσο καλες κ αν ειναι.. μολις γνωρισες κ τον συναδελφο σου εδω μεσα..

    οι φωτογραφοι ειναι ειδικες περιπτωσεις οντως φαινεται να μιλουν μια δικη τους γλωσσα που εχει σχεση με τη τεχνικη φωτογραφια κ δεν ειναι κ οι πιο ευκολοι ανθρωποι που θα μπορουσες να συναντισεις

    μαλον θα ειναι ενας πολυ δυκολος ανθρωπος οπως καταλαβαινεις...

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    λιγο ασχετο με το θεμα αλλα σχετικο με εσενα..

    απο τη στιγμη που ασχολησαι με τις γραφικες τεχνες πιο ευκολα θα χρησιμοποιησεις τη φωτογραφια μεσω του φωτοσοπ παρα μεσω της φωτογραφιας θα ξερεις αλλοστε οτι ολες οι φωτογραφιες επαγγελματικης φυσεως περνανε απο το φωτοσοπ οσο καλες κ αν ειναι.. μολις γνωρισες κ τον συναδελφο σου εδω μεσα..

    οι φωτογραφοι ειναι ειδικες περιπτωσεις οντως φαινεται να μιλουν μια δικη τους γλωσσα που εχει σχεση με τη τεχνικη φωτογραφια κ δεν ειναι κ οι πιο ευκολοι ανθρωποι που θα μπορουσες να συναντισεις

    μαλον θα ειναι ενας πολυ δυκολος ανθρωπος οπως καταλαβαινεις...
    Ας πουμε οτι και επαγγελματικα και προσωπικα ο ενας χρειαζεται τον αλλο.... ο καθενας μονος του ειναι μισος. Ετσι τουλαχιστον νιωθω εγω..... Οταν δεν ειναι εκεινος καλα.... δεν νιωθω ουτε εγω!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Πριν ποσο καιρο ειπες οτι απομακρυνθηκατε?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Πριν ποσο καιρο ειπες οτι απομακρυνθηκατε?
    χωρισαμε το Σαββατο.... 3 μερες εχουν περασει...

    Βεβαια θα τον βλεπω δυο φορες την βδομαδα απο την πεμπτη.. ξεκιναει ενα σεμιναριο διακοσμησης εδω.... και τυχαινει να μας εχουν βαλει στο ιδιο τμημα.... βεβαια δεν το ξερει οτι θα ειμαστε μαζι... οταν με πηρανε τηλ και μου το ειπαν.. το κρατησα σαν εκπληξη... οποτε την πεμπτη ξαφνικα θα με δει μπροστα του.. :)

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον δε μιλατε την ιδια γλωσσα η φωτογραφια απο τη γραφιστικη εχει μεγαλη αποσταση

    για παραδειγμα αν μια φωτογραφια εχει τραβηχτει χωρις να εχει μουτζουρες δηλαδη ψηφιακο θορυβο ειναι να ειναι θολη ολα τα υπολυπα λαθη που μπορει να προκυψουν (σκοτεινη κλπ) ειναι απολυτως διορθωσιμα στο φωτοσοπ

    δε ξερω πως προεκυψε αυτος ο συνδιασμος αλλα εγω να σου πω τους φωτογραφους δε τους καταλαβαινω καθολου σα να μιλουν αλλη γλωσσα.
    κ το οτι λες κ ολας οτι δεν ανοιγεται αυτο δε μου αρεσει καθολου εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο ανοιγομαι με το παραμικρο στους καταληλους ανθρωπους.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μαλον δε μιλατε την ιδια γλωσσα η φωτογραφια απο τη γραφιστικη εχει μεγαλη αποσταση

    για παραδειγμα αν μια φωτογραφια εχει τραβηχτει χωρις να εχει μουτζουρες δηλαδη ψηφιακο θορυβο ειναι να ειναι θολη ολα τα υπολυπα λαθη που μπορει να προκυψουν (σκοτεινη κλπ) ειναι απολυτως διορθωσιμα στο φωτοσοπ

    δε ξερω πως προεκυψε αυτος ο συνδιασμος αλλα εγω να σου πω τους φωτογραφους δε τους καταλαβαινω καθολου σα να μιλουν αλλη γλωσσα.
    κ το οτι λες κ ολας οτι δεν ανοιγεται αυτο δε μου αρεσει καθολου εγω ειμαι το ακριβως αντιθετο ανοιγομαι με το παραμικρο στους καταληλους ανθρωπους.
    Αυτο δεν εχει σχεση με το επαγγελμα του. Εχει να κανει με τον χαρακτηρα του ανθρωπου ή την ψυχολογικη κατασταση που βρισκεται μια συγκεκριμενη περιοδο... Το ξερω οτι παλια ηταν αλλιως..... τωρα δυσκολευεται να χαμογελασει παντα τον βλεπεις σκεφτικο σαν να τον απασχολει κατι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Λοιπον μεχρι την Πεμπτη μη τον καλεις καθολου εσυ πρωτη, εκτος αν σου μιλησει αυτος. Και οταν θα πας στο σεμιναριο να του μιλησεις νορμαλ.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Λοιπον μεχρι την Πεμπτη μη τον καλεις καθολου εσυ πρωτη, εκτος αν σου μιλησει αυτος. Και οταν θα πας στο σεμιναριο να του μιλησεις νορμαλ.
    Απο κει και περα?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Αφου θα τον βλεπεις εκει υπαρχει το περιθωριο για επικοινωνια. Εισαστε και στα social media, skype κλπ?

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Αφου θα τον βλεπεις εκει υπαρχει το περιθωριο για επικοινωνια. Εισαστε και στα social media, skype κλπ?
    ναι ειμαστε....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν μπορώ να βρω κάποιον
    By PONAW in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 13-08-2014, 12:04
  2. γνωριζει κανεις καποιον καλο ψυχιατρο στον Πειραια?
    By giorgos panou in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 22
    Last Post: 02-04-2014, 20:31
  3. Έχω λείψει σε κάποιον;
    By ella2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2012, 19:32
  4. συναισθηματικα βαμπιρ...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 01-09-2010, 00:46
  5. δεν εχω σε καποιον να μιλησω...
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 10-07-2010, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •