Ξαναεμφανιστηκε και μου τρελαινει το μυαλο...!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37

    Ξαναεμφανιστηκε και μου τρελαινει το μυαλο...!

    Καλησπερα σας...Ναι ειμαι ξανα εδω γτ η ιστορια με αυτη την κοπελα δεν εχει τελειωμο..απο την τελευταια φορα που βρεθηκαμε με την πρωην κοπελα μου και ειπαμε το τελος γυρισα και ειπα στον εαυτο μου,δεν γινεται να εισαι μαζι της ξεχνα την και προχωρα την ζωη σου..Απο την τελευταια φορα που βρεθηκαμε ειχαμε να μιλησουμε 10 μερες..μεσα σε αυτες τις 10 μερες εγω γνωρισα μια κοπελα και ειπα να ασχοληθω με την καινουρια κοπελα..Και εκει που λεω να ξαναξεκινησω την ζωη μου ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ εκεινη και με γαμαει!!!...Ναι εκεινη που με χωρισε για την ηλικια και θελει να βρει καποιον να παντρευτει,εκεινη που πιστευει οτι δεν μας κανει καλο να βρισκομαστε...Μου στελνει μηνυμα την πεμπτη με αφορμη να με ρωτησει κατι και μετα μου λεει οτι θελει να με δει και εγω υπεκυψα ξανα!!!...Ναι πειτε με οτι ειμαι μαλακας που υπεκυψα,θα πειτε οτι εκανα μαλακια αλλα δυστυχως ειμαι αδυναμος απεναντι της το παραδεχομαι..Κοιμηθηκε σπιτι μου,αγκαλιες, φιλια δακρυα,καφες την επομενη μερα...περπατουσαμε στον δρομο ξανα οπως τοτε αγκαλια και φιλιομασταν...Μου ειπε αμα θελω να παμε και θεατρο και της ειπα δεν ξερω...Πραγματικα εδω και 1,5 χρονο γινεται το ιδιο...ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ...ΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΑΛΛΗ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ...Πραγματικα δεν ξερω που θα τραβηξει ολο αυτο..Που θα μας βγαλει...Θα μου ειναι χρησιμη η γνωμη σας ξανα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    χμμμμ κλασικο το στορυ σου....
    εσεις οι αντες απαξ και δεθειτε δεν ξεκολλατε με τιποτα!!
    ειναι το κλασικο παραδειγμα που κολλας με τον αλλον και γινεσαι στρατιωτακι του... σηκω σηκω κατσε κατσε...
    τα κανει ολα αυτα επειδη σε θεωρει δεδομενο.. και εδω που τα λεμε εισαι κιολας..
    αλλα δεν θα σε χαρακτηριζα εγω προσωπικα μΑΑΑκα ... οχι! δεν φταις εσυ.. οταν μιλαμε για ερωτα, χημεια, παθος δεν χωραει λογικη ετσι κι αλλιως..
    αν η καρδια σου θελει αυτη την κοπελα τυφλα να χει το μυαλο δλδ!
    ομως ξερεις και συ οτι αυτο δεν σε βγαζει σε καλο... γιατι η τυπισσα δεν σε βοηθαει καθολου στην ζωη σου αποτι καταλαβα...
    πιστευω πως οτι κι αν σου πουμε εσυ στην αγκαλια της θα καταληξεις..
    αν δεν σου φυγει ο ερωτας δυσκολα θα ακουσεις συμβουλες..
    γιατι οι συμβουλες ακολουθουν μια ταδε λογικη.. ενω ο ερωτας και το παθος καμια!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    η κατασταση ειναι πραγματικα αρρωστη...Την πεμπτη ηταν να βρεθουμε,ελεγα δεν θα τις στειλω επιτηδες και μου εστειλε εκεινη οτι δεν θα προλαβει λογω απειρου διορθωματος κ εργασιας μεταπτυχ. που ειχε κ.λ.π...οπως συζηταμε γυρναω κ της λεω,αφου πιστευεις οτι δεν εχεις μελλον μαζι μου γτ θες να βγαινεις μαζι μου...κ μου λεει αλλο αυτο αλλο το πως νιωθω οταν ειμαι μαζι σου..μην σας τα πολυλογω μου ειπε να παμε για καφε ή φαγητο την επομενη εβδομαδα..ειναι αρρωστο ολο αυτο το ξερω..κ εγω παω πισω και εκεινη...περσυ το κοβαμε,φετος δεν ξερω ειλικρινα...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    χμμμμ κλασικο το στορυ σου....
    εσεις οι αντες απαξ και δεθειτε δεν ξεκολλατε με τιποτα!!
    ειναι το κλασικο παραδειγμα που κολλας με τον αλλον και γινεσαι στρατιωτακι του... σηκω σηκω κατσε κατσε...
    τα κανει ολα αυτα επειδη σε θεωρει δεδομενο.. και εδω που τα λεμε εισαι κιολας..
    αλλα δεν θα σε χαρακτηριζα εγω προσωπικα μΑΑΑκα ... οχι! δεν φταις εσυ.. οταν μιλαμε για ερωτα, χημεια, παθος δεν χωραει λογικη ετσι κι αλλιως..
    αν η καρδια σου θελει αυτη την κοπελα τυφλα να χει το μυαλο δλδ!
    ομως ξερεις και συ οτι αυτο δεν σε βγαζει σε καλο... γιατι η τυπισσα δεν σε βοηθαει καθολου στην ζωη σου αποτι καταλαβα...
    πιστευω πως οτι κι αν σου πουμε εσυ στην αγκαλια της θα καταληξεις..
    αν δεν σου φυγει ο ερωτας δυσκολα θα ακουσεις συμβουλες..
    γιατι οι συμβουλες ακολουθουν μια ταδε λογικη.. ενω ο ερωτας και το παθος καμια!
    Φιλη 66psy το θεμα ειναι οτι οσες φορες λεω στον εαυτο μου να της το κοψω δυστυχως δεν μπορω να το κανω...ξερω οτι το σωστο ειναι να της το κοψω για να καταλαβει κ εκεινη οτι δεν ειμαι δεδομενος,αλλα δεν ξερω γτ δεν μπορω να το κανω...μαλακιζομαστε και οι 2 και περισσοτερο εκεινη....

  5. #5
    ειχα το ιδιο προβλημα....!!! απλα πρεπει να το παρεις αποφαση..ασχολησου με την καινουργια κοπελα!!!! θα δει οτι ειναι ολα στο μυαλο :) μην της απαντας ας σε ποναει.. μην ασχολεισα!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by iliana26 View Post
    ειχα το ιδιο προβλημα....!!! απλα πρεπει να το παρεις αποφαση..ασχολησου με την καινουργια κοπελα!!!! θα δει οτι ειναι ολα στο μυαλο :) μην της απαντας ας σε ποναει.. μην ασχολεισα!!
    Φιλη ηλιαννα οσο και να προσπαθω να μην ασχοληθω ειναι αυτο το κωλοαπωθημενο μου....με οσες κοπελες και να ασχολιομουν οποτε εμφανιζεται μου γαμαει το μυαλο...δεν το εχς ξαναπαθει στην ζωη μου...και δεν ξερω αν υπαρχει φαρμακο σε ολο αυτο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Aφου την γουσταρεις ακομα πρεπει να κοιταξεις να τα ξαναβρειτε. Ηδη οι κινησεις τις ειναι πολυ θετικες, μην αφηνεις την ευκαιρια.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Aφου την γουσταρεις ακομα πρεπει να κοιταξεις να τα ξαναβρειτε. Ηδη οι κινησεις τις ειναι πολυ θετικες, μην αφηνεις την ευκαιρια.
    Φιλη κερασι ποιες κινησεις σου φαινονται θετικες;;...να ξαναγυρισει το θεωρω απιθανο,ειδικα αφου εχουμε χωρισει 2 φορες για τον ιδιο λογο....οταν ο ανθρωπος εχει κολλημενα μυαλα....

  9. #9
    Quote Originally Posted by alex75 View Post
    Φιλη ηλιαννα οσο και να προσπαθω να μην ασχοληθω ειναι αυτο το κωλοαπωθημενο μου....με οσες κοπελες και να ασχολιομουν οποτε εμφανιζεται μου γαμαει το μυαλο...δεν το εχς ξαναπαθει στην ζωη μου...και δεν ξερω αν υπαρχει φαρμακο σε ολο αυτο...
    απλα καθιστε συζητηστε ...πες της αυτα που μας λες..δηλαδη η να μεινει η να φυγει και να μην ξαναερθει..και αν ξαναγινει παλι το ιδιο..πες της οτι εχεις αλλην να δεις την γλυκα που θα χασει το δεδομενο της... ;)

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by iliana26 View Post
    απλα καθιστε συζητηστε ...πες της αυτα που μας λες..δηλαδη η να μεινει η να φυγει και να μην ξαναερθει..και αν ξαναγινει παλι το ιδιο..πες της οτι εχεις αλλην να δεις την γλυκα που θα χασει το δεδομενο της... ;)
    Οτι και να συζητησω δυστυχως δεν νομιζω να βγαλει καπου...τα κολληματα της με το τι θα πει ο ενας κ ο αλλος δεν θα της φυγουν ποτε...

  11. #11
    Επειδη κι εγώ έχω βιώσει ανάλογα κολλήματα όπως αυτό που λες alex75, από τη μεριά της άλλης αλλά κυρίως από τη μεριά μου, είτε με χωρίζουν ειτε τις χωρίζω, ας μας τεκμηριώσει η 66psy αν μπορεί γιατί το παθαίνουμε οι άντρες αυτό....είναι κάτι γενικότερο ή έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση και τα απωθημένα του καθενός; (πχ ανασφάλειες, οιδιποδεια, τραυματικές σχέσεις)

    Και το φοβεροτερο δεν είναι ότι πονάς μέχρι να πάψεις να ποθείς, να νοσταλγεις, να θυμάσαι. Είναι ότι χάνεις πολύτιμο χρόνο από την ζωή σου που μετά δεν θα τον ξαναβρεις.....
    Alex αν κρίνω από το nickname σου είμαστε πολύ κοντά ηλικιακά.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by silencer View Post
    Επειδη κι εγώ έχω βιώσει ανάλογα κολλήματα όπως αυτό που λες alex75, από τη μεριά της άλλης αλλά κυρίως από τη μεριά μου, είτε με χωρίζουν ειτε τις χωρίζω, ας μας τεκμηριώσει η 66psy αν μπορεί γιατί το παθαίνουμε οι άντρες αυτό....είναι κάτι γενικότερο ή έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση και τα απωθημένα του καθενός; (πχ ανασφάλειες, οιδιποδεια, τραυματικές σχέσεις)

    Και το φοβεροτερο δεν είναι ότι πονάς μέχρι να πάψεις να ποθείς, να νοσταλγεις, να θυμάσαι. Είναι ότι χάνεις πολύτιμο χρόνο από την ζωή σου που μετά δεν θα τον ξαναβρεις.....
    Alex αν κρίνω από το nickname σου είμαστε πολύ κοντά ηλικιακά.
    Φιλε silencer 25 ετων ειμαι....εχεις δικιο οτι χανεις πολυτιμο χρονο απο την ζωη σου και πιστεψε με εχω χασει αυτους τους 2 μηνες τοοοοοσο χρονο σε σκεψεις και αναλυσεις του τυπου :ποσο να με θελει , τι σκεφτεται για εμενα , γιατι τα κανει ολα αυτα κλπ....Και ποια η καταληξη μεχρι στιγμης?? ενα μηδενικο...

  13. #13
    Ώπα, γράψε λάθος! Είδα το 75 και μπερδεύτηκα...είμαι αρκετά μεγαλύτερός σου.

  14. #14
    alex για ποιον λογο δεν μπορειτε συμφωνα με τα λεγομενα της να ειστε μαζι ??? μηπως μπορεις να το αλλαξεις??
    διοτι αν σε θελει και την θελεις ολα γινονται σε θελει αρκετα ομως??? κατσε σκεψου ζυγισε τα θετικα και τα αρνητικα της αξιζει να χαλιεσαι?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by iliana26 View Post
    alex για ποιον λογο δεν μπορειτε συμφωνα με τα λεγομενα της να ειστε μαζι ??? μηπως μπορεις να το αλλαξεις??
    διοτι αν σε θελει και την θελεις ολα γινονται σε θελει αρκετα ομως??? κατσε σκεψου ζυγισε τα θετικα και τα αρνητικα της αξιζει να χαλιεσαι?
    Φιλη μου ο λογος που δεν ειμαστε μαζι ειναι γιατι θα "απογοητευσει" το κοινωνικο της συνοκο με την ηλικια μου...κ τι θα πει ο ενας κ ο αλλος που ειναι με εναν μικροτερο 4 χρονια κλπ...ηλιθια προβληματα του 60...τι θα της πει ο πατερας της κλπ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. η ανασφάλεια με τρελαίνει.....
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-06-2012, 10:22
  2. Καθαρό μυαλό
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2012, 00:30
  3. καταδυναστευμενο μυαλο
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 07-04-2012, 21:12
  4. δεν εβαλα μυαλο...
    By james in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 31-07-2010, 15:16
  5. Γιατι ο ερωτας μας τρελαινει θεραπευτικα...
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 11-08-2009, 22:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •