ψυχολογικος εκβιασμος! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι..πρεπει να πας σε ειδικο, για να επεξεργαστεις λιγο ολα αυτα που σε εδηγησαν να κανεις μια τετοια επιλογη ανθρωπου...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    θα το κανω κ συντομα.. το ασχημο ειναι πως συχνα με τα λεγομενα του σκεφτομαι πως κανεις δε θα με θελει σοβαρα πολλες φορες νιωθω πως εχω κανει λαθος επιλογες στη ζωη μου οπως τα ταττου κ ο,τι αλλο.. κ ξενινα απο αυτα που μου λεει κ με κατακρίνει.. ενω πριν απο αυτη τη σχεση ειχα αρκετη αυτοπεποίθηση τωρα που πηγε?δε ξερω

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ξέρεις, οι άνθρωποι που ειρωνεύονται, επικρίνουν και προσπαθούν να σε μειώσουν, είναι οι ίδιοι ανεπαρκείς. Η επιθετική / προσβλητική συμπεριφορά και η προσπάθεια ελέγχου κρύβουν πολύ μεγάλη ανασφάλεια και αίσθημα ανικανοποίητου από τις ζωές τους. Έτσι προσπαθούν να μειώσουν και τη δική σου αυτοπεποίθηση, μήπως και νιώσουν λίγο καλύτερα.

    Εσύ λοιπόν παίρνεις μια ψευδαίσθηση ενδιαφέροντος κι ασφάλειας, κι αυτός παίρνει μια ψευδαίσθηση δύναμης - αποδυναμώνοντας εσένα όμως. Θα δεις ότι αν απομακρυνθείς και δουλέψεις λίγο με τον εαυτό σου, θα νιώσεις καλύτερα και θα αδιαφορείς γρηγορότερα για τέτοιες συμπεριφορές.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    το πιστευω αυτο που λες.. ειναι ενας ανθρωπος τακτοποιημενος κ δειχνει να ξερει τι θελει γενικα με τους αλλους ειναι σωστος κ εχει αρχες στα προσωπικα ειναι αρκετα κλειστος αν κ πολυ κοινωνκος γενικα... αν δε τον γνωρίσεις οπως εγω δε φαινεται ανασφαλεια ισα ισα το αντιθετο.. αν κ φαινεται οτι γενικα θελει ναεχει τον ελεγχο καθε καταστασης κ να παιρνει αυτος αποφασεις σε ο,τι κατ επεκταση τον αφορα κ εμεσα.. κ φυσικαα σιγουρα θελει να εχει κ στη δικη μου ζωη τον ελεγχο στα παντα..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εγω παντως εχω τεσσερα τατουαζ και δεν θα τα αφαιρουσα για κανεναν..
    σ΄οποιον αρεσουμε..

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    ή βγαζω τα τατουαζ τοσο γρηγορα που δεν ειναι εφικτό.. ή χωριζω τωρα ή περιμενω να χωρίσω αρχες καλοκαιριου που τελειωνει ή "διορία" μου... εχω μεγαλο βαρος.. αν κ ξερω πως χωριζοντας τελειωνουν ολα αυτα αλλα θα εχω ισως να προσπαθησω καποια πραγμτα με τον εαυτο μου ισως να παλέψω με τη μοναχικοτητα κ οχι με τη μοναξια ακριβως..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ρε @κοπελιτσα εισαι εξαρτημενη μαζι του; κανεις δεν αξιζει να μας φερεται ετσι!και με ποιο δικαιωμα πρεπει να αλλαξεις εσυ; πες και συ σ'αυτον οτι τον θες με μεγαλυτερο Π....!

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    :o εξαρτημενη πρακτικα οχι συναισθηματικα ισως... με τον εαυτο μου πρεπει μαλλον να τα βρω καλυτερα...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Τι εννοεις εξαρτημενη πρακτικα και οχι συναισθηματικα ?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Οταν δεν μπαρκαρει πως περνατε την ημερα;

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    πρακτικα οχι δεν εβαλα κομμα εκει.. οταν ειναι εδω κανουμε πολλα πραγματα παμε πολλες εκδρομες ,παμε στο εξοχικο του που ειναι λιγο πιο εξω απο τη πολη που ζουμε τα σκ, κανουμε βολτες στη φυση, κ βγαινουμε μαζι για καφε ποτο κ διασκεδααζουμε οι 2 μας αρκετα δεν εχουμε ρουτινα, μου κανει εκπληξεις ξερει να με εντυπωσιαζει γενικα.. οταν ομως θυμωνει το κλιμα ειναι τελείως διαφορετικο κ ολα μαυριζουν, ενω εχουμε ομορφη ατμοσφαιρα μετα θα χαλασει για 1-2 μερες μεχρι να του περασει αλλα κ να περασει προστίθεται στη λιστα με τα δικα μου "λαθη", οποτε αυτα μαζεύονται κ μου τα χτυπαει ολα μαζι με καθε ευκαιρια..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @κοπελιτσα αυτο δεν ειναι σχεση... και αυτος εχει το ακαταλογιστο και δεν κανει λαθη?

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    περναμε πολυ χρονο μαζι κ ξερω πως μπορω να στηριχτω πανω του σε ο,τιδηποτε με φροντιζει δε μπορω να πω... δε μπορω να πω πως κανει λαθη ειναι πολυ της λεπτομέρειας δε μπορω να του βρω πολλα εκτος φυσικα του οτι μου φέρεται ετσι κ με καταπιεζει, αν δε το εκανε αυτο δε θα υπηρχε κατι αρνητικο νομιζω για μενα...

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    ρε κοπελιά όμως ο τύπος πρέπει να είναι τίγκα στην ανασφάλεια.Για κανέναν δεν πρέπει να καταπατάμε το ΕΓΩ μας αυτό να το θυμάσαι. Πρέπει να του πεις ότι πρέπει να σε δεχτεί έτσι. γιατί Αλλιώς μόλις τελειώσουν τα τατουάζσ θα σου πει για κάτι άλλο....Επίσης θέλει να σε ελέγχει.......αυτό θες εσύ?

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    φυσικα κ δε θελω αυτο.. γι αυτο ειμαι να σκασω τωρα,...σημερα του ειπα πως δε θα γινει κατι παραπανω τουλαχιστον οχι ως το καλοκαιρι με απειλη οτι τελος αλλα τα μασαει κιολας.. κουραστηκαα κ δεν πολυαντιδρω απλα περιμενα να παει μονο του εγω του μιλησα για τη θεση μου..

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχολογικός εκβιασμός
    By missy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 29-03-2013, 18:47
  2. Replies: 5
    Last Post: 19-12-2012, 21:42
  3. Ψυχολογικός φάρος!!!
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2011, 14:46
  4. Ψυχολογικός εκβιασμός "παιδιών" (μετά την ενηλικίωση) από γονείς
    By akritziab in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-2008, 14:19
  5. ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟς
    By mariza in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-06-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •