ψυχολογικος εκβιασμος! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    χθες το ειπε αυτο κ απο τοτε δε του ξαναμιλησα μου εστειλε μετα το τραγουδι κ ως τωρα τιποτα.. απ΄' ο,τι φαινεται τελειωνει καπου εδω.. δεν εχω αλλες αντοχες για καβγαδες κ προσβολες..επρεπε να ειχα φυγει απ οταν αρχισε τους εκβιασμους..

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Πραγματικά άστον γιατί θα σου καταστρέψει τη ζωή.Σε μειώνει συνέχεια, σε πιέζει , θέλει να σ αλλάξει και σ εκβειάζει? πολυ έκατσες

  3. #63
    Aν μπορέσεις να ξεμπερδέψεις εύκολα μαζί του,καλώς και θα είσαι τυχερή.Αλλά από όλα αυτά που έχεις πει μέχρι τώρα,πιστεύω ότι δε θα σε αφήσει να τον χωρίσεις έτσι απλά.Γιατι καταλαβαίνω ότι μάλλον δεν έχει μάθει να τον παρατάνε

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    πιστευω πως θα βρισκει τροπους να μπαινει στη ζωη μου χωρις να φαινεται πως το προκαλει αυτος.. εχω αναμεικτα συναισθηματα τωρα...ευτυχως δολευω κ ξεχνιεμαι κ μενω ηρεμη..

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by kopelitsa View Post
    χθες το ειπε αυτο κ απο τοτε δε του ξαναμιλησα μου εστειλε μετα το τραγουδι κ ως τωρα τιποτα.. απ΄' ο,τι φαινεται τελειωνει καπου εδω.. δεν εχω αλλες αντοχες για καβγαδες κ προσβολες..επρεπε να ειχα φυγει απ οταν αρχισε τους εκβιασμους..
    Μόλις σου στείλει κανένα μήνυμα θα τρέξεις πάλι πίσω του!
    Λυπάμαι για σένα, νομίζω ότι έχεις εξευτελίσει και υποβιαβάσει τόσο τον εαυτό σου, που δεν έχει παρακάτω.
    Έχεις χάσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας και αυτοεκτίμησης και μην περιμένεις κάποιον να σε σώσει.
    Ίσα-ίσα, κάτι τέτοια ανθρωπάκια θα σε μυρίζονται και θα σε πλησιάζουν.
    Είσαι το τέλειο θύμα ενός χειριστικού μαλάκα. Όσο δεν αλλάζεις νοοτροπία, κάτι τέτοιους θα συνεχίσεις να επιλέγεις.
    Ζήτα βοήθεια, δεν είναι καθόλου υγιές όλο αυτό.

  6. #66
    Απομακρύνσου απο αυτόν όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Τέτοιοι άνθρωποι πάντα θέλουν να περνάει το δικο τους και με τον έναν ή τον άλλον τρόπο πάντα καταφέρνουν αυτό που θέλουν. Ποντάρουν στο γεγονός πως η γυναίκα με την οποία είναι, τρέφει συναισθήματα για αυτούς και το εκμεταλλεύονται με τον χειρότερο τρόπο. Δεν αξίζεις καθόλου τέτοιες συμπεριφορές για κανένα λόγο. Αυτός κάνει την ζωούλα του κανονικά και δεν δέχεται σε καμία περίπτωση ούτε λέξη από εσένα και εσύ πρέπει να είσαι κλειδωμένη μέσα στο σπίτι γιατί το λέει αυτός; Έλεος δηλ σε ποιον αιώνα ζούμε; Βάλε και μπούρκα στο τέλος για να τον ευχαριστήσεις παραπάνω...

    Αν σου ξαναστείλει μήνυμα πίεσε τον εαυτό σου να μην του απαντήσεις. Αν διανοηθείς και το κάνεις μια φορά μετά έχασες την μπάλα. Θα σε έχει του χεριού του μετά και θα τρέχεις σαν το σκυλάκι απο πίσω του. Ο άνθρωπος αποδείχτηκε πως έχει σοβαρό πρόβλημα, γιατί η συμπεριφορά του δεν είναι καθόλου φυσιολογική και πίστεψε με αυτός χρειάζεται τον ψυχολόγο (μην σου πω και ψυχίατρο καλύτερα) παραπάνω από εσένα. Μην υποβιβάζεις άλλο τον εαυτό σου γιατί πραγματικά είναι κρίμα.

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    26
    εχω παρει τις αποφασεις μου ευτυχως κ οι φιλοι μου ειναι εδω κ μου υπενθυμζουν ο,τι λετε κ εσεις.. θα παω κ σε ψυχολογο, στγην αρχη σιγουρα δε θα ειναι ευκολο αλλα εχω περασει πιο δυσκολα πραγματα απο αυτο για να κωλώσω...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Τωρα ποσο καιρο ειχε στη στερια;

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by kopelitsa View Post
    εχω παρει τις αποφασεις μου ευτυχως κ οι φιλοι μου ειναι εδω κ μου υπενθυμζουν ο,τι λετε κ εσεις.. θα παω κ σε ψυχολογο, στγην αρχη σιγουρα δε θα ειναι ευκολο αλλα εχω περασει πιο δυσκολα πραγματα απο αυτο για να κωλώσω...
    α δλδ χωρισατε? του το ξεκαθαρισες? ή ειναι στο κοσμο του κ νομιζει οτι ειστε οκ? το πηρε δλδ το "μηνυμα" οτι γιοκ?

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Ψυχολογικός εκβιασμός
    By missy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 29-03-2013, 18:47
  2. Replies: 5
    Last Post: 19-12-2012, 21:42
  3. Ψυχολογικός φάρος!!!
    By IRENEMARINA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2011, 14:46
  4. Ψυχολογικός εκβιασμός "παιδιών" (μετά την ενηλικίωση) από γονείς
    By akritziab in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-2008, 14:19
  5. ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟς
    By mariza in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 23-06-2006, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •