Κλέψανε εναν φίλο μου.... Τον αφησαν με τα "σωβρακα"...... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Επισης , δεν καταλαβαινω το σκεφτικο μερικων ανθρωπων. Εαν εισαι για παραδειγμα "μουνοπανο" .... εισαι ειλικρινης . Εαν ομως εισαι ας πουμε εν συντομια "καλος ανθρωπος" ... τοτε εισαι υποκριτης:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ισως ειναι το οτι δεν παραδεχομαστε οτι καποιος αλλος μπορει να ειναι καλυτερος απο μας. Αλλωστε οσο και να προσπαθεις , παντα θα υπαρχουν επικριτες.

    Εισαι φιλανθρωπος και δινεις χρηματα σε ιδρυματα? Το κανει για την προβολη.

    Εισαι φτασμενος επαγγελματικα και μορφωμενος? Ειχες τις πλατες μια πλουσιας οικογενειας κλπ. κλπ.

    Ακομα και ο μεγαλυτερος ποδοσφαιριστης του κοσμου να εισαι , αν πας σε ενα καφενειο μπορεις να κανεις συλλογη στο τι του σερνουν οι θαμωνες που κοιτουν τον ποδοσφαιρικο αγωνα:P

    Αλλωστε οι Haters ειναι κοινωνικο φαινομενο πλεον στο νετ, στο οποιο μπορεις να παρεις μια γευση απο την σκεψη πολυ κοσμου, περαν απο τον μικροκοσμο που εχει φτιαξει ο καθενας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οχι δεν ειναι φιλια. Πολλοι ομως ζηλευουν και στενοχωριουνται με τις επιτυχιες και τις χαρες των "φιλων ", μερικοι δεν μπορουν καν να το κρυψουν. Τετοιους ανθρωπους προσπαθω να τους κρατω σε αποσταση , οσο γινεται.

    Φιλια πραγματικη σιγουρα υπαρχει, θελει και λιγο τυχη ... αλλα ισως να θελει και το "καρμα σου" να ειναι τετοιο ωστε να την γνωρισεις. Καποιοι ανθρωποι πχ ειναι μοναχικοι και κλειστοι , πραγμα που δεν το βρισκω κακο ... ετσι ειμαι και εγω.
    συμφωνω σε ολα.
    παντως, αυτοι που δεν το κρυβουν ,διευκολυνουν αφανταστα και το προτιμω.
    το προβλημα ειναι αυτοι που σου χαμογελανε σαν οχιες (κακοφιαγμενες κιολας) και το επομενο δευτερολεπτο μηχανοραφουν πισω απ την πλατη σου ...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Επισης , δεν καταλαβαινω το σκεφτικο μερικων ανθρωπων. Εαν εισαι για παραδειγμα "μουνοπανο" .... εισαι ειλικρινης . Εαν ομως εισαι ας πουμε εν συντομια "καλος ανθρωπος" ... τοτε εισαι υποκριτης:P
    Αυτό !! Αυτό!

  5. #20
    Ειμαι ειλικρινης σε εσας εδω στην ασφαλεια του ιντερνετ και την ανωνυμια. Στο... "φιλο" το επαιζα <<τεθλιμενη χηρα>> απο κοντά και απο τηλέφωνου. Δεν ειμαι ηλιθιος. Ξερω να κραταω τα προσχήματα.

    Και οχι δεν μου εκανε απολυτως τιποτα. Απλα με ενοχλει το πώς ξοδευει λεφτά επιδεικτικά ενω άλλοι δεν εχουνε τιποτα. Τελευταιο μοντελο λαπτοπ, κινητο, ρουχα, αμαξι, μηχανή,ρολόι κτλ κτλ. - και φυσικα ωραια γκομενακια γιατι οταν εχεις λεφτα περνας καλα. Και να τανε δικα του παει στο διαλο. Οι δικοι του του τα δινουνε απο μικρο παιδι. Μεχρι επιχειρηση του ανοιξανε για... "να βρει δουλεια" και το ατομο αυτο απασχολει και... υπαλληλους, ενω αλλοι παιρνουνε 200 ευρω το μηνα. Ε αϊ σιχτιρ. Επιδειξη του πλούτου σε εποχες κρισης. Αλλοι δουλευουνε σα σκυλια ολη μερα. Αλλοι ειναι ανεργοι. Αλλοι εχουνε ψυχολογικα και αυτος ζει την ωραια ζωουλα του. Ε σαν πολυ δεν παει? Μακαρι να τον ειχανε οι κλεφτες πετυχει μεσα και να να τον ειχανε γ@μ&σει. Ολα σε αυτη τη ζωη πλερωνωνται. Δεν υπαρχει αλλη, και αυτος το πηρε το μαθημα του και ελπίζω να παρει και άλλα τρεις χειροτερα.

    ΥΓ: Keep Walking, θες να γινουμε "φιλοι"???? Ρ:

    ΥΓ2: Όταν λεω "φιλος" δεν εννοω οτι κανουμε κολλητη παρεα προς αποφυγη παραξηγησεων.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Athens
    Posts
    351
    Ρε φιλαράκι εγώ δεν λέω ότι είσαι λάθος αλλά αφού τα έχει γιατί να μην κάνει επείδηξη?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    170
    Τελοσπαντων αφου εχει χρημα θα τα ξαναπαρει! Αλλα να σου κανω μια ερωτηση? Αν εσυ ειχες την δικη του οικονομικη κατασταση θα εκανες κατι αλλο? Και πες οτι θα τα φυλαγες στην ακρη ξερεις τοτε τι θα εκεγαν οι καλοθελητες? Αυτος τα χει και τα μαζευει και τι θα τα κανει στον ταφο του θα τα παρει? Τουλαχιστον δεν τα ξοδευει για να χαρει την ζωη του! Ετσι ακριβως θα ελεγαν φιλε μου! Προσωπικα ουτε θα χαιρομουνα με αυτο που του τυχε του ανθρωπου ουτε θα λυπομουνα. Στο κατω κατω γιατι να χαρω? Μηπως του τα πηραν και τα δωσαν σε μενα?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    262
    εξαρταται τον ανθρωπο γιατι ξερω ανθρωπους με πολλα χρηματα που να ειναι τα πιο απλα ατομα οταν τους δεις ουτε που τους υπολογιζεις τι χρηματα εχουνε.Το να εχει κανεις μεγαλο σπιτι επειδη εχει χρηματα δεν ειναι κακο αλλα το να το παιζει ο λεφτας που σκορπαει τα λεφτα απο εδω και απο εκει και να τα διαφημιζει σε καθε ευκαιρια και σε καιρο κρισης κιολας προκαλει!αμα μιλαμε για ψωριαρη εχει ενα δικιο

  9. #24
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Ειμαι ειλικρινης σε εσας εδω στην ασφαλεια του ιντερνετ και την ανωνυμια. Στο... "φιλο" το επαιζα <<τεθλιμενη χηρα>> απο κοντά και απο τηλέφωνου. Δεν ειμαι ηλιθιος. Ξερω να κραταω τα προσχήματα.

    Και οχι δεν μου εκανε απολυτως τιποτα. Απλα με ενοχλει το πώς ξοδευει λεφτά επιδεικτικά ενω άλλοι δεν εχουνε τιποτα. Τελευταιο μοντελο λαπτοπ, κινητο, ρουχα, αμαξι, μηχανή,ρολόι κτλ κτλ. - και φυσικα ωραια γκομενακια γιατι οταν εχεις λεφτα περνας καλα. Και να τανε δικα του παει στο διαλο. Οι δικοι του του τα δινουνε απο μικρο παιδι. Μεχρι επιχειρηση του ανοιξανε για... "να βρει δουλεια" και το ατομο αυτο απασχολει και... υπαλληλους, ενω αλλοι παιρνουνε 200 ευρω το μηνα. Ε αϊ σιχτιρ. Επιδειξη του πλούτου σε εποχες κρισης. Αλλοι δουλευουνε σα σκυλια ολη μερα. Αλλοι ειναι ανεργοι. Αλλοι εχουνε ψυχολογικα και αυτος ζει την ωραια ζωουλα του. Ε σαν πολυ δεν παει? Μακαρι να τον ειχανε οι κλεφτες πετυχει μεσα και να να τον ειχανε γ@μ&σει. Ολα σε αυτη τη ζωη πλερωνωνται. Δεν υπαρχει αλλη, και αυτος το πηρε το μαθημα του και ελπίζω να παρει και άλλα τρεις χειροτερα.

    ΥΓ: Keep Walking, θες να γινουμε "φιλοι"???? Ρ:

    ΥΓ2: Όταν λεω "φιλος" δεν εννοω οτι κανουμε κολλητη παρεα προς αποφυγη παραξηγησεων.
    Καρμίρη Winston_man_2 πρώτα απ'όλα κανείς δεν νοιάζεται για το τι βίωσες εσύ και ο "φίλος" σου. Αν είχες και εσύ λεφτά φτωχομπινέ μου ειδικά με το εκδικητικό και στενό μυαλό που έχεις θα έκανες επίδειξη πλούτου. Τα λεφτά άμα τα χει ο γνωστός σου θα τα ξοδέψει κιόλας. ΟΥΤΕ σε σένα θα τα δώσει ΟΥΤΕ μαζί του στον "άλλο κόσμο" θα τα πάρει και αμφιβάλλω αν θα κάνει και φιλανθρωπίες! Αν θέλει θα τα κάψει κιόλας, πάντως το σίγουρο είναι οτι ΔΕΝ ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΕΣΕΝΑ!

    Και εσένα μπορεί να σε κλέψουν κάποια στιγμή δεν κλέβουν μόνο τους ευκατάστατους. Μαχαιρώνουν και για 5 ευρώ.

    Σε αυτή τη κοινωνία άλλοι παίρνουν 200Ε και άλλοι 50.000 ευρώ τον μήνα. Συνήθισε το ή κάνε τα παράπονα σου στο Θεό ή στους "φίλους" σου, ή καλύτερα σταμάτα να κλαίγεσαι και πάνε ψάξε για καμιά δουλειά γιατί αν δεν χτυπήσεις το Τζοκερ με το μυαλό που έχεις στα παγκάκια θα μένεις και θα σου φταίει η ανεργία, τα ψυχολογικά προβλήματα και όλα εκτός από τον αξιοθρήνητο εαυτό σου.
    Last edited by NeurobiologicallyImpaired; 17-05-2015 at 21:17.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Συγνωμη αλλα εισαι πολυ μοχθηρος.. Στα εκλεψε τα λεφτα που εχει?
    Ενταξει ειναι δυσκολες οι εποχες για ολους μας αλλα οχι να σκεφτομαστε και ετσι και εσυ απο πανω να ευχεσαι και ακομα χειροτερα ! Να'ταν η ζηλια ψωρα..

  11. #26
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    32
    kaneis den noiazetai les pio pano alla arxises na grafeis kai giati den kanete thn aytokrithkh sas kai lete moxthros kakos kai alla thareis kai eiste teleioi.thareis kai den tous xeroume tous typades gkomena(kapoia glastra)amaxi spor exo tria podia kai ta synafh.oti kako symvainei h oti kalo prepei na symvei giati apla to axizes(synhthos oxi panta).kai ego pou arosthsa kai eimai arostos 2 xronia kai den xero poso kairo akoma ftaiei o tropos zohs mou kai o xarakthras mou kala na patho.gia ayto den einai na xairesai otan eisai pshla giati oso pio pshla na nomizeis pos eisai toso pio epodynh einai h ptosh

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    από την στιγμή που τον ζηλευεις,καλό είναι να μην το κάνεις καθόλου παρέα.
    Το να χαίρεσαι με το κακό του συνανθρώπου σου,είναι μικροψυχία και δείχνει κακοήθεια.
    Φαντάζομαι πόσο μοχθηρός είσαι που μέχρι και σε ένα σάιτ αγνώστων έγραψες για την ατυχία του "φίλου" σου.

    Μήπως να ξεκινούσες να αγαπάς λίγο περισσότερο τον εαυτό σου;
    Και κάπως έτσι θα αγαπήσεις και τους άλλους.

    Κατα τα άλλα συμφωνώ με τις απαντήσεις του Κιπ,που αν μη τι άλλο πάντα είναι καλοπροαίρετες και ωριμες και με τις απαντήσεις του αγαπημένου μνιμονίου.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Συγνωμη αλλα εισαι πολυ μοχθηρος.. Στα εκλεψε τα λεφτα που εχει?
    Ενταξει ειναι δυσκολες οι εποχες για ολους μας αλλα οχι να σκεφτομαστε και ετσι και εσυ απο πανω να ευχεσαι και ακομα χειροτερα ! Να'ταν η ζηλια ψωρα..
    ναι σε ολα
    επισης, αν λυπασαι τοσο οταν καλοπερναει, ετοιμασου να λυπηθεις πολυ.
    αν εχει τοση ανεση οση περιγραφεις, σε μια βδομαδα θα εχει παρει τα ιδια και καλυτερα και παλι θα βραζεις στο ζουμι σου...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Βρε παιδιά, ο θεματοθέτης δεν έχει και άδικο! Θα είχε φάση ακόμη και να τον σκότωναν, δεν λέω είναι μικροπρεπεια αλλα ειναι τοσο γαργαλιστικη μια τετοια σκεψη, ξερετε το γνωστο...<<μηδενα προ του τελους μακαριζε>>...Αυτός που σκορπάει και καίει τα λεφτά του θεωρείτι από όλους σχεδόν ημίθεος, παρότι δεν το αξίζει ενδεχομένως απλά έτυχε(θα μπορουσε να τύχει να γεννηθεί κανας πρόσφυγας από την Συρία που ήταν και στατιστικά πιθανοτερο)...Αν κάποιος κέρδισε τα λεφτά του με την αξία του όπως πχ ο Ονασης ή ο Bill Gates ή η Ροουλινγκ κλπ τότε no problem τα άξιζαν και έφτυσαν αίμα για να τα βγάλουν, μα αυτός που τα έχει χωρίς να τα αξίζει(πχ να γεννηθεί σε οικογενεια μεγαλοεφοπλιστων ή να κερδισει το τζοκερ κλπ)θα πρέπεο να ξέρει ότι έχει ο καιρός γυρίσματα...Και το μεγαλύτερο γυρισμα είναι βέβαια...το "οριστικό" και το "υστατο"! Όσοι με παρακολουθειτε καταλαβατε τι εννοώ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Si Puo Fare Μπορεί να γίνει σκηνοθεσία Giulio Manfredonia (2008)
    By Delmem080319a in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-2014, 00:20
  3. Νιωθω να εσπασε κατι μεσα μου-με τον καλυτερο μου "φιλο"...
    By groundzero2. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 19-04-2013, 23:54
  4. "Πρόβλημα" με φίλο μου...
    By chris16 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 19-08-2010, 06:49
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •