αυτο που θελουν οι γυναικες! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    Εκτός τόπου αναπαύσεως
    Posts
    142
    Originally posted by krino
    αμαν!
    μας την πεσανε οι γιουτιουμπαδες....
    http://uk.youtube.com/watch?v=Q2X4pp3vHxY
    Βάλτε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σας, είναι τόσο όμορφο να είστε χαρούμενοι..

    Άβυσσος η ψυχή του διαδικτύου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2004
    Location
    Εκτός τόπου αναπαύσεως
    Posts
    142

    Η λύση για σένα είναι μιά

    Originally posted by leo79
    ψαχνω να βρω μια λυση στο εξης ερωτημα που με βασανιζει τον τελευταιο καιρο..τι θελουν οι γυναικες;;
    http://uk.youtube.com/watch?v=p5Vg74sF-Og&feature=related
    Βάλτε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σας, είναι τόσο όμορφο να είστε χαρούμενοι..

    Άβυσσος η ψυχή του διαδικτύου...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Εκτωρ για λογους διαμαρτυριας
    απεχω απο το να ανοιγω πασης φυσεως τιουμπ.

    Τελος.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Θεσ/νίκη
    Posts
    20
    Originally posted by Helena


    ειναι σαν να σε ρωτησω εγω τι θελουν οι αντρες?


    Ε αυτό είναι το πιο πασίγνωστο πράγμα στον κόσμο το τι θέλουν οι άντρες. Κάνετε λες και δεν καταλαβαίνετε τάχα εσείς οι γυναίκες. Λες και ζείτε σε άλλον πλανήτη! Βέβαια στο κυνήγι της δήθεν ισότητας, συνηθίζετε να αντιστρέφετε τα ερωτήματα και να ισοσταθμίζετε τους όρους. Ποτέ όμως δεν απαντάτε στην ερώτηση........ το ίδιο ασφαλώς κάνεις και εσύ ξανά τώρα.

    Για το τι θέλουν οι άντρες τώρα, για το θέσω επιστημονικά και σε βιολογική βάση:

    την διαιώνιση του σπόρου τους μέσα από επαφή με όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα του αντίθετου φύλου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    πολυδιαστατα οντα με μεγαλο ευρος αναζητησεων δηλαδη.......:P:P
    Dum spiro spero (?)

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Θεσ/νίκη
    Posts
    20
    Helena, το γυρίζεις στην πλάκα, αλλά εγώ σου απάντησα απολύτως σοβαρά και με απλότητα.

    Ο Θεός κρύβεται στα απλά πράγματα λένε, το έχεις ακούσει ποτέ;


    Λοιπόν, αντί να διαφεύγεις την συζήτηση, πες μου λοιπόν, έχεις να μου δώσεις μία παρόμοια απλή απάντηση για τις γυναίκες;

    Αν δεν έχεις, τότε λογικά συμπεραίνουμε ότι η προβληματική πλευρά είναι ασφαλώς αυτή που ΔΕΝ ξέρει τι θέλει και όχι αυτή που ξέρει.

    Περιμένω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να σου δωσω εγω μια απαντηση αν το θετεις βιολογικα:
    Ψαχνουν το κυριαρχο αρσενικο που θα τεκνοποιησουν γερα παιδια και θα τα μεγαλωσουν με ασφαλεια...καπως ετσι αν το ριχνουμε στην διαιωνιση του ειδους...τα θηλυκα ζωα αυτο δεν ψαχνουν?
    Αυτο δεν προδικαζει την διαιωνιση του ειδους? ή ειμαι λαθος?
    ή η διαιωνιση του ειδους σταθμιζεται απο αλλους παραγοντες στα θηλυκα?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    αλλη θελει τον χρηματοδοτη/σπονσορα
    αλλη θελει απλα εμπειριες και γυρναει
    αλλη ψαχνει...και δεν ξερει ακριβως τι ψαχνει:P
    αλλη θελει ενα συντροφο να ειναι διπλα της
    αλλη τον γαμπρο που θα τεκνοποιησει και θα διαιωνισει το ειδος-απο μια ηλικια και μετα ειδικα-

    κλπ κλπ

    σε καλυψα?

    ( θα με τοποθετουσα στην κουρτινα ν.4 :P ελπιζω να μην σκασει μυτη κανενας ζογκ και ψαχνομαι κατοπι )
    Dum spiro spero (?)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ σου δινω την κουρτινα 1,2 για την 4 δεχεσαι?:P
    Εμενα προσωπικα αν βαλουμε στην θεση αλλης το αλλος θα ημουν μεταξυ 1,2,3,4...μπα αστο το 5 μακρια:D
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    λολ..
    πεντε?γιατι μπρε κιπ?μια χαρα φαινεσαι τουλαχιστον απ οσο μπορει κανεις να κρινει απ τις απαντησεις σου :P


    παντως...δεν το βλεπω να κλεινει το ντιαλ...ας α ματερ οφ φακτ αιμ καψουρα :D γουιδ σαμουαν μπατ θενκς ενιγουειζ.....
    Dum spiro spero (?)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Lol δεν μπορω να με φανταστω με παιδι...με τρομαζουν οι ευθυνες...θελω να γλεντησω...ειναι και το μικρο προβλημα της κληρονομικοτητας που δεν το πολυσκεφτομαι παρα ως δικαιολογια νομιζω.
    Ασε που δεν υπαρχει και η καταλληλη συντροφος...η κοπελλια μου εχει ηδη παιδι απο αλλον και ειναι πολυ μεγαλη πλεον για τετοια...και δεν τα παμε και αριστα,σκεφτομαι να χωρισω βασικα...και...και...και...ασε μην σε ζαλιζω με τα δικα μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Θεσ/νίκη
    Posts
    20
    Originally posted by keep_walking
    Να σου δωσω εγω μια απαντηση αν το θετεις βιολογικα:
    Ψαχνουν το κυριαρχο αρσενικο που θα τεκνοποιησουν γερα παιδια και θα τα μεγαλωσουν με ασφαλεια...

    Πράγματι έτσι είναι.

    Τι γίνεται όμως όταν το θηλυκό ΠΑΨΕΙ να αναγνωρίζει στον άντρα το δικαίωμα να είναι κυρίαρχο αρσενικό; Αυτό δηλαδή που γίνεται στην εποχή μας. Μήπως στο σημείο αυτό είναι ΑΚΡΙΒΩΣ που χαλάει η μανέστρα; Μήπως από εκεί αρχίζει το επικοινωνιακό χάος ανάμεσα στα δύο φύλα;

    Περίμενα βέβαια μία απλή απάντηση, όπως η δική μου από την Έλενα και φυσικά δεν την πήρα, διότι πλέον δεν υπάρχει. Όχι μόνο τι θέλουν δεν ξέρουν οι γυναίκες, αλλά ούτε καν ποιες/τι είναι/θα θέλανε να είναι πλέον δεν ξέρουν.


    Για να το εξηγήσω ακόμα περισσότερο για να καταλάβεις τι ακριβώς προσπαθώ να πω, οι δύο βιολογικές συμπεριφορές που αναφέραμε, για τα δύο φύλα, προφανώς είναι η βάση. Μπορούνε, να παρακαμφθούν κατά κάποιο τρόπο, με τη χρήση της λογικής και με συνειδητή βούληση παράκαμψής τους. Όταν όμως η παράκαμψη ξεφεύγει υπερβολικά από τα βιολογικά πρότυπα, τότε είναι που τα προβλήματα δημιουργούνται, όπως και σε κάθε περίπτωση υπερβολικής παράκαμψης της φύσεώς μας. Η άποψή μου είναι πως τέτοια υπερβολική παράκαμψη έχουνε κάνει οι γυναίκες για λόγους κοινωνικής και προσωπικής χειραφέτησης στη σύγχρονη εποχή και αν όχι έχουν δημιουργήσει, τουλάχιστον έχουν συμβάλει σε πολύ μεγάλο βαθμό, στο επικοινωνιακό χάος και αδιέξοδο της εποχής μας μεταξύ των δύο φύλων.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμ οταν λεω κυριαρχο αρσενικο εννοω αυτο που κυριαρχει πανω απο τα αλλα αρσενικα και οχι να ειναι το κυριαρχο αρσενικο στη σχεση αντρας-γυναικα.
    Καλη η χειραφετηση...και το επικοινωνιακο χαος αναμενομενο.Καπου θα ισορροπησουν παλι τα πραγματα.Καπου ειχα κανει ποστ ενα καλο λινκ σχετικα με τους ρολους αντρα-γυναικας και τι επεφερε αυτη η αλλαγη ρολων.Δεν συμφωνουσα σε πολλα αλλα ηταν ενα καλο αρθρο αν το ξαναβρω θα το ποσταρω.

    Απο τη στιγμη που η κοινωνια μας εξελιχθηκε και δεν επικρατει ο νομος της ζουγκλας δηλαδη του ισχυροτερου οσο αυτο ειναι δυνατον και καθως πλεον η σωματικη ρωμη δεν σημαινει πλεον πολλα πραγματα,σε αντιθεση με την εποχη που κυνηγαγαμε για την τροφη,φυσικο ειναι να υπαρξουν αλλαγες και θα υπαρξουν και ποιο μεγαλες αλλαγες στο μελλον,εμεις να ειμαστε ετοιμοι να προλαβουμε να τις αποροφησουμε μονο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    μηπως στη φουρια σου να καταδικασεις συλληβδην και εν γενει τις γυναικες δεν διαβασες καλα ?λεω εγω τωρα ..

    ξερεις τι καταλαβαινω εγω?οτι εχεις καει..θα μου πεις και ποιος/ποια δεν εχει?αν αρχισει η καθεμια/καθενας να διηγειται ιστοριες για αγριους/συμπεριφορες αλλοπροσαλες του αντιθετου φυλου δεν θα εχουμε τελειωμο γι αυτο να εισαι σιγουρος
    παντως δεν μπορουμε να τσουβαλιαζουμε τοσο αυθαιρετα τους αν8ρωπους..δεν ειναι ολα τοσο χαλια πια..
    ολα περνανε..και χαλαρωνουμε... οταν βρε8ει το καταλληλο προσωπο ...την καταλληλη ωρα :P
    Dum spiro spero (?)

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Pegasos

    Ο Θεός κρύβεται στα απλά πράγματα λένε, το έχεις ακούσει ποτέ;
    μπα μην ακους ψεματα λενε,
    εχει ξοδεψει απειρο γαλαζιο για να μην φαινεται.....
    :cool:

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •