Εξαφάνιση... Δειλία ή γράψιμο; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 281
  1. #151
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Ok, παραδίνομαι...... Λοιπόν ναι, του άρεσες πολύ εξ' αρχής, αλλά στην πορεία τον έχασες από λάθη σου, δεν ήσουν η τέλεια για αυτόν, προτίμησε κάποια πιο τέλεια κ δεν σου είπε τίποτα, απλά έφυγε. Είχες κάτι πολύ καλό κ το έχασες κ καλά κάνεις αφού δεν έχεις πάρει εξηγήσεις να ρίξεις όλο το φταίξιμο πάνω σου. Ευχαριστημένη τώρα.....? Νομίζω δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, αν έχει κανείς να προσθέσει, καλή δύναμη του εύχομαι!

  2. #152
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Προσπαθώ να προχωρήσω στην ζωή μου, απλά δεν έχει συμβεί κάτι καλό... Και προτιμώ την μοναξιά απο το να είμαι συμβιβασμένη μόνο και μόνο για να λέω οτι έχω δεσμό...
    Μπερδεμένη είσαι νομίζω. Μάλλον αυτό είναι το λάθος σου. Ότι προτιμάς τη μοναξιά. Διότι μόνο μια υγιής σχέση που θα σε έκανε χαρούμενη θα σε βοηθούσε να ξεπεράσεις αυτό που συνέβη. Πιο πριν ανέφερες ότι δεν έδεσε το γλυκό. Δεν έδεσε στ' αλήθεια ή προτιμάς τη μοναξιά γι αυτό δεν έδεσε; Αυτό μπορεί να σε βάλει σε ένα φαύλο κύκλο. Η μοναξιά δεν είναι κακό πράμα απλά δε βοηθάει να κλείσουν οι πληγές.

  3. #153
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Ok, παραδίνομαι...... Λοιπόν ναι, του άρεσες πολύ εξ' αρχής, αλλά στην πορεία τον έχασες από λάθη σου, δεν ήσουν η τέλεια για αυτόν, προτίμησε κάποια πιο τέλεια κ δεν σου είπε τίποτα, απλά έφυγε. Είχες κάτι πολύ καλό κ το έχασες κ καλά κάνεις αφού δεν έχεις πάρει εξηγήσεις να ρίξεις όλο το φταίξιμο πάνω σου. Ευχαριστημένη τώρα.....? Νομίζω δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, αν έχει κανείς να προσθέσει, καλή δύναμη του εύχομαι!
    Η πρώτη σκέψη που μου έρχεται τώρα είναι πως όπου βλέπετε το νικ μου, θα σκέφτεστε ''πάλι αυτή η παράξενη;;;''
    Και ναι, θα λέω οτι τον είχα και τον έχασα μέχρι να βρω τον επόμενο...που ίσως χάσω και αυτόν!

  4. #154
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Μπερδεμένη είσαι νομίζω. Μάλλον αυτό είναι το λάθος σου. Ότι προτιμάς τη μοναξιά. Διότι μόνο μια υγιής σχέση που θα σε έκανε χαρούμενη θα σε βοηθούσε να ξεπεράσεις αυτό που συνέβη. Πιο πριν ανέφερες ότι δεν έδεσε το γλυκό. Δεν έδεσε στ' αλήθεια ή προτιμάς τη μοναξιά γι αυτό δεν έδεσε; Αυτό μπορεί να σε βάλει σε ένα φαύλο κύκλο. Η μοναξιά δεν είναι κακό πράμα απλά δε βοηθάει να κλείσουν οι πληγές.
    Δεν έδεσε το γλυκό, απλά.....

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,813
    κουκλα πρεπει να καταλαβεισ οτι οταν εχεισ αντιληψη και μυαλο εισαι πλουσια κι ασ μην εχεισ φραγκο στην τσεπη
    λοιπον ολα αυτα που λεσ ειναι σωστα και πιθανα να γιναν αλλα πρεπει να μαθεισ να τα διαχειριζεσαι
    ποτε θα πεισ κατι πωσ θα το πεισ που θα το πεισ κλπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994

    Cool

    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Και ναι, θα λέω οτι τον είχα και τον έχασα μέχρι να βρω τον επόμενο...που ίσως χάσω και αυτόν!
    Συγγνώμη που θα στο θέσω έτσι, αλλά μετά από 160 σχεδόν ποστ, που επαναλαμβάνεται ο ίδιος κύκλος για το ίδιο πράγμα (!), παρακάλα, εάν κ επόμενος διαπιστώσει ότι είναι σα να μιλάει σε τέτοιο τοίχο κ ότι έχεις τόσα κολλήματα από τα οποία δε λες να ξεκολλήσεις με την καμία, να διαλέξει ως τρόπο διαφυγής το να εξαφανιστεί απλά από προσώπου γης (σαν κ τον προηγούμενο δηλ), από το να μην σε έχει στήσει να τον περιμένεις πουθενά κ εν τω μεταξύ έχει αλλάξει κ αριθμό τηλεφώνου κ λογαριασμό στο fb για να μην τον βρίσκεις......

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,784
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post
    Αυτό είχε στο μυαλό του και κάπνιζε σαν τον φουγάρο.....
    Η μόνη συζήτηση που είχαμε ήταν οτι τον ρώτησα αν έχει συμβεί κάτι και για αυτό αρχίζει και απομακρύνεται και μου απάντησε πως όλα είναι όπως στην αρχή και του είπα πως δεν είναι όπως στην αρχή... Αν απο αυτό κατάλαβε οτι δεν θα έβγαζε άκρη μαζί μου ή οτι θα γινόμουν επιθετική ή οτι θα άρχιζα τα κλάμματα ή δεν ξέρω και εγω τι άλλο, δεν το ξέρω αυτό.... Πάντως εγω το ''σέρβιρα το πιάτο'' αλλά είτε δεν είχε όρεξη είτε δεν είχε το θάρρος να μου πει τι έτρεχε....

    Και να το συνεχίσω, είχα τα κότσια να τον ρωτήσω ευθέως τι έγινε και οχι να το παίζω χαχα και χουχου....
    προφανως, αν ειχε αποφασισει να εξαφανιστει σιωπηλα, δεν θα τον ενθαρρυνε το οτι τον ρωτας. το ηξερε οτι θαθελες να σου πει οτι φευγει, αντι να ψαχνεσαι...

    δεν μιλαω γιαυτο που περιγραφεις, που φυσικα και δεν ειναι καμια πιεση. καλα εκανες και ρωτησες τι τρεχει και εχει αλλαξει.
    αναφερομαι στο οτι ειχες πει οτι ΜΕΤΑ τον χωρισμο τον εψαχνες και εστελνες μηνυματα για εξηγησεις αλλα ουτε καν απαντουσε..
    αν αυτα τα μηνυματα ηταν λιγα, ειναι δικαιολογημενο. αν ηταν βομβαρδισμος, μπορει να φοβηθηκε.

  8. #158
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Συγγνώμη που θα στο θέσω έτσι, αλλά μετά από 160 σχεδόν ποστ, που επαναλαμβάνεται ο ίδιος κύκλος για το ίδιο πράγμα (!), παρακάλα, εάν κ επόμενος διαπιστώσει ότι είναι σα να μιλάει σε τέτοιο τοίχο κ ότι έχεις τόσα κολλήματα από τα οποία δε λες να ξεκολλήσεις με την καμία, να διαλέξει ως τρόπο διαφυγής το να εξαφανιστεί απλά από προσώπου γης (σαν κ τον προηγούμενο δηλ), από το να μην σε έχει στήσει να τον περιμένεις πουθενά κ εν τω μεταξύ έχει αλλάξει κ αριθμό τηλεφώνου κ λογαριασμό στο fb για να μην τον βρίσκεις......
    Πολυ σωστή!ε μαααααααα ελεος ρε κοπελια.......εχεις πολλα θεματα και οσο περισσοτερο απαντας στο θεμα που ανοιξες τοσο περισσοτερο φαινονται....

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Κοπελια !
    Καλησπέρα, βλεπωντας ότι ο θεμασου "τραβαει", βλεπωντας οτ εσυ ακομα απτοητη ασχολείσαι κι μειτες λιγουλάκι εχεις ξεκολησει από αυτην την σχεση θα σου γραψω την δικημου γνωμη.
    Λοιπον ,επδη η ζωη μας είναι μικρη, επειδή ο χρονος δε γυρνα πισω ! θα σου ελεγα να κανεις τα εξεις, να κατσεις κι να συλογηστεις το τι ανδρες θες ν χεις διπλσου αλλα κι στο κρεβατι .
    Μετα να κατσι κι να βρεις τα οσα λαθοι κανεις στις σχεσεις σου! να μην νιώθεις όμως κομπλεξ, δεν είναι ντροπη να παρδετεις πως κανεις λαθοι. ολοι κανουμε! το κακο δεν είναι στο να τα κανουμε ,αλλ στο να μην ξανακανουμε τα ιδια λαθοι!!
    Υστερα θα σου ελεγα να μην κολας! ν αρχισεις να βγαινεις κι να γνωρίζεις αλλους ανδρες! ο τυπος δε γυρνα πισω αρα ασκοπα χαλιεσαι!
    Σχετικα με το αν σε αποφευγει από αδυαφορια ,θα ελεγα κατά την γνωμημου ότι - από τα λιγα που μπορωνα καταλαβω για το χαρακτηρασου - εισαι μεν καλη κοπελα,θελεις να υπαρχει ειλικρινια στις σχεσεις σου, θες να μην υπαρχουν εκατεροθεν μυτικα! Όμως εχεις κι το κακο ότι εισαι πολύ πησματαρα βρε κοριτσιμου¨), σορρυ αλλα κι εγω στη θεση του παλικαριου ισως αποφευγα να σου δωσω εξηγησεις! ο λογος είναι ότι ειτε θα υπαρξη ενταση, θα υπαρξουν πολλες κουβέντες χωρις νοημα!!γενικα ο τυπος ηξερε ότι δε θα εβγαζε ακρη αν καθοταν να σου εξηγησει γιατι δεν υελει άλλο !
    Στη τελικη βρε κοπελια εισασταν πολύ λιγο μαζι! , το ότι περαστε λιγα σουκο μαζι δεν είναι τυποτα μπροστα σε συνήθεις σχεσεις οπου είναι χρονια! σε εσας είναι ζητημα εάν μπορεσε να υπαρξη κανονικος κι ορημος ερωτας !αφου εισασταν πολύ μικρο δυαστημα μαζι! ακομης καλα κακα δεν φτασατε στο ν κανετε ποιοτικο ερωτα! δεν εννοω ότι δε κανατε καλο σεξ! απλα σε ολους μας συμβαινει αυτό! θελει πολλες φορες να κανετε σεξ ώστε να μαθει ο ενας τα σημεια που ανεβαζουν τον αλλον,ωστε να γνορισετε εκατεροθεν τα σημεια του κορμιου σαςπου σας "φτιαχνουν" κι σας ερνουν πι κοντα!

  10. #160
    Quote Originally Posted by elis View Post
    κουκλα πρεπει να καταλαβεισ οτι οταν εχεισ αντιληψη και μυαλο εισαι πλουσια κι ασ μην εχεισ φραγκο στην τσεπη
    λοιπον ολα αυτα που λεσ ειναι σωστα και πιθανα να γιναν αλλα πρεπει να μαθεισ να τα διαχειριζεσαι
    ποτε θα πεισ κατι πωσ θα το πεισ που θα το πεισ κλπ
    Ελιμαι άμυαλη...

    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Συγγνώμη που θα στο θέσω έτσι, αλλά μετά από 160 σχεδόν ποστ, που επαναλαμβάνεται ο ίδιος κύκλος για το ίδιο πράγμα (!), παρακάλα, εάν κ επόμενος διαπιστώσει ότι είναι σα να μιλάει σε τέτοιο τοίχο κ ότι έχεις τόσα κολλήματα από τα οποία δε λες να ξεκολλήσεις με την καμία, να διαλέξει ως τρόπο διαφυγής το να εξαφανιστεί απλά από προσώπου γης (σαν κ τον προηγούμενο δηλ), από το να μην σε έχει στήσει να τον περιμένεις πουθενά κ εν τω μεταξύ έχει αλλάξει κ αριθμό τηλεφώνου κ λογαριασμό στο fb για να μην τον βρίσκεις......
    Οκ, τότε ίσως και να γλίτωσε ο προηγούμενος.... Έτρεξε να σωθεί ο κακομοίρης... Και ναι, αρκετές φορές είμαι τοίχος που μιλαει και λέει τα προβλήματά του και επιμένει στην άποψή του απο το να είμαι τοίχος που να μην αισθάνεται και να τους έχει όλους γραμμένους!


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προφανως, αν ειχε αποφασισει να εξαφανιστει σιωπηλα, δεν θα τον ενθαρρυνε το οτι τον ρωτας. το ηξερε οτι θαθελες να σου πει οτι φευγει, αντι να ψαχνεσαι...

    δεν μιλαω γιαυτο που περιγραφεις, που φυσικα και δεν ειναι καμια πιεση. καλα εκανες και ρωτησες τι τρεχει και εχει αλλαξει.
    αναφερομαι στο οτι ειχες πει οτι ΜΕΤΑ τον χωρισμο τον εψαχνες και εστελνες μηνυματα για εξηγησεις αλλα ουτε καν απαντουσε..
    αν αυτα τα μηνυματα ηταν λιγα, ειναι δικαιολογημενο. αν ηταν βομβαρδισμος, μπορει να φοβηθηκε.
    Μέσα σε 3 μήνες του είχα στείλει ακριβώς μόνο 5 μηνύματα ρωτώντας και παρακαλώντας να μου πει τι συμβαίνει...

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,813
    ετσι για κλεισιμο https://www.youtube.com/watch?v=0ZV0GGOl0go
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,784
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post

    Μέσα σε 3 μήνες του είχα στείλει ακριβώς μόνο 5 μηνύματα ρωτώντας και παρακαλώντας να μου πει τι συμβαίνει...
    τοτε δεν ηταν βομβαρδισμος, μενει η αρχικη υποθεση, οτι ο ιδιος δεν ηθελε αλλη επαφη μαζι σου, ουτε καν για μια απλη εξηγηση.

  13. #163
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by Περγαμοντο... View Post




    Μέσα σε 3 μήνες του είχα στείλει ακριβώς μόνο 5 μηνύματα ρωτώντας και παρακαλώντας να μου πει τι συμβαίνει...
    Πολλά ηταν.

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ετσι για κλεισιμο https://www.youtube.com/watch?v=0ZV0GGOl0go
    έγραψες..... αλλά ίσως κ να παίζει κ Γονίδης ft knock out....

  15. #165
    Quote Originally Posted by iliotropio View Post
    Πολυ σωστή!ε μαααααααα ελεος ρε κοπελια.......εχεις πολλα θεματα και οσο περισσοτερο απαντας στο θεμα που ανοιξες τοσο περισσοτερο φαινονται....

    Πολλά θέματα... Είμαι χαζή, τρελή, ψυχοπαθής, πεισματάρα, επίμονη και πολλά ακόμα που δεν μου έρχονται....

Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αυτοκτονια! Θαρρος ή Δειλια?
    By Νικος Κ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 117
    Last Post: 27-08-2014, 21:56
  2. Δειλία
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 28-04-2013, 22:23
  3. ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2011, 22:04
  4. ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-2010, 09:59
  5. Δειλία ή λογική;
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 09-03-2008, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •