ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838

    ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ!

    Ήταν ένα συνηθισμένο μουντό πρωινό στην μεγαλουπολη, οι άνθρωποι λιγομιλητοι έπαιρναν το αστικό για να πάνε ησυχα ησυχα στις δουλειές τους καθώς ο ήλιος έκανε σιγά σιγά την εμφάνιση του και τα άστρα κρυβονταν διακριτικά πίσω απο τις ακτίνες του. Οι περισσότερες εταιρίες της μεγαλουπολης άνοιγαν λίγο μετά τις οχτώ και έκλειναν λιγο πριν το μεσημερι μα υπήρχε μια εταιρία στην οποίαν μπορουσες να τηλεφωνήσεις ανα πασα ωρα και στιγμή για να σε εξυπηρετησει, η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ με το περιφημο σλογκαν της <<Έχετε σιχαθεί την ζωή?? Το αφεντικό σας σας κανει περικοπές και σκοπευει να σας απολυσει?? Η γυναικα σας σας παρατησε για τον καλυτερο σας φιλο?? Η σούπα που φαγατε τις προάλλες ήταν χαλασμένη?? Θέλετε να δώσετε τέλος στην αξιοθρηνητη ζωη σας?? Απλά παρ'τε τηλεφωνο την ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ και θα κανονισει αυτή για λογαριασμο σας! Εγγυημένα αποτελεσματα!! Υποσχόμαστε μονιμες λύσεις στα προβληματα σας!! >>...ΝΤΡΙΝΝΝΝ!! ακούστηκε το τηλέφωνο...Κάποιος ήθελε να αυτοκτονησει και χρειάζονταν την βοηθεια της εταιριας! Λίγους μηνες είχε που άνοιξε και όμως είχε γίνει γνωστή σχεδόν σε όλους....Ο υπάλληλος το σήκωσε και ξεκίνησε ο διάλογος...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Ε-ε-ε-εμπρόςςς??
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Καλή σας ημέρα κυριε μου!! Για να παίρνεται σε εμας φαντάζομαι θα θέλετε να αυτοκτονησετε, έτσι δεν είναι??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Μ-μάλιστα, το σχεδιάζω εδώ και καιρό ξέρετε και ειπα να σας τηλεφωνησω...Δεν ειναι και το πιο εύκολο πραγμα να...ξερετε....
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Καταλαβαίνω κύριε μου απολύτως! Την σημερον εποχή μπορώ να πω ότι είναι η πιο φυσιολογική σκέψη που μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος...Η ζωή είναι μία και μοναδική, γιατί να μην την τελειώσουμε μια ώρα αρχύτερα?? Λοιπόν προτού περάσουμε στο κυρίως θέμα θα ήθελα να σας κάνω μερικές τυπικές ερωτήσεις...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Εχμμμ, τι ερωτησεις??
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Πρώτα απο όλα, πως ονομαζεστε??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: @@@@@@@
    ΥΠΑΛΗΛΗΛΟΣ: Γιατί θέλετε να αυτοκτονησετε??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Το αφεντικό μου με απέλυσε πριν λιγες εβδομάδες...είμαι ανασφαλιστος...δεν έχω φίλους να τους ζητησω καποια χαρη...και αν δεν πληρωσω το νοίκι και για αυτόν τον μήνα θα με πεταξουν εξω...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Κατάλαβα! Είστε μήπως παντρεμενος??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Μάλιστα, δέκα χρόνια αλλά είμαστε σε διάσταση εδώ και 6 μηνες και παμε ολοταχως για διαζυγιο...Απομακρυνθηκαμε λόγω υποψιών που είχα ότι με απατάει...και τελικα ανακαλυψα ότι είχα δίκιο σε αυτές μου τις υποψιες...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Μάθατε με ποιόν??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Με τον καλύτερο μου φίλο....
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Πραγματικα λυπάμαι!! Είναι πολύ δύσκολο να βρεις καποια αξιολογη γυναικα την σημερον εποχή, όλες σχεδόν λοξοκοιτάζουν και στο τελος σε κερατωνουν...Το ίδιο ισχυει για τους φίλους, δεν υπαρχουν πραγματικοί φίλοι στην ζωή...Κάνατε παιδια??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Όχι ευτυχως!
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Και πολύ καλά κάνατε, δεν είναι κοινωνία αυτή στην οποία ζουμε σημερα γα να φέρουμε και τα παιδια μας σε αυτήν!
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Εχμμ πόσο θα πρέπει να σας πληρωσω για τις υπηρεσιας σας??...Όπως καταλαβατε, είμαι λιγο στενά αυτήν την περιοδο...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Δεν χρειάζεται να μας πληρώσετε δεκαρα τσακιστή, οι υπρεσιες μας είναι δωρεάν! Τα κέρδη μας τα βγάζουμε απο τους χορηγούς μας!
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Χ-χ-χ-χορηγούςς??
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Συνεργαζομαστε στενά με τα γραφεία τελετών, τους νεκροθάφτες, τους ιατροδικαστές, τα φαρμακεία, τα οπλοπωλεία κλπ που μας δίνουν ποσοστά απο τα κέρδη τους...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Ααα μάλιστα...Ευτυχώς γιατί το είχα μεγάλο άγχος και συνέχεια το ανέβαλα...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Έχετε σκεφτεί πως να αυτοκτονησετε??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Εχώ σκεφτεί να κρεμαστώ με την ζώνη μου....αλλά...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Καλή επιλογή κυριε μου! Θα πρέπει να κάνετε, όμως, έναν πολύ γερό κόμπο γύρω απο τον λαιμό σαςγια να μην χαλασει λόγω του βαρου σας ενώ επίσης θα πρέπει να το κανετε σε ψηλό ταβάνι για να σπάσει ο σβέρκος σας και να πεθανετε τελικά λόγω ασφυξίας... Αυτό θα πάρει μερικά μαρτυρικά λεπτά αν το κανετε μονος σας αλλά εμείς, η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΠΕ, μπορουμε να στειλουμε καποιον να σας κρεμάσει πχ απο το μπαλκόνι, μετα να σας πεταξει με φορα και...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: ΩΩΩΩ σας παρακαλώ, ας διαλεξουμε κάτι άλλο καλύτερα...Να καταπιώ μερικά πακέτα ασπιρίνη καλύτερα??...Ή λίγο καθαρτικό για τα πιάτα??...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Όχι κύριε μου, αφηστε το καλύτερα! Θα γεμίσετε το σπίτι σας εμετό, το στομάχι σας θα κοντεύει να σπάσει, απο τους πόνους που θα έχετε θα φωναζετε και θα σας φωναξουν ασθενοφορο...και θα υποστειτε την επιπονη πλυση στομαχου! Αφηστε που το λεπτό σας εντερο στην επαφη του με το στομαχι κατα πασα πιθανοτητα θα λιώσει και θα πρέπει καπως να σας ραψουν στο χειρουργειο...θα είναι ορατό, ξέρετε, στην περιοχη της κοιλιάς μετα απο αυτό και...
    ΠΕΛΑΤΗΣ:Ενταξει ενταξει, σας παρακαλώ αφηστε αυτες τις λεπτομεριες γιατι ηδη αρχιζω να το μετανιωνω! Έχετε να μου προτεινετε κατι ανωδυνο??
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Σωστή σκέψη, δεν θέλουμε την τελευταια στιγμή να μετανιωσουμε λόγω του ενστικτου της αυτοσυντηρησης...Τι θα λέγατε για πυροβολισμό??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Καλό ακουγεται αλλά δεν έχω όπλο...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Έχουμε εμεις για λογαριασμο σας! Πείτε μόνο τι όπλο θελετε?? Κάποιο Golden Eagle, κανένα ουζι, μήπως ένα Ες Αι Σάουερ των 9 χιλιοστων, καραμπίνα, τι τραβάει η όρεξη σας??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Εχμμ δεν είμαι σίγουρος για να πω την αλήθεια....
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Πώς θέλετε να σας δολοφονησει ο πρακτορας μας?? Στην μέση του δρόμου για να φανει σαν δολοφονια ή στο σπιτι σας?? Θέλετε να σας σκοτώσει απο αποσταση ή να σας ακουμπησει το όπλο στον κροταφο?? Θέλετε να σας πυροβολησει στο κεφάλι ή σε άλλο σημειο του σωματος σας πχ την καρδια ή τον πνευμονα?? Θέλετε σιγαστηρα?? Θέλετε φυσίγγια απο ατσάλι, θέλετε σφαιρες υπόηχες, θέλετε...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Μα για όνομα του θεού! Απλά να αυτοκτονησω θελω!! Δεν με ενοιάζουν αυτές οι ανατριχιαστικες λεπτομεριες!!
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Καταλαβαινω, θα τα αναλαβουμε εμεις λοιπον...Έχετε σκεφτει τουλαχιστον τι γράμμα θα γράψετε??
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Γράμμα??...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Τα τελευταία σας λόγια πριν φύγεται απο αυτόν τον μάταιο κόσμο! Μην μου πείτε ότι θέλετε να αυτοκτονησετε χωρις να γράψτε τίποτα στους συγγενεις σας...Θα σας περάσουν όλοι για τρελό...Ξέρετε στην συγχρονη κοινωνια θεωρείτε ψυχάκιας όποιος παει να αυτοκτονησει για οποιονδηποτε λογο...
    ΠΕΛΑΤΗΣ; Σαν να έχετ δικιο! Κατι πρέπει να γράψω...Αλλά δεν έχω το κουράγιο...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Και πρέπει να σκεφτειτε και τι θα γινει με το πτωμα σας...Ξέρετε θα υπάρχουν νομικά προβληματακια σχετικά με την ταφή σας αφού θα ειστε αυτοχειρας...Εκτός αν λαδωσετε κανεναν ιερεα να σας κανει αξιοπρεπη κηδεια...Διαθηκη εχετε γραψει??...Δεν θελετε να κληρονομησουν τα-λιγα εστω-υπαρχοντα σας τιποτα ασχετα ανιψια που μπορει ουτε στην κηδεια σας να μην ερθουν...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Εμμ εγώ...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Και με το πτώμα?? Ξέρετε το κεφάλι σας θα έχει θρυψαλα μετα τον πυροβολισμό και το πάτωμα θα έχει γεμισει με ενα αηδιαστικο μειγμα αιματος και εγκεφαλικου υγρου...Θέλετε να στειλουμε και καποιο συνεργειο καθαρισμου μετα την αυτοκτονια σας?? Αν δεν καθαρισουμε το χάλι σας το σπιτι θα βρωμοκοπήσει και με το ζορι θα πλησιαζουν το κουφαρι σας...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Μα σας παρακαλώ...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ: Μήπως να κανετε μια απλή αποτέφρωση και να μην σας θαψουμε?? Ξέρετε το κουφάρι σας θα αρχισουν να το κατατρωγουν τα σκουληκια και τα σκαθαρια μεσα στο φερετρο καθως εσεις θα λιωνετε...ενω αν σας κανουμε σταχτη δεν θα υπαρχει αυτο το προβλημα και θα σας ερθει και πιο οικονομικα...
    ΠΕΛΑΤΗΣ: Ρε δεν πατε στον διάολο λεω εγώ??/ ΔΕΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΩ!! Αει σιχτηρ!! (και το έκλεισε)

    Ο υπάλληλος αρχισε να γελαει ικανοποιημενος διηγουμενος τον διαλογο του με έναν δευτερο υπαλληλο...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ι: Μα ήταν φοβερή ιδέα! Απο τότε που ανοίξε το γραφείο οι αυτοκτονιες στην μεγαλουπολη εχουν μειωθει στο ελάχιστο...Και ας πανε τα πράγματα απο το κακο στο χειροτερο...
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΙΙ; Όντως! Όσοι παιρνουν τηλεφωνο πιστευουν οτι ειναι ευκολο να αυτοκτονησεις...αλλά όταν τους ξυπνάμε το έσντικτο της επιβιωσης κωλόνουν και το αφηνουν για άλλη φορά...Οι ψυχολογοι κοντεύουν να τρελαθούν!
    Ξαφνικά το τηλεφωνο αρχισε να χτυπάει για δευτερη φορα!
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Ι(γελωντας): Άλλος ενας πελατης!
    ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΙΙ: Άλλος ένας χεστης!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,798
    ΑΜΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ
    ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΜΑ ΤΟ ΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ
    ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ;
    Οι περισσότερες λεπτομεριες ήταν δική μου σκέψη, ελπιζω να σου άρεσαν, τώρα το όλο concept της ιστοριας το εμπνευστηκα απο μια ιστοριουλα που ειχα διαβασει πριν αρκετα χρονια μαλλον στο ιντερνετ, δυστηχως απο τοτε δεν μπορω να το ξαναβρω:p

    ΥΓ δεν είμαι κοριτσι:p

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    πολύ καλό περαστικέ...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by mama View Post
    πολύ καλό περαστικέ...
    Θενκς mama :p

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,798
    ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΓΟΡΙ ΑΜΑ ΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ
    Μ ΑΡΕΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    27
    Στενάχωρο..... :(

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλό!
    Να συμπληρώσω μόνο, ότι η αυτή η εταιρία πλέον ενημερώνει τους πελάτες της πως αν υπάρχει κι άλλη ζωή...
    επειδή, η ψυχή ακόμα και κατά τον Πλάτωνα είναι αιώνια, θα χρειαστεί οι αυτόχειρες πριν τα 'τινάξουν'
    να προετοιμάσουν και το τι θα πουν στο Θεό, για να μη βρεθούν ίσως και σ' αυτή τη δυσαρέστη θέση...

    ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ: Τί έκανα ρε π@υσ%η μου; Τελικά υπάρχει και Θεός; Υπάρχει και ζωή μετά το θάνατο; Κι εγώ που νόμιζα ότι με
    τη μ@λ@κι@ μου αυτή θα τέλειωναν όλα και θα ησύχαζα μια για πάντα!... τί κάνω τώρα;
    Τί θα πω ρε γαμώτο αν με ρωτήσει τώρα κι ΑΥΤΟΣ; Ότι βαρέθηκα στη γη κι είπα να κάνω ένα ταξίδι 'αναψυχής';
    Και σιγά δηλαδή μη το χάψει! Άσε που είχα ακούσει όταν πήγα μια φορά όλη κι όλη στο κατηχητικό,
    ότι ο θεός είναι παντογνώστης και ξέρει όλες μας τις σκέψεις!... Οπότε μάλλον δεν με παίρνει
    να πω ό,τι νάναι, γιατί το βλέπω να κάνω τα πράγματα ακόμα πιο χειρότερα!...
    Μήπως να ρίξω την ευθύνη στον ΥΠΑΛΛΗΛΟ που δεν μ' ενημέρωσε σχετικά;... Αχ εδώ που βρέθηκα το ξέρω ότι δεν περνάνε πια αυτά...
    Ας μην επιβαρύνω λοιπόν περισσότερο τη θέση μου.
    Να ζητήσω λες συγνώμη; Αλλά εδώ περνάνε άραγε τώρα οι συγνώμες;
    Μπα την πάτησα ο μ@λ@κ@ς και τελικά δεν βλέπω να γλυτώνω από την μαυροκόλαση... :p
    Και θα με 'καίει' πάντα αυτό που μου λέγανε και τους έγραφα...: 'Εσένα έπρεπε να συγχωρέσεις πρώτα για να βρεις τη γαλήνη'.
    Ναι πλέον το βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο!... Τώρα είμαι εγώ κι ΑΥΤΟΣ! Έτσι ήμουν πάντα δηλαδή!
    Εγώ κι ο εαυτός μου! Εγώ κι αυτός ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ με τις άπειρες δυνατότητες, αλλά και τις τόσες επιλογές του!
    Ας πρόσεχα λοιπόν! :p
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #9
    Περαστικε πολυ ωραιο! εχεις ταλεντο! και μιας και σου αρεσουν οι ταινιες σου προτεινω να δεις το ''μπουτικ για αυτοχειρες'' - the suicide shop.

  10. #10
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Καλό!
    Να συμπληρώσω μόνο, ότι η αυτή η εταιρία πλέον ενημερώνει τους πελάτες της πως αν υπάρχει κι άλλη ζωή...
    επειδή, η ψυχή ακόμα και κατά τον Πλάτωνα είναι αιώνια, θα χρειαστεί οι αυτόχειρες πριν τα 'τινάξουν'
    να προετοιμάσουν και το τι θα πουν στο Θεό, για να μη βρεθούν ίσως και σ' αυτή τη δυσαρέστη θέση...

    ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ: Τί έκανα ρε π@υσ%η μου; Τελικά υπάρχει και Θεός; Υπάρχει και ζωή μετά το θάνατο; Κι εγώ που νόμιζα ότι με
    τη μ@λ@κι@ μου αυτή θα τέλειωναν όλα και θα ησύχαζα μια για πάντα!... τί κάνω τώρα;
    Τί θα πω ρε γαμώτο αν με ρωτήσει τώρα κι ΑΥΤΟΣ; Ότι βαρέθηκα στη γη κι είπα να κάνω ένα ταξίδι 'αναψυχής';
    Και σιγά δηλαδή μη το χάψει! Άσε που είχα ακούσει όταν πήγα μια φορά όλη κι όλη στο κατηχητικό,
    ότι ο θεός είναι παντογνώστης και ξέρει όλες μας τις σκέψεις!... Οπότε μάλλον δεν με παίρνει
    να πω ό,τι νάναι, γιατί το βλέπω να κάνω τα πράγματα ακόμα πιο χειρότερα!...
    Μήπως να ρίξω την ευθύνη στον ΥΠΑΛΛΗΛΟ που δεν μ' ενημέρωσε σχετικά;... Αχ εδώ που βρέθηκα το ξέρω ότι δεν περνάνε πια αυτά...
    Ας μην επιβαρύνω λοιπόν περισσότερο τη θέση μου.
    Να ζητήσω λες συγνώμη; Αλλά εδώ περνάνε άραγε τώρα οι συγνώμες;
    Μπα την πάτησα ο μ@λ@κ@ς και τελικά δεν βλέπω να γλυτώνω από την μαυροκόλαση... :p
    Και θα με 'καίει' πάντα αυτό που μου λέγανε και τους έγραφα...: 'Εσένα έπρεπε να συγχωρέσεις πρώτα για να βρεις τη γαλήνη'.
    Ναι πλέον το βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο!... Τώρα είμαι εγώ κι ΑΥΤΟΣ! Έτσι ήμουν πάντα δηλαδή!
    Εγώ κι ο εαυτός μου! Εγώ κι αυτός ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ με τις άπειρες δυνατότητες, αλλά και τις τόσες επιλογές του!
    Ας πρόσεχα λοιπόν! :p
    Μπραβο! πολυ ωραια η παρενθεση σου!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    και πολύ καλό για να είναι αληθινό, συμπληρώνω... το πρόβλημα με τους αυτόχειρες είναι ότι (συνήθως) δεν το πολυσυζητάνε, απλά το κάνουν...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by mama View Post
    και πολύ καλό για να είναι αληθινό, συμπληρώνω... το πρόβλημα με τους αυτόχειρες είναι ότι (συνήθως) δεν το πολυσυζητάνε, απλά το κάνουν...
    Mα οι περισσοτεροι θεωρουν οτι οι αυτοχειρες ειναι κατι σαν τρελοι και τους περιφρονουν και αυτο ποναει περισσοτερο, αλλωστε οι αυτοχειρες συχα κανουν νυξεις εστω και αθελα τους στους αλλους οταν πχ κανουν συχνα κουβεντες για τον θανατο, οτι θα ηταν ακλυτερα να μην ειχαν γεννηθει, οτι ο κοσμος θα ειναι ιδιος( ή και καλυτερος) ειτε ζουν ειτε πεθανουν, τώρα αν το στενο τους περιβαλλον το αγνοει αυτό το κακό κατα πσα πιθανοτητα θα ειναι μοιραιο...Bulletproof, θα δω την ταινια που μου προτεινες, ειδα και το Autopsia που ειχες προτεινει κάποτε και μου άρεσε μπορω να πω σαν φαν του ειδους :p

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,798
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΦΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ
    ΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ
    ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
    ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Η ΧΑΡΗ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ
    ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΦΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ
    ΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ
    ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
    ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Η ΧΑΡΗ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ
    ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Τουλάχιστον μην σταματήσεις την γυμναστική... και.. την προσπάθεια... (μετά από πολλές μεγάλες ανάσες)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΦΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ
    ΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ
    ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΧΑΡΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
    ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ Η ΧΑΡΗ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ
    ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    άλλο να παρακαλάς να πεθάνεις κι άλλο να το αποφασίσεις... νομίζω πως εσύ δεν το χεις και καλά κάνεις... πάρε απόφαση λοιπόν, ότι η ζωή σου ήταν και θα είναι αγώνας και αρκέσου σε τίποτα όμορφους μοναχικούς περιπάτους στη θάλασσα, στα βιβλία σου και στη μουσική σου... αν μένεις σε αθήνα ή άλλη μεγάλη πόλη είναι ακόμα πιό δύσκολα... γιατί δεν σκέφτεσαι να την κάνεις για χωριό? δεν έχεις χωριό?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αυτοκτονία?
    By niah in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 14-05-2011, 18:53
  2. αυτοκτονια
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 97
    Last Post: 13-05-2011, 17:14
  3. αυτοκτονια
    By ocdcure in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-03-2011, 19:59
  4. Αυτοκτονια...
    By lena8999 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 20-09-2010, 02:50
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •