Θέλω τη βοήθεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9

    Θέλω τη βοήθεια σας

    Δεν είμαι καλά. Καθόλου καλά. Τον τελευταίο μήνα με έχει πιάσει κάτι άσχημο. Πάντα ήμουν λίγο ψυχαναγκαστικος νομίζω με την έννοια ότι φοβόμουν μην κολλησω AIDS ή φοβόμουν ότι θα παθω κάτι κακό ή θα κάνω κάτι κακό. Ότι πχ θα μαχαίρωσω κάποιον , μπορεί να σκεφτόμουν πράγματα που δεν είναι αποδεκτά στο ηθικό μου πλαίσιο. Εν πασει περιπτώσει. Τον τελευταίο μήνα φοβόμουν παρά πολύ ότι έχω καταστρέψει τον ξάδερφό μου. Τον ξάδερφό μου τον είχα αγκαλιάσει και φιλήσει παλιά στο μάγουλο. Κ τώρα μετά από 8 χρόνια σκεφτηκα ότι του έκανα κακό ότι έγινε αντικοινωνικός ότι ότι ότι εξαιτίας μου. Ξέρω ότι δεν έχει βάση το γνωρίζω είναι παράλογο αλλά δεν μπορώ να το καταπολέμησω. Τις τελευταίες δύο μέρες νιώθω ότι τρελαινομαι. Νιώθω τετοιο πανικό στην ψυχή μου .. Δεν μπορώ να ηρεμησω ποτε η να ξεχαστω. Νιωθω απαισια συναισθηματα. Οτι δεν εχει νοημα να προσπαθω οτι δεν εχει νοημα να μορφωθω. Οτι ειμαι καταδικασμενος να ειμαι χαλια κ το θεμα ειναι οτι ποναει το μυαλο μου η ψυχη μου. Δεν μπορω να τα καταφερω να ξεχαστω δεν μπορω να τα καταφερω να γελασω. Κ οταν γινεται κατι ευχαριστο κ πρεπει να χαιρομαι χαιρομαι κ σκεφτομαι μετα ε κ τι χαιρεσαι; Αφου εισαι καταδικασμενος, αφου εισαι λυπημενος, αφου το μυαλο σου δε λειτουργει τρελαινεσαι. Πριν λιγο πηγα να κοιμηθω κ ενιωσα τοση σορεια σκεψεων στο μυαλο μου οτι τρελαινομαι οτι δεν ειναι φυσιολογικο κ πως θα το πω στη μαμα και βλεπω εξω στο μπαλκονι κ μου δημιουργουνε ολα απαισια συναισθηματα ανεξηγητα . ηρθε μια φιλη μου σημερα κ λεω αχ θεε μ δε μπορω να προσαρμοστω στο οτι ηρθε με τρελαινει δεν μπορει. Κ λεω ειναι δυνατον να μη προσαρμοζομαι; Γτ μ φαινεται τοσο τρελο; Αφηστε.. Κ πριν λιγο οπως ελεγα εκατσα στον καναπε να κοιμηθω ενιωθα αυτες τις σκεψεις σηκωθηκα πανω ηρθα στην αδερφη μου κ ενιωθα ταχυκαρδια κ οτι θα λιποθυμισω. Εκανα αερα στον εαυτο μ κ της ελεγα αλεκα θα λιποθυμισω δεν αντεχω. Κ τοτε ενιωθα οτι πραγματικα θα μου στριψει. Τωρα ηρεμησα καπως π τα ειπα αλλα δεν παυει να νιωθω χαλια καθε φορα π κανω κατι π σκεφτομαι κατι π λεω κατι λεω ε κ τι τα λες κ τι τα κανεις αφου εισαι χαλια αφου εχεις αρρωστα ψυχικα αφου σ φαινονται περιεργα ολα αυτα. Δεν ξέρω βοήθηστε με σας παρακαλώ. Τι μπορώ να κάνω; Τι έχω; Αυτή ή μεγάλη κρίση δύο μέρες έχει π με έπιασε π δεν μπορώ να χαρώ τπτ ελπίζω να περάσει μόνο υπομονή κάνω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,768
    ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΤΑ ΑΡΧΑΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ Η ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ
    ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΥΤΟ ΠΑΝΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΙΤΙΚΟ
    ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν κ παει καπου το μυαλο μου επειδη το εχω ξανακουσει ολο αυτο μονο υποθετοντας μπορει καπιος να απαντησει σχετικα με το τι να κανεις ισως αργοτερα πω περισσοτερα

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αν κ παει καπου το μυαλο μου επειδη το εχω ξανακουσει ολο αυτο μονο υποθετοντας μπορει καπιος να απαντησει σχετικα με το τι να κανεις ισως αργοτερα πω περισσοτερα
    Πιστεύετε ότι μπορώ να θεραπευτώ; Φοβάμαι να κοιμηθώ. Αν με ξαναπιασει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,768
    ΑΝ ΣΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ
    ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ
    ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ
    ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΑΜΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΧΩ
    ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΧΩ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. θελω βοηθεια
    By blackcycnous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 25-01-2014, 02:03
  2. S.O.S Θέλω τη βοήθειά σας !!!!
    By XartinOneiro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-2012, 18:44
  3. θελω την βοηθεια σας...!!
    By billiskaram in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-2011, 20:26
  4. Θέλω βοήθεια
    By harry86 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2009, 20:04
  5. θελω βοηθεια
    By zouzounitsaaa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 19-04-2008, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •