Υπερφαγικο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288

    Υπερφαγικο...

    Χτες είπα να μην φάω βραδινό και έφαγα τελευταίο σνακ στις έξι το απόγευμα. Στις έντεκα και μισή το βράδυ έρχεται ο πατέρας μου με μια οικογενειακή πίτσα μαργαρίτα, όλο χαρά, με στυλ "σας έφερα πιτσουλα ".

    Παιδιά, έφαγα έξι κομμάτια μέσα σε πέντε λεπτά. Νομίζω έσπασα το ρεκόρ μου.

    Κατά τα άλλα ένα τριωρακι πριν το συμβάν, αντισταθηκα σε παγωτό πύραυλο, ο οποίος με καλουσε από τη κατάψυξη και δεν ήταν εύκολο να πω όχι, γτ έχω και περίοδο... Αλλα τελικά μου την έκανε η... ΚΥΡΙΑ ΠΙΤΣΟΥΛΑ.

    Δεν το βάζω κάτω!!!! Συνεχίζουμε κανονικά!!!!!! Με χαμόγελο και κουράγιο, του χρόνου το καλοκαίρι, πρώτα ο Θεός, θα είμαστε ελαφρυτεροι και με αυτοπεποιθηση!!!!
    Τα φιλιά μου σε όλους σας!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Τα δυο με τρια επιτρέπονται... Άρα, η παρασπονδία δεν ηταν φοβερη! Σμρ ηταν μια αλλη μερα κ αυριο ειναι μια αλλη μερα!!

  3. #3
    Καλησπέρα!

    Αφρατουλίνι, είναι λογικότατο που έφαγες αρκετή πίτσα το βράδυ,
    αφού ανάγκασες τον οργανισμό σου να μείνει 5,5 ώρες νηστικός!
    Το βραδινό είναι απαραίτητο γεύμα για τον οργανισμό μας, απλά καλό είναι να 'ναι ελαφρύ.
    Επίσης δεν είναι καλό ν' αφήνουμε τον οργανισμό μας πάνω από 3-4 ώρες νηστικό.
    Αυτά είναι βασικές αρχές της διατροφής!

    Μην νιώθεις ενοχές για την πίτσα! Καλά έκανες και την έφαγες! Την 'φχαριστήθηκες!
    Απλά μπορείς να φροντίζεις λίγο καλύτερα τον οργανισμό σου ώστε να μην μένει νηστικός πολλές ώρες.

    Καλή συνέχεια!
    :-)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εγω κλεινω 2 μηνες χωρις κανενα υπερφαγικό κ χωρις διαθεση να κανω... Ελπιζω να συνεχίσω ετσι! Βέβαια με πιανει η επιθυμία καποιες φορες για γλυκο.. Αλλα η θέληση μου να συνεχίσω, ειναι πιο δυνατή. Χθες ειδα σε ενα καφε δυο καλες να τρώνε τεράστιες βάφλες, ζήλεψα για να ειμαι ειλικρινής.. Αλλα προσπέρασα!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •