Αξίζει να παλέψω και άλλο? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 127
  1. #16
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Τι να πω εγώ τότε που είμαι 30; Εγώ να δεις που αντιμετωπίζω δυσβάσταχτα προβλήματα στο γκομενικό τομέα. Ενώ είμαι νορμάλ εμφανησιακά, δε με κοιτάζει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ γυναίκα στο δρόμο και όσες κοιτάξω ακόμα και με τα γυαλιά ηλίου μου (που έχουν κατάμαυρους φακούς παρακαλώ που δε φαίνονται τα μάτια μου) γυρνάνε το κεφάλι αλλού παρόλαυτά, και μερικές ακόμα αλλάζουν μέχρι και δρόμο ώστε να με αποφύγουν. Με αντιμετωπίζουν σαν λεπρό! Έχω φάει τρελό πακέτο και κοντεύω να τρελαθώ τελείως! Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι έχω καρακομπλάρει με όλο αυτό και δεν πάω ποτέ να μιλήσω σε άγνωστη κοπέλα, είτε σε καφετέρια bar/club, παραλία, άλλες εκδηλώσεις, κλπ.. Βασικά, δεν το κάνει ο μέσος άντρας αυτό. Τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα. Η μέση ηλικία γάμου για τον άντρα τις σημερινές ημέρες πολλές φορές είναι τα mid-30. Σελτζούκο, εγώ να βοηθήσω ήθελα, και εσυ ξεσπάς πάνω μου;
    Δε ξεσπώ πάνω σου.

    Δε μπορω να καταλαβω γιατί εισαι νορμαλ εμφανιση και δε σε κοιτάζουν.

    Εγω παντως ΔΕΝ είμαι νορμαλ εμφανιση (είμαι άσχημος) και δεν έχω καθολου εμπειρία οπότε υπάρχουν και χειρότερα.

    Οσον αφορά το να πλησιάσω κοπέλα, ούτε για αστείο. ποιος ο λογος να το κάνω όταν ξέρω απο πριν οτι θα φάω άκυρο?
    Τα άκυρα μονο κακο μπορουν να κάνουν και μονο να ενδυναμωσουν την ήδη κυρίαρχη πεποιθηση μου πως είμαι άσχημος μπορουν να επιφέρουν.

    Οπότε έχω κόψει κάθε επαφή με το άλλο φύλο για να διαφυλάξω τη λίγη αξιοπρέπεια και αυτοπεποίθηση που μου έχει απομείνει.

  2. #17
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Λυπάμαι. Ίσως είναι λάθος μου που στο παρουσιάζω έτσι, διότι ο καθένας έχει τις δικές του αντοχές. Θα σε προτρέψω απλά να συνεχίσεις διότι αξίζεις να σε αγαπάς.
    Αδυνάτισα ως εξής. Ένα βράδυ από το πάχος δεν μπορούσα να αναπνεύσω, οπότε ειπα τέλος! Αρχίζω υγιεινή διατροφή. Άρχισα να τρώω υγιεινά και έκανα πολύ περπάτημα. Πήγαινα σε μέρη που μου άρεσαν με τα πόδια. Έτσι έχασα τα κιλά. Η αερόβια είναι για να χάνεις κιλά και η αναερόβια (βάρη) για να παίρνεις μύες. Οπότε, την προηγούμενη περίοδο έκανα βάρη και το δέρμα έχει φύγει από παντού. Έχει μείνει ένα τακ στην κοιλιά μόνο. Το θέμα είναι πως λόγω της ΙΨΔ το έκοψα αυτές τις μέρες, όμως λόγω της ΙΨΔ είχα και τόσο αυστηρή πειθαρχία ώστε να χάσω τα κιλά. Απλά, θα πρέπει να πειθαρχήσεις λοιπόν, κάτι που θα το καταφέρεις αν σε μελετάς στον καθρέπτη. Α!! Δεν ξέρω αν σου αρέσουν τα διαγράμματα. Εμένα με βοήθησε πολύ να βαζω τα κιλά στο excel και να βλέπω σε γράφημα την πτώση. :ρ Δοκίμασε και αυτό ή ό,τι θα μπορούσε να ταιριάξει με τον χαρακτήρα σου!
    Μη λυπάσαι. Εγώ λυπάμαι που κάποτε θα μεγαλώσω και θα κοιτάξω πίσω στη ζωή μου και θα μετανιώνω πικρά αυτο που θα βλέπω....

    Βάρη κάνω και εγώ, και, να σου πω την αλήθεια, ειναι το μόνο που με κάνει να νιώθω καλά....

    Είμαι τοσο down που βαριέμαι και δεν έχω την όρεξη ουτε excel να χρησιμοποιησω, μιλάμε με έχει πάρει πολύ απο κάτω. Νιώθω οτι ακομα και αν επανακτήσω πάλι τη ζωη μου, θα είμαι μια φθηνή αντιγραφή του παλαιού εαυτού μου και ότι οσα και να ζήσω ποτέ δε θα είναι τοσο καλό όσο αν ζούσα καλύτερα απο τα 17 ή 18 μου.


    Δε ξέρω ουτε να γράψω δεν έχω όρεξη πλέον....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,762
    ΒΡΕ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΟΥ
    ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΕΙΣ ΑΜΑ ΕΣΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ ΜΥΑΛΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΑΚΟΜΨΑ ΜΕΣΑ
    ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΕΣΠΑ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΑ ΧΑΖΑ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ
    ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Δε μπορω να καταλαβω γιατί εισαι νορμαλ εμφανιση και δε σε κοιτάζουν.
    Και εγώ τό'χω πάρα πολύ μεγάλη απορία αυτό. Βασικά, έχω την εντύπωση πως οι Ελληνίδες τα κάνουν αυτά πιο πολύ. Και όταν λέω νορμάλ εμφάνιση, μη φανταστείς κανας ωραίος.
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Οσον αφορά το να πλησιάσω κοπέλα, ούτε για αστείο. ποιος ο λογος να το κάνω όταν ξέρω απο πριν οτι θα φάω άκυρο?
    Τα άκυρα μονο κακο μπορουν να κάνουν και μονο να ενδυναμωσουν την ήδη κυρίαρχη πεποιθηση μου πως είμαι άσχημος μπορουν να επιφέρουν.

    Οπότε έχω κόψει κάθε επαφή με το άλλο φύλο για να διαφυλάξω τη λίγη αξιοπρέπεια και αυτοπεποίθηση που μου έχει απομείνει.
    Τα ίδια λέω κι εγώ για εμένα.

  5. #20
    Εγώ λέω να δημιουργήσω το σύλλογο των αιώνιων μπακουριών Ελλάδας...Ποιοι θα μου κάνουν την τιμή να συμμετέχουν; :ρ
    Καμμιά σοβαρή γυναίκα εκεί έξω,δε θα σε κοροϊδέψει επειδή της μίλησες με ωραίο τρόπο.Αλλο να σε απορρίψει και άλλο να σε κοροϊδέψει..
    Με την διατήρηση της και καλά αξιόπρεπειας και αυτοπεποίθησης,δε λύνεται το πρόβλημα της μοναξιάς αγαπητοί συνάδελφοι :p

  6. #21
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΒΡΕ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΟΥ
    ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΕΙΣ ΑΜΑ ΕΣΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ ΜΥΑΛΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΑΚΟΜΨΑ ΜΕΣΑ
    ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΕΣΠΑ ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΑ ΧΑΖΑ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ
    ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ
    Ακυρο... ΜΟΝΟ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕΤΡΑΕΙ.
    Το λενε ολοι οι ψυχολόγοι και οι μετρησεις, η εμφάνιση παιζει το 55%. Μπράτσα ομορφιά υψος κλπ. Ολα τα άλλα τελικα ειναι ρομαντικές μπουφες και τίποτα άλλο.

    Η Γυναικα (οπως και ο ανδρας) πρώτα θα κοιτάξει αν ειναι εμφανισιμος εξωτερικα και μετα αν ειναι "εμφανισισμος" εσωτερικά. Αν δεν είναι ωραιος ο ανδρας εξωτερικά δε μπα να είναι θεος στο εσωτερικό του δε πρόκειται να εχει καμια ελπιδα.

    Αυτα που λέει η κοινωνια οτι μετράει το μυαλό και το τι λέει ο ανδρας ειναι μπαρουφες των γυναικων......ΤΕΛΟΣ!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,762
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΜΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΝΕ ΜΥΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΜΗΝ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ
    ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΟΥΠΕΡ
    ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΝΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΙΩΣ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΑΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΜΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΙ ΑΣΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΜΑ ΔΕ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΝΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΘΗΚΟΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΜΗ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Ακυρο... ΜΟΝΟ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕΤΡΑΕΙ.
    Το λενε ολοι οι ψυχολόγοι και οι μετρησεις, η εμφάνιση παιζει το 55%. Μπράτσα ομορφιά υψος κλπ. Ολα τα άλλα τελικα ειναι ρομαντικές μπουφες και τίποτα άλλο.

    Η Γυναικα (οπως και ο ανδρας) πρώτα θα κοιτάξει αν ειναι εμφανισιμος εξωτερικα και μετα αν ειναι "εμφανισισμος" εσωτερικά. Αν δεν είναι ωραιος ο ανδρας εξωτερικά δε μπα να είναι θεος στο εσωτερικό του δε πρόκειται να εχει καμια ελπιδα.

    Αυτα που λέει η κοινωνια οτι μετράει το μυαλό και το τι λέει ο ανδρας ειναι μπαρουφες των γυναικων......ΤΕΛΟΣ!
    Ιδιως στον αντρα δεν μετραει τοσο η εμφανιση , μετρανε οι κοινωνικες και επικοινωνιακες δεξιοτητες , συν την αυτοπεποιθηση .

  9. #24
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ιδιως στον αντρα δεν μετραει τοσο η εμφανιση , μετρανε οι κοινωνικες και επικοινωνιακες δεξιοτητες , συν την αυτοπεποιθηση .
    Ολα αυτά τα ελεγα και εγω μεχρι τα 24 χρονια ζωης....οτι δε μετρα η εμφανιση αλλα οι κοινωνικες και επικοινωνιακες κλπ κλπ μιλάμε σε διαβαζω και ειναι σαν να διαβάζω τον νεαρότερο εαυτο μου.

    Αλλά εχω χασει πλέον τη πιστη μου σε αυτες τις θεωριες Macgyver....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Πάντως, θέλω να σου πω πως αυτό που λες ισχύει... Το πολύ δύσκολο είναι να αλλάξεις το μέσα σου... Αυτό δυστυχώς, ούτε εγώ το έχω καταφέρει. Να καταλάβεις, πήρα γυαλιά ηλίου και αισθάνομαι "αστείος" αν τα βάλω. Αυτό είναι η χαμηλή αυτοεκτίμηση. Δεν ειναι το βάρος σου που σου φταίει στην ουσία. :) Απλώς το χρησιμοποιείς για να σε κατηγορείς και καλά κάνεις, απλά προσπάθησε αν μπορείς να πας και άλλη κόντρα. Μόνο όση αντέχεις. Ξέρω πως είναι δύσκολο όλο το πακέτο. Μια άσκηση που πιάνει είναι να πας στον καθρέπτη και να δηλώσεις πως είσαι ομορφος. Πες το και να μην το πιστεύεις. Μετά από λίγο καιρό, θα σου γίνει πεποίθηση. Εμπιστέψου με σε παρακαλώ και θα το δεις. :)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  11. #26
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΜΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΝΕ ΜΥΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΜΗΝ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ
    ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΟΥΠΕΡ
    ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΝΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΙΩΣ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΑΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΔΕ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΜΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΙ ΑΣΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΜΑ ΔΕ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΟΣ ΓΙΝΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΘΗΚΟΣ ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΜΗ ΚΛΑΙΓΕΣΑΙ
    Τα προσπάθησα και απέτυχα για 300ο φορά.... ισως τελικά για το μονο που ειμαι ικανος ειναι να κάτσω στο σπιτι και να κλαίγομαι..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Θα διαφωνούσα με τον Macgyver, όμως κοίτα, πολλοί άσχημοι είναι Νάρκισσοι και είναι πόλοι έλξης. :) Έχω δει πολλούς όμορφους και μη νάρκισσους να μην μπορούν να συμμετέχουν στην κοινωνία και να μην είναι αποδεκτοί. ;)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  13. #28
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Ακυρο... ΜΟΝΟ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕΤΡΑΕΙ.
    Το λενε ολοι οι ψυχολόγοι και οι μετρησεις, η εμφάνιση παιζει το 55%. Μπράτσα ομορφιά υψος κλπ. Ολα τα άλλα τελικα ειναι ρομαντικές μπουφες και τίποτα άλλο.

    Η Γυναικα (οπως και ο ανδρας) πρώτα θα κοιτάξει αν ειναι εμφανισιμος εξωτερικα και μετα αν ειναι "εμφανισισμος" εσωτερικά. Αν δεν είναι ωραιος ο ανδρας εξωτερικά δε μπα να είναι θεος στο εσωτερικό του δε πρόκειται να εχει καμια ελπιδα.

    Αυτα που λέει η κοινωνια οτι μετράει το μυαλό και το τι λέει ο ανδρας ειναι μπαρουφες των γυναικων......ΤΕΛΟΣ!
    Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να λέει οτι οι όμορφες πάνε μόνο με τους όμορφους και το αντίστοιχο γιατι αν ήταν έτσι, θα βλέπαμε σχεδόν μόνο ομώνυμα ζευγάρια. Οι άντρες ναι, κοιτάζουν πολύ την εξωτερική εμφάνιση σε μια γυναίκα. Και οι γυναίκες κοιτάζουν την εμφάνιση, αλλα όχι στον ίδιο βαθμό με τους άντρες. Εξαίρεση αποτελούν οι διάσημες, showbiz, άλλα και κάποιες υπερψωνισμένες εκτός των 2 προηγουμένων κατηγοριών.

    Οι περισσότερες γυναίκες που δεν ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία που ανέφερα δεν κοιτάζουν την εξωτερική εμφάνιση σε ακραίο βαθμό η στον ίδιο βαθμό με τον άντρα. Το λέω αυτό γιατί καταρχάς, εχω δει άπειρες φορές κάτι πανέμορφες γυναίκες με μέτριους η ακόμα και με άσχημους άντρες. Συμβαίνει πολύ πιο συχνά απ'το αντίστοιχο. Επίσης, το εξωπραγματικό φτύσιμο που τρώω (που έχω νορμάλ εμφάνιση) απ'τις γυναίκες απλά δεν περιγράφεται με λόγια! Νομίζω πως κάνει κατακλυσμό. Η εμφάνισή μου δε δικαιολογεί τέτοια αποτελέσματα σε καμία περίπτωση. Το ξαναλέω, δεν είμαι κανας ωραίος.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,762
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Τα προσπάθησα και απέτυχα για 300ο φορά.... ισως τελικά για το μονο που ειμαι ικανος ειναι να κάτσω στο σπιτι και να κλαίγομαι..
    ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΟΠΤΥΧΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ Η ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Η ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΚΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΣΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ
    ΑΜΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΧΑΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΘΕΛΗΣΗΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ
    ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΜΑ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΙ ΜΙΑ ΘΑ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΘΑ ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Πάντως, θέλω να σου πω πως αυτό που λες ισχύει... Το πολύ δύσκολο είναι να αλλάξεις το μέσα σου... Αυτό δυστυχώς, ούτε εγώ το έχω καταφέρει. Να καταλάβεις, πήρα γυαλιά ηλίου και αισθάνομαι "αστείος" αν τα βάλω. Αυτό είναι η χαμηλή αυτοεκτίμηση. Δεν ειναι το βάρος σου που σου φταίει στην ουσία. :) Απλώς το χρησιμοποιείς για να σε κατηγορείς και καλά κάνεις, απλά προσπάθησε αν μπορείς να πας και άλλη κόντρα. Μόνο όση αντέχεις. Ξέρω πως είναι δύσκολο όλο το πακέτο. Μια άσκηση που πιάνει είναι να πας στον καθρέπτη και να δηλώσεις πως είσαι ομορφος. Πες το και να μην το πιστεύεις. Μετά από λίγο καιρό, θα σου γίνει πεποίθηση. Εμπιστέψου με σε παρακαλώ και θα το δεις. :)

    Αυτο με τα γυαλιά ηλίου ισχύει και με μενα.

    Τωρα αν παω εγω σε ενα καθρέφτη και πω "αυτος ειναι ομορφος" ή θα με πιάσει κύμα νευρικού γέλιου ή θα νιώθω οτι κοροιδεύω τον εαυτό μου.

    Εννοείται πως δε φταίει μονο το βαρος αλλά το βαρος ειναι που με έσπρωξε στο να χτίσω αυτη τη νοοτροπία και ψυχοσύνθεση και προσωπικότητα. Ξερεις κάτι? Οση αυτοπεποιθηση και να εχεις, οση κοντρα και αν πας, φτάνεις σε ενα σημείο που σταματάς λιγο για να αναλογιστείς τι εχεις κανει, που σε εχει πάει ολη αυτή η κόντρα, και εγω οταν κοιτώ πισω κοιτώ μονο αποτυχίες.
    Έτσι η ψυχική μου δύναμη ολο και στερεύει....


    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Θα διαφωνούσα με τον Macgyver, όμως κοίτα, πολλοί άσχημοι είναι Νάρκισσοι και είναι πόλοι έλξης. :) Έχω δει πολλούς όμορφους και μη νάρκισσους να μην μπορούν να συμμετέχουν στην κοινωνία και να μην είναι αποδεκτοί. ;)
    Αν και δεν μίλησε για ναρκισσισμός ο Macgyver, εγω βλεπω ομορφες με ομορφους, μετριες με μέτριους και άσχημες με ασχημους. Αυτο λέει ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 00:52
  2. Αγχώδες διαταραχή, κρίσεις πανικού- Στρατός... Πως θα την παλέψω?
    By Kazan in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 19
    Last Post: 15-01-2019, 13:25
  3. Αξιζει η οχι η κοπελα?
    By colemon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 05-08-2013, 14:40
  4. Αξίζει να το τραβήξω...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 18-05-2013, 01:03
  5. άντε βρε παιδιά βοήθηστε μήπως την παλέψω και χωρίς τα χάπια
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-07-2010, 10:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •