ΠΟΣΟ ΘΑ ΝΤΕΞΩ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΠΟΣΟ ΘΑ ΝΤΕΞΩ?

    Γεια σας σημερα ειμαι χειροτερα απο καθε αλλη μερα δεν εχω καθολου κουραγιο ειμαι κλεισμενη απο τα χαραματα που ξυπνησα και βουλιαζω στην πολυθρονα .Μια προσπαθεια που εκανα να ξαπλωσω ηταν ματαιη.Ποναω αφορητα στη ψυχη και στο μυαλο δεν ξερω πια τι να κανω.Εχουν σταματησει τα παντα για μενα τα παντα.Παρακαλω να ειναι εφιαλτης ομως δεν ειναι.Σαν γυναικα θελω να πεθανω σαν μανα θελω να ζησω.Ολα ειναι μπερδεμενα στο θολωμενο μου μυαλο.Μου μιλατε και βρησκω λιγη παρηγορια ας ειμαστε και αγνωστοι δεν ξερω πια τι να πω εχουν στερεψει τα παντα και νομιζω οτι καθε μερα θα ειναι χειροτερη.Διαβαζω ιστοριες και αλλων ανθρωπων οι περισσοτρες ειναι παλιες εδω στο φορουμ και αναρωτιεμαι πως να ειναι σημερα μετα απο 4 χρονια 7χρονια.Καθε μου κινηση καθε ανασα ειναι συνδεμενη μαζι του αν η καρδια μου ηταν γυαλινη θα ειχε σπασει τωρα δεν μπορω να ελεγξω τους χτυπους της ειναι μαρτυριο καθε λεπτο που περνα.Τα βαζω με τον εαυτο μου δεν μπορω να του επιβληθω του μιλαω και δεν καταλαβαινει κανει τα δικα του δε με αφηνει λεπτο να γαληνεψω.Οπου να γυρισω το βλεμα τον βλεπω ακουω τη φωνη του οτι αναμνηση περασει ειναι μεσα εκεινος θα τρελαθω στο τελος.Αδειασε το συμπαν ολο ποτε ξανα ποτε ξανα ειναι οι σκεψη που με στοιχειωνει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Μου μιλατε και βρησκω λιγη παρηγορια
    καλο φαινεται αυτο.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    20
    Καλησπέρα. Έχεις προσπαθήσει να πας σε ψυχολόγο; Εγώ το αρνηθηκα και ίσως να ήταν λάθος αλλά ένιωθα ότι εμένα δεν μπορεί να με βοηθήσει. Εσύ όμως, με παιδιά και να έχεις να αντιμετωπίσεις δύο απώλειες, μήπως πρέπει να το κάνεις; Ακόμα κι αν δεν το θες;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    109
    Κανε κουραγιο Ασπασια. Να σκεφτεσαι τα παιδακια σου για να παιρνεις κουραγιο...
    Ειμαι σιγουρος πως κ εκεινος δεν θα ηθελε να στεναχωριεστε...
    Αν επιτρεπεται απο τι εφυγε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    Εφυγε αιφνιδια εντελως μαλλον απο ανευρησμα ειχε διαφορα προβληματα αλλα αυτο ηταν αναπαντεχο.Ειμαι τσακισμενη δεν μπορω να ζησω.Οσο το σκεφτομαι τοσο τρελαινομαι δεν υπαρχουν λογια γι αυτο το βιωμα.Ολα εχουν αλλαξει προς το χειροτερο ειμαι σε απογνωση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    109
    Συγνωμη που επιμενω αλλα υπαρχει λογος, στην καρδια 'η στο κεφαλι ηταν?
    Εξετασεις δεν ειχε κανει?

    Οταν λες διαφορα προβληματα εννοεις υγειας?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    Ειχε παθει ενα μικρο εγκεφαλικο πριν 2 χρονια αλλα το ξεπερασε.Τοτε βρεθηκαν 2 ανευρησματα στο κεφαλι ασχετα με το περιστατικο και οι περισσοτεροι γιατροι του ειπαν να μη τα σκαλιζει γιατι ειναι επικυνδυνο να μεινεις και στην εξεταση ακομα δεν επεμενα και γω και τωρα εχω φοβερες τυψεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    109
    Να μην εχεις τυψεις, γιατι το καντηλακι του ηταν για μεχρι εκει.
    Να σκεφτεσαι οτι δεν ταλαιπωρηθηκε καθολου και να σκεφτεσαι τα παιδακια σου
    που σε εχουν πολυ αναγκη.
    Πριν 20 χρονια εφυγε ο πατερας μου στα 39 του, αφηνοντας μια μανα 36 ετων με δυο παιδια
    5 και 11 αντιστοιχα. Δεν μας ελειψε τπτ σε πληροφορω και τα εχει καταφερει σαν παληκαρι μεχρι τωρα!
    Η ζωη συνεχιζεται...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175
    Τα παιδια μου ειναι μεγαλα και εγω αυτη τη στιγμη νοιωθω εντελως αδυναμη χωρις εισοδημα τιποτα με αρκετα χρεη που αφησε ο αντρας μου εφοριες καρτες κλπ με παιδι που σπουδαζει και με ενα σωρο αλλες υποχρεωσεις εχω απελπιστει πληρως.Ειχαμε τα οικονομικα προβληματα οπως ολοι σημερα αλλα εκεινος τα κανινιζε εγω ημουν εξω απ το χορο.Ηταν ελευθερος επαγγελματιας και τα πραγματα περιπλεκονται πολυ .Πρεπει να γινουν πολλες διαδικασιες για να φτασω σε καποιο αποτελεσμα.ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

Similar Threads

  1. Πόσο πια;
    By Αναστασία1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 08-07-2015, 12:42
  2. πόσο;
    By fey in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-11-2014, 17:01
  3. Πόσο ζυγίζει η ζωή και πόσο η αγάπη;
    By Κύκνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 08-12-2012, 15:19
  4. δεν ημουν ετσι... ποσο λυπαμαι.. ποσο φοβαμαι... Ποσο...
    By darsel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 28-08-2012, 22:57
  5. τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2008, 06:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •