Δυσκολιες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    25
    Σπουδαια η ερωτηση σου στο τελος.Την κανω συνεχεια στον εαυτο μου...Η απαντηση δεν ειναι " θα κανω τα παντα για σενα".Αυτο ειναι εγωιστικο,ετοιματζιδικο,τη ς στιγμης.Αυτο που χρειαζεται ειναι ενα νεο συμβολαιο.Ειναι η ενεργεια να ζησεις,να χαρεις,να παιξεις.Προσωπικα εχω κανει ολες τις απαραιτητες κινησεις για να το εξασφαλισω.Εχω επιλεξει τι ακριβως ζητω.
    Δε θα μπορουσα να υποσχεθω απο το πρωτο δευτερολεπτο οτι θα αλλαζαν ολα.Ομως επιτελους,η παραδοχη της πραγματικοτητας και η αντιληψη των πραγματων μετα απο ενα σοκ,ειναι μια πραγματικα καλη αφετηρια..
    Η ζωη εχει τα πανω και τα κατω της.Αυτα τα " κατω " μας βαζουν να σκεφτουμε,στην τελικη τι θελουμε να γινουμε.Που θελουμε να φτασουμε..
    Δεν αγωνιζομαι να με διορθωσω μονο για κεινη αν επεστρεφε,αλλα για μενα,για τον κυκλο μου η για οποια βρεθει στο μελλον.
    Ειναι αυτο που λεμε "its a fight between me & me"..
    Θα μπορουσα να γραψω πολλα,αλλα ειναι κ κουραση για οποιον διαβαζει

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    25
    Λοιποννννν εστειλα λουλουδια λογω γενεθλιων της αυριο,και εκεινη μου εστειλε μνμ για τα δικα μου γενεθλια σημερα.
    Το περιεχομενο κατανοητο,και σαφεστατο.Το ενιωθα και εγω οτι ειχα κουραστει να δηλωνω παρουσια και συναισθηματα..Μετα τα χρονια πολλα λοιπον κ οτι χαιρεται που προσπαθω να γινω καλυτερος κλπ,συν ευχαριστει για τις ευχες και για αρκετα αλλα,με παρακαλει να σταματησω εδω ολο αυτο και να σεβαστω την ψυχικη της ηρεμια.
    Το ηξερα και αυτο ηταν το λαθος της εξτρα πιεσης απο τοτε που χωρισαμε.
    Εχω περασει σε ψυχαναλυσεις,ακραιο αθλητισμο κλπ εσπασα την στιγμη του μνμτος,αλλα ευτυχως συνηλθα πιο γρηγορα απο οσο φανταζομουν.
    Νιωθω δυνατος και θελω να ηρεμισει,να βγει δυνατη και νικητρια..
    Το μελλον θα δειξει,αλλα νιωθω ετοιμος να προχωρησω και γω ψυχολογικα επιτελους.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by alxpro View Post
    Λοιποννννν εστειλα λουλουδια λογω γενεθλιων της αυριο,και εκεινη μου εστειλε μνμ για τα δικα μου γενεθλια σημερα.
    Το περιεχομενο κατανοητο,και σαφεστατο.Το ενιωθα και εγω οτι ειχα κουραστει να δηλωνω παρουσια και συναισθηματα..Μετα τα χρονια πολλα λοιπον κ οτι χαιρεται που προσπαθω να γινω καλυτερος κλπ,συν ευχαριστει για τις ευχες και για αρκετα αλλα,με παρακαλει να σταματησω εδω ολο αυτο και να σεβαστω την ψυχικη της ηρεμια.
    Το ηξερα και αυτο ηταν το λαθος της εξτρα πιεσης απο τοτε που χωρισαμε.
    Εχω περασει σε ψυχαναλυσεις,ακραιο αθλητισμο κλπ εσπασα την στιγμη του μνμτος,αλλα ευτυχως συνηλθα πιο γρηγορα απο οσο φανταζομουν.
    Νιωθω δυνατος και θελω να ηρεμισει,να βγει δυνατη και νικητρια..
    Το μελλον θα δειξει,αλλα νιωθω ετοιμος να προχωρησω και γω ψυχολογικα επιτελους.
    σου εστειλα κ γω χρονια πολλα, στο θρεντ που απαντουσες!!!... χιλιοχρονος !!!!!:D σου ευχομαι τα καλήτερα γλυκε μου φιλε

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    25
    Ρεα σε ευχαριστω παρα πολυ:D
    Εφτασα 32 ετων,και μετα απο τοσες σχεσεις και περιπετειες θα θυμαμαι αυτα τα γενεθλια αρκετα καλα..Αλλα ειναι μια αφετηρια και μια ευκαιρια να αποδειξω αλλου ποσο δουλευω πλεον τα προβληματα μου.

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν εχεις να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν ... φροντισε τον εαυτο σου, και του χρονου να γιορταζεις τα γεννεθλια σε μια ζεστη αγκαλια..οπως ακριβως σου αξιζει !!!

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    25
    Σε ευχαριστω παρα πολυ...πραγματικα:rolleyes:

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30
    πηγαινε να τη βρεις. τη θελεις πολυ.. με την προυποθεση ομως, οτι αν ξανακανετε σχεση,θα βρισκεις παντα χρονο γι αυτη. αν δεν εχεις σκοπο να το κανεις αυτο,απλα μην πας.. απ οτι καταλαβαινω σε χωρισε γιατι δεν βγαινατε πολυ σαν ζευγαρι..αν τη θελεις πισω τοσο,πες της οτι θα αλλαξει αυτο, οτι θα βγαινετε και θα κανετε πραγματα μαζι. απλα πρεπει να δεχτεις οτι για να εχεις αυτη την κοπελα,πρεπει να της δινεις χρονο. διεκδικησε την μονο αν εισαι αποφασισμενος να αλλαξεις για αυτην.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    25
    Εβγαινε και στα καλυτερα κιολας.Απλα δεν ειχε ροη η σχεση.
    Αν πω τι εχω κανει 3 βδομαδες τωρα για τον εαυτο μου,ωστε να φτιαξω την ψυχολογια μου & να συνεχισω ηρεμος,ουτε γω δε τα πιστευω.Πραγματα που ουτε τα σκεφτομουν τα κανω,και με μεγαλο παθος.Γενικα μου αλλαξε αρδην το τροπο σκεψης,αυτος ο χωρισμος.
    Αγαπητη φιλη,δεν θα παω να την βρω.Χθες στα γενεθλια μου,εκλεισε το μνμ της οτι με παρακαλει να σεβαστω την ψυχικη της ηρεμια.Εδωσα μια υποσχεση οτι την σεβομαι.Και ξερεις στα κοριτσια πρεπει να κρατας τις υποσχεσεις σου..
    Ειναι ελευθερη απο μενα,δε θελω να την πιεσω.Οπως ειπε ενας φιλος στην αρχη του νηματος,εαν υπηρχε τοσο δυνατη αγαπη θα βρουμε το δρομο μας καποια στιγμη.Δεν την περιμενω,αλλα εχω δηλωσει τις προθεσεις μου αν ποτε με σκεφτει

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Μαθησιακές δυσκολίες
    By sevaton in forum Διαταραχές Μάθησης - Μαθησιακές Δυσκολίες
    Replies: 4
    Last Post: 24-01-2022, 13:29
  2. Δυσκολιες στη ζωη
    By Wonderboy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2014, 18:28
  3. δυσκολιες με την κορη μου
    By elenia in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 25-01-2012, 21:09
  4. ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ
    By zelmir in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2010, 18:52
  5. Αφροδισιακές... Δυσκολίες
    By Arbi_King in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 29-07-2006, 18:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •