Lucid dreaming?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Lucid dreaming?

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Lucid dreaming?

    Ειναι ενα θεμα που παντα το ειχα απορια. Οταν ημουν μικρος ελεγχα τα ονειρα μου σαν να ηταν καποια εκπομπη της τηλεορασης με συνεχειες. Μερικες φορες τα γυριζα και πισω αν δεν μου αρεσαν τα μονοπατια που περναν , απολυτη επιγνωση οτι ονειρευομαι φυσικα. Ακριβως σαν να βλεπεις μια σειρα στην τηλεοραση με συνεχειες. Παντα το ειχα απορια , και αναζωωπυρωθηκε απο κατι που επεσε στην αντιληψη μου.

    Εχει κανεις παρομοια εμπειρια? Ειναι κατι που εκανα σχεδον καθε βραδυ επι χρονια οταν ημουν μικρος. Τωρα ειναι καπως αλλιως... δεν νομιζω να βρω φυσικα απαντηση ειναι ολα τοσο παραξενα αυτα ... απλως αναρωτιεμαι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,735
    απ οτι εχω διαβασει γινεται, αλλα σε ενα συγκεκριμενο σταδιο του υπνου.
    προφανως εβλεπες και διαφορα αλλα ονειρα σε αλλες φασεις (χωρις να μπορεις να παρεμβεις) που η δεν σε απασχολουσαν η δεν τα θυμοσουν.
    εμενα μου εχει συμβει πολλες φορες, παντως, κι ακομα μου συμβαινει.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    και εγω εχω την αισθηση οτι καποια ονειρα ειναι συνεχειες απο προηγουμενα, αλλα δεν θυμαμαι τα προηγουμενα. Η χωρα των ονειρων ειναι μια ανεξερευνητη περιοχη...αλλα πάντα βρισκω μια βαθια νοημοσυνη σε αυτην ...μια σοφια που σαν ανθρωπος δεν την διαθετω.. πάντα αντιμετωπίζω με δεος τις αληθειες που κρυβει!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    λενε οτι ειναι παρα πολλες φορες καλυτερο απο οποιοδυποτε acid
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  5. #5
    Πολύ ενδιαφέρον κεφάλαιο αυτό. Το μόνο που έχω συμπεράνει είναι ότι εάν κάποιος θέλει να εξερευνήσει τον κοσμο των ονείρων είναι προτιμότερο να έχει ευσυνείδητο κατατοπισμένο άνθρωπο διπλά του εξαιτίας του out of body experience.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    λενε οτι ειναι παρα πολλες φορες καλυτερο απο οποιοδυποτε acid
    χαχαχα...να τα βαλουμε κατω να τα κρινουμε και να αποφανθουμε επιστημονικως!! ;ρ

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Πολύ ενδιαφέρον κεφάλαιο αυτό. Το μόνο που έχω συμπεράνει είναι ότι εάν κάποιος θέλει να εξερευνήσει τον κοσμο των ονείρων είναι προτιμότερο να έχει ευσυνείδητο κατατοπισμένο άνθρωπο διπλά του εξαιτίας του out of body experience.
    εγω υπάρχουν φορες που τα σημειωνω και τα αναλύω μονη μου... με ειχε διδαξει βεβαια και η ψυχολόγος που ειχα, για παραδειγμα ξερω πως ολα τα προσωπα μεσα σε ενα ονειρο ειμαστε εμεις, το καθε ατομο αντιπροσωπευει κατι δικο μας. πως μερικες φορες ο εφιάλτης δεν ειναι και τοσο κακος όσο νομιζουμε και τα γλυκα όνειρα δεν ειναι πάντα καλα νεα για εμας

  8. #8
    Quote Originally Posted by rea View Post
    με ειχε διδαξει βεβαια και η ψυχολόγος που ειχα, για παραδειγμα ξερω πως ολα τα προσωπα μεσα σε ενα ονειρο ειμαστε εμεις, το καθε ατομο αντιπροσωπευει κατι δικο μας. πως μερικες φορες ο εφιάλτης δεν ειναι και τοσο κακος όσο νομιζουμε και τα γλυκα όνειρα δεν ειναι πάντα καλα νεα για εμας
    Πολυ Ενδιαφέρον αυτο δεν το εχω ξανα ακουσει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •