Είναι ομοφυλοφιλία;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1

    Είναι ομοφυλοφιλία;

    Πρόσφατα κάποιος αρκετά κοντινός μου άνθρωπος με προσέγγισε για να μοιραστεί μαζί μου κάτι. Είναι κάπως μπερδεμένο γι'αυτό θα ήθελα να ακούσω μια σοβαρή και υπεύθυνη γνώμη.

    Μου είπε ότι κάποιες φορές περνάει χρόνο με έναν κολλητό του φίλο , βλέπουν μαζί πορνό και κάμποσες φορές αυνανίζονται μαζί. Έτσι για το ''χαβαλέ'' όπως μου πε.

    Τι μπορώ να του πώ, μια που μου το έθεσε εν μέρει προβληματισμένος.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε αμα αυτοι τι βρισκουν ετσι που ειναι το προβλημα? μη του πεις τιποτα πες του οπως τι βρισκεις κανε... εγω θα του ελεγα να μοιραστει το ολο θεμα με 2 γυναικες που θα εκαναν κ αυτες το ιδιο ετσι θα καταλαβει ο ενας τον αλλο απολυτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αν πρόκειται για δεκαεξάρηδες, δεν είναι ανησυχητικό.
    Αν πρόκειται για 45άρηδες, τότε είναι λίγο περίεργο. :rolleyes:

  4. #4
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Πρόκειται για 25 άρηδες. Αλέξανδρε αν τους παρέπεμπα και σε άλλες ομοιοπαθείς μάλλον θα τα περιέπλεκα τα πράγματα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν αποκλειεται να υπαρχουν εκει γυρω τους χωρις να το ξερουν με οτι ασχολησαι μ αυτο το φερνεις κοντα σου...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Φυσικά και ΔΕΝ είναι ομοφυλοφιλία αυτό το πράμα. Η ομοφυλοφιλία σημαίνει ότι κάνεις κι έρωτα με τον άλλον. Γνώμη μου είναι να τους πεις να σταματήσουν να βλέπουν πορνογραφικές ταινίες και να ασχοληθούν με κάτι αληθινό. Να βρουν ένα ενδιαφέρον χόμπυ και να ξοδεύουν εκεί το χρόνο τους. Η πορνογραφία βλάπτει τον εγκέφαλο και τις διαπροσωπικές και σεξουαλικές σχέσεις. Εάν δε μπορούν ας ζητήσουν βοήθεια από κάπου.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα μου φαινετε καπως αστοχο το ολο θεμα δηλαδη τι παει να πει ειναι η δεν ειναι ομοφυλοφυλια? δηλαδη αν ειναι η αν δεν ειναι θα αλαξει κατι?
    ολα ξεκινουν απο τη γνωμη που εχει καπιος για τον εαυτο του...
    αν ο ιδιος αγαπα τον εαυτο του κ τις επιλογες που κανει ειναι σα να προτρεπει κ τους αλλους να τον συμπαθησουν..
    ενω αντιθετα αν αισθανετε ασχημα με τον εαυτο του το μεταδιδει κ αυτο στους αλλους.
    ναι καλα σιγα μη σταματησουν να βλεπουν λιγο πολυ ολοι εχουν δει απλα καπιοι το παραδεχονται κ καπιοι το παιζουν ασχετοι.. εγω προσωπικα προτιμω αυτους που το παραδεχονται.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Φυσικά και ΔΕΝ είναι ομοφυλοφιλία αυτό το πράμα. Η ομοφυλοφιλία σημαίνει ότι κάνεις κι έρωτα με τον άλλον. Γνώμη μου είναι να τους πεις να σταματήσουν να βλέπουν πορνογραφικές ταινίες και να ασχοληθούν με κάτι αληθινό. Να βρουν ένα ενδιαφέρον χόμπυ και να ξοδεύουν εκεί το χρόνο τους. Η πορνογραφία βλάπτει τον εγκέφαλο και τις διαπροσωπικές και σεξουαλικές σχέσεις. Εάν δε μπορούν ας ζητήσουν βοήθεια από κάπου.
    Η πορνογραφία βλάπτει όταν γίνεται κατάχρηση και μετατρέπεται σε εμμονή. Δεν είναι δα και έγκλημα να βλέπεις μια στο τόσο.

    Όσο για το αν είναι ομοφυλοφιλία αυτό, συμφωνώ 100%. Φυσικά και δεν είναι. Περιέργεια μπορεί, αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα. Αλλά, ας μη φρικάρουμε με το οτιδήποτε μας φαίνεται εκτός "φυσιολογικού" γιατί όλα στο σεξ φυσιολογικά είναι, αρκεί να υπάρχει συναίνεση και να αφορά ενήλικους.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Foufouto η πορνογραφία είτε είναι 5 λεπτά είτε μία ώρα είτε 10 ώρες την ημέρα κάνει τον άνθρωπο να επιθυμεί αυτό που βλέπει στην ταινία. Έτσι βλέπει μία κοπέλα σαν κι αυτές που δουλεύουνε μοντέλα και μετά δυσκολεύεται να εκτιμήσει μία γυναίκα που δεν είναι η απόλυτη. Αυτό τον κάνει να μην εκτιμά τη σύντροφό του γι αυτό που είναι. Έτσι τουλάχιστο οι άντρες που βλέπουν έχουν ακραίες απαιτήσεις και μόνο τότε μπορεί να λειτουργήσει η ντοπαμινική νευροδιαβίβαση. Αλλά ποιες γυναίκες είναι σαν κι αυτές που δείχνουν οι τσόντες ή στις διαφημίσεις με τα μοντέλα; Να μην αναλύσω πώς τα 5 λεπτά φέρνουν 10 και τα 10 100 και πάει λέγοντας. Αν δεν το ξέρεις διάβασέ το να δεις γιατί συμβαίνει αυτό, σα ναρκωτικό είναι. Άσε που βλάπτει το πώς τα αγόρια βλέπουν τα κορίτσια. Και μετά τις μιλάνε όλο για πρόστυχα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Foufouto η πορνογραφία είτε είναι 5 λεπτά είτε μία ώρα είτε 10 ώρες την ημέρα κάνει τον άνθρωπο να επιθυμεί αυτό που βλέπει στην ταινία. Έτσι βλέπει μία κοπέλα σαν κι αυτές που δουλεύουνε μοντέλα και μετά δυσκολεύεται να εκτιμήσει μία γυναίκα που δεν είναι η απόλυτη. Αυτό τον κάνει να μην εκτιμά τη σύντροφό του γι αυτό που είναι. Έτσι τουλάχιστο οι άντρες που βλέπουν έχουν ακραίες απαιτήσεις και μόνο τότε μπορεί να λειτουργήσει η ντοπαμινική νευροδιαβίβαση. Αλλά ποιες γυναίκες είναι σαν κι αυτές που δείχνουν οι τσόντες ή στις διαφημίσεις με τα μοντέλα; Να μην αναλύσω πώς τα 5 λεπτά φέρνουν 10 και τα 10 100 και πάει λέγοντας. Αν δεν το ξέρεις διάβασέ το να δεις γιατί συμβαίνει αυτό, σα ναρκωτικό είναι. Άσε που βλάπτει το πώς τα αγόρια βλέπουν τα κορίτσια. Και μετά τις μιλάνε όλο για πρόστυχα...
    Δε νομίζω ότι συμβαίνει πάντως στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ποιος δεν έχει δει ταινίες πορνό έστω και 5 λεπτά στη ζωή του; Δεν άλλαξε κάτι στην αντίληψη τους σε σχέση με το σεξ. Σαφώς και δυνητικά μπορεί να καταντήσει "ναρκωτικό" όπως λες, συμφωνώ. Αλλά το ότι βλέπεις μια τσόντα (για να το πω και στην καθομιλουμένη) δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα απαιτείς από τούδε και στο εξής οι γυναίκες να είναι όλες Τζίνα Τζέιμσον. Άμα φτάσεις σε τέτοιο σημείο, σημαίνει ότι εχεις γενικότερο πρόβλημα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Βασικά δε με κατάλαβες. Δε σημαίνει οτι εάν δεν είναι κάποια Τζίνα Τζέιμσον δε θα πας μαζί της. Αλλά εάν δεν είναι και πας, δε θα έχεις και την καλύτερη εμπειρία. Εκτός αυτού ο αυνανισμός που έπεται της πορνογραφίας επηρεάζει τη στύση. Και μη μου πεις τώρα όχι, γιατί μάλλον δεν έχεις ιδέα. Αρκεί να ρωτήσεις έναν σεξολόγο να σου πει. Εντάξει δικαίωμά σου να πιστεύεις οτι δε βλάπτει η πορνογραφία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Βασικά δε με κατάλαβες. Δε σημαίνει οτι εάν δεν είναι κάποια Τζίνα Τζέιμσον δε θα πας μαζί της. Αλλά εάν δεν είναι και πας, δε θα έχεις και την καλύτερη εμπειρία. Εκτός αυτού ο αυνανισμός που έπεται της πορνογραφίας επηρεάζει τη στύση. Και μη μου πεις τώρα όχι, γιατί μάλλον δεν έχεις ιδέα. Αρκεί να ρωτήσεις έναν σεξολόγο να σου πει. Εντάξει δικαίωμά σου να πιστεύεις οτι δε βλάπτει η πορνογραφία.
    Καταλαβα ακριβως τι ηθελες να πεις. Αλλα αυτο συμβαινει οταν καποιος ειναι εθισμενος στο πορνο. Οχι οταν απλα βλεπει μια στο τοσο. Γενικοτερα, καποιος που δεν ειναι εθισμενος μπορει να ξεχωρισει την πραγματικοτητα απο την ταινια. Δε χρειαζεται να εισαι τοσο απολυτος. Εχεις δικιο, ξαναλεω, οτι η πολλη τσοντα βλαπτει αλλα αν καποιος δει μια ταινια δε σημαινει οτι αυτοματα εχει προβλημα. Αυτο εννοω. Τελοσπαντων ειναι και λιγο ασχετη η συζητηση μας με το προβλημα του θεματοθετη.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Posts
    109
    Δεν είναι άσχετη νομίζω. Δεν είναι το πρόβλημα αν αυτό που κάνουν είναι ομοφυλοφιλία ή όχι. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι ασθένεια. Το πρόβλημα είναι ότι κάθονται κι αυνανίζονται βλέποντας τσόντες. Το θεωρώ αφύσικο αυτό. Ας πάνε έξω να κάνουν κάποιο άθλημα (ποδήλατο, τρέξιμο κλπ) αντί να βλέπουν τσόντες αυνανίζοντας. Αυτό θα μπορούσε να του πει γιατί αυτό ρώτησε: "Τι μπορώ να του πω". Δεν κράζω, συζήτηση κάνουμε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Δεν νομίζω ότι είναι ομοφυλοφιλία γιατί πολλοί νέοι τα κάνουνε αυτά!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by jpsunshine View Post
    Δεν είναι άσχετη νομίζω. Δεν είναι το πρόβλημα αν αυτό που κάνουν είναι ομοφυλοφιλία ή όχι. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι ασθένεια. Το πρόβλημα είναι ότι κάθονται κι αυνανίζονται βλέποντας τσόντες. Το θεωρώ αφύσικο αυτό. Ας πάνε έξω να κάνουν κάποιο άθλημα (ποδήλατο, τρέξιμο κλπ) αντί να βλέπουν τσόντες αυνανίζοντας. Αυτό θα μπορούσε να του πει γιατί αυτό ρώτησε: "Τι μπορώ να του πω". Δεν κράζω, συζήτηση κάνουμε.
    Φυσικά και κανείς δεν είπε ότι η ομοφυλοφιλία είναι ασθένεια, το αντίθετο είναι απόλυτα φυσιολογική. Σε σχέση με τον αυνανισμό, ε εντάξει δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην το κάνει, κυρίως όταν δεν έχει σύντροφο. Είτε μόνος, είτε με παρέα, δεν έχει σημασία, είναι βιολογική ανάγκη, κάποια στιγμή ο οργανισμός πρέπει να εκτονωθεί, όσο και αν απασχολείσαι με δραστηριότητες ή αθλήματα. Ας μην αισθανόμαστε και άσχημα επειδή αυνανιζόμαστε κιόλας. Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες πάντως και συμφωνώ, όταν η τσόντα γίνεται αυτοσκοπός και εμμονή τότε χρειάζεσαι υποστήριξη γιατί σου καταστρέφει την ερωτική ζωή.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο εύκολο είναι να αποδεχτεί κάποιος την ομοφυλοφιλία του;
    By bluesk in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 21-12-2014, 16:16
  2. ομοφυλοφιλια
    By xamenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 01-10-2013, 23:38
  3. Ομοφυλοφιλια
    By Anna M. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 26-02-2013, 06:07
  4. Ομοφυλοφιλία
    By Kassi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 474
    Last Post: 25-07-2011, 16:33
  5. ομοφυλοφιλια
    By iraklis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-05-2011, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •