Ικανοποιημένοι με τη ζωή σας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180

    Ικανοποιημένοι με τη ζωή σας;

    Ο τίτλος τα λέει όλα.Βέβαια,σκέφτομαι τι ερώτηση είναι αυτή σε ένα τέτοιο φόρουμ. Αλλά,θέλω να ρωτήσω αν ήσασταν ικανοποιημένοι και ξαφνικά ή σταδιακά χάσατε την όποια ποιότητα είχε η καθημερινότητά σας ή μήπως πάντα ήσασταν λίγο-πολύ παράξενοι και απλέ μετά παραέγινε το κακό;

    Επίσης, τι πιστεύετε ότι βοηθάει στην αναβάθμιση της ποιότητας της ζωής (σας);

    Τελικά,πότε μπορεί να μιλήσει κιόλας κανείς για ωραία καθημερινότητα και να δηλώσει ικανοποιημένος-η;

    Όσοι είναι σε θέση να πουν ,θα ενδιαφερόμουν να ακούσω αν πιστεύουν ότι κάτι που έκαναν δεν άξιζε τον κόπο τελικά, ή αν υπάρχει κάτι που θα ήθελαν να είχαν αποφύγει ή να αλλάξουν. Ο,τιδήποτε,να πχ κάποιος λέει ότι κακώς επεδίωκε σχέσεις και δεν έψαχνε εξαρχής μόνο για σεξ, ή και κατι πιο σοβαρό.

    Σκέφτομαι ότι είναι λίγο γενικά αυτά που έγραψα,αλλά συγκεκριμενοποιούνται εύκολα με αναφορές σε προσωπικές εμπειρίες.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εσυ δεν μας ειπες ομως κατι για σενα ..για τις δικες σου εμπειρίες...
    εγω δεν εχω αποφασίσει ακομα για αυτο... μπορει όλα να ναι τυχαία στη ζωή ή μπορει να ναι ολα καρμα ή μπορει τελικα και τα 2... ελπίζω να μην είναι ολα τυχαια...ελπίζω πως υπαρχει ένας λόγος που συμβαινουν όλα και ελπίζω οτι υπάρχει θεια δικη...με βαση ολα αυτα ... θελω να δω το εργο αυτο να ολοκληρωνεται πριν αποφασίσω αν αξιζε η ταινια ..μεχρι στιγμηε πρεπει ν φτειαξω μια σταθερα ...ενα μετρο συγκρισης του τι ειναι ζωη και μαλιστα ικανοποιητικη τι κριτίρια πρεπει να τηρει μια ζωη για να θεωρειται καλη ζωη... υγεια, αγαπη, ειρήνη, πλουτη, δοξα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Μεχρι τα 18 ημουν στην καρακοσμαρα μου, αν κ ειχα τα θεματακια μ..
    μετα π ηρθαν στην ζωη μου οι φιλες μου οι κρισεις κ τ χαπια
    αλλαζε η ποιοτητα ζωής μ ανα διαστήματα..κακα τ ψεματα αλλα εχω περασει κ πολυ καλα τον υπολοιπο καιρο.
    Τωρα ομως θεωρω οτ κανω ενα γερο ψυχολογικο come back στη ζωή μου
    και ελπιζω να διατηρηθει μην το γρουσουζευω 8-) .

    Παρόλα αυτα δεν νιώθω κ πολυ ικανοποιημενη με τη ζωη μου..αλλα θα δειξει!
    Θα μπορέσει να μιλήσει κανεις οτι ειναι ικανοποιημένος οταν νιώσει εγω πχ λιγο μακρινό το βλέπω αυτο χαχα
    Ωραια καθημερινότητα παντως είναι να ζεις την κάθε ημέρα σου, όσο πιο καλύτερα γίνεται. Δίνοντας ευκαιρίες στον εαυτό σου. Να δίνεις μπράβο στην παραμικρη σου προσπάθεια. Μπράβο για το ενα καλο που έκανες σήμερα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την ζωη μου , με τις επιτυχιες και τις αποτυχιες μου . Ειναι σταση ζωης το νασαι ευχαριστημενος απ την ζωη σου , δεν εξαρταται απο εξωγενεις παραγοντες . Βεβαια δεν μπορω να πω οτι εκανα μεγαλες κοτσανες , αλλα ουτε και μεγαλες εξυπναδες , παντως δηλωνω ευχαριστημενος , παρ ολη την 10ετη κτθλψη που με ταλαιπωρησε , στο προγραμμα ειναι ολα , δεν υπαρχει τελεια ζωη .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3
    Γενικά, μπορώ να πω πως θυμάμαι από μικρή να ήθελα να παντρευτώ και να κάνω μια ευτιχισμένη οικογένεια. Μόλις έκανα την πρώτη μου κόρη, σταμάτησαν να με νοιάζουν πολλά! :D
    Έκτοτε (είναι 6 τώρα) φυσικά και έχουμε περάσει πολλές δυσκολίες, αισθάνομαι πολύ ικανοποιημένη, ότι έχω εκπληρώσει ένα σκοπό και πλέον μόνο ολοκληρώνομαι! Πάντα λείπουν χρήματα, χώρος, χρόνος κλπ, αλλά in the bigger picture, θα έλεγα πως ναι!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    θεσσαλια
    Posts
    97
    Θαπρεπε όλοι μας να είμαστε ικανοποιημένοι από τη ζωή μας ...ή καημενουλα ή ζωή δεν ζητάει πολλά εμείς ζητάμε ...τόσες ανασφάλειες άγχος και φόβος βάζουν φρένο στη λογική ...!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •