Γιορτες..:(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261

    Γιορτες..:(

    Γεια σας παλι..ζητω ταπεινα συγνωμη για τα συνεχη θεματα που κανω,να ξερετε δεν το κανω σκοπιμα..Σε λιγες μερες ειναι Χριστουγεννα και δεν το εχω καταλαβει ακομα..Δεν μπορω να πιστεψω οτι ερχονται Χριστουγεννα και νιωθω αυτην την ανησυχια και αυτο το κενο μεσα μου...τετοια εποχη μεχρι περσι ολη μου η ψυχη γεμιζε με χαρα και γαληνη και ημουν τρομερα χαρουμενη και θετικη..φετος,δεν ειναι ετσι..νιωθω οτι τα Χριστουγεννα θα ειναι μαρτυρικα..νιωθω οτι θα ταλαιπωρηθω αντι να ξεκουραστω..φοβαμαι πολυ..δεν ξερω τι να κανω..ο ψυχολογος θα φυγει για διακοπες για ενα διαστημα και ειλικρινα δεν ξερω τι προκειται να συμβει..η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη αυτη τη στιγμη και βουρκωνω και μονο στην ιδεα οτι σε λιγες μερες κλεινουμε για Χριστουγεννα..θελω να κλαψω,δεν μου βγαινει ομως..γιατι να μην μπορουμε να γυρισουμε το χρονο πισω?αυτο ειναι που με καιει περισσοτερο..και τι δεν θα δινα να γυρνουσα το χρονο πισω και να προσπαθουσα να κανω ο,τι μπορουσα για να μην ειμαι σε αυτην την κατασταση τωρα..ειμαι τοσο λυπημενη και προσπαθω να μη το δειχνω στους αλλους..αλλα δυσκολευομαι πολυ..συγνωμη ξανα ειλικρινα για τα ποστ μου,σας μαυριζω την ψυχη μερες που ειναι..συγχωρεστε με...καλες γιορτες σας ευχομαι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    γιατί ? όμως ?
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    μη ζητας συγνωμη! σε φορουν υποστηριξης είσαι και ετσι πρεπει να γραφεις και να συνεχισεις !!!
    γιατι οι φετινες γιορτες σου θα ειναι τοσο χαλια? κ τι ειχαν οι περσινες ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Γιατι εισαι ετσι?? Τι σου συμβαινει???

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Location
    Chios
    Posts
    488
    Ρε μικρουλι μου...κι εγω περνουσα τετοιες φασεις στην ηλικια σου..μη σου πω και τωρα..γενικα οι γιορτες εχουν και μια δοση μελαγχολιας για τους πιο ευαισθητους ανθρωπους!! Εκτος αν ειναι κατι συγκεκριμενο που σε βασανιζει..ανοιξε μας την καρδια σου!
    Pionier vsegda gotov!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    θελω να αναφερω οτι περσι η ψυχολογια μου ηταν καλα μεχρι και την περιοδο των Χριστουγεννων,μεχρι που κατι συνεβη μετα τις γιορτες το οποιο με στεναχωρησε απιστευτα πολυ και ημουν χαλια για κανα 2μηνο..μετα απο πολυ προσπαθεια καταφερα να βγω απο την στεναχωρια μου και να ξεσκασω...ολο αυτο δεν κρατησε πολυ,οπως καταλαβαινετε,μεχρι το καλοκαιρι..το καλοκαιρι οι σκεψεις μου καθως και η απογοητευση απο τις φιλες μου(οπου ειχα κανει και θεμα εδω,ηταν το πρωτο μου θεμα)με εκαναν παλι να νιωθω ασχημα οπως παλια..προσπαθησα να χαρω το καλοκαιρι,βεβαια χωρις αποτελεσμα,και τοτε ειπα στον εαυτο μου οτι πρεπει απο καπου να βρω βοηθεια..βρηκα το φορουμ..ειπα για την απογοητευση που ενιωθα,ελαβα αρκετες απαντησεις,με καλυψαν,βεβαια οχι για πολυ..ξανα ενιωθα αυτο το κενο,αυτην την ανησυχια...οταν τελειωσε το καλοκαιρι αρχισα να εχω ταχυπαλμιες,ταση προς εμετο κτλ και ημουν σε συνεχη συγχυση..οι γονεις μου το παρατηρησαν και μου ειπαν να παω σε ψυχολογο..πηγα και μου βρηκε ΓΑΔ...απο τοτε και μετα κανω συνεδριες,βεβαια δεν μπορω καθε βδομαδα και λογω οικονομικου,και λογω αποστασης..καθε σαββατοκυριακο παντα ειμαι χαλια,τα βραδια κλαιω και δεν ξερω γιατι..νιωθω να με βασανιζει το μυαλο μου..νιωθω οτι γυρναω ξανα στην αρχη..νιωθω οτι δεν θα απαλλαγω απο ολο αυτο συντομα..ελπιζω να σας διαφωτισα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    αν σε παρηγορεί, εγώ εδώ και αρκετά χρόνια δεν καταλαβαίνω το παραμικρό από Χριστούγεννα, και τώρα δεν νιώθω απολύτως τίποτα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    psy me με παρηγορει ολιγον..βεβαια δεν ειναι μονο αυτο..φοβαμαι οτι τα φετινα χριστουγεννα θα ειναι βασανιστικα και εγω δεν μπορω να κανω κατι για αυτο..βρισκομαι σε ενα αδιεξοδο..τουλαχιστον ετσι νιωθω τωρα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    μήπως είχες δημιουργήσει πολλές προσδοκίες για τις γιορτές; θα κάνω αυτό, εκείνο, το άλλο....και τελικά βλέπεις ότι... μήπως χρειάζεται να χαλαρώσεις, να δεις καμιά ταινία σχετική κλπ. εγώ και αυτό ακόμα βαριέμαι να κάνω ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    οχι ποτε μου δεν εκανα σχεδια για τις γιορτες..παντοτε τις αφηνα χαλαρες..απλα νιωθω οτι θα πανε χαλια..δεν ξερω για ποιον λογο..προσπαθω να κοιμηθω,να μην το σκεφτομαι αλλα ξυπναω μεσα στη νυχτα πολλες φορες παρολο που παιρνω βαλεριανα..δεν ξερω τι να κανω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    το '99 είναι έτος γέννησης; μη μου πεις.. κοιτά ,ειδικά σε τέτοια θέματα δεν είμαι ο κατάλληλος να πω κάτι, αλλά νομίζω καλό είναι να σκεφτείς πχ μόνο την αυριανή μέρα και όχι όλη την περίοδο των γιορτών. και να προγραμματίσεις λίγα πράγματα πχ βόλτα σε ένα μαγαζί, μια χριστουγεννιάτικη ταινία κλπ

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    φενια μου γλυκια..ακομα και αν το δουμε ετσι...πες οτι όντως τα Χριστουγεννα σου θα ναι χαλια.. ε και?...αληθεια αξιζει τον κόπο να υποφερεις τόσο για κατι που θα περάσει? έχεις μπροστα σου τόσα χριστούγεννα και ειναι στο χερι μας τα επόμενα να είναι πολυ καλυτερα απο τα φετινα!...οι αρρώστιες μας μας γονάτισαν, μας εξάντλησαν και μας εφεραν σε αυτό το τέλμα...αλλά ξερεις τι λένε για τον πάτο... απο δω κια πέρα μονο πάνω μπορουμε να πάμε!... μην κοιτας που είσαι τώρα, να κοιτάς εκει που θες να εισαι αύριο, τα επόμενα χριστούγεννα...και να θυμασαι...εκει που κοιτας... εκεί θα πας!
    εξαλλου ειμαστε και εμεις εδω, μαζί σου ( με καποιο τρόπο ) δεν θα σε αφήσουμε μοναχούλα σου ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    psy me το 2000..αυτο θελω να κανω,αλλα το μυαλο μου δεν με αφηνει σε ησυχια..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    rea με συγκινησατε πολυ με το ποστ σας..ευχαριστω ειλικρινα για την υποστηριξη..προσπαθω να μη το σκεφτομαι αλλα ειναι τοσο δυσκολο..ευχομαι τα επομενα χριστουγεννα να ειναι καλυτερα..αν και δεν το βλεπω..

Similar Threads

  1. Τι νοιωθετε για τις γιορτες?
    By pavlina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 23-12-2015, 06:13
  2. Καλές Γιορτές
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 01-01-2014, 07:13
  3. Καλές Γιορτές!
    By χρήστης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2012, 21:56
  4. καλες γιορτες!
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-12-2010, 11:43
  5. Μισώ τις γιορτές...
    By i-love-me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 09-04-2007, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •