ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εγω ακομα πληρωνω με μετρητα, εχω βγαλει μια χρεωστικη καρτα ...αλλα δεν ξερω πως να την χρησιμοποιησω για να κανω πληρωμες μεσω ιντερνετ.. δεν ξερω και τι εναι για παραδειγμα αυτο το ibank...γενικα ειμαι ασχετη..!!..οποτε απο οπου και αν το πιασεις το θεμα μεσα θα εισαι ;)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν την χρησιμοποιεις μεσω ιντερνετ την χρεωστικη , καλυτερα βγαλε μια πιστωτικη , η ακομα καλυτερα , μια πιστωτικη προπληρωμενη , βαζεις πχ 100 ευρω , και ο εμπορος δεν μπορει να τραβηξει πανω απο 100 ευρω , αν ειναι κακοπροαιρετος . Καλο ειναι να μην δινεις κανονικη πιστωτικη στο ιντερνετ , εγω δεν το κανω ποτε , παντα με προπληρωμενη , και εχω λιγα χρηματα στην καρτα , 100-200 ευρω , ωστε αν πεσεις σε απατεωνα , η στην υποκλεψουν , η ζημια περιοριζεται στο ποσον που εχεις στην προπληρωμενη , ο καθενας μπορει να βγαλει , την κανονικη πιστωτικη μου , την δινω μονο για αγορες μεσω τηλεφωνου , σε εμπορους που εχω εμπιστοσυνη .
    Το i-ban .....................πρεπει ναχεις λογ/μο σε καποια τραπεζα , οποια θες , ασχετως ποσου , πας λοιπον στην τραπεζα και ζητας κωδικους για i-ban , θα καταλαβουν , ειναι συνηθες πλεον . Θα σου ζητησουν ωρισμενα στοιχεια , τιποτα ιδιαιτερο , και θα σου συνδεσουν τον λογ/μο σου με την χρεωστικη σου καρτα , θα σου δωσουν ενα χαρτι με τους κωδικους . Εκεινη την στιγμη , λες οτι θελεις ναλλαξεις τους κωδικους , να βαλεις της επιλογης σου , πχ , ρεα 1980, αβγαβγ000 , παραδειγμα εφερα , θα σε καθοδηγησει ο τραπεζικος υπαλληλος , πως θα το κανεις , δεν εισαι η μονη ασχετη , ολοι ασχετοι ειναι , και μαθαινουν κινεζικα γι αυτους ...........εσυ , επειδη σου κοβει , δεν θα δυσκολευτης να καταλαβεις , μπορεις να τον πρηξεις τον υπαλληλο με τις ερωτησεις σου , αυτη ειναι η δουλεια του , εγω τουλαχιστον τον επρηξα ..............μετα με την χρεωστικη σου καρτα , θα πληρωνεις οτι παιρνεις , και αυτοματως θαφαιρειται απο τον λογ/μο σου , θα μπορεις να τσεκαρεις την κινηση του λογ/μου σου , τις πληρωμες , το υπολοιπο , τις καρτες σου , μεσω η/υ , θα μπαινεις στο , για eurobank , www,eurobank.gr , exei και demo προγραμμα , θα δινεις τους κωδικους που εχεις ορισει , σε ρωταει το σαιτ , και μετα ειναι θεμα συνηθειας , δεν μπορω να επεκταθω περαιτερω , δεν θα σε ωφελησω , δεν ειναι παρα μια συνηθεια , αφου το κανω εγω που ειμαο ασχετος απο η/υ , σιγουρα μπορεις . Μπες αμα θες τωρα στο σαιτ , να δεις το demo , ας μην εχεις i-ban , i-ban ειναι ο προσωπικος σου αριθμος , αμα θελεις καποιος να σου μεταφερει χρηματα , του δινεις τον προσωπικο σου i-ban αριθμο , αρχιζει απο GR + καμμια 15 αριθμους , κεφαλαια παντα , english .
    Η ολη ιστορια ονομαζεται e-banking , αλλο το i-ban ( ειναι ο αριθμος σου ) .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    https://www.eurobank.gr/online/home/...id=467&lang=gr



    Το προγραμμα demo της eurobank , για e-banking .......

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    σε ευχαριστω πολυ μακ... το pay safe τι ειναι?

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    και για να πληρωσεις εναν λογ/μο δεη ας πουμε,μεσω ιμπανκ, σου κραταει προμηθεια?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    και για να πληρωσεις εναν λογ/μο δεη ας πουμε,μεσω ιμπανκ, σου κραταει προμηθεια?
    Οχι καμμια , αντιθετως σου δινει κατι ψιλομπονους σε μερικες πληρωμες , δεν εχω καταλαβει σε ποιες , pos λεγεται , και οταν πας να πληρωσεις , πχ σμαρκετ , σε ρωτανε , να στο αφαιρεσουν το pos ? λες ναι , και σου αφαιρουν 2-3 ευρω ......γιατι μπορεις και να τα μαζευεις τα pos , αλλα δεν τοχω ψαξει , αλλα φυσικα αμα σε ρωτανε , να σου αφαιρεσω , η προφανης απαντηση ειναι , ναιιιιιιιιιι !!!!

    Το pay safe δεν το ξερω , δεν μουχει χρειαστει , μονο ακουστα τοχω .........

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    πρεπει να τα ψαξω ολα αυτα ...να εξυγχρονιστω η γυναικα! σε ευχαριστω μακ ..θα το ψαξω ;)... τι κανει ο γατος μακ?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο γατος του Σκλαβενιτη , ε ? γιατι εγινε παρανοηση , ο γκρι ο δικος μου , ειναι μακαριτης απο το 08 , δεν εχω γατο τωρα .......τον ταισα την Παρασκευη τον Σκλαβενιτογατο , κοτοπουλακι , οπως παντα , αυτος ο γατος ειναι ΖΕΝ , πραματικα , πολυ καλος με τους ανθρωπους , ηταν στην εισοδο του καταστηματος , καθιστ , δεν τον ενδιεφερε ο κοσμος που μπαινοβγαινε διπλα του , αλλα οταν τον πηρα παραμασχαλα και τον πηγα στο παρκακι , για φαγητο , πλησιασε μια αλλη γατα , μονο και μονο που την κοιταξε μενα θανατερο βλεμμα ο Σκλαβενιτης ( τον βαφτισα πλεον !! ) , η γατα την εκανε ..........εχει λουρακι ομως , ειναι καποιου , θα ρωτησω την αλλη φορα .........παντως εχει γυρω γυρω ταβερνες , ειναι παχουλος ......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By George Pan. in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 16
    Last Post: 03-01-2016, 23:37
  2. Βοήθεια!!! Ανάγκη!!
    By [email protected] in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 12-12-2015, 08:55
  3. Σκέφτομαι πόσο βλαμένη ήμουνα στην ζωή μου και τι τεράστια λάθη έκανα...
    By δελφίνι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 09-04-2015, 22:13
  4. Ανάγκη συμβουλής!!!
    By annapapa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 26-04-2014, 20:16
  5. ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ
    By stefanos14587 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 16
    Last Post: 16-02-2013, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •