Πρώτο βήμα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 219
  1. #1
    WhyAlwaysMe?
    Guest

    Πρώτο βήμα....

    Ως είθισται,το πρώτο βήμα ερωτικής προσέγγισης το κάνουν οι άντρες.Για ποιόν λόγο όμως?
    Και εκτός αυτού,μόνο όσες γυναίκες δεν είναι όμορφες προσεγγίζουν(οι άσχημες και οι μέτριες δηλαδή).
    Η γυναίκα(η όμορφη),θα προσεγγίσει μόνο αν ο άντρας απέναντι της,είναι όμορφος?
    Και εν τέλει,ποιοι άνθρωποι ανοίγονται εύκολα και σε ποιους?

  2. #2
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ως είθισται,το πρώτο βήμα ερωτικής προσέγγισης το κάνουν οι άντρες.Για ποιόν λόγο όμως?
    Και εκτός αυτού,μόνο όσες γυναίκες δεν είναι όμορφες προσεγγίζουν(οι άσχημες και οι μέτριες δηλαδή).
    Η γυναίκα(η όμορφη),θα προσεγγίσει μόνο αν ο άντρας απέναντι της,είναι όμορφος?
    Και εν τέλει,ποιοι άνθρωποι ανοίγονται εύκολα και σε ποιους?
    Κάτι πολύ βασικό, εδώ στην Ελλάδα, η γυναίκα (είται όμορφη, μέτρια, άσχημη) ποτέ δεν πλησιάζει πρώτη τον άντρα, με ότι θετικά έχει πάνω του. Νόμος. Και να γίνει αυτό, σπανίζει σε σημείο προς εξαφάνιση. Δυστυχώς πρέπει ο άντρας να κάνει την πρώτη κίνηση.:(

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    δεν ξερω τι λετε εσεις.. αλλα παλιοτερα μεχρι τα 35 μου μου εχει τυχει αρκετες φορες να με κερασουν γυναικες σε μπαρ!

    στις μισες σχεσεις που εχω κανει δεν εκανα εγω το πρωτο βημα... αλλα να στε σιγουροι ότι εκανα το δευτερο :)

    και εξαρτάται τι εννοείτε πρωτο βημα... ένα υπονοουμενο από την μερια της γυναικας είναι πρωτο βημα? πολλοι ανδρες δεν ξερουν να ''διαβαζουν'' την διαθεση των γυναικων

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Εμενα προσωπικα 2 φορες να εχει ερθει να με προσεγγισει καποια, δυστυχως για τα ελληνικα δεδομενα ισχυει αυτο που ειπε ο wjsrp, οποιασδηποτε εμφανισης κοπελα δεν προσεγγιζει πρωτη, εχω δει πολυ χοντρη κοπελα να εχει αυτοπεποιθησαρα και να μην κοιταει ποτε ποσα λεφτα εχει στο πορτοφολι της απαιτωντας να την κερναει ο αλλος και το αστειο ειναι οτι αυτη η χοντρη τα ειχε και με ωραια παιδια, εδω που ζουμε ειναι σχετικα δυσκολο να κανει η αλλη το πρωτο βημα, αν καποιος εχει ζησει στο εξωτερικο και ειναι το ιδιο ας το πει.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    εξωτερικο εεε.. αχχ λονδινο φοιτητης, εμενα σε εστιες παντα για φοιτητες...

    κανα δυο φορες μονο που δεν με βιασανε

    παντως πιστευω ότι οι γυναικες είναι παντου ιδιες από την ινδια μεχρι την βραζιλια....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    εξωτερικο εεε.. αχχ λονδινο φοιτητης, εμενα σε εστιες παντα για φοιτητες...

    κανα δυο φορες μονο που δεν με βιασανε

    παντως πιστευω ότι οι γυναικες είναι παντου ιδιες από την ινδια μεχρι την βραζιλια....
    Σε αλλες χωρες παντως ειναι χειροτερες απο εδω :p .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    εξωτερικο εεε.. αχχ λονδινο φοιτητης, εμενα σε εστιες παντα για φοιτητες...

    κανα δυο φορες μονο που δεν με βιασανε

    παντως πιστευω ότι οι γυναικες είναι παντου ιδιες από την ινδια μεχρι την βραζιλια....
    Χαχαχαχχααχ μετα την πρωτη προταση περιμενα ν πεις κατι ακρως γοητευτικο για το λονδινο..προσγειωθηκα αποτομα :p
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Χαχαχαχχααχ μετα την πρωτη προταση περιμενα ν πεις κατι ακρως γοητευτικο για το λονδινο..προσγειωθηκα αποτομα :p
    χεχε.. ε μα το θεμα είναι το πρωτο βημα... και ποιος το κανει!

  9. #9
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    δεν ξερω τι λετε εσεις.. αλλα παλιοτερα μεχρι τα 35 μου μου εχει τυχει αρκετες φορες να με κερασουν γυναικες σε μπαρ!

    στις μισες σχεσεις που εχω κανει δεν εκανα εγω το πρωτο βημα... αλλα να στε σιγουροι ότι εκανα το δευτερο :)
    Αυτό έγινε εδώ στην Ελλάδα; Για πες μας περισσότερες λεπτομέρειες.

    Quote Originally Posted by noumac View Post
    και εξαρτάται τι εννοείτε πρωτο βημα... ένα υπονοουμενο από την μερια της γυναικας είναι πρωτο βημα? πολλοι ανδρες δεν ξερουν να ''διαβαζουν'' την διαθεση των γυναικων
    Λέγοντας πρώτο βήμα, όχι, δεν εννοώ υπονοούμενο από την μεριά της γυναίκας. Εννούσα, να σηκωθεί η γυναίκα απ'το τραπέζι της και να έρθει κοντά σου και να σου ανοίξει πρώτη την κουβέντα. Αυτό, δε συμβαίνει με την καμία εδώ στην Ελλάδα. Κι εγώ δυστυχώς σχεδόν όλες τις φορές δεν ξέρω να "διαβάζω" τη διάθεση των γυναικών.

  10. #10
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    χεχε.. ε μα το θεμα είναι το πρωτο βημα... και ποιος το κανει!
    Εγώ δεν το κάνω γιατί γίνομαι μουγκός.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Εμενα προσωπικα 2 φορες να εχει ερθει να με προσεγγισει καποια, δυστυχως για τα ελληνικα δεδομενα ισχυει αυτο που ειπε ο wjsrp, οποιασδηποτε εμφανισης κοπελα δεν προσεγγιζει πρωτη, εχω δει πολυ χοντρη κοπελα να εχει αυτοπεποιθησαρα και να μην κοιταει ποτε ποσα λεφτα εχει στο πορτοφολι της απαιτωντας να την κερναει ο αλλος και το αστειο ειναι οτι αυτη η χοντρη τα ειχε και με ωραια παιδια, εδω που ζουμε ειναι σχετικα δυσκολο να κανει η αλλη το πρωτο βημα, αν καποιος εχει ζησει στο εξωτερικο και ειναι το ιδιο ας το πει.
    Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο.:( Στο εξωτερικό, όπως Αγγλία και Αμερική για παράδειγμα, σε πλησιάζουν και οι γυναίκες απο μόνες τους. Τά'χω δει με τα μάτια μου αυτά σε ταξίδια πού'χω κάνει εκεί.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 17-02-2016 at 15:40.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    To έχεις δει να συμβαίνει σε άλλους ή συνέβη και σε σένα; Και αν συνέβη σε σένα γιατί δε μπόρεσες να το εκμεταλευτείς ώστε να υπάρξει συνέχεια;

  13. #13
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    To έχεις δει να συμβαίνει σε άλλους ή συνέβη και σε σένα; Και αν συνέβη σε σένα γιατί δε μπόρεσες να το εκμεταλευτείς ώστε να υπάρξει συνέχεια;
    Όχι, δε συνέβη σ'εμένα για να είμαι ειλικρινής. Τό'χω δει να συμβαίνει σε άλλους + ότι τό'χω συζητήσει και μου τά'χουν πει.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Εχεις σκεφτεί γιατί δε συνέβη σε σένα; τι παραπάνω έχουν οι άλλοι από σένα και τα κατάφεραν;

  15. #15
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Εχεις σκεφτεί γιατί δε συνέβη σε σένα; τι παραπάνω έχουν οι άλλοι από σένα και τα κατάφεραν;
    Δεν ήμουν στην ίδια παρέα μ'αυτούς που γινόταν το παιχνίδι, ήμουν απλώς περαστικός, να το πω κι έτσι. Δεν δικαιολογούμαι. Τό'χω συζητήσει και με άτομα αυτό το θέμα και το επιβεβαιώνουν οτι στο εξωτερικό στην πέφτουν οι κοπέλες. Εδώ στην Ελλάδα, δε μου την έχει πέσει καμία ποτέ.

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πιο το επομενο βημα???συμβουλες παρακαλω
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-05-2013, 01:58
  2. ΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΒΗΜΑ.......Κ ΤΙ ΒΗΜΑ...????
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 26-08-2012, 02:00
  3. Έκανα το πρώτο βήμα...
    By miro in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 04-07-2011, 14:15
  4. Ένα βήμα πρίν με χωρίσει...Δυστυχώς..
    By christina_ast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 12-04-2009, 13:29
  5. Ενα βήμα πριν τον χωρισμό?
    By black.toulip in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-2007, 12:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •