Φοβάμαι... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 110
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Εντάξει ρε κυκνε τότε μια χαρά είσαι καλά το πα εγώ σιγά μην ήσουν τόσο ευαίσθητη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δηλαδή τι; Ας πούμε τώρα που ξύπνησα, έφαγα και πήρα τα φάρμακα μου να ξανακοιμηθώ; Γιατί δεν έχω "ξυπνήσει" ακόμα 100%...σου φαίνεται φυσιολογικό αυτό;
    αμα ο οργανισμος σου,χρειαζεται και αλλο υπνο?
    τα αισθητηρια του οργανισμου καθοριζουν το φυσιολογικο!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εντάξει ρε κυκνε τότε μια χαρά είσαι καλά το πα εγώ σιγά μην ήσουν τόσο ευαίσθητη
    Να σου πω την αλήθεια ώρες ώρες ούτε ξέρω κι εγώ τι είμαι, μπερδεύομαι πολύ κάποιες φορές με τόσο έντονα συναισθήματα που έχω θλίψης και πανικού κυρίως...πάντως τώρα νιώθω πολύ άγχος, ελπίζω να με βοηθήσουν τα φάρμακα μου πάλι, κάτσε εδώ να μου κάνεις παρέα για λίγο αν θέλεις...

    Θα σου βάλω κι ένα σχετικό (μερικώς) τραγουδάκι:

    https://www.youtube.com/watch?v=liCJ74zZOhM

    She is Jeckyll and Hyde,
    every truth and every lie...

    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by Sherlock View Post
    αμα ο οργανισμος σου,χρειαζεται και αλλο υπνο?
    τα αισθητηρια του οργανισμου καθοριζουν το φυσιολογικο!
    Θα δω, αν δεν με βοηθήσει ο καφές μπορεί να ξανακοιμηθώ...αλλά ελπίζω πως όχι γιατί στις 19:00 έχει μια σειρά που θέλω να δω, τον Ηρακλή Πουαρώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι και για το πως θα πάει η ξαδέλφη μου εκτός από τα δικά μου θέματα, φοβάμαι μήπως πεθάνει κούφια η ώρα και κανείς μας δεν αντέχει κι άλλη απώλεια (πριν 3 χρόνια χάσαμε τον πατέρα της, 60 χρονών) αλλά δεν είναι μόνο αυτός ο φόβος μου, φοβάμαι μήπως κάνει αυτός κακό και σ' εμένα, αυτό με εμποδίζει να χαλαρώσω και να κοιμηθώ καλά...
    τι εννοείς ? ο φόβος να κάνει κακό σε εσένα ..? η κάποιος με τον οποίο δεν νοιώθεις ασφαλής ?
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    τι εννοείς ? ο φόβος να κάνει κακό σε εσένα ..? η κάποιος με τον οποίο δεν νοιώθεις ασφαλής ?
    Βασικά για να το καταλάβεις αυτό πρέπει να ξέρεις την προϊστορία μου, θα σου πω...παλιά μου είχε επιτεθεί κάποιος κι από τότε μου έχει μείνει ο φόβος ότι θα μου ξανακάνει κακό, είναι μέσα στο μυαλό μου, το ξέρω, αλλά δεν μπορώ να ηρεμήσω και να μην φοβάμαι κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα, γίνεται ανεξέλεγκτο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Βασικά για να το καταλάβεις αυτό πρέπει να ξέρεις την προϊστορία μου, θα σου πω...παλιά μου είχε επιτεθεί κάποιος κι από τότε μου έχει μείνει ο φόβος ότι θα μου ξανακάνει κακό, είναι μέσα στο μυαλό μου, το ξέρω, αλλά δεν μπορώ να ηρεμήσω και να μην φοβάμαι κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα, γίνεται ανεξέλεγκτο...
    σε καταλαβαίνω ...έχεις απομακρυνθεί από αυτό το άτομο ? το έχεις αναφέρει εκτός από το φόρουμ στις αρχές ή σε κάποια άτομα τα οποία σε στηρίζουν ?
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    σε καταλαβαίνω ...έχεις απομακρυνθεί από αυτό το άτομο ? το έχεις αναφέρει εκτός από το φόρουμ στις αρχές ή σε κάποια άτομα τα οποία σε στηρίζουν ?
    Ναι, έχω απομακρυνθεί...

    Στις αρχές δεν το ανέφερα γιατί ήμουν μικρή όταν έγινε και δεν ήθελα να το μάθουν οι γονείς μου από την αστυνομία, άσχετα αν το έμαθαν από κάποια φίλη - φίδι που έκανα το λάθος να εμπιστευθώ...
    Τώρα όσον αφορά άλλα άτομα εκτός φόρουμ το έχω μοιραστεί με μερικούς ανθρώπους που είναι πολύ κοντά μου αλλά δεν γίνεται να μιλάς συνέχεια γι' αυτό γι' αυτό το λόγο το συζητάω κι εδώ και με την ψυχολόγο μου...αλλά εκτός συνεδριών δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω πραγματικά είναι πολύ δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    το ξέρω ...γιατί την αποκαλείς φίδι ? μπορεί να το είπε γιατί σε νοιάστηκε ..εκτός κι αν έχουν συμβεί κι άλλα σκηνικά με το άτομο ..τώρα που είσαι μεγάλο παιδί θα το χειριστείς τιμωρητικά..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    το ξέρω ...γιατί την αποκαλείς φίδι ? μπορεί να το είπε γιατί σε νοιάστηκε ..εκτός κι αν έχουν συμβεί κι άλλα σκηνικά με το άτομο ..τώρα που είσαι μεγάλο παιδί θα το χειριστείς τιμωρητικά..
    Γιατί νιώθω πως με πρόδωσε που πήγε και το είπε...αν με νοιαζόταν ας με στήριζε, όχι να γυρίσει να μου πει "αφού βγήκες έξω μαζί του, τι περίμενες να σκεφτεί;" και να με γεμίσει ενοχές...

    Τι εννοείς τιμωρητικά; Οτιδήποτε έχει παραγραφεί μετά από τόσα χρόνια, άσε που δεν θέλω να το σκαλίσω έτσι κι αλλιώς γιατί με πονάει πολύ, θέλω να το ξεχάσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    εννοώ αν ποτέ έρθεις σε επαφή πάλι μαζί του και εκείνος δεν δείξει καλές διαθέσεις , τώρα όσο για την φίλη υποθέτω ότι ήταν επίσης μικρή και δεν είχε την ωριμότητα να το αντιμετωπίσει όπως περίμενες ..οπότε από φόβο επίσης κατέληξε να γίνει αυστηρή μαζί σου , δεν νομίζω ότι πρόκειται για προδοσία ίσως κατάλαβε ότι δεν είχες το θάρρος να απευθυνθείς σε κάποιο μεγαλύτερο όπου μπορούσε να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις για την αδικία που δέχθηκες και το είπε άλλα μάλλον με τέτοιο τρόπο ώστε σε μια τέτοια ηλικία να μετατεθεί η ευθύνη πάνω σου και όχι στον τρελάρα ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,576
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    εννοώ αν ποτέ έρθεις σε επαφή πάλι μαζί του και εκείνος δεν δείξει καλές διαθέσεις , τώρα όσο για την φίλη υποθέτω ότι ήταν επίσης μικρή και δεν είχε την ωριμότητα να το αντιμετωπίσει όπως περίμενες ..οπότε από φόβο επίσης κατέληξε να γίνει αυστηρή μαζί σου , δεν νομίζω ότι πρόκειται για προδοσία ίσως κατάλαβε ότι δεν είχες το θάρρος να απευθυνθείς σε κάποιο μεγαλύτερο όπου μπορούσε να κάνει τις απαραίτητες κινήσεις για την αδικία που δέχθηκες και το είπε άλλα μάλλον με τέτοιο τρόπο ώστε σε μια τέτοια ηλικία να μετατεθεί η ευθύνη πάνω σου και όχι στον τρελάρα ..
    Ελπίζω να μην τον ξαναδώ ποτέ στα μάτια μου γιατί είναι ο μόνος άνθρωπος στον οποίο θέλω να κάνω κακό κι αυτό με τρομάζει γιατί δεν το συνηθίζω αυτό το συναίσθημα αλλά θα ήθελα πολύ να τον κάνω να νιώσει στο πετσί του τι θα πει φόβος, να τα κάνει πάνω του από το φόβο ο μαντράχαλος, να γίνει ρεζίλι...

    Πω πω, αυτή είναι μία από τις λίγες φορές που ξεσπάω έτσι κι είναι κάπως λυτρωτική αλλά ταυτόχρονα όσο τα θυμάμαι αυτά τρομάζω, πώς να καταφέρω να πάψω να φοβάμαι πια; Δεν αντέχω άλλο!!!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    έχεις αδικηθεί γι αυτό σου βγαίνουν τέτοια συναισθήματα ..συζήτησε το αυτό με τον θεραπευτή σου ..από κει και πέρα μείνε με όσους - ες νοιώθεις καλά ..δυστηχώς κάποιοι άνθρωποι δεν σέβονται και δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Δηλαδη κυκνε οταν λες σου επιτεθηκε εννοεις σε βιασε.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Εγώ από ότι έχω καταλάβει πήγε να την ξεμοναχιάσει και θα γίνε καμιά μαλακιά δεν κατάλαβα από αυτά που λέει ότι έγινε κάτι τόσο χοντρό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φοβάμαι...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 83
    Last Post: 20-09-2015, 15:03
  2. Φοβάμαι.
    By agathi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-05-2012, 02:36
  3. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By olga92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 30-04-2012, 19:06
  4. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 06-04-2012, 16:51
  5. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By amelia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2011, 01:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •