Φοβάμαι... - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 110 of 110
  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Μπορειτε να δοκιμασετε να πινετε πρασινο τσαι ή βοτανα αντι για καφεδες. Εγω απογευμα ως βραδυ ξεκινησα αρχικα για να βοηθαω τον ευαισθητο λαιμο μου να πινω μεντα, ευκαλυπτο, δυοσμο κλπ και μου μεινε, τωρα εχω διαφορα καμια δεκαρια στο ντουλαπι. Σε ενα μεγαλο σουπερ αν πατε εχει πολλα σε χαρτακια και χυμα, και τσαι μερικες κουφες γευσεις που εχει λιγοτερη καφεινη αλλα οχι και μηδεν.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,548
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Χεχε, το φαντάστηκα
    Στέλνω κουράγιο!

    Ρε συ, εννοείται πως χρειάζεται! Βουρ στον χημικό, αύριο κιόλας!

    Σε μένα ναι αλλά εγώ το έχω ρίξει στις σοκολάτες, είναι το αντικαταθλιπτικό μου (αυτά λέγαμε αν θυμάσαι :ρ) αλλά οκ, μετά νιώθεις χειρότερα... Τα μήλα ειδικά τέτοια εποχή ούτε εμένα με τραβάνε αλλά σου δίνουν ενέργεια και σε κρατάνε λίγο χορτάτη. Στα λέω αλλά ούτε εγώ τρώω.. Θα αρχίσω να τρώω με το ζόρι. Try it μήπως δούμε καμιά διαφορά
    Πώς το κατάλαβες βρε θηρίο;;;

    Θα το δρομολογήσω αυτό με τις εξετάσεις...

    Κι εμένα οι σοκολάτες λειτουργούν σαν ένα επιπλέον αντικαταθλιπτικό που έχει και γεύση (και μάλιστα ωραία) σε αντίθεση με τα φάρμακα...αλλά δεν νιώθω χειρότερα μετά, εσύ γιατί;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,548
    Quote Originally Posted by electribe View Post
    Μπορειτε να δοκιμασετε να πινετε πρασινο τσαι ή βοτανα αντι για καφεδες. Εγω απογευμα ως βραδυ ξεκινησα αρχικα για να βοηθαω τον ευαισθητο λαιμο μου να πινω μεντα, ευκαλυπτο, δυοσμο κλπ και μου μεινε, τωρα εχω διαφορα καμια δεκαρια στο ντουλαπι. Σε ενα μεγαλο σουπερ αν πατε εχει πολλα σε χαρτακια και χυμα, και τσαι μερικες κουφες γευσεις που εχει λιγοτερη καφεινη αλλα οχι και μηδεν.
    Αυτό με το τσάι μπορεί να είναι μια καλή εναλλακτική, με γεύσεις πάντα βέβαια...
    Ευχαριστώ για την πρόταση!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #109
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πώς το κατάλαβες βρε θηρίο;;;

    Θα το δρομολογήσω αυτό με τις εξετάσεις...

    Κι εμένα οι σοκολάτες λειτουργούν σαν ένα επιπλέον αντικαταθλιπτικό που έχει και γεύση (και μάλιστα ωραία) σε αντίθεση με τα φάρμακα...αλλά δεν νιώθω χειρότερα μετά, εσύ γιατί;
    Τώρα το είδα αυτό, με συγχωρείς!
    Εντάξει μην φανταστείς, απλά διάβασα τα φάρμακα που παίρνεις και σκέφτηκα αυτά που έλεγες με τον τύπο που φοβάσαι πως θα σου κάνει κακό κλπ...

    Πέρασαν 2 μέρες. Περιμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων. (Πλάκα κάνω )
    Πήγαινε πάντως το συντομότερο...

    Επειδή νιώθεις ευφορία μόνο την ώρα που τις τρως, μετά για να το ξανανιώσεις πρέπει να ξαναφας. Και οκ, είναι και παχυντικές, οπότε δεν θέλει και πολύ Η ζάχαρη από μόνη της κάνει κακό... Και οι πολλοί καφέδες το ίδιο.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή. Όλα με μέτρο...

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,548
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Τώρα το είδα αυτό, με συγχωρείς!
    Εντάξει μην φανταστείς, απλά διάβασα τα φάρμακα που παίρνεις και σκέφτηκα αυτά που έλεγες με τον τύπο που φοβάσαι πως θα σου κάνει κακό κλπ...

    Πέρασαν 2 μέρες. Περιμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων. (Πλάκα κάνω )
    Πήγαινε πάντως το συντομότερο...

    Επειδή νιώθεις ευφορία μόνο την ώρα που τις τρως, μετά για να το ξανανιώσεις πρέπει να ξαναφας. Και οκ, είναι και παχυντικές, οπότε δεν θέλει και πολύ Η ζάχαρη από μόνη της κάνει κακό... Και οι πολλοί καφέδες το ίδιο.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή. Όλα με μέτρο...
    Άστα να πάνε...αν κι εγώ έχω ήδη παχύνει από τα φάρμακα οπότε τι να μου κάνουν οι σοκολάτες; Πρέπει να κάνω δίαιτα αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω καμιά όρεξη να πιεστώ γι' αυτό, είναι που είναι άσχημη η διάθεση μου αν στερηθώ και τις σοκολάτες θα γίνει ακόμα χειρότερη...

    Εν τω μεταξύ χθες δεν μπορούσα να κοιμηθώ, ξημερώματα τα κατάφερα και σήμερα νιώθω πολύ άσχημα...βέβαια φταίνε και κάτι γεγονότα 1ον είναι ένας γατούλης που του επιτέθηκαν σκυλιά κι είναι σε κρίσιμη κατάσταση σε μια ομάδα που είμαι μέλος στο facebook και 2ον ένας αλήτης ξυλοκόπησε μέχρι θανάτου το σκύλο του επειδή κατούρησε μέσα στο σπίτι κι επηρεάστηκα κι απ' αυτά τα δύο γεγονότα συν τον κακό ύπνο κι είμαι χώμα τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Φοβάμαι...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 83
    Last Post: 20-09-2015, 15:03
  2. Φοβάμαι.
    By agathi in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-05-2012, 02:36
  3. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By olga92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 30-04-2012, 19:06
  4. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 06-04-2012, 16:51
  5. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By amelia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-10-2011, 01:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •