με το παραμικρο ...αυπνια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    22

    με το παραμικρο ...αυπνια

    καλημερα στο φορουμ!!!!καλο μηνα...σας διαβαζω συνεχεια ..,σπανια γραφω, περνω σεροξατ χρονια ....κοντα 10 ! ενα τη μερα τον 20mg τιποτα αλλο,. προσπαθειες πολλες να τα κοψω αλλα δεν,,,, πεφτω αρκετα. το θεμα ειναι οτι με το παραμικρο στρες υπαρχει αυπνια...τωρα τελευταια, και κολαει το μυαλο στο ιδιο << θεμα>> οποιο και αν ειναι αυτο για αρκετες μερες....πως το ξεκολαν ρεεεεε ...:mad: καμια ιδεα :confused:....και κατι αλλο το seroxat μετα απο μακροχρονια χρηση βοηθα,? η τζαμπα εχουμε κολησει... που μπορει να κανει κακο ?<< αιματολογικα ολα ο.κ παντως >>

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καηλεμερα και καλο μηνα

    επαιρνα seroxat για καποιους μηνες αλλα προσωπικα δεν ειχα δει καμια προκοπη.μαλλον δε μου ταιριαξε.αλλα δε με ειχε πειραξει καπου.τωρα μετα απο χρονια χρησης δε ξερω αν εχει καποια παρενεργεια να σου πω.

    με το στρες δεν ειναι λογικο να χανεις οσο ναναι τον υπνο σου?οταν ξαπλωνεις ας πουμε και το μυαλο σου τριγυρναει σε ενα εκατομυριο σκεψεις που σε απασχολουν πως να ηρεμησεις, να χαλαρωσεις και να κοιμηθεις?

    εμενα αυτο που με βοηθουσε στο παρελθον ειναι εκεινη την ωρα που επεφτα για υπνο αντι να τρεχει το μυαλο μου απο δω και απο κει σκεφτομουν διαδικασιες ας πουμε τι θα ψωνισω αυριο, πως θα ηταν να παω διακοπες κλπ απλα και ηρεμα.δε σκεφτομουν το τι εγινε εκεινη την ημερα ωστε να πιεζομαι με οτι στρεσογονο εγινε.

    εχεις δοκιμασει βαλεριανα?μπορει να σε βοηθησει.ειναι φυτικο, δεν επιβαρυνει τον οργανισμο και χαλαρωνει.
    περα απο τη βαλεριανα σε φαρμακα τωρα βοηθαει και το αντικαταθλιπτικο remeron στον υπνο.σε 10 λεπτα κοιμασαι του καλου καιρου.αλλα αν δεν εχεις και καταθλιψη δεν νομιζω να στο εδιναν.δε ξερω
    αυτο που κανω τωρα για να κοιμαμαι μετα απο ολα αυτα ειναι να παιρνω xanax για να χαλαρωνω και να κοιμαμαι αλλα δε το συνιστω γιατι πλεον εχω εθιστει και καλα να ειμαι δε με πιανει υπνος χωρις αυτο.

    ξεκινα απο τα απλα.και ρωτα και το γιατρο σου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    αιθεριο ελαιο λεβαντας ψεκαζουμε τα μαξιλαρια μας λιγο πριν τον υπνο και βοηθαει στην αυπνια
    μπορουμε επισης να πιουμε λεβαντα σαν αφεψημα....
    [I]Love...[/I]

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    22
    αυτο το χanaχ το πηρα ... αλλα το φοβηθηκα για εθισμο και το εκανα περα ....και κανω την κουκουβαγια το βραδυ καποιες φορες ,, και την αλλη μερα κανονικα για δουλεια ....ευτυχως ειμαι απ του τυχερους σε αυτο τουλαχιστον ακομα.!!! anyway...θα δουμε ,

    ευχαριστω για το χρονο σου ευχομαι τα καλυτερα....!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    22
    willowfairy ....τα μονα που δε δοκιμασα ειναι τα φυτικα..{ αιθερια, αφεψηματα,κτλ} θα δοκιμασω να δω ...θα σασ πω αποτελεσματα..thanks

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Και βαλεριάνα αφέψημα, σε στέλνει για υπνο κανένα 7ωρο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by vasilis1974 View Post
    willowfairy ....τα μονα που δε δοκιμασα ειναι τα φυτικα..{ αιθερια, αφεψηματα,κτλ} θα δοκιμασω να δω ...θα σασ πω αποτελεσματα..thanks
    να τα δοκιμασεις , κανουν δουλεια, επισης βαλεριανα απο το φαρμακειο (valmane) φυτικο !!!
    [I]Love...[/I]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Δεν είναι ανάγκη να είναι από φαρμακείο. Εγώ παλιότερα αγόραζα από την λαϊκή από κάποιον που πουλούσε αρωματικά και μπαχαρικά και εφτιαχνα μόνη μου. Ούτε ένα ευρώ το σακουλάκι και με πήγαινε ένα τρίμηνο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    αιθεριο ελαιο λεβαντας ψεκαζουμε τα μαξιλαρια μας λιγο πριν τον υπνο και βοηθαει στην αυπνια
    μπορουμε επισης να πιουμε λεβαντα σαν αφεψημα....
    χααχαχ! εδω δε μας πιανουν τα ζαναξ..με την λεβαντα θα κοιμηθουμε..χααχαχ
    νταξ πλακα κανω..βοηθαει η αληθεια ειναι για χαλαρωση, αλλα αν υπαρχει εσωτερικη ενταση δυστυχως η λεβαντιτσα η αγαπημενη συνηθως δεν κανει τιποτα..

    προφανως φιλε το σεροξατ πιστευω δεν εχει κατι αλλο να δωσει για να κανεις στρες..μιλα με τον γιατρο μηπως αλλαξεις φαρμακο..ή συμπληρωσει κ κατιτις αλλο παραπανω..
    οταν παιρνουμε φαρμακο κ μετα απο καιρο κανουμε στρες, σημαινει οτι δεν μας καλυπτει αρκετα.
    μπορει να θελει αυξηση δοσης.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Dokimase to Seroquel

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Κοζανη
    Posts
    160
    ξεκινα βαλεριανα απο μαγαζι με βιολογικα αλλα αποτελεσματα μετα απο 20 μερες μην περιμενεις την ιδια μερα...

Similar Threads

  1. Γιατί κλαίω με το παραμικρό;
    By Άννα101 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 06-03-2013, 06:37
  2. Φοβος για το παραμικρο
    By AnastasiaF in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-2012, 22:29
  3. Με το παραμικρό κατηγορείτε οποιονδήποτε ως τρολλ
    By 12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 10:51
  4. Αυπνια
    By dolce_21 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 5
    Last Post: 08-10-2009, 10:36
  5. με το παραμικρο
    By hrsta in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 03-12-2008, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •