ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ .ΕΧΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗ ΦΟΒΙΑ ΟΤΙ ΠΡΟΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΠΑΡΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ .ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ .ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΙ ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΙΔΕΟΨΥΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΑΣΑΝΟ .ΤΑ ΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΙ ΕΧΩ ΝΙΚΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΜΜΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Κανεις καλε μου, δεν μπορει να προβλεψει τον θανατο του!!!
    Τα ονειρα ειναι καταγραφες του εγκεφαλου μας απο το παρελθον που σου βγηκαν στην επιφανεια σαν ονειρο τωρα
    Μην δινεις σημασια στα ονειρα, ζησε την ζωη σου μια χαρα και μην ανσχολεισαι!!!!
    [I]Love...[/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Κανεις καλε μου, δεν μπορει να προβλεψει τον θανατο του!!!
    Τα ονειρα ειναι καταγραφες του εγκεφαλου μας απο το παρελθον που σου βγηκαν στην επιφανεια σαν ονειρο τωρα
    Μην δινεις σημασια στα ονειρα, ζησε την ζωη σου μια χαρα και μην ανσχολεισαι!!!!
    δεν μιλάω για όνειρα αυτο που εννοώ ειναι οτι φοβάμαι πως κατα τη διάρκεια της μέρας προαισθάνομαι πως θα πεθάνω το βραδυ στον υπνο μου ...ειχα ακούσει και παλιότερα οτι υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που έπεσαν μεσα στο ποτε θα πεθάνουν κι αυτο με τρομοκράτησε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    δεν μιλάω για όνειρα αυτο που εννοώ ειναι οτι φοβάμαι πως κατα τη διάρκεια της μέρας προαισθάνομαι πως θα πεθάνω το βραδυ στον υπνο μου ...ειχα ακούσει και παλιότερα οτι υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που έπεσαν μεσα στο ποτε θα πεθάνουν κι αυτο με τρομοκράτησε

    Υπαρχει μια περιπτωση να εισαι ενας πνευματικα καλλιεργημενος ανθρωπος.Αυτο το ''χαρισμα'' το εχουμε ολοι, αλλα δεν γνωριζουμε πως να εξασκηθουμε πανω σε αυτο.

    Όλοι φοβούνται τον θάνατο!
    Για κάποιους που πιστεύουν στη θρησκεία, η ανησυχία και ο φόβος σηματοδοτούν ένα κάποιο πρόβλημα έλλειμμα πίστης.
    Είναι μια ιδιαίτερη φοβία αυτή του θανάτου. Κάποιοι έχουν φοβία πώς θα αποσυντεθεί το σώμα τους.
    αυτό που τους τρομάζει είναι το άγνωστο όχι το χειροπιαστό.
    Πώς εκδηλώνεται ο φόβος του θανάτου :
    Εκφράζεται ως μια μεγάλη αλλά όχι διαρκή ανησυχία.
    [I]Love...[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Υπαρχει μια περιπτωση να εισαι ενας πνευματικα καλλιεργημενος ανθρωπος.Αυτο το ''χαρισμα'' το εχουμε ολοι, αλλα δεν γνωριζουμε πως να εξασκηθουμε πανω σε αυτο.

    Όλοι φοβούνται τον θάνατο!
    Για κάποιους που πιστεύουν στη θρησκεία, η ανησυχία και ο φόβος σηματοδοτούν ένα κάποιο πρόβλημα έλλειμμα πίστης.
    Είναι μια ιδιαίτερη φοβία αυτή του θανάτου. Κάποιοι έχουν φοβία πώς θα αποσυντεθεί το σώμα τους.
    αυτό που τους τρομάζει είναι το άγνωστο όχι το χειροπιαστό.
    Πώς εκδηλώνεται ο φόβος του θανάτου :
    Εκφράζεται ως μια μεγάλη αλλά όχι διαρκή ανησυχία.
    τοτε σ εμενα τα τελευταια χρονια γιατι ειναι διαρκης η ανησυχια?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Τι σε φοβίζει περισσότερο? Η ιδέα του ότι θα πεθάνεις ή το τι θα σου συμβεί αν πεθάνεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Τι σε φοβίζει περισσότερο? Η ιδέα του ότι θα πεθάνεις ή το τι θα σου συμβεί αν πεθάνεις?
    η ιδέα περισσότερο ...πάντως αυτό που νιωθω τελευταια δεν ειναι φοβος...ειναι ενα αγχος για το αν αυτα που μου ερχονται μεσα στο κεφαλι σημαινουν οτι θα πεθανω...κι οτι θα πεθανω νεος μαλιστα...βλεπω αυτο καθημερινα οτι δεν γινεται αλλα εγω εκει καθε μερα ψαχνω για νεες προφητικες σκεψεις και σημαδια...φοβο δεν θα ελεγα οτι νιωθω ...απλα δεν θελω να πεθανω νεος γιατι θελω να κανω πραγματα στη ζωη μου...επισης εχω πολυ αγχος και για ανθρωπους κοντινους μηπως παθουν κατι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    τοτε σ εμενα τα τελευταια χρονια γιατι ειναι διαρκης η ανησυχια?

    Πώς εκδηλώνεται ο φόβος του θανάτου :
    Εκφράζεται ως μια μεγάλη αλλά όχι διαρκή ανησυχία!!!!
    Αρα εχεις τον φοβο του θανατου , και ειναι διαρκης η ανησυχια διοτι , εσυ διαρκως βαζεις αυτην σου την φοβια μεσα στο μυαλο σου
    Ασχολησου με πραγματα που σε γεμιζουν, παρεες, δραστηριοτητες κτλ...να κανες διαφορα πραγματα για τον εαυτο σου , ωστε να μην σκεφτεται το Νου σου τον θανατο!!!
    [I]Love...[/I]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,250
    Και για ποιό λόγο να τρελαθείς;;
    Το πρόβλημά σου είναι καραμπινάτη μορφή αγχώδους διαταραχής..

    Αλλά αν δεν σου αρκεί αυτή η απάντηση,σκέψου κάτι άλλο:Δεν τον φοβόμαστε τον θάνατο γιατί όσο ζούμε αυτός δεν υπάρχει και όταν έρθει δεν θα υπάρχουμε εμείς....άρα δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχείς....άσε που δεν υπάρχει θάνατος.......αυτό που το πας!;
    Φοβάσαι κάτι που δεν υπάρχει! ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Φάρμακα παίρνεις? έχεις πάρει ποτέ??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Φάρμακα παίρνεις? έχεις πάρει ποτέ??
    Εδω και 6 χρονια παιρνω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    γιατι δεν αλλαζεις φαρμακα?γιατι δεν το ψαχνεις λιγο?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    γιατι δεν αλλαζεις φαρμακα?γιατι δεν το ψαχνεις λιγο?
    Ειμαι σε διαδικασία αλλαγής γιατρού ...σε λίγες μερες εχω ραντεβου με έναν νέο πολυ καλο ψυχίατρο οποτε θα αλλάξει η αγωγή και γενικότερα ο τρόπος αντιμετώπισης

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 27-03-2016, 17:11
  2. Κοντεύω να τρελαθώ!!!
    By Swan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 04-12-2012, 00:01
  3. κοντευω να τρελαθω
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 107
    Last Post: 15-02-2012, 15:48
  4. κοντευω να τρελαθω, υποχονδιαση;
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-2011, 20:38
  5. κοντευω να τρελαθω....
    By Anonymous in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-10-2011, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •