σας εχει τυχει να πεσετε εντελως εξω........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    σας εχει τυχει να πεσετε εντελως εξω........

    Σας εχει τυχει να πεσετε εντελως εξω στιον χαρακτηρισμο σας για ενα ατομο , περα απο την αρχικη εκτιμηση σας ?

    Εμενα ναι , αλλα οχι πολυ , στο 20ημερο , εχω βγαλει πληρες συμπερασμα , μεχρι τωρα .
    Πιστευω το ενστικτο μου . Και καλα κανω τελικως .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σας εχει τυχει να πεσετε εντελως εξω στιον χαρακτηρισμο σας για ενα ατομο , περα απο την αρχικη εκτιμηση σας ?

    Εμενα ναι , αλλα οχι πολυ , στο 20ημερο , εχω βγαλει πληρες συμπερασμα , μεχρι τωρα .
    Πιστευω το ενστικτο μου . Και καλα κανω τελικως .
    εχει τυχει , ναι.
    'εξω", πολυ λιγοτερο, εως καθολου.
    στο ιντερνετ εχει τυχει, αρκετα, και σε ακραιο βαθμο (αντι για ψυχουλα, αποβρασμα δηλαδη. για τετοια μεγαλη αποκλιση μιλαμε).
    γι αυτο και δεν εμπιστευομαι το μεσον για πιο στενες σχεσεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν εννοω το ιντερνετ , ρεμ , ουτε κι εγω το εμπιστευομαι , εννοω μια γνωριμια απο κοντα . Και σε εχω για καλη ψυχολογο ανθρωπων .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,760
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν εννοω το ιντερνετ , ρεμ , ουτε κι εγω το εμπιστευομαι , εννοω μια γνωριμια απο κοντα . Και σε εχω για καλη ψυχολογο ανθρωπων .
    εγω εχω πεσει εξω και εξω. οχι για πολυ ομως και οχι συχνα. σχεδον παντα ομως, μια αρχικη ενστικτωδης και συντομη αισθηση που εχω για τον αλλο, πεφτει παντα μεσα. οταν αρχιζει η λογικη διεργασια ειναι που κανω το λαθος , αλλα με αυτη την λογικη διεργασια βγαινει και το σωστο συμπερασμα, οταν πλεον τον καταλαβω καλα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Αμέτρητες φορές και αυτό γιατί πιστεύω στην καλοσύνη ακόμα και στο ότι υπάρχουν άνθρωποι. Δεν αλλάζει βέβαια γιατί είναι στον χαρακτήρα μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by undetermined View Post
    Αμέτρητες φορές και αυτό γιατί πιστεύω στην καλοσύνη ακόμα και στο ότι υπάρχουν άνθρωποι. Δεν αλλάζει βέβαια γιατί είναι στον χαρακτήρα μου...


    Πιστευω οτι η πολυ καλοσυνη παει παρεα με την ευπιστια . Ισχυει και το αντιθετο , πιστευω .

  7. #7
    Συνήθως "μιλάει" το ένστικτο μου, εξ αρχής. Σπάνια θα πέσω έξω, εννοείται ότί σ αυτη την σπανια περίπτωση το να πέσω έξω έχει σχετικά μικρή διάρκεια.
    Το ζήτημα για μενα ειναι πως εθελοτυφλούμε, φερόμαστε επιπόλαια τη στιγμή που κάτι μεσα μας (προφανώς το ενστικτο) μας σπρώχνει μακριά από κάποιον. Κατι μεσα σου σε λανθανουσα κατασταση, ως μια μοναδα στις πολλες σκέψεις, ως μια από τις πολλες φωνες που ερχονται στη σκεψη σου, σου λέει μην τον εμπιστευτείς, δεν θα σου βγει σε καλό αυτος ο ανθρωπος, δεν ταιριαζεις μαζι του, θα σε κλεψει, θα σου κανει ζημια κλπ συναφή κί όμως εξακολουθεις να κρατας διαπροσωπικη σχεση μαζι του. Και στο τελος την πάτησες. Σ αυτο το είδος αυτοπροειδοποίσηης (ας το πουμε) ειναι που πρεπει να δώσουμε σημασία.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Το ζήτημα για μενα ειναι πως εθελοτυφλούμε, φερόμαστε επιπόλαια τη στιγμή που κάτι μεσα μας (προφανώς το ενστικτο) μας σπρώχνει μακριά από κάποιον. Κατι μεσα σου σε λανθανουσα κατασταση, ως μια μοναδα στις πολλες σκέψεις, ως μια από τις πολλες φωνες που ερχονται στη σκεψη σου, σου λέει μην τον εμπιστευτείς, δεν θα σου βγει σε καλό αυτος ο ανθρωπος, δεν ταιριαζεις μαζι του, θα σε κλεψει, θα σου κανει ζημια κλπ συναφή κί όμως εξακολουθεις να κρατας διαπροσωπικη σχεση μαζι του. Και στο τελος την πάτησες. Σ αυτο το είδος αυτοπροειδοποίσηης (ας το πουμε) ειναι που πρεπει να δώσουμε σημασία.[/QUOTE]
    ετσι ακριβως!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να κανεις που και που τα σταβα ματια , δεν ειναι κακο . Το να το κανεις συνεχως ειναι προβλημα .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Να κανεις που και που τα σταβα ματια , δεν ειναι κακο . Το να το κανεις συνεχως ειναι προβλημα .
    οταν θες πολυ κατι κανεις τα στραβα ματια.και λες μηπως το ενστικτο μου κανει λαθος?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    οταν θες πολυ κατι κανεις τα στραβα ματια.και λες μηπως το ενστικτο μου κανει λαθος?

    Aυτο μπορει να συμβει , πιστευω .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ναι αλλα δεν κανει λαθος.εσυ κανεις που δε το ακους:(

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Αν το πας στο ερωτικό κομμάτι τότε ναι σίγουρα πολλές φορές κάνεις τα στραβά μάτια ενώ μπροστά σου μπορεί να είναι όλα ξεκάθαρα ότι ο δρόμος που τραβάς οδηγεί σε γκρεμό....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    αν ρωτας εμενα μιλαω γενικα..και για φιλους για τους οποιους επεσα εξω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    210
    α μαλιστα ευτηχως δηλαδη που στο 20ημερο μπαμ κιουτ ξεμπερδευεις ρωτας απαντας ευτηχως δηλαδη ... δεν ειναι καν ανθρωπινες σχεσεις ολο αυτο εντελως φοβικο ακουγεται....τι νοημα εχουν τετοια θεματα......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εντελώς μόνη
    By bananesmepizames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-05-2015, 21:03
  2. Σας έχει τύχει ποτέ
    By Deleted-member250416 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-2014, 22:41
  3. Σας εχει τυχει ποτε...
    By Eva1995 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 09-12-2012, 23:51
  4. Σας εχει τυχει ποτε?
    By maria... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-07-2008, 09:59
  5. σας εχει τύχει κάτι παρόμοιο?
    By Tyflos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 25-10-2007, 13:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •