έκανα την απιστία - τώρα? :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1

    έκανα την απιστία - τώρα? :(

    καλησπέρα παιδιά , αν και καινούριος στο φόρουμ αποφάσισα κ γω να εκθέσω το πρόβλημά μου. Έχω σχέση εδώ και 8 μήνες. Δεν θα μιλήσω για την κοπέλα, παρά μόνο ότι πιστεύω ότι είναι η τέλεια σχέση, την αγαπώ πολύ και δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα το έκανα αυτό . . Και το χειρότερο είναι ότι είχα συναίσθηση, απλά δεν αντιστάθηκα όσο θα έπρεπε. . . Δεν είμαι τύπος που κερατώνει πραγματικά. . Το πρόβλημα τώρα είναι ότι νιώθω πολύ άσχημα, και αυτό γιατί έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση με τη Μ. Νιώθω τύψεις που με βαραίνουν. . Ειδικά όταν δίνουμε όρκους αγάπης. . . Να της το πω? Θα καταστραφούν όλα, με τίποτα!! Τι να κάνω? ? :(

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    σε ενα παραθαλλασιο μερος νοτια
    Posts
    77
    κοιταξε εφοσον εχεις τελεια σχεση μαζι της σημαινει πως υπαρχει και κατανοηση μεταξυ σας.αρα αμα της το θεσεις σωστα και μιλωντας της ειλικρινα θα το εκτιμησει .το βασικοτερο πραγμα ειναι να εισαι ειλικρινης γιατι τοτε εισαι κ ο εαυτος σου.κ εξαλου το να μην της το πεις ειναι σαν να απαλλασεσε τις ευθυνης της πραξης σ .εγω πιστευω καλυτερα να της πεις γιατι το εκανες (ετσι θα δει οτι οι λογοι δεν ηταν σπουδαιοι) και πως νιωθεις τωρα για αυτο που εκανες.και να της ζητησεις να σου δωσει μια ευκαιρια να επανορθωσεις γιαυτο που εκανες.παντως να εισαι ειλικρινης μαζι της.εξαλλου αμα ειναι η γυναικα της ζωης σου καλυτερα να της το πεις τωρα γιατι θα το κρατας μεσα σου θα νιωθεις ενοχες και θα αισθανεσαι ασχημα γιαυτο.κ ισως θελησεις να το ομολογησεις αργοτερα που τοτε μπορει να εχει μη αναστρεψιμες συνεπειες.ενω τωρα αμα της μιλησεις απο το βαθος της καρδιας σ της ζητησεις συγγνωμη κ οτι μετανιωνεις μπορει να ειναι καλυτερα τα πραγματα.μια δοκιμασια κ αυτη ειναι για την σχεση απλα πρεπει να χειριστεις σωστα το θεμα κ να μην την κατηγορησεις για τιποτα για αυτο που εκανες εσυ.αυτα ελπιζω να βοηθησα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Εγω προτείνω να μην το πεις. Τι νοημα έχει? Θ απαλλαγεις απο τις ενοχες καταστρέφοντας τη σχέση σου?? Κακά τα ψέματα, τις περισσότερες φορές σχέση σημαίνει αποκλειστικότητα στο σεξ, και δε νομίζω να έχεις θέσει θέμα περί αντιθέτου.
    Προτείνω να ψάξεις λιγάκι να βρείς τι σε οδήγησε εκεί. Κι αν είναι απλώς η φυσιολογική ανθρώπινη πολυγαμικότητα, μην το κάνεις θέμα, γιατί η κοπέλα σου έχει μεγαλώσει με τα ίδια ταμπού και στρεότυπα όπως όλες μας και δύσκολα θα το χωνέψει.
    Δε νομίζω πως η ειλικρίνεια δίνει τη λύση σ αυτή την περίπτωση. Αρκεί βέβαια η απιστία να μη γίνει συνήθεια, οπότε.... δεν είσαι εντάξει απέναντί της... και θα πρέπει να θέσεις τους όρους σου για διαφορετικού τύπου, πιο ανοιχτή σεξουαλικά, σχέση.
    Αλλά αυτή είναι μόνο η άποψή μου. Εσύ έχεις τα δεδομένα και συ ξέρεις καλύτερα απ όλους μας.

  4. #4
    Μήπως πρέπει να γίνεις πιο αναλυτικός? Πόσο καιρό είστε μαζί, πως έγινε το σκηνικό με την άλλη κλπ.
    Σε ρωτάω γιατί αν είσαι πχ πέντε χρόνια με μια κοπέλα και έγινε κάτι, είναι διαφορετικό από το να είσαι δυο μήνες και να πας με άλλη....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    ετσι οπως τα εκανες μπορεις και να τα φας....απο οτι φαινεται δεν ειναι κ τοσο τελεια η σχεση σας...κατι λειπει κατι που σε εκανε να μην αντισταθεις οσο θα ηθελες...μηπως να εστιασετε σε αυτο που λειπει και να προσπαθησετε να το λυσετε?γιατι ισως να εχει κ η κοπελα κενα που να καλυπτει!!!τωρα για να της το πεις δεν ξερω αν ναι η αν οχι γιατι δεν γνωριζω τον χαρακτηρα της για να υποθεσω πως θα το παρει..μπορεις εσυ να μας πεις ομως..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΩΝΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ. ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Πάντως virus ερωτευμένος δεν είσαι (αλλιώς δε θα χες μάτια για άλλη), και βρίσκεσαι σε σχετικά φρέσκια σχέση, 8 μήνες μόνο. Αυτό κατ εμέ είναι δυσάρεστο και όχι το κέρατο το ίδιο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    288
    Originally posted by imagine
    Πάντως virus ερωτευμένος δεν είσαι (αλλιώς δε θα χες μάτια για άλλη), και βρίσκεσαι σε σχετικά φρέσκια σχέση, 8 μήνες μόνο. Αυτό κατ εμέ είναι δυσάρεστο και όχι το κέρατο το ίδιο.
    Νομίζω έχεις απόλυτο δίκιο.. :(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    virus

    εαν εκανε η κοπελα σου την ιδια απιστια ακριβως υπο τις συνθηκες που εσυ την εκανες ,
    γιατι φυσικα κανεις αλλος δεν ξερει καλυτερα απο εσενα πως και τι ,
    πως θα ηθελες να κινηθει σε σχεση με σενα;


    πολλες φορες επιθυμουμε ειλικρινεια αλλα δεν ειμαστε παντα ετοιμοι να σηκωσουμε το βαρος της. θελει δυναμη. και πρεπει να παραδεχθουμε πως ειναι δυσκολο να διαθετουμε τοση δυναμη. εννοω οτι εσυ μπορει να θες να εισαι ειλικρινης για να απαλαγεις απο τις ενοχες σου , ειναι ομως ο αλλος ετοιμος να δεχθει αυτο το βαρος;

    αισθανομαι οτι η συγκεκριμενη απιστια σε πικρανε και σε πληγωσε βαθεια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by virus
    καλησπέρα παιδιά , αν και καινούριος στο φόρουμ αποφάσισα κ γω να εκθέσω το πρόβλημά μου. Έχω σχέση εδώ και 8 μήνες. Δεν θα μιλήσω για την κοπέλα, παρά μόνο ότι πιστεύω ότι είναι η τέλεια σχέση, την αγαπώ πολύ και δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα το έκανα αυτό . . Και το χειρότερο είναι ότι είχα συναίσθηση, απλά δεν αντιστάθηκα όσο θα έπρεπε. . . Δεν είμαι τύπος που κερατώνει πραγματικά. . Το πρόβλημα τώρα είναι ότι νιώθω πολύ άσχημα, και αυτό γιατί έχουμε μια ιδιαίτερη σχέση με τη Μ. Νιώθω τύψεις που με βαραίνουν. . Ειδικά όταν δίνουμε όρκους αγάπης. . . Να της το πω? Θα καταστραφούν όλα, με τίποτα!! Τι να κάνω? ? :(

    Mπορεί και να μη καταστραφούν. Επειδή είναι ακόμα δε αρχή, θα σου έλεγα ότι αυτό είναι μια ευκαρία για να αναθεωρήσετε μαζί καποιες απόψεις σχετικά με το \"κεράτωμα\".Αν κι εσύ είσαι έτοιμος να δεχτείς ανάλογη συμπεριφορά απ την πλευρά της και να της αναγνωρίσεις αυτό το δικαίωμα - θέλει μπόλικη δουλειά και είναι χρονοβόρο - τότε κάντο. Αν όχι πρέπει να ετοιμαστείς για απόλυτη πίστη σ αυτή την κοπέλα. Μπορείς?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •