Ξεπερνιέται; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    63
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    νιωθεις χωριστα απο αφτους. μηπως για 1η φορα νιωθεις την δικια σου παρουσια? ακομα κ οταν εισαι αναμεσα στον κοσμο? σαν αν σου λεει κατι. ¨"εσυ εισαι εσυ κ εισαι εδω οι αλλοι ειναι οι αλλοι κ βρησκονται παραπερα. μπορει να περπαταται μαζι αλλα εσυ εισαι εδω κ αυτοι εκει"
    Βασικα το νιωθω παντα αυτο εκτος κι αν εχω τετοια ανεση και νιωθω οτι αυτος που βρισκεται μαζι μου με καταλαβαινει γενικοτερα κι εχω μια χημεια η συνδεση ..1 φορα μ εχει συμβει ολο κι ολο

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    63
    Παιδια παντως σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας .. Απο τοτε που αρχισα να γραφω εδω και ξερω οτι ειστε προθυμοι να ακουσετε και να βοηθησετε με βοηθα πολυ. Και ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση..Εννοειται οτι δεν βγαινετε εκτος θεματος, συζητηση κανουμε μιληστε και σεις για οτι σας απασχολει..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    .....καταλαβα. κ γω το αισθανωμουν

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ναταλία αυτό το χεις παρατηρήσει κι όταν φιλοξενείς κόσμο, μια φίλη ας πούμε σπίτι σου; Ή όταν πας ένα ταξίδι με παρέα;
    Εγώ ακόμα και τότε νιώθω οτι κουράζομαι ενώ μ αρέσουν πολύ και τα δύο!
    Έχω παρατηρήσει γενικά ότι όταν δεν είμαι μόνη έστω για λίγο, σε ένα ταξίδι πχ από ένα σημείο και μετά είναι σα να μη παίρνω χαμπάρι ακριβώς τι συμβαίνει, μπορεί να περνάω καλά, να το διασκεδάζω αλλά χρειάζομαι αναγκαστικά αυτόν τον ελάχιστο χρόνο για να επεξεργαστώ τι γίνεται, για να κρατάω επαφή με μένα. Το ιδανικό πχ για μένα είναι να έχω ξεχωριστό δωμάτιο και να μπορώ να διατηρώ μια σχετική ανεξαρτησία στις κινήσεις μου. Μου έχει τύχει και σε διακοπές με σύντροφο που ήμασταν δυο μας 24/24 να ξεκλέβω ώρες κι από τον ύπνο ώστε να μπορώ να έχω αυτόν τον ελάχιστο χρόνο μόνη μου, προτιμούσα δηλαδή να ξυπνάω λίγο νωρίτερα πάντα.
    Εχει να κάνει μόνο με την εσωστρέφεια αυτό άραγε;

    Υγ. σορυ που χαλάω λίγο το θέμα και βγαίνω εκτός
    Ετσι ειμαι κι εγω και στις περιπτωσεις που περιγραφεις. Οσο για την τελευταια σου ερωτηση τι να σου πω, ετσι εχω διαβασει καπου. Δυστυχως δεν εχω την πηγη τωρα αλλα μου ειχε φανει αρκετα πειστικο τοτε.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by gkoliobirtol View Post
    Παιδια παντως σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας .. Απο τοτε που αρχισα να γραφω εδω και ξερω οτι ειστε προθυμοι να ακουσετε και να βοηθησετε με βοηθα πολυ. Και ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση..Εννοειται οτι δεν βγαινετε εκτος θεματος, συζητηση κανουμε μιληστε και σεις για οτι σας απασχολει..
    σου ευχωμαι καλη συνεχεια στον αγονα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    παντος αυτο το οτι αισθανεσαι τον εαυτο σου χωρια απο τον κοσμο. δεν εναι κατι. θα φυγει. το θεμα εινα οτι αρχηζουν να οξυνωνται οι αισθησεις σου. δεν το αισθανεσαι? αρχιζεις να καταλαβαινεις οτι ολλοι ειμαστε ξεχωριστα ατομα. ξεχωριστα ατομα που ψαχνουν για συνδεση με αλλα ξεχωριστα ατομα. αλλα καποιοι φωβουνται να βιωσουν την ζωη ολλοκληρωτικα. αυτο το συναισθημα ειναι ενα σημαδι οτι αρχηζεις να ολολκληρωνεσαι σαν ατομο. κατσε λιγο το μεσημερι στο κρεβατι κ μπροσπαθησε να παρατηρησεις τη αισθανεσαι. ασε τα συναισθηματα οποια κ αν ειναι αυτα να βγουν στη επιφανεια χωρις να τα πιεζεις πρως τα μεσα. καθε φαση που περνας πρεπει να την βιωνεις ολλοκληρωτικα. δωκιμασε το ειναι ενα ειδος διαλογισμου κ αυτο.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,834
    Ναταλία ο Γιάννης δεν ξέρω αν τον πρόσεξες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ναταλία ο Γιάννης δεν ξέρω αν τον πρόσεξες
    δεν ηξερα οτι περνω τοσο απαρατηρητος

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,834
    Σε συστήνω γτ εγώ της την πέφτω κ χωθηκεσ συνήθως διαλέγουν αυτόν που χώνεται δεν ξέρω γιατί γυναικεσ άμα βγάλεις άκρη σφύρα μου καλή επιτυχία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σε συστήνω γτ εγώ της την πέφτω κ χωθηκεσ συνήθως διαλέγουν αυτόν που χώνεται δεν ξέρω γιατί γυναικεσ άμα βγάλεις άκρη σφύρα μου καλή επιτυχία
    ...............(δεν θα το σχολιασω)

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σε συστήνω γτ εγώ της την πέφτω κ χωθηκεσ συνήθως διαλέγουν αυτόν που χώνεται δεν ξέρω γιατί γυναικεσ άμα βγάλεις άκρη σφύρα μου καλή επιτυχία
    ...............(δεν θα το σχολιασω)

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,834
    Δεν έχω πρόβλημα μαζί σου εμένα με ξέρει ξέρει τα ελατωματα μου κ θα προτιμήσει εσένα ως νέο καλά κανεισ εσύ δικαίωμα σου είναι να κανεισ ότι θεσ κι η Ναταλία φίλη μου είναι απλά την πέφτω για μένα το έχω ανάγκη είναι πολύπλοκο το ζήτημα πάντως από όσο ξέρω ελεύθερη είναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δεν έχω πρόβλημα μαζί σου εμένα με ξέρει ξέρει τα ελατωματα μου κ θα προτιμήσει εσένα ως νέο καλά κανεισ εσύ δικαίωμα σου είναι να κανεισ ότι θεσ κι η Ναταλία φίλη μου είναι απλά την πέφτω για μένα το έχω ανάγκη είναι πολύπλοκο το ζήτημα πάντως από όσο ξέρω ελεύθερη είναι
    ....οκ εσυ ξες

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    λοιπον gkoliobirtol. απλα πιστευω οτι καλυτερα ειναι να κανουμε μια προσπαθεια. κ γω ειμαι στην ιδια φαση με σενα κ θελω να το παλεψω λιγακι να δω που θα με βγαλει. ευχωμαι κ συ να τα πας υπερωχα. δεν μας αξιζει βρεεε!!! κ γω καθωμουν τα βραδυα με μπυρα κ τσιγαρο κ να ακουω μελα αλλα πριν απο ενα χρονο πρωσπαθησα να μπω στη δραση( αφου αρχησα να συνερχωμαι απο την καταθληψη με την βοηθειας μια υπερωχης ψυχολογου). αλλα κ παλι δεν ηταν ολα τελεια εκανα παρεες κανουριες μες την χρονια αλλα μεχρι το καλοκαιρι ειχαν χαθει ολλα τωρα πρεπει ξανα κοπο. παντοςκ στο καλοκαιρι κ θαλλασα πιγα κ καποιες εξωδους εκανα κ για διπλωμα πηγα απο κει που νομιζα πως παλι ολλη μερα θα καθωμαι σπιτι αλλα το κανονισα. επεισης ειχα παλι να κανω με βλαμενα που προσπαθουσαν να με ριξουν καθε μερα αλλα αυτη την φορα τρακαραν σε τοιχο αδιαπεραστο.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Αποπραγματοποιήση .. ξεπερνιέται;;
    By joy123 in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 10
    Last Post: 20-04-2017, 02:16
  2. Αγοραφοβια πως ξεπερνιεται;
    By Georgia78 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 33
    Last Post: 13-09-2016, 11:56
  3. Υπερευαισθησια - πως ξεπερνιεται;
    By Mελίνa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 31-07-2016, 20:38
  4. ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 16
    Last Post: 26-09-2015, 16:18
  5. Τελικά ξεπερνιέται?
    By Desimal in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2014, 01:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •