Rispelen vs Abilify - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,510
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Pavlosla ποιο φαρμακο παιρνεις εκτος σολιαν; Οταν ξυπνας τις νυχτες τρως; Εγω δεν χανω, απλα δεν παιρνω κιολας οπως επαιρνα.
    Χορευει ο κοσμος ξεφρενα παιρνω και τα adovia, θα πω του γιατρου αν ειναι να μου γραψει ρισπελεν αντι για αυτα, και κανω και την ενεση. Ενα διαστημα επαιρνα αλοπεριντιν μαζι με την ενεση και ειχα ενα καρο παρενεργειες, συν οτι ειχαν μειωθει πολυ οι γνωστικες μου λειτουργιες και το χειροτερο ηταν η καταθλιψη. Γι'αυτο το ξανααλλαξα σε ρισπεριδονη.
    μονο σολιαν παιρνω 400 μγ,,, ξυπναω και τρωω πρωινο 2 με 3 το πρωι μετα βεβαια που ξαναξυπναω 6 το πρωι δεν ξανατρωω τιποτα μεχρι το μεσημερι, αλλα δεν γινεται ετσι πρεπει να ξαναφτιαξει ο μεταβολισμος μου.....

  2. #17
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Pavlosla ποιο φαρμακο παιρνεις εκτος σολιαν; Οταν ξυπνας τις νυχτες τρως; Εγω δεν χανω, απλα δεν παιρνω κιολας οπως επαιρνα.
    Χορευει ο κοσμος ξεφρενα παιρνω και τα adovia, θα πω του γιατρου αν ειναι να μου γραψει ρισπελεν αντι για αυτα, και κανω και την ενεση. Ενα διαστημα επαιρνα αλοπεριντιν μαζι με την ενεση και ειχα ενα καρο παρενεργειες, συν οτι ειχαν μειωθει πολυ οι γνωστικες μου λειτουργιες και το χειροτερο ηταν η καταθλιψη. Γι'αυτο το ξανααλλαξα σε ρισπεριδονη.
    Δοκίμασε το ρισπελεν...είναι φοβερό σε σχέση με το απαράδεκτο ρισπερνταλ.. τουλάχιστον σε εμένα έχει κάτσει καλά..λουλούδι το αλοπερντιν το πήρα για λίγο χρονικό διάστημα όταν με είχαν κλείσει σε κλινική..αλλά το έκοψα μόνος μου γιατί δεν ήμουν καλά..και άλλαξα και γιατρό μαζί..

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εγω πινω φρεντο εσπρεσο μεχρι εννια το βραδυ.
    Γι'αυτο δεν μπορεις να κοιμηθεις......

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    εμενα το abilify μου εκατσε πολύ καλα... εβαλα λιγο βαρος αλλα ετρωγα βλακείες όχι γιατι πεινουσα τωρα τα χανω σιγα σιγα...

    στην αρχη μου δωσαν ρισπεριδονη και μενα.. μου ειχε ταραξει ολο το νευρικο συστημα.. και μετα από ψαξιμο μονος ειπα στην γιατρο να παρω αμπιλιφαι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    μονο σολιαν παιρνω 400 μγ,,, ξυπναω και τρωω πρωινο 2 με 3 το πρωι μετα βεβαια που ξαναξυπναω 6 το πρωι δεν ξανατρωω τιποτα μεχρι το μεσημερι, αλλα δεν γινεται ετσι πρεπει να ξαναφτιαξει ο μεταβολισμος μου.....
    Καταλαβα....μια χαρα τρως παντως αλλα δεν παιρνεις και μεγαλες δοσεις. Αν επαιρνες ρισπεριδονη στη δοση που παιρνω εγω δεν θα αντεχες να κανεις διαιτα, γι'αυτο λεω με εχουνε βοηθησει τα λαντος.


    Quote Originally Posted by χορεύει ο κόσμος ξέφρενα View Post
    Δοκίμασε το ρισπελεν...είναι φοβερό σε σχέση με το απαράδεκτο ρισπερνταλ.. τουλάχιστον σε εμένα έχει κάτσει καλά..λουλούδι το αλοπερντιν το πήρα για λίγο χρονικό διάστημα όταν με είχαν κλείσει σε κλινική..αλλά το έκοψα μόνος μου γιατί δεν ήμουν καλά..και άλλαξα και γιατρό μαζί..

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς
    Ναι, το αλοπεριντιν δεν παλευεται, πολυ κωλοφαρμακο, μου το 'λεγαν και δεν το πιστευα...θα δοκιμασω το ρισπελεν...σ'ευχαριστω

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,510
    μπα πεφτω και κοιμαμε κανονικα στης 11 δεν εχω προβλημα για να κοιμηθω απλα ξυπναω συνεχει απο πεινα

  7. #22
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εγω πινω φρεντο εσπρεσο μεχρι εννια το βραδυ και μετα καμια μπυριτσα αλλα αραια και που, εγω επαθα τη ψυχωση απο το αγχος της ανεργιας......... ειμαι 6 χρονια ανεργος......... το πτυχιο που πειρα κατεληξε κολοχαρτο......
    Έχω μια γνωστή που εχει ψύχωση και έφυγε εξωτερικό και είναι μια χαρά τώρα από όσο ξέρω καλή της ώρα..φίλε σου εύχομαι ότι καλύτερο..και σε δουλειά και στην πορεία της ζωής σου!

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  8. #23
    Quote Originally Posted by black angel View Post
    εμενα το abilify μου εκατσε πολύ καλα... εβαλα λιγο βαρος αλλα ετρωγα βλακείες όχι γιατι πεινουσα τωρα τα χανω σιγα σιγα...

    στην αρχη μου δωσαν ρισπεριδονη και μενα.. μου ειχε ταραξει ολο το νευρικο συστημα.. και μετα από ψαξιμο μονος ειπα στην γιατρο να παρω αμπιλιφαι...
    Δηλαδή black angel σου έκατσε καλά.. συμπτώματα είχες;ή άλλες παρενέργειες όπως υπνηλία θολούρα κτλπ;

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,510
    Quote Originally Posted by χορεύει ο κόσμος ξέφρενα View Post
    Έχω μια γνωστή που εχει ψύχωση και έφυγε εξωτερικό και είναι μια χαρά τώρα από όσο ξέρω καλή της ώρα..φίλε σου εύχομαι ότι καλύτερο..και σε δουλειά και στην πορεία της ζωής σου!

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς
    η μονη δουλεια που βρικα ηταν σε κρουαζιεροπλοια στο εξωτερικο το χειμωνα αλλα δεν πηγα..... μεχρι περυσι το καλοκαιρι μια φορα τη βδομαδα παθενα κατι νευρικοτητες που για δυο ωρες ετρεμα και δεν ηξερα τη μου γινοταν ,,,, τελευταια νευρικοτητα την επαθα περισι το σεπτεμβριο μετα με εβαλε να παιρνω 800 μγ σολιαν και ζοξιλ..... και μου περασε..... γενικος δεν ειμουν ετοιμος για απαιτητηκες δουλειες αλλαγη περιβαλλοντος εξωτερικο.......... ευτυχως τωρα παω καλα.....

  10. #25
    Αυτό που έχω καταλάβει φίλε είναι ότι η πάθηση μας θέλει υπομονή και αλλαγή τρόπου ζωής..να την κάνουμε την ζωή μας καλύτερη από πλευράς ποιότητας..και ένα ένα βήμα μέχρι να μπορέσουμε να πατήσουμε στα πόδια μας πάλι..χαίρομαι που σου έκατσαν καλά τα φάρμακα..όλα καλά θα πάνε..

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  11. #26
    Γιατί δεν μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα;ήθελα να σου πω μια λύση pavlosla αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα προσωπικό..

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by χορεύει ο κόσμος ξέφρενα View Post
    Γιατί δεν μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα;ήθελα να σου πω μια λύση pavlosla αλλά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα προσωπικό..

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς
    Πρεπει να συμπληρωσεις 50 δημοσιευσεις πρωτα.......

  13. #28
    Ευχαριστώ λουλούδι!

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  14. #29
    1

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

  15. #30
    Δημοσιεύσεις η μηνύματα λουλούδι;

    αν δεν πιστεύεις μην ρωτάς

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. about abilify....
    By demis-demis in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-06-2013, 15:06
  2. Abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-03-2013, 12:23
  3. abilify
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2012, 14:15
  4. Abilify
    By gog_magog in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 05-03-2011, 00:18
  5. Risperdal-Rispelen kai kriseis panikou
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 27-11-2010, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •