Εμαθα οτι παιζει και με αλλες...Τι να κανω;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7

    Εμαθα οτι παιζει και με αλλες...Τι να κανω;;

    Γεια σας, γραφω για πρωτη φορα και ειμαι σε δυσκολη θεση. Ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη. Ειχα παραλληλη σχεση με μια κοπελα για 8 μηνες και αποφασισε να μεινει με τη σχεση της οταν η σχεση της αποφασισε να την διεκδικησει. Η κοπελα εχει πολλες ανασφαλειες και φοβους για αλλαγες. Ολο το περιβαλλον της γνωριζει οτι εχει μια σχεση τοξικη αλλα κανεις δεν μπορει να της μιλησει διοτι εθελοτυφλει και ποσο μαλλον εγω!! Οσες φορες της ειπα κατι εκεινη αντεδρασε και τωρα με μισει

    Ο προβληματισμος μου εχει να κανει οτι μια φιλη μου του την επεσε και αυτος ενεδωσε και κλεισανε ραντεβου και φυσικη εκεινη δεν πηγε ποτε! Μιλαγανε αρκετες μερες και ηταν προφανες οτι υπηρξε ανταποκριση απο την αλλη πλευρα. Ειναι προφανες οτι αυτο δεν θα γινεται πρωτη φορα.

    Τι λετε να κανω; Ειναι σιγουρο οτι ειμαι ο ακαταλληλος ανθρωπος να πω κατι τετοιο! Πως να το χειριστω;

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Βρε βρε....κατι μου θυμιζει αυτη η ιστορια....ειχαμε προσφατα μια κοπελα που βρισκοταν αναμεσα σε δυο αντρες....και δεν ηξερε τι να κανει....φοβοταν....το σκαλιζε απο δω το εψαχνε απο εκει....

    Για τσεκαρε εδω

    https://www.e-psychology.gr/forum/sh...ad.php?t=24943

    Ειναι συμπτωση οντως ή εχεις καποια σχεση με τη κοπελα?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7

    Εμαθα οτι παιζει και με αλλες...Τι να κανω;;

    Δεν νομιζω οτι εχω σχεση με την ιστορια της!! Δεν εχει αυτο το ονομα. Μαλλον η ιστορια η δικη μου ειναι συνηθες φαινομενο, δυστυχως


    Sent from my iPhone using E-Psychology Forum

  4. #4
    Miliva21
    Guest
    Αααα ενταξει ....απλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση που σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα ειχαμε δυο περιπτωσεις ομοιες σχεδον...

    Γτ η περιπτωση φαινεται η ιδια.......ακριβως......τεσπα...υ παρχουν και συμπτωσεις βεβαια...

    Τι να κανεις?.....αν ειναι τοσο θολωμενη και δν μπορει να δει την αληθεια θελει αποδεικτικα στοιχεια η υποθεση................

    Αν εχεις συνομιλιες της φιλης σου που του την επεσε με τον γκομενο της μπορεις να της δειξεις οτι το αγορι της συνομιλουσε και με αλλες

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αααα ενταξει ....απλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση που σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα ειχαμε δυο περιπτωσεις ομοιες σχεδον...

    Γτ η περιπτωση φαινεται η ιδια.......ακριβως......τεσπα...υ παρχουν και συμπτωσεις βεβαια...

    Τι να κανεις?.....αν ειναι τοσο θολωμενη και δν μπορει να δει την αληθεια θελει αποδεικτικα στοιχεια η υποθεση................

    Αν εχεις συνομιλιες της φιλης σου που του την επεσε με τον γκομενο της μπορεις να της δειξεις οτι το αγορι της συνομιλουσε και με αλλες
    Μα υπαρχουν αποδεικτικα, συνομιλουσαν σχεδον ενα μηνα αποφευγοντας βεβαια να λεει κατι για τη σχεση του. Στην ερωτηση αν εχει σχεση για την επικειμενη συναντηση ειπε οτι δεν παιζει καμια σημασια αν εχει η οχι σχεση. Σε ερωτησεις για το προτυπο γυναικας που θα εχει διπλα του περιεγραφε κατι που δεν εχει η κοπελα του. Η φιλη μου τονισε οτι η γνωριμια τους δεν θα μεινει σε φιλικο επιπεδο παραταυτα εκεινος ζητησε συναντηση.



    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Πηγαινε και δειξε τη συνομιλια στη κοπελα......θα πληγωθει αλλα θα μαθει την αληθεια τουλαχιστον....

    Αν της δειξεις τη συνομιλια δυσκολα θα σε αμφισβητησει οσο και αν παραμυθιαζεται

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7
    Δεν θα με αμφισβητησει αλλα θα με μισησει περισσοτερο. Θα νομισει οτι εγω φταιω για την προκληση που του δημιουργηθηκε!


    Sent from my iPhone using E-Psychology Forum

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Ε τοτε ζει στο κοσμο της εντελως.........

    Γιατι οποιαδηποτε και αν της εδειχνες κατι τετοιο θα ελεγε οτι αν ειναι να το κανει μια φορα θα το κανει συνεχεια και με αλλες...

    Αν εχει προτιμησει να εθελοτυφλει και να παραμυθιαζεται αφησε την καποια στιγμη θα ξυπνησει και θα ειναι αργα.....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7

    Εμαθα οτι παιζει και με αλλες...Τι να κανω;;

    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε τοτε ζει στο κοσμο της εντελως.........

    Γιατι οποιαδηποτε και αν της εδειχνες κατι τετοιο θα ελεγε οτι αν ειναι να το κανει μια φορα θα το κανει συνεχεια και με αλλες...

    Αν εχει προτιμησει να εθελοτυφλει και να παραμυθιαζεται αφησε την καποια στιγμη θα ξυπνησει και θα ειναι αργα.....
    Σωστα τα λετε αλλα απο τοτε που το εμαθα δεν μπορω να ησυχασω!
    Αμα της το πω θα νομισει οτι τη το ειπα για να γυρισει για μενα. Οτι και αν της εχω πει νομιζει οτι το κανω για μενα αλλα η αληθεια ειναι οτι το κανω για εκεινη, για να ειναι καλα!
    Το παρων συμβαν ειναι πολυ σκληρο και καποια στιγμη θα τη χωρισει οταν ενα τετοιο συμβαν ευδοκιμησει!
    Δεν μπορω να καταλαβω ποσοι ηλιθιοι ανδρες υπαρχουν που εκμεταλευονται ανθρωπους μεχρι να βρουν αυτο που θελουν πραγματικα

    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Εισαι σιγουρος οτι το κανεις αυτο για εκεινη και οχι καταβαθος για σενα .. ..για να τη κερδισεις ?....

    Γτ εγω αν ημουν ερωτευμενη με καποιον που ηταν φουλ ερωτευμενος με καποια αλλη και παραμυθιαζοταν και εθελοτυφλουσε και φαινοταν μα ειχε τοση αναγκη να μεινει σε αυτο το ψευτικο κοσμο μπορει να μη του χαλαγα το παραμυθι.....και να τον αφηνα να ειναι ευτυχισμενος εστω και αν ζει σε ενα ψεμα....

    Θα επελεγα να ξεμπροστιασω τη κοπελα που τον κοροιδευει ...μονο σε περιπτωση που η εγωιστικη αναγκη μου να τον εχω κοντα μου....δικο μου...ξεπερναει την επιθυμια μου να τον βλεπω ευτυχισμενο...

    Νταξει γενικα υπαρχουν πολλοι αντρες κ γυναικες που κοροιδευουν τη σχεση τους...τι να κανουμε ολα στη ζωη ειναι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    Quote Originally Posted by aggelos.a View Post
    Γεια σας, γραφω για πρωτη φορα και ειμαι σε δυσκολη θεση. Ας τα παρουμε τα πραγματα απο την αρχη. Ειχα παραλληλη σχεση με μια κοπελα για 8 μηνες και αποφασισε να μεινει με τη σχεση της οταν η σχεση της αποφασισε να την διεκδικησει. Η κοπελα εχει πολλες ανασφαλειες και φοβους για αλλαγες. Ολο το περιβαλλον της γνωριζει οτι εχει μια σχεση τοξικη αλλα κανεις δεν μπορει να της μιλησει διοτι εθελοτυφλει και ποσο μαλλον εγω!! Οσες φορες της ειπα κατι εκεινη αντεδρασε και τωρα με μισει

    Ο προβληματισμος μου εχει να κανει οτι μια φιλη μου του την επεσε και αυτος ενεδωσε και κλεισανε ραντεβου και φυσικη εκεινη δεν πηγε ποτε! Μιλαγανε αρκετες μερες και ηταν προφανες οτι υπηρξε ανταποκριση απο την αλλη πλευρα. Ειναι προφανες οτι αυτο δεν θα γινεται πρωτη φορα.

    Τι λετε να κανω; Ειναι σιγουρο οτι ειμαι ο ακαταλληλος ανθρωπος να πω κατι τετοιο! Πως να το χειριστω;
    εννοεις ΦΥΣΙΚΑ, οτι εσυ εβαλες την φιλη σου να του την πεσει για να τον παγιδευσεις.
    ε τι να κανεις? οτι θελεις κανε.
    αυτα που κανεις ειναι κατινιες του χειριστου ειδους, κι αν την πιασεις να της πεις τι στησατε με την φιλη σου, θα γινουν του αισχιστου ειδους και θα σε φτυσει ακομα χειροτερα.

    φορα παντελονια χρυσε μου και κοιτα γυναικες που τους αρεσεις, αντι να παρακαλας και να κανεις κατινιες.

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Ε ενταξει τωρα... και μενα μου περασε απο το μυαλο οτι ολο αυτο το εστησε και επιτηδες για να τον ξεμπροστιασει αλλα ας του δωσουμε το αλλωθι οτι "στον ερωτα και στον πολεμο ολα επιτρεπονται"

    Ας κανει οτι θελει....με τις αναλογες συνεπειες που αντιστοιχουν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    μιλιβα, με αλλη περιπτωση μοιαζει, οχι με την κοπελα που εγραφε τις προαλλες. αλλα που να την βρω.. αν την βρω θα στην ανεβασω.ειχε κανει 2 θεματα εκεινο το μελος, να παραπονιεται για μια κοπελα που γνωρισε αλλα εκεινη προτιμησε την σχεση της. ανδρας ηταν.

    το ρεζουμε φιλε ειναι,
    οτι ειναι μια δικη σου εκτιμηση οτι η κοπελα γυρισε στον δικο της επειδη φοβαται τις αλλαγες.
    το πιο πιθανο ειναι να γυρισε επειδη θελει εκεινον και τον προτιμαει απο εσενα, αλλα της εκανε νουμερα, σπαστηκε και τον κερατωσε.
    τωρα που δειχνει να την θελει, τον θελει κι αυτη.

    μην εισαι καθολου σιγουρος οτι αν η κοπελα χωριζε, θα γυριζε σε σενα. το πιο πιθανο ειναι να εβρισκε καποιον αλλο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε ενταξει τωρα... και μενα μου περασε απο το μυαλο οτι ολο αυτο το εστησε και επιτηδες για να τον ξεμπροστιασει αλλα ας του δωσουμε το αλλωθι οτι "στον ερωτα και στον πολεμο ολα επιτρεπονται"

    Ας κανει οτι θελει....με τις αναλογες συνεπειες που αντιστοιχουν
    σιγουρα το εστησε , το ειπε μονος του.
    ειπε οτι η κοπελα ΦΥΣΙΚΑ δεν πηγε στο ραντεβου.
    γιατι να μην παει στο ραντεβου αν ηταν αληθινη ιστορια?
    επειδη ηταν στημμενο.
    απλο...

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σιγουρα το εστησε , το ειπε μονος του.
    ειπε οτι η κοπελα ΦΥΣΙΚΑ δεν πηγε στο ραντεβου.
    γιατι να μην παει στο ραντεβου αν ηταν αληθινη ιστορια?
    επειδη ηταν στημμενο.
    απλο...
    Ναι μωρε το ξερω............

    Εχω ακουσει να γινονται τετοια κ εχω και γνωστες μου που το εχουν κανει ...

    Αλλα ας κανουμε τα στραβα ματια και ας απαντησουμε στο ερωτημα που τιθεται...

    Χαχαχα και να παει η κοπελα να τα φτιαξει με εναν τριτο χαχχα
    Και να κλαιει ο νηματοθετης τζαμπα το σκηνικο χαχαχα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΙΟΘΕΤΗΜΕΝΗ
    By dora81 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 12
    Last Post: 02-03-2015, 18:36
  2. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 13:41
  3. ΤΙ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΨΔ
    By stefanos14587 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-03-2013, 05:51
  4. Τι έμαθα από τα χάλια μου...
    By Dimitris78 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2011, 11:20
  5. τι εμαθα σημερα
    By what_is_now in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2010, 17:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •