πηχτο σαλιο εδω και 5 μερες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    5

    πηχτο σαλιο εδω και 5 μερες

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ .ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΡΩΣΤΟΦΟΒΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΗ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΡΩΣΤΙΑ.ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ.ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΗΧΤΟ ΣΑΛΙΟ ΑΦΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΑΛΙ.ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΗΧΤΟ ΣΑΛΙΟ.ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΕΤΡΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ 1.14 ΤΗΝ ΑΛΛΗ 1.22 ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ 1.18 ΝΗΣΤΙΚΗ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ?ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    5
    παιδια σε κανενα δεν εχει τυχει ν εχει ξηροστομια απο αγχος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ναι τοχα γω , επο 8 χρονια , πηγα ΩΡΙΛΑ , δεν εβρισκε τιοτα παθολογικο , μεχρι στοματολογο πηγα , ηταν πολυ ενοχλητικο , και τελικα περασε μολις σταματησα τα αντικαταθλιπτικα , και το γυρισα σε βαλσαμοχορτο , εσυ μπορεις να μην παιρνεις αντικαταθλιπτικα , αλλα η ξηροστομια μετατρεπεται σε σιελλορροια για αντιδραση , οποτε δεν ειναι τιποτα , απλα εγω δεν εχω αρρωστοφοβια , και περιμενα να περασει , και περασε .......

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    5
    ευχαριστω.ειναι πολυ ενοχλητικο και γι αυτο δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    32
    Το ζάχαρο σου δεν νομιζω ότι είναι τέτοιο που να δικαιολογεί το πηχτό σάλιο.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    5

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Lemur View Post
    Το ζάχαρο σου δεν νομιζω ότι είναι τέτοιο που να δικαιολογεί το πηχτό σάλιο.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App
    κι εγω ετσι νομιζω πιστευω πως 90% ειναι ψυχοσωματικο.πρεπει να βρω τροπο να το βγαλω απο το μυαλο μου.αλλα για να το βγαλω απο το μυαλο μου πρεπει να εξαντλησω τους γιατρους

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by κυριακηχ View Post
    κι εγω ετσι νομιζω πιστευω πως 90% ειναι ψυχοσωματικο.πρεπει να βρω τροπο να το βγαλω απο το μυαλο μου.αλλα για να το βγαλω απο το μυαλο μου πρεπει να εξαντλησω τους γιατρους


    Ακομη τοχω σε μικρο βαθμο το σαλιο , απο το 2007 , δεν δινω σημασια ομως , δεν εχω ουτε ειχα σακχαρο , υποθετω οτι ειναι απο το αγχος η την κτθλψη , και δεν ασχολουμαι πλεον , αν επιμενεις ομως πηγαινε σενα στοματολογο .....η πιο καταλληλη ειδικοτητα ...

    θυμαμαι μουχε πει ο ΩΡΛ οτι τετοιο φαινομενο εχει δει η σε βαρεις καπνιστες , και σε ποτες , ελαφρεις η οχι .......

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    5
    παιδια και παλι εγω.υποφερω πολυ απο αυτη τη ξηροστομια.ειναι ανυποφορο.δεν ξερω που να απευθυνθω για να ανακουφηστω λιγο.δεν ειναι ακριβωσ ξηροστομια ειναι πολυ πηχτο σαλιο.κολανε τα χειλια μου και μονιμωσ μια απαισια γευση στο στομα που δεν φευγει.εχω απελπιστει και οσο δεν περνα τοσο γινεται κατι σαν εμμονη.Η ψυχολογος μου ειπε οτι μπορει να χρειαστει να παρω και χαπια αν δεν το δουλεψω μονη μου.Κουραστηκα με αυτα τα ψυχοσωματικα παρα πολυ και μαλιστα σαν χθεσ ξεκινησαν ολα το 1994.απο τοτε παλευωμε τα ψυχοσωματικα.βαρεθηκα κουραστηκα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    32
    Κανε κάτι που σε ευχαριστεί, πήγαινε μια βόλτα, δες καμία ταινία...κάνε δηλαδή κάτι το οποίο θα σε απορροφήσει και δεν θα σκέφτεσαι αυτή τη βλακεία.

    Στην ουσία όλοι αυτό κάνουμε η προσπαθούμε να κάνουμε: να βρούμε μια δουλειά, μια δραστηριότητα κατι τελοσπαντων, ώστε να μην σκεφτόμαστε. Όλοι έχουμε τις άσχημες σκέψεις μας οι οποίες υπεραριθμουν των ωραίων.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Σε 21 μέρες...
    By diomides in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-08-2017, 01:18
  2. Και περνούν οι μέρες. ......
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 20-01-2016, 14:16
  3. aids και σαλιο
    By edim in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2012, 13:21
  4. 36 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 67
    Last Post: 18-04-2010, 17:50
  5. 16 ΜΕΡΕΣ
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 55
    Last Post: 01-03-2010, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •