Τώρα πια το ξέρω πως ποτέ ξανά δεν θα χαμογελάσω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    ΣΥΜΦΩΝΩ.ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΟΚ,ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ?

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    63
    βρισκεσαι αθηνα τωρα?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    136
    ΕΜΕΝΑ ΡΩΤΑΣ?

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    63
    οχι την epakaki

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by epakaki
    Η ζώη και ευτυχία δεν μένουν πια εδώ,
    έφυγαν ταξίδι,
    ποτε δεν θα τις ξαναδώ.
    Είναι μακριά , πολύ μακρια
    και τώρα πια αναρρωτιέμαι
    αν ποτε στ\' αλήθεια τις συνάντησα.

    Ήτανε πλάσματα της φαντασίας μου,
    αφού το μόνο τη σκιά τους κατάφερα να αγγίξω.
    Δεν τις άγγιξα ποτε,
    μονάχα τις κυνηγούσα τις κρύες νύχτες,
    τότε που έψαχνα προς τα που να πάω για τον παράδεισο.

    Αλλά υπάρχει μονάχα μια κόλαση
    και εκεί βυθίζομαι,
    κάθε μέρα όλο και πιο βαθειά,
    αφού η ζωή και η ευτυχία δεν μένουν πια εδώ
    και ούτε ποτε μου τις συνάντησα.

    Τώρα πια το ξέρω πως ποτέ ξανά δεν θα χαμογελάσω
    Το να σου πω ... \"όσο ζεις να ελπίζεις\" θα έχει καμία σημασία για σένα?
    Η \"ευτυχία\" μπορεί να μην μένει προσωρινά μαζί σου ...έτσι κι αλλιώς πάντα φευγάτη είναι ..μην δίνεις και τόση σημασία....αλλά την \"ζωή\" την βλέπω μαζί σου κάθε μέρα...φιλενάδα... ΥΠΑΡΧΕΙΣ ..πίστεψε με... ΖΕΙΣ και προσπάθησε να \"ζεις\" κάθε μέρα σαν να είναι η τελευταία....

    Όλα τα βιώματα και οι τραυματικές εμπειρίες είναι σαν την μαχαιριά ...που όσος χρόνος κι αν περάσει ...το σημάδι δεν φεύγει ...και υπάρχει εκεί για να \"θυμάσαι\" .....αλλά επίσης θέλω να σου πω ότι όσο πόνο κι αν έχεις κάποια στιγμή θα φύγει ...και θα το δεις αυτό που σου λέω ..μόνο αν έχεις υπομονή ....

    Η ζωή δεν έχει πάει κανένα ταξίδι......μπροστά σου είναι αλλά δεν την βλέπεις ...αν κοιτάξεις καλύτερα ..θα την δεις ....ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    epakaki
    Η ζώη και ευτυχία δεν μένουν πια εδώ,
    έφυγαν ταξίδι,

    κάποια στιγμή θα επιστρέψουν, αρκεί εσύ να κάνεις προσπάθεια για τον γυρισμό τους
    κ τότε θα χαμογελάσεις που θα τις συναντήσεις

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    9
    Αυτό που έχω να προσθέσω είναι οτι ο ανθρωπος έχει τεράστιες δυνάμεις μέσα του, μόνο που μερικές φορές πρέπει να τελματώσει για να τις χρησιμοποιήσει.
    Μία σταγόνα αισιοδοξίας αρκεί για να κάνεις την αρχη ....

    Τι εννοείς ¨να σε αποδεχτούν όπως είσαι\"?

    ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....έχεις και εμάς στο πλευρό σου!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Τι να πω... Δεν ξερω αν θα τα καταφέρω... Νομίζω πως δεν θα είμαι ποτε ξανά χαρούμενη

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by epakaki
    Τι να πω... Δεν ξερω αν θα τα καταφέρω... Νομίζω πως δεν θα είμαι ποτε ξανά χαρούμενη
    Χαίρομαι που έστω χρησιμοποιείς το \"ΝΟΜΙΖΩ\"..άρα αυτό σημαίνει πως σου έχει μείνει κάπου στο βάθος ....μια θετική ενέργεια ....\"δούλεψέ\" το αυτό ...ώστε να καταφέρεις να βγάλεις στην επιφάνεια τις καλές σκέψεις σου...και θα δεις που όλα θα φτιάξουν! Προσπάθησε να βάλεις και κάποιο άλλο χρώμα στις σκέψεις σου ...απαλλάξου από απ\'το μαύρο ...δεν σου πάει !!!

  10. #25
    epakaki...αν δεν θες να ξανά γίνεις χαρούμενη, πολύ απλά δεν θα ξανά γίνεις.
    Εσύ αποφασίζεις.
    Σκέψου το....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    Εγώ πάλι γιατί σε πάω με χίλια;;; Γιατί σου βγάζω το καπέλο κοριτσαρα μου;;; Ξύπνα!!! Δεν είσαι το αδύναμο-ευαίσθητο κοριτσάκι του χωριού!!! Είσαι μια νέα, όμορφη γυναίκα, δυναμική και αυθεντική!!! Σπουδάζεις, ζεις μόνη σου, με την σχέση σου, έχεις άποψη για πολλά πράγματα και είσαι και αυθεντική ζωόφιλος!!! Πάτα τους όλους κάτω, μπορείς και ξέρεις πως να το κάνεις... Άντε... Και μη σε ξανακούσω θλιμμένη θα ανέβω Θεσσαλονίκη να σου τις ρίξω ένα χεράκι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Originally posted by kely28
    Εγώ πάλι γιατί σε πάω με χίλια;;; Γιατί σου βγάζω το καπέλο κοριτσαρα μου;;; Ξύπνα!!! Δεν είσαι το αδύναμο-ευαίσθητο κοριτσάκι του χωριού!!! Είσαι μια νέα, όμορφη γυναίκα, δυναμική και αυθεντική!!! Σπουδάζεις, ζεις μόνη σου, με την σχέση σου, έχεις άποψη για πολλά πράγματα και είσαι και αυθεντική ζωόφιλος!!! Πάτα τους όλους κάτω, μπορείς και ξέρεις πως να το κάνεις... Άντε... Και μη σε ξανακούσω θλιμμένη θα ανέβω Θεσσαλονίκη να σου τις ρίξω ένα χεράκι...

    Μπα... Δεν είμαι κ τίποτα το σπουδαίο... Αν ήμουν θα ήταν αλλιώς η ζωή μου... Θα είχα φίλους δίπλα μου, (οι φίλοι μου είναι όλοι φίλοι από μακρια... Όποτε \"μπορούν\" και αν...). Κανεις δεν ενθουσιάζεται με την πάρτη μου... Με ποιον να μοιραστώ τι? Οκ , εχω τη σχέση μου κ το σκύλο μου... Αλλά? νιώθω μόνη μου, πως δεν έχω κανέναν όταν τον χρειάζομαι δίπλα μου κ κάθομαι σαν μαλάκας κ γράφω σε έναν υπολογιστή... τέλεια...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    185
    έλα βρε μικρό μου... κι εγώ μόνη είμαι, αν και έχω σχέση. Από την Κυριακή που τον είδα δεν έχουμε ξαναβρεθεί και ζω σε μια πόλη που δεν έχω κανέναν!!! Ούτε συγγενείς ούτε φίλους, νιώθω ώρες ώρες απέραντη μοναξιά, αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να μη με παίρνει από κάτω! Σε λίγο καιρό θα τελειώσεις τις σπουδές σου και όταν αρχίσεις να δουλεύεις ίσως να δεις και διαφορά στη ζωή σου, κάνε λιγάκι υπομονή και κουράγιο... όλους μας μας πιάνει η απελπισία και η απαισιοδοξία, αλλά πρέπει απλά να την παίρνουμε σαν μια άσχημη ώρα, μην την αφήνεις ανεξέλεγκτη, κάνε και κάτι ενάντια σε αυτό!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    epakaki,

    έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί δεν έχεις φίλους?

    Αν πάρουμε την λογική του αιτίου-αποτελέσματος, τότε σίγουρα κάτι κάνεις -μάλλον άθελα σου- και απωθείς κόσμο.

    Για κάνε κανα 2 προσπάθειες να το βρεις, αλλιώς οκ θα σου δώσω εγώ ένα hint.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    Originally posted by kely28
    Σε λίγο καιρό θα τελειώσεις τις σπουδές σου και όταν αρχίσεις να δουλεύεις ίσως να δεις και διαφορά στη ζωή σου, κάνε λιγάκι υπομονή και κουράγιο...
    Ου καλααα.... Έχω στείλει βιογραφικά σε όλο τον κόσμο και δεν δίνει σημασία κανείς... Αυτό κ αν με απελπίζει!!! Χρειάζεται λέει κονέ για να βρεις δουλειά σε αυτό που θέλω να ασχοληθώ
    ... Άσε αυτό είναι άλλη μια μαύρη σελίδα...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •