Η ΚΑΤΩ ΒΟΛΤΑ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Η ΚΑΤΩ ΒΟΛΤΑ!!!

    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!εχω καιρο να μπω και μπορω να πω οτι μου ελειψε η παρεα σας...με εχει παρει απο κατω αυτες τισ μερες...ολα μου φταινε,νιωθω μονη μου και κουρασμενη...το καλοκαιρι περασε πολυ γρηγορα και στο θεμα κιλα τα πηγα πολυ καλα...εχασα αρκετα...απο οτι μου λεν οι αλλοι που με βλεπουν...γιατι εγω δεν τολμαω να ανεβω σε ζυγαρια...αλλα εγω δεν λεω να ησυχασω....νιωθω ενα απιστευτο βαρος...ψυχικο...γιατι αραγε??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καρδιά μου,μόνο εσύ ξέρεις τι συμβαίνει μέσα σου και τι χρειάζεαι να νιώσεις καλύτερα...
    Κατά καιρούς όλοι τα περνάμε αυτά τα πεσμένα διαστήματα και νιώθουμε μόνοι,κουρασμένοι κι αδύναμοι...
    Η αλήθεια όμως είναι πως έχουμε μέσα μας ανεξάντλητες δυνάμεις που απλά μας περιμένουν να τις αξιοποιήσουμε με την κατάλληλη οπτική...
    Μην υποτιμάς το ότι τα πήγες καλά με το βάρος σου (όλοι ξέρουμε πόσο δύσκολο αλλά και σημαντικό επίτευγμα είναι αυτό!)
    Πάντως ο εγκέφαλος χρειάζεται το δικό του χρόνο να αφομοιώσει την αλλαγή (παρά και την επιβράβευση των τρίτων)
    κι ίσως γι'αυτό δεν αντλείς την χαρά και τη δύναμη που έχεις ανάγκη από τ'αποτελέσματα της προσπάθειας σου...
    Μην πτοείσαι όμως και μην παρατάς ό,τι ξεκίνησες...Η ζυγαριά δεν είναι το ζητούμενο...Μην ανεβαίνεις αν δε θέλεις.
    Η ζωή σου σύντομα θα γεμίσει και με νέα πράγματα,που θα σε βοηθήσουν να βρεις την ψυχική ανάταση που χρειάζεσαι!
    Πίστη,Αγγελίνα μου,πίστη σ'εσένα και στα καλύτερα που μπορείς να διεκδικήσεις!Η ζωή θα σε ανταμείψει!Φιλάκια πολλά!

  3. #3
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια....δεν ξερω τι ειναι αυτη η μελαγχολια..εχω δυναμεις και θα συνεχισω να προσπαθω για το καλυτερο...απλα δεν βλεπω καλη ανταποκριση απο τους αλλους...θα ηθελα να νιαστουν λιγο παραπανω....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Η έγνοια και το ενδιαφέρον είναι κάτι που δεν επιβάλλεται(είτε το νιώθουμε είτε δεν το νιώθουμε)...
    Δε γνωρίζω αν η μη καλή ανταπόκριση οφείλεται και στη δική σου στάση(δράση-αντίδραση)...
    Πάντως πολλές φορές είναι δυνατόν να μας νοιάζονται όντως οι άλλοι,
    απλά πιθανώς όχι με τον τρόπο που εμείς έχουμε ανάγκη ή αναγνωρίζουμε ως έγνοια...
    Καταλαβαίνω τη δύναμη της κοινωνικής αλληλεπίδρασης και τις συνέπειες της στην ψυχολογία μας,
    αλλά όσο μπορείς φρόντισε να δυναμώσεις εσωτερικά και να μην εξαρτάς τη διάθεση σου από τους άλλους...
    Δεν είναι εύκολο,το ξέρω,ούτε σου λέω να απομονωθείς,απλά όσο μπορείς να μην είσαι έρμαιο τους,
    γιατί τότε κάθε προσπάθεια σου για εξέλιξη θα κρέμεται από μια λεπτή κλωστή...
    Κι ας μην φοβόμαστε τη μοναξιά ίσως και τη μελαγχολία...
    Μας φέρνει πιο κοντά στον εσώτερο εαυτό μας...
    Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου!
    Φιλάκια πολλά,Αγγελίνα μου!

  5. #5
    aggela mou geia s
    thelo n s po kati gia mena kai isos katalaveis
    se oli mou ti zoi mexri tora (20 eimai) to mono pou ekana itan n dino.edina edina se olous filous oikogeneia sxeseis
    stekomoun se olous kalitera kai apo adelfi
    omos otan ego eixa t provlimata mou kai auto t aneksigito psixologiko varos pou me varene sixna kaneis de mporouse oute n me katalavei oute n me voithisei 100%
    etsi elega giati eno ego t dino ola giati n mi mporo n paro kai ego voitheia apo kapoion allo?
    edo kai kana trimino allaksa grammi entelos,kai pali noiazomai gia tous allous omos stekomai sta dika mou podia ,katalava oti ego kai mono ego mporo na voithiso apotelesmatika ton eauto mou giati mono ego ksero ti einai auto pou pragmatika apozita etsi psaxno kai vrisko ti me enoxlei ti me varenei
    mou pernei kairo omos to kano kai otan t vrisko prospatho na to diorthoso
    den einai eukolo omos den einai kai akatorthoto
    oso gia tin apoleia ton kilon xilia bravo den einai kai ligo auto!!!!!
    elpizo na se voithisa kapos
    kali sinexeia sti prospatheia s !!

  6. #6
    ευχαριστω πολυ...αληθεια με βοηθαει που σας νιωθω διπλα μου...προσπαθω να καταλαβω τι μου συμβαινει..θα ηθελα να δω πως ζουν...οταν βγαινω με τους φιλους μου επιρεαζομαι αρνητικα...τους βλεπω χορευουν πινουν διασκεδαζουν..και εγω αν και θελω ολα αυτα δεν μπορω λογο των κιλων μου...απλα τουσ ζηλευω..οχι με την κακη εννοια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    "θα ηθελα να δω πως ζουν" ?

    Είσαι η πρωταγωνίστρια της ζωής σου και όχι η ηδονοβλεψίας αυτής των άλλων!
    Η ζωή σου έχει σίγουρα χαρές να σου δώσει αρκεί να της το επιτρέψεις!
    Αν κάτι σε κάνει να νιώθεις άσχημα,μη βάζεις τον εαυτό σου στη θέση αυτή,
    αντιθέτως επιδίωξε μόνο ό,τι θα σε ανεβάσει ψυχολογικά!
    Χρειάζεσαι χαρά κι ενθάρρυνση ειδικά με την προσπάθεια που κάνεις...
    Βγες από την σκιερή γωνιά σου και ζήσε τα 19 σου χρόνια!

  8. #8
    xorepse pies diaskedase kai esi!!!oi filoi s den to kanoun auto epeidi einai adinatoi!!!!apla t exoun kala me ton eauto tous einai ksegniastoi pou leme mexri se ena vathmo(oloi exoume kati pou mas enoxlei)
    t magazia diaskedasis den einai mono gia tous adinatous oute gia t montela einai gia olous
    t dikaioma na pernas kala einai diko s kai den exei na kanei m t kila s
    dld ti emeis oi ''zoumeres'' (etsi mas leo ego xaxaxaxa)tha kleistoume spiti kai tha mpoume se karantina??
    aggela zise tora pou exeis tin anemelia kai ego konta s sena eimai 20 min afisoume t xronia n perasoun anekmetaleuta etsi kopela mou??
    tora pou mporoume
    filakia

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •