ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΑΝΩΜΑΛΙΑ/ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΑΧΥΣΑΡΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλά,δεν είναι μόνο η παιδεραστία...υπάρχουν κι άλλα που δεν περιλαμβάνουν ενήλικες ανθρώπους συναινούντες...
    ʼλλο είναι το θέμα μας ωστόσο...Αφορά τη ρατσιστική οπτική της εικόνας των παχύσαρκων ως ερωτικούς συντρόφους.
    Και σε σχέση με τους τρίτους και σε σχέση με τους συντρόφους μας ,αλλά ακόμα χειρότερα σε σχέση μ'εμάς τους ίδιους!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    Ανωμαλια με την κυριολεκτικη εννοια της λεξης σιγουρα οχι. Αλλα σιγουρα υπαρχει η πιθανοτητα καποιος να μην ελκεται απο ενα παχυσαρκο σωμα. Δεν ξερω αν ειναι ρατσισμος γιατι ειναι θεμα επιλογων. Ρατσισμος κατα τη γνωμη μου ειναι να αγαπας και να εισαι με καποιον αλλα εξαιτιας των κιλων να μην τον εμφανιζεις στον κοινωνικο σου περιβαλλον, και αλλα πολλα θα σημαινε μια τετοια κινηση.
    Παντως στο ολο θεμα η πιο σωστη απαντηση ειναι να μην ειμαστε εμεις ρατσιστες με τον εαυτο μας. Αλλα αν αφησεις τελειως τον εαυτο σου μετα απο σχεση η γαο (οπως οι περισσοτερεσ ελληνιδες νοικοκυρες) λογικο δεν ειναι να ξενερωσε ο αλλος, εστω και σεξουαλικα, ασχετως με το αν σ αγαπαει. Τωρα αν σε εχει γνωρισει με παραπανισια κιλα προφανως ετσι του αρεσεισ.

    (Στο πρακτικο θεμα τα υπερβολικα κιλα δεν ειναι εμποδιο- οταν απλως δεν μπορεις να μετακινηθεις πως γινεται να κανεις σεξ;/ σορυ για την ερωτησ;)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by mcan

    (Στο πρακτικο θεμα τα υπερβολικα κιλα δεν ειναι εμποδιο- οταν απλως δεν μπορεις να μετακινηθεις πως γινεται να κανεις σεξ;/ σορυ για την ερωτησ;)
    Τι να σου πω τώρα,βρε mcan...Απορίες που τις έχεις κι εσύ...Παιδεύεσαι ίσως κάτι παραπάνω,αλλά η δουλειά γίνεται!


    http://www.balaki.gr/_images/kamasutra4IT.jpg

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    112
    Originally posted by mcan
    (Στο πρακτικο θεμα τα υπερβολικα κιλα δεν ειναι εμποδιο- οταν απλως δεν μπορεις να μετακινηθεις πως γινεται να κανεις σεξ;/ σορυ για την ερωτησ;)
    ''οταν απλως δεν μπορεις να μετακινηθεις ''(?!) Το προσπερνω


    Ισα ισα που με τα πολλα κιλα αυξανονται οι .... ερωτικες ''λαβες''.Εχει να πιασει και να πιαστει ο ανθρωπος.
    Εκτος εαν στην αντιθετη περιπτωση καποιος θελησει να πιαστει απο κανα κοκαλο που εξεχει, ασ πουμε απο κανα γοφο η απο κανα πλευρο , η απο καμια σπονδιλικη στηλη που εαν δεν ειναι γιατρος νομιζω πως η ''μοντελα'' παρτενερ απλα θα σφαδαξει.

    Επισης η λεγομενη libido μειωνετε ΤΡΑΓΙΚΑ με την μεγαλη μειωση βαρους οποτε οσο και καλα να αισθανεται με την εμφανιση της μια πολυ αδυνατη κοπελα(βεβιασμενα πολυ αδυνατη),ορεξη για sex ΔΕΝ θα εχει.
    Και εαν ηδη ετοιμαζεσε να γραψεις κατι τυπου: ααα οταν ειχα γινει 23 κιλα εκανα sex περιφημα και το ζητουσα πολυ, σε προλαβα.Μεγα λαθος/ψεμα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    Originally posted by Solitude
    Επισης η λεγομενη libido μειωνετε ΤΡΑΓΙΚΑ με την μεγαλη μειωση βαρους οποτε οσο και καλα να αισθανεται με την εμφανιση της μια πολυ αδυνατη κοπελα(βεβιασμενα πολυ αδυνατη),ορεξη για sex ΔΕΝ θα εχει.
    αυτο ξαναπεσ το! δεν εχω ψαξει γιατι αλλα συμβαινει. Ρε σολ δεν αναφερομουν στους γεματους αναφερομουν σε υπερβολικα παχυσαρκους που ουτε να βγουν απο το σπιτι δεν μπορουν. Βεβαια εχω και μια αλλη απορια, ασχετα απο τη λιμπιντο, οποιος ειναι πχ 30 κιλα κ δν εχει δυναμη να σηκωθει 8α μπορει να κανει σεξ? Δεν νομιζω...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by mcan

    Βεβαια εχω και μια αλλη απορια, ασχετα απο τη λιμπιντο, οποιος ειναι πχ 30 κιλα κ δν εχει δυναμη να σηκωθει 8α μπορει να κανει σεξ? Δεν νομιζω...
    Είπαμε,αφήστε το παιδί να ρωτάει γιατί έτσι μαθαίνει,αλλά αυτές πια οι απορίες σου mcan μου,πολύ Μενεγακίζουν!
    Από το "υπερβολικά παχύσαρκους,που δεν μπορούν ούτε από το σπίτι τους να βγουν"
    μέχρι το "30 κιλά και δεν έχει δύναμη να σηκωθεί", jet lag μ'έχει πιάσει...
    Έχεις ένα θέμα με το κρεβάτι ή μου φαίνεται;Φαντασιώνεσαι σεξ με περπατούρα ή γερανό και ψάχνεις εθελοντές;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    μενεγακιζω μονο περι ποδοσφαιρου.
    Φταιω που διψαω για γνωση :)

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    7
    Σας χρωσταω μια ιστορια εδω νομιζω εεε...(ετσι ειχα δηλωσει στη θεμα που σας συστηθηκα)
    Που λετε λοιπον με κανει καποιος ADD στο facebook χωρις να εχουμε κοινους φιλους και εγω τον δεχομαι (επειδη ετσι κανω γενικα και μετα αν κατι δεν μου παει καλα τους διαγραφω).Ε και αρχιζει να μου μιλαει και να συζηταμε διαφορα και φαινοταν πολυ αξιολογος και ψαγμενος,με επιπεδο "κ ετσι",ρομαντικος και πολυ ενθουσιωδης και ενθουσιαμενος και λεγε λεγε τελοσπαντων με εψησε να βγουμε μια φορα.(δε θελω και πολυ γενικα σε ολες τις περιπτωσεις...μην νομιζετε...ειμαι ευκολοπιστη!)
    Και βγαινουμε που λετε(φυσικα σε πολυσυχναστο μερος οπου δεν ετιθετο θεμα σωματικης ασφαλειας ή οποιουδηποτε κινδυνου)και ερχεται με το λουλουδι του και "μπαινει δυναμικα στο παιχνιδι" και με ριχνει και τα φτιαχνουμε.Μετα απο 2 μερες μου ζηταει να ολοκληρωσουμε(οντας και 8 χρονια μεγαλυτερος απο εμενα ειχε "αλλες" αναγκες).Αλλα φυσικα εγω δε δεχτηκα(αν ειναι δυνατον να εμπιστευτεις καποιον σε 2 μερες και απο τη στιγμη που δεν τον ηξερες ΚΑΘΟΛΟΥ πριν) και με εβαλε σε προβληματισμο το ολο γεγονος αλλα με την προφαση αυτη οτι απλα ειναι μεγαλος και γι αυτο το ειπε και επειδη πιστευε οτι ειμασταν ετοιμοι(?????) και κατι τετοιες βλακειες μου κανει "θα περιμενω οσο χρειαστει" (αφου πρωτα με ειχε ρωτησει σε τι περιοδο κυμαινεται αυτος ο χρονος αναμονης...και ελαβε μια λογικη απαντηση οποτε απο οσο συνειδητοποιησα και μετα γι αυτο δεν δυσανασχετισε και το "επαιξε" ανετος).
    Και μετα απο μια περιπου εβδομαδα απο αυτο βγαινουμε.Και ΜΕΤΑ απο καποιες αρκετα προχωρημενες θα μπορουσαμε να πω περιπτυξεις μου κανει θελω να σου πω καποια πραγματα.Και τι μ λεει..(κρατηθειτε ολοι και ολες!)?
    Μου κανει οτι δε μπορω να περιμενω αλλο να ολοκληρωσουμε και ειμαι μεγαλος αντρας και εχω ορμες και τετοια και...
    "Τωρα που ερχεται το καλοκαιρι και τα πετανε ολες εξω χασε μερικα κιλα να μπορεις να φορας και εσυ τετοια για να μην αναγκαζομαι και βλεπω τις αλλες και ζηλευεις..!^&@%!(@&)!@*>"
    Η αντιδραση μου?Δεν ξερω ειτε απο το σοκ ειτε επειδη ειμαι πολυ ευγενικη σαν ατομο και δεν λεω ποτε σχεδον καταμουτρα αυτο που σκεφτομαι ή βριζω, θυμωνω πολυ,δεν ειπα κατι και γυρισα σπιτι μου μεσα στη στεναχωρια και αδειασα το ψυγειο μου(τι αλλο θα εκανα???)
    Την επομενη μερα φυσικα με πιο πολυ ψυχραιμια του εστειλα μηνυμα και χωρισαμε!Απαπα...πολυ κακη αναμνηση αυτη της ζωης μου...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    283
    ...kai εσυ επρεπε να του πεις...
    ''επειδη και εσυ εισαι μα...ας αντε κανε μεταμοσχευση εγκεφαλου...για να μην σε ακουω και σιχαινομαι ολο το αντρικο ειδος...!!!!!!!!
    χαχαχαχιχιχιχι

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    134
    NADINE παρα πολυ ωραια η γκαλερι σου!

    Εμενα μου αρεσει η 2η, αυτη που ειναι προφιλ και κοιμαται και η πιο... πώς το λένε τωρα; Αυτη που μου ξυπναει το βασικο ενστικτο τελος παντων, είναι η 6η. Ο κυριος της 5ης φωτογραφιας δεν μου αρεσει καθολου, μα καθολου! Εχει ωραια ποδια παντως, αντε να το πω κι αυτο. Η δε τελευταια, δεν ξερω αν το ξερετε, ειναι η Κέητ Μος. Ω ναι! αυτή η μοντέλα - λάβαρο των ανορεξικων των 90s και του λεγομενου "heroin chic" (ρε κατι ονοματα που πανε και βρισκουν οι στιλιστες και οι φασιονίστας!)

    Η 1η και 8η που μαλλον ειναι η ιδια γυναικα, τις βλεπω και κουραζομαι. Αν ξεφυγουμε απο το εργο τεχνης και την τεχνική της απεικονισης σαρκινων όγκων, αυτο το σώμα ειναι δυσβασταχτο για τον κτητορα - με βαζει στο τριπάκι να ριξω ή μαλλον ΝΑ ΜΗΝ ΡΙΞΩ βλεμμα (διακριτικότητα το λενε αυτο τωρα; να μην την φερω σε πιο δυσκολη θεση; ) τελος παντων, το βλεμμα θα ηταν συμπόνιας - νομιζω οτι με αυτους τους ογκους υποφερει. Η σταση που εχει παρει μου φαινεται αβολη....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Το να αποτυπώνεται στην τέχνη,το τελευταίο οχυρό ελευθερίας,η ύπαρξη των "άλλων",άρα οποιασδήποτε διαφορετικότητας,είναι αισιόδοξο και χαρμόσυνο μήνυμα για μένα προσωπικά.

    Αλίμονο αν και στην τέχνη είχε χώρο μόνο η-πολλές φορές-επίπλαστη τελειότητα.Θα θυμήσω πως ο Ρούμπενς,ένας κύριος λόγος που θεωρείται ξεπερασμένος,αντίθετα από άλλους,εξίσου ταλαντούχους ζωγράφους,ήταν ο εξωραισμός της πραγματικότητας,ο ψευδής και εξευγενισμένος στολισμός της,όλα αυτά τα ροδομάγουλα πρόσωπα,οι μύτες που σκαρπελώνονταν με το πινέλο,οι καμπύλες που σμιλεύονταν,κάποια στιγμή ξεπεράστηκαν,γιατί στην τέχνη πρέπει να γυρεύουμε την αλήθεια.
    Το θεωρώ απόλυτα ουσιώδες να υπάρχει στην τέχνη χώρος για όλες τις ομάδες,ανεξάρτητα από οτιδήποτε διαχωριστικό,μέσα στην τέχνη,πρέπει να έχει πρόσβαση ο καθένας να βρει κομμάτια του.Αλλιώς δε μιλάμε για τέχνη,αλλά για προπαγάνδα και καταχώριση προτύπων,που δεν επιφέρουν θετικά στην εξέλιξή της

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ariel σε αυτον απλα επρεπε να του πεις το γνωστο της Βουγιουκλακη"ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΡΚΑ ΜΑΣ!!!"
    Οσο για το ερωτημα που εθεσε η nadine στην πρωτη δημοσιευση θα πω οτι η φαλακρα,η ημυωπια ,η ο πολυ κοντος η πολυ ψηλος η πολυ αδυνατος ,η πολυ βλακας η ο πολυς μαλακας δεν ειναι λιγοτερο η περισσοτερο ασχημο απο τα πολλα κιλα που μπορει να κουβαλαει καποιος.
    Και στην τελικη εγω τα κουβαλαω δεν ζητησα κανεναν να τα σηκωσει!!
    Ομως να πουμε και το αλλο μεταξυ μας βεβαια...
    Ειναι ασχημο πραγμα ,να εισαι ατημελιτη ,η οχι τοσο καθαρη,η με καθολου γουστο ,και συν σε ολα αυτα βαλε να εχεις και παραπανω κιλα!!!Εκει το πραγμα χαλαει!!
    Γιατι ολοι θα εχουμε δει και περιπτωσεις που ενω εχει τα κιλακια της/του με το ζορι θα φορεσει και πρεπει να χωρεσει στο στενο η στο κοντο ,η να της πηγαινει το τρελλο πολυχρωμο εμπριμε ,η το μικροσκοπικο σεξι μικρο ροζ μπικινι!!!!!
    Ειναι λιγο φοβεριστικο ως εικονα δεν νομιζεται?!?
    Το στυλ δεν γνωριζει κιλα.Η ΤΟ ΕΧΕΙς Η ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙς!!!
    Και εαν το εχεις το αναγνωριζουν ολοι και θελοντας και μη το δεχονται και το θαυμαζουν!!
    Γι΄αυτους που γνωριζουν για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε ετσι και αλλιως ειτε ειμαστε χοντρες ειτε οχι!!!
    Οποτε κοριτσια και αγορια cool!!!!Ολα καλα ολα ανθηρα!!!!
    Γι'αυτους που βρισκουν αφορμη τα κιλα για να ειναι αγενης ,απλα ειναι κοσμος με μεγαλυτερα κομπλεξ και προβληματα απο εμας και ξεσπανε σε εμας!!!
    Δεν συμβαινει τιποτα πιο σοβαρο ,σκεφτειται το......
    Εαν γυρισεται και τους ριξεται ενα βλεμμα που θα τα λεει ολα ,θα δειτε πως θα μαζευτουν ...

    ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  13. #43
    irenep
    Guest
    ας μην γελιομαστε μια γυναικα αν περιποιειται τον εαυτο της,ντυνεται ομορφα και κομψα οσα κιλα και αν ειναι μπορει να ειναι θελκτικη. ποσες κοκαλιαρες γδυνονται για να βγουν και μονο αρνητικα σχολια λαμβανουν? το παν ειναι το μετρο!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ΣΩΣΤΗ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ!!!
    Εχεις ολο το δικιο του κοσμου με το μερος σου.
    Και αυτο αποδεδειγμενο απο την καθημερινοτητα μας.

    ΦΙΛΙΑ!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Δεν διάβασα όλα τα ποστς, μόνο το πρώτο, και ομολογώ έμεινα άφωνη. Μα κανένα αγόρι να μη θέλει μια παχουλή γυναίκα; Όντως που έχουμε φτάσει με τα κωλοπρότυπα; Βάζουμε πάνω από όλα την εμφάνιση και μετά τα εσωτερικά χαρακτηριστικά. Και το πάχος δεν ασχημαίνει τόσο το πρόσωπο, όσο το σώμα. Εγώ πχ αν κοιτάω εμφάνιση, κοιτάω πρόσωπο και όχι σώμα, τουλάχιστον να βλέπεται, δεν λέω ότι δεν κοιτάω, αλλά με τα κιλά δεν το καταλαβαίνω. Και τόσο πολύ. Όταν βλέπω και άλλες να τις επιλέγουνε με τα κιλά τους, μου είχε φύγει αυτή η ανησυχία. Anyway, από ότι βλέπω μόνο το αδυνάτισμα μας σώζει

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •