Ηρθα και εγω.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    283
    asteroskoni μπορω να ειμαι η πρωτη μαθητρια σου??χαχα δεν νομιζω οτι θα μπορω εστω να ισορροπησω επανω στα παγοπεδιλα...
    ειμαι φανατικη λατρης του πατιναζ,βλεπω καλλιτεχνικο πατιναζ καθε χρονο και θαυμαζω την απεριοριστη χαρη στις κινησεις.δεν μπορω να φανταστω πως μπορουν να τα κανουν ολα αυτα?!
    εδω στην ελλαδα ,που μπορει να ''μαθει ''καποιος πατιναζ?εστω για χομπυ..
    συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα δεν εχω γνωρισει ποτε καποιον που να εχει ασχοληθει...
    φιλακια!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11
    Κι εγώ λατρεύω το πατινάζ. Evgeni Plushenko δώσμου και πάρε μου την ψυχή. Νόμιζα ότι είχαν κλείσει οι πίστες στην Αθήνα. Πάντως μπράβο σου Αστερόσκονη. Μου φαίνονται απίστευτα δύσκολα όσα κάνουν οι αθλητές του καλλιτεχνικού πατινάζ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by ASTEROSKONI
    Ναντίν για να γίνει τετραπλό άξελ...πρέπει να έχεις φτερά αντί για πόδια!!!χεχεχε...Λοιπόν...επε� �δή το πατινάζ για'μένα είναι η απόλυτη μορφή ελευθερίας (πατινάζ, σκι και καταδύσεις...) δεσμεύομαι πως όποια φτάσει το στόχο της και αν φυσικά το θέλει θα έχει...απεριόριστα μαθηματάκια!!!!Προσωπικά τις πίστες δεν τις άφησα ποτέ, ακόμα καάνω , αλλά έχω εγκαταλείψει τον πρωταθλητισμό...Είναι πολύ σκληρή η καθημερινότητα να ο στόχος σου είναι να ζεις από το άθλημα και όχι να το κάνεις για διασκέδαση...Και για όσους είναι από Αθήνα ή περίχωρα μην ξεχνάτε τη Satin White, την ανοιχτή πίστα της Αράχωβας...Εκεί πατινάρεις σχεδόν μέσα στη φύση...Γι'αυτό, χτίστε σώμα για να αγοράσετε και στολή!!!!
    Αχ!Αστερόσκονη μου!Τι μου θύμισες τώρα...Οι αναμνήσεις ξαναγυρίζουνε και μου θυμίζουνε τα περασμένα...
    Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις...Αράχοβα...Έχω να πάω κάπου εικοσικάτι χρόνια από τότε που συμμετείχα σε κάτι αγώνες σκι...
    Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να κάνω πατινάζ ή καταδύσεις,αλλά θα υπογραμμίσω κι εγώ πως το σκι προσφέρει απόλυτη αίσθηση ελευθερίας
    (που για τους υδροχόους είναι ζωτικής φύσεως!)και να προσθέσω πως έκτοτε ποτέ δεν ένιωσα μεγαλύτερη ευτυχία και ηδονή!
    Κυριολεκτώ!Είναι ό,τι μου έχει λείψει περισσότερο,ό,τι πολυτιμότερο απ'όσα απολάμβανα μου στέρησαν τα επιπλέον κιλά μου...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Προσπερνώ τα του πατινάζ και τα συναφή
    κι επαναφέρω τη θεματική του τόπικ αυτού,
    που είναι η ωραία πεταλουδίτσα μας!
    Τι νέα από το κορίτσι μας;Όλα καλά;
    Πώς περάσαμε τις τελευταίες μας μέρες;

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    7
    Δαναή..... Οπως σου ειπα και στο προηγουμο topic νομιζω οτι εισαι μεσα στο μυαλο μου...


    "Οπότε λέω..άσ'το βρε παιδί μου..άσ'το να πάει όπως πάει..αφού δε θέλει ακόμα..
    εε και περιμένω κι εγώ πότε θα σταθεροποιηθεί η ψυχολογία μου..για να χαθούν μετά και να σταθεροποιηθούν κάπου
    και τα κιλά μου..
    Νομίζω είναι καλύτερο αυτό απ'το να αυξομειώνουμε συνέχεια το βάρος μας..
    καλύτερα να περιμένουμε να'ρθει η ώρα του και του βάρους μας να βρει τη στάθμη που του αρέσει..
    αλλά πρέπει νομίζω να ωριμάσουμε λίγο πιο πολύ ψυχολογικά για να είμαστε έτοιμες κιόλας να το διατηρήσουμε.."



    Νομιζω οτι εχεις απόλυτο δικιο, αυτό όμως ειναι το πιο δύσκολο σημείο (τουλαχιστον για μενα που δεν εχω υπομονη). Ωριμοτητα και χρονος....



    NADNE εδω ειμαι!! Παλευω ακομη, μια μερα γουρουνιαζω, μια μερα ειμαι καλα... Το 3ημερο που ημουν με τους γονεις μου κρατηθηκα απο το φαι και χωρις να το σκεφτομαι σχεδον καθολου. Με το που επεστρεψα στη "φοιτητικη" ζωη ξανα τα ιδια. Ιδωμεν...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Mariposa,μία εβδομάδα πέρασε και μας άφησες στα μαύρα τα μεσάνυχτα μ'ένα "ίδωμεν"...
    Εκτός αν επέστρεψες για τα καλά στη φοιτητική ζωή κι έχουμε τάβλι-καφέ τη μέρα και ποτοκαταστάσεις τη νύχτα...
    Για να μαζευόμαστε,κοπελιά!ʼσκηση ,διατροφή,διάβασμα!(ήχος μαστιγίου εδώ!)Η πεταλουδίτσα μας πιάστηκε...θέλει να πετάξει!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •