ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    6
    Ρε παιδιά με παρεξηγήσατε!!!
    Δεν την έκανα σκαστή! Περιμένω τη μαμά μου να μου πει μια λεπτομέρια της συνταγής και θα την στείλω ΑΜΕΣΩΣ!!!!
    Hopa, Ζωήτσα και Sabe καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ για την υποστήριξη! Πραγματικά την χρειάζομαι μερικές φορές ...κάποιοι γύρω μου δε με βοηθάνε ιδιαίτερα...

    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΛΙΑΡΟΥ! Μπουκιά και έμφραγμα!!!! Θα σας δώσω και Μουσακά συνταγή απίστευτη με ψητές μελιντζάνες και ελαφριά μπεσαμελ (να 'ναι καλά το corn flour) που δε θα μπορεί να σας τον στερήσει καμία δίαιτα!
    Ξέρω οτι είμαι όλο υποσχέσεις...ΑΛΛΑ ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΩ ΟΛΕΣ! χαχαχαα
    Δε θέλω ηθικό χαμηλό παιδιά γιατί θα με πάρει και 'μενα απο κάτω και θα πλυμμηρίσουμε!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Θα θα θα θα θα θα
    Θα θα θα θα θα θα θα θα ... Θα!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    22
    Κανετε συναντησεις στην Θεσσ? Χαχα...
    Γελαω γιατι βρισκομαι και σε ενα αλλο φορουμ και καναμε προσφατα συναντηση. Με περιποιηθηκαν τα καρντασια δεν μπορω να πω!

    Συμφωνω με την Flo για τις συνταγες του Παρλιαρου. Κατ'αρχας χρησιμοποιει πααααααρα πολλα αυγα σε καθε συνταγη του. Ενταξει δεν ανεβαζει τη χοληστερινη (μυθος ειναι) αλλα πολυ λιπος. Μπουκια και εμφραγμα οπως το λες...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    [i]Originally posted by NADINE[
    hopa,προσφέρω εθελοντική προσωπική μαρτυρία και καταγραφή των αντιδράσεων σου στην διαδικασία ανακάλυψης πραγμάτων για σένα!
    Κι αν πριν τον κορμό θέλεις ν'ανακαλύψεις τι νιώθεις και για το παστίτσιο ή τίποτα πατάτες τηγανητές με αυγά ή καμιά πίτσα,μη διστάσεις,σε παρακαλώ...
    Μια που θα παραβρίσκομαι θα σου συμπαρασταθώ σ'όλο το μενού!Μόνο αν γίνεται να σου λυθεί η απορία στα κοντά πριν φύγω για Πάσχα...Όχι πως μετά
    θα χρειαστεί να σου προσφέρει άλλος τις δικές μου υπηρεσίες,αλλά επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο.[/quote]

    Νadine συγνώμη ου θα σε απόγοητεύσω αλλά ο δρόμος προς την αυτογνωσία είναι μοναχικός . . . :)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Ναι,ε;
    Γι'αυτό ο κόσμος τρέχει στους ψυχολόγους,στα σεμινάρια αυτογνωσίας και πληρώνει αδρά,κλείνεται σε κοινόβια,βγάζει τα σώψυχα του σε φίλους,
    διαβάζει βιβλία άλλων και τόσα άλλα,που περιλαμβάνουν τον συνάνθρωπο,πάντα στα πλαίσια της προσπάθειας του να έρθει πιο κοντά στον εαυτό του;
    Αν αυτόν τον μοναχικό δρόμο τόσο καιρό ακολουθούσες,δεν εκπλήσσομαι,που ακόμα τον ψάχνεις!Η πρόταση μου ισχύει για λίγες μέρες ακόμα,πάντως.
    Μετά την αποσύρω και πάω σε άλλη καλή μαγείρισσα να προσφέρω αφιλοκερδώς τις υπηρεσίες μου!Μην πεις μετά πως δε σε προειδοποίησα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    πιο κοντά στον εαυτό του κανείς δεν μπορεί να έρθει μέσω των άλλων . . Μόνο μέσω του Αλλου. . όπου και να πας τσουρέκι σαν το δίκο μου δεν θα βρείς π-ο-υ-θ-ε-ν-ά και κυριολεκτώ.. πάνε σε τίποτα κοινές που μαγειρεύουν με το τσεμπέρι και την ποδιά. . . και αντί για παρλιάρο να σε ταίζουν ρεβανί συνταγή της θείας μαρίτσας . .

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Words...words...words...άμα δε δοκιμάσω δε μπορώ να σε πιστέψω ούτε να σχηματίσω ιδία άποψη...
    Δε θα κάθομαι κιόλας να σε παρακαλάω,κοπελιά!Έχει κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν τσουρέκια
    και μάλιστα προσφέρουν τους καρπούς τους οικειοθελώς και αυτοβούλως και λένε κι ευχαριστώ!
    Ήδη με περιμένουν δύο τσουρέκια Κατερινιώτικα κι ένα από άλλη πρωτεύουσα της Μακεδονίας...
    Δεν έχω ανάγκη το δικό σου,όπως βλέπεις...Εγώ για σένα το είπα,αλλά αν είναι να μας βγει κι απ'τη μύτη...
    Και δεν κατάλαβα τι κακό έχει η ρεβανί συνταγή της θείας Μαρίτσας;Με λίγο παγωτάκι από πάνω,ωραιότατη είναι!
    Τώρα αν ο Παρλιάρος είναι καλύτερος,εγώ προς το παρόν μόνο σε φωτογραφίες έχω δει τα γλυκά του...
    Δεν έχω τ'απαραίτητα συγκριτικά στοιχεία για να καταλήξω σε κρίσεις ανωτερώτητας...Λυπάμαι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    δεν ξερεις απο gourmet χρυσο μου και με λυπείς . . τσουρέκια θα βρεις πολλά σα το δικό μου πουθενά . . .όσο για το ρεβανι...δεν θα το σχολιάσω . . μα τι ειμαστε τιποτα συνταξιουχοι???όσο έχω τα δόντια μου δεν θα υποπέσω σε μαλακο κοινό ευκολο φτηνιάρικο γλυκό. ;)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648


    Ή μας δίνεις να δοκιμάσουμε ή κλείνει εδώ το θέμα!
    Εξάλλου έχουμε ήδη καταχραστεί αρκετά το χώρο του FLOκός!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    μπαααααααααααα ;;;;;;; δεν κατάλαβα, μήπως θα με βγάλεις και έξω απο το δωμάτιο; και του φλόκου καλά του κάναμε, ανάβει φωτιές ετσι και φεύγει . .:)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    και τώρα ας τρελλαθούμε λιγάκι!!! Σ Ο Κ Ο Λ Α Σ Η!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Athens
    Posts
    6
    ahhahahahaha kapoia fili mou me elege floko palia.

    POIOS EINAI O FLOKOS THA TO DOUME! MOUSITSES! hahahaha


    Paidia alitheia tha tis anevasw re. Oso gia sena Nadine, ela paidi mou edw na se taisw egw o,ti thes! Vasilissa tha se exw! Oxi san tin alli tin hopa :P

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    wellcome wellcome flo!!!!!

    :)

    καλή αρχη εδώ και καλή επιτυχία στο στόχο σου!!!! Συναντήσεις σε Αθήνα? Αντε να δούμε!! Εγω το έχω θίξει το θεματάκι, αλλά απάντηση ... Μπα....

    :P

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    χαχαχαχαχα αυτή η άλλη η hopa σ έχει στη μπούκα φλόκο τρώω 2 μέρες ακατάπαυστα εξαιτίας σου γκρρρρρ κι αύριο έχω ζύγισμα τι θα πω στον τρομπαριστό όλο φέτες διαιτολόγο μου ε? ε?ε ? ότι έιχα μια λιγούρα και έπεσα και πάνω σ'ενα φλόκο που έταζε λαγούς με πετραχείλια? τη καμπάνα έχω να φάω δε λέγεται..λιγούρες και υπογλυκαίμιες δεν ξέρει αυτός απο τέτοια..θα σου μεταφέρω τηλεπαθητικώς τις θερμίδες που τσίμπησα εξαιτίας σου,τις διακαιούσαι άλλωστε... αααααααα κι αν αύριο πριγραμμάτιζες να βάλεις το στενό σου τζην.. άστο δεν θα σου κάνει χιχιχιχιχχ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by Flo

    Oso gia sena Nadine, ela paidi mou edw na se taisw egw o,ti thes! Vasilissa tha se exw! Oxi san tin alli tin hopa :P
    Αχ!Φλοκάκι μου!Μόνο να'ξερες αυτή η hopa,πόσο με βασανίζει!!

    Δε φτάνει που δε μου κάνει γλυκά,τα κάνει για άλλους και μου τα στέλνει μετά σε φωτογραφία,
    ωραία παρουσιασμένα και λαχταριστά να υποφέρω... :( Θα σου'ρθω,πεινασμένο και κατατρεγμένο να με φροντίσεις...

    Κι εσύ,άλλη hopa,κάτι έλεγες πρόσφατα για γερμανίδες εκπαιδεύτριες SS.Μήπως εσύ τις εκπαιδεύεις;Γιατί το κατέχεις πολύ καλά το άθλημα...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •