μια αποτελεσματικη γρηγορη διαιτα? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    καλα τωρα ειμαι να σκασω που σας εβαλα σε τετοιο μονοπατι... για την ακριβεια εδειξα ενα δρομο που δεν εχω ακολουθησει ομως...κ μαλλον ουτε προκειται επειδη αποφασισα να αρχισω κανονικα διαιτα με το διαιτολογο μου ...σκεφτηκα πριν παω στο διαιτολογο να την κανω κ εγω αλλα μετα συνηδειτοποιησα αυτο που ειπαν ολα τα παιδια εδω (δυστηχως τωρα τα ειδα) οτι το μονο που θα καταφερω θα ειναι προσκαιρη απωλεια πολλων κιλων με παραλληλη πτωση του μεταβολισμου μου.
    Σκεφτειτε κατι, αν μπορειτε να πειθαρχησετε σε τοσο αυστηρες διαιτες γιατι να μη μπορειτε να πειθαρχησετε σε σωστη διατροφη χωρις στερησεις με απωλεια 1 κιλο την εβδομαδα καθαρο λιπος?
    Επισης ενα ευχαριστω σε κλεανθη και solitude γιατι μπορει να νομιζετε οτι κανεις δεν ακουει,,,ομως δεν ειναι ετσι. Διαβασα τις αποψεις σας και σε αλλα θεματα κ ετσι πειστηκα να μη κανω πειραματισμους με ακραιες διατροφες. αν μπορουν να θεωρηθουν καν τετοιες!

  2. #62
    Originally posted by badgirl
    καλα τωρα ειμαι να σκασω που σας εβαλα σε τετοιο μονοπατι... για την ακριβεια εδειξα ενα δρομο που δεν εχω ακολουθησει ομως...κ μαλλον ουτε προκειται επειδη αποφασισα να αρχισω κανονικα διαιτα με το διαιτολογο μου ...σκεφτηκα πριν παω στο διαιτολογο να την κανω κ εγω αλλα μετα συνηδειτοποιησα αυτο που ειπαν ολα τα παιδια εδω (δυστηχως τωρα τα ειδα) οτι το μονο που θα καταφερω θα ειναι προσκαιρη απωλεια πολλων κιλων με παραλληλη πτωση του μεταβολισμου μου.
    Σκεφτειτε κατι, αν μπορειτε να πειθαρχησετε σε τοσο αυστηρες διαιτες γιατι να μη μπορειτε να πειθαρχησετε σε σωστη διατροφη χωρις στερησεις με απωλεια 1 κιλο την εβδομαδα καθαρο λιπος?
    Επισης ενα ευχαριστω σε κλεανθη και solitude γιατι μπορει να νομιζετε οτι κανεις δεν ακουει,,,ομως δεν ειναι ετσι. Διαβασα τις αποψεις σας και σε αλλα θεματα κ ετσι πειστηκα να μη κανω πειραματισμους με ακραιες διατροφες. αν μπορουν να θεωρηθουν καν τετοιες!
    για μενα δεν χρειαζεται να ανησυχεις badgirl..καταλαβα το επικινδυνο της υποθεσης..λιγο λιγο κ σιγα σιγα..εβγαλα τα προγραμματα του διαιτολογου μου κ εγω,π ειχα ακολουθησει κ παλιοτερα !! φιλια σε ολους!!

  3. #63
    Δυστυχώς μπορούμε με χονδρικά μαθηματικά να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα.

    Ένα κιλό λίπους είναι περίπου 7000 θερμίδες. Αυτό σημαίνει ότι θες να χάσεις 70000 θερμίδες σε 40 μέρες.

    ʼμα κάνεις τη διαίρεση, βλέπεις ότι πρέπει να λαμβάνεις 1750 θερμίδες λιγότερες ανά μέρα από όσες χρειάζεται να παίρνεις για να διατηρήσεις το βάρος σου.

    Το πόσες θερμίδες χρειάζεται να παίρνεις, μπορείς να το βρεις εύκολα από εδώ http://www.bmi-calculator.net/bmr-ca...dict-equation/

    Όσο και να σου βγάλει όμως (κάπου ανάμεσα στις 1900-2600 θερμίδες μάλλον ανάλογα τα κιλά σου), βλέπεις ότι δεν πρέπει να τρως σχεδόν καθόλου για να φτάσεις στον επιθυμητό στόχο. Αυτό είναι μεν εφικτό, αλλά από την άλλη ο μεταβολισμός σου θα επιβραδυνθεί με αποτέλεσμα μόλις ξαναρχίσεις να τρως κανονικά, να πάρεις πίσω πολύ γρήγορα βάρος.

    ʼρα καλό θα ήταν να αναθεωρήσεις τον στόχο σου και να τον κάνεις 10 κιλά μέχρι το Πάσχα, έτσι ώστε να φύγουν μια και καλή και να μην ξανάρθουν!

  4. #64
    Ωπ, τώρα είδα ότι αναθεώρησες οπότε το προηγούμενο ποστ είναι λίγο πολύ άκυρο!

  5. #65
    ναι κοπελα μ..λιγο πολυ καταλαβα οτι οταν κανω ακραια πραγματα μετα η πεφτω με τα μουτρα η μενω ωρες νηστικη κ ολο αυτο γινεται φαυλος κυκλος! απλα οταν σε πιανει καμια φορα λες "εγω θα τα χασω" κ περιμενεις να δεις αποτελεσμα απο αυριο κιολας..δν γινεται..θελει σιγα σιγα κ υπομονετικα..ααα!! κ να το βγαλουμε κ λιγο απο το μυαλουδακι μας!! εμενα ξερετε με βοηθαει πλ κ μια αλλη σκεψη... "καθε αυριο κ καλυτερα!! πως θ αρχισει να φαινεται κανονικα κ τοτε ποιοσ μασ πιανει!! " :)

  6. #66
    ερωτηση !!! σημερα νοιθω πολυ δυνατη !!! ξεκινησα την μερα μ με φουλ διαθεση κ σκεφτομαι να κανω μια αποτοξινωσουλα με φρουτα κ γιαουρτια!! προσοχη!! μονο για σημερα!! ωσ τωρα εχω πιει 2 φυσικους χυμους!! τι λετε? ξερει κανεις να με βοηθησει για την συνεχεια της ημερας? κ συγνωμη αν ρωταω πολλα..αλλα μηπως ξερετε αν πρεπει να αποφυγω κτ? πχ καφε,τσαι,ζαχαρη,αλατι.. ευχαριστω... :)

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    αν τα θυμαμαι καλα απεξω τελειως χοντρικα μπορεις να φας 3 γιαουρτια (επιβαλλεται μαλλον) κ πολλα φρουτα. αν θες πιο συγκεκριμενα να σου πω αυριο γιατι ειμαι στη δουλεια...

  8. #68
    αχ ναι αν μπορεις! για την επομενη βδομαδουλα !! :)

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    σοφακι ειχα ανοιξει νεο τοπικ με θεμα αποτοξινωση τοτε. ελπιζω να το ειδες. δε μπορουσ ανα σε βρω να στο πω.
    Στο θεμα τωρα, μια αποτελεσματικη διαιτα ειναι να μειωσετε οσο αντεχετε το βραδυνο σας, αν μπορειτε μονο ενα γιαουρτι ακομα καλυτερα...

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •