Ρουχα για γαμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455

    Ρουχα για γαμο

    Καλημερα,

    κοριτσια τα φωτα σας.Ψαχνω καταστημα στην Αθηνα για φορεμα για γαμο.Παντρευετε η κολλητη μου και θελω να παρω κατι ομορφο.Ξερετε κανενα καταστημα που να χει καλα και ωραια ρουχα για παχουλες? πχ το Charly εχει για παχουλες ή να μην δοκιμασω καν να παω μην ξεφτυλιστω?Δοκιμασα στο Monsoon αλλα ειναι πανακριβα(ισως ξαναπαω μηπως φεραν κατι πιο οικονομικο).
    Εχετε τπτ υποψιν σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Καλημερα!
    To Mat fashion εχει πολύ όμορφα ρούχα ριξε κι εκεί μια ματιά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εγω στο ματ οταν εψαχνα για το γαμο του αδερφου μου δεν εβρισκα τπτ τοτε ημουν και 120 κιλα σχεδον ...
    και κατεληξα στο μαρινα ριναλντι στο κολωνακι ..
    λιγο τσιμπιμενες τιμες αλλα απιστευτα ρουχα και πολυ προσεγμενα ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    sourkouna μου το τελευταιο φορεμα που πηρα απο το charly το φοραγα μέχρι τα 90 κιλά περίπου, με ύψος 1,62,αρα καταλαβαίνεις περίπου τις αναλογίες μου από όσο θυμάμαι είχε κ μεγαλύτερο νούμερο.τα ρούχα στην ματ δεν μου αρέσουν καθόλου πια,μου φαίνονται πολύ πρόχειρα ραμμένα κ υπερτιμημένα από άποψη τιμής.Καποια καλά ρούχα έχει κ η ulla popken ,τα οποία ομως από όσο μου έχουν πει δεν τα φέρνουν σε ολα τα καταστήματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    και εγω αυτο ειχα παρατηρησει στο ματ ... προχειροδουλεια ..
    για καθημερινα ντυσιματα οκ κατι ειχαν .. αλλα για κατι πιο 'επισημο'΄δεν ειχα βρει τπτ ..
    και μαλιστα θυμαμαι δεν αγχχνομουνα για το γαμο .. ελεγα οκ μωρε θα παω στα ματ κατι θα βρω ... ( δεν μενω αθηνα .. και ετσι κατεβηκα απλα για ψωνια)
    και οταν ειδα πως τπτ δεν μου αρεσει απογοητευτικα και ελεγα τι θα κανω τωρα ...
    αλλα ευτυχως βρηκα!!
    και το κυριοτερο αυτα που βρηκα μου αρεσαν πολυ, και ενοιωθα καλα, σημαντικο για εμενα!
    γιατι σημασια εχει να αισθανεσαι καλα με αυτο που φορας .. νοιωθεις καπως για τα παραπανισια κιλα .. μην εχεις και επιπλεον αγχος για το πως φαινεσαι ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Κορίτσια και το φαινομενο έχει πολύ ωραία ρούχα. Εγώ από εκεί είχα πάρει το φόρεμα των αρραβόνων μου, και ήμουνα με 130 κιλά και γιγαντομαστία, και όμως ήταν πολύ ωραίο πάνω μου.

    http://www.phenomeno.gr/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    πριν από 2 χρόνια που παντρευόταν ο αδελφός μου είχα παει στο φαινομενο κ είχε μόνο μεγαλίστικα ρούχα ,ταιριάζαν στην μάνα μου που είναι 60 χρονών και εκτός αυτού πανάκριβα!γιατί όταν βλέπεις μία απλή μακό μπλούζα στα 70 ευρώ σκέψου κάτι λίγο καλύτερο πόσο έχει :duh: τελικά έραψα ένα ωραιοτατο μαύρο δαντελένιο φόρεμα ντουπλαρισμένο με χρυσο-καφέ υφασμα κ στο μέγεθός μου ήταν κ όπως το ήθελα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Εδώ εμάς το φαινόμενο έχει και πολύ ωραία μοντέρνα ρουχαλάκια. Και σε λογικές τιμές. Το φόρεμα τότε το είχα πάρει 60 λίρεσ δηλαδή 100 ευρώ περίπου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Εγω ειπα το Ματ επειδή θυμάμαι πως ειχα πάρει κατι πολυ ωραία φορέματα και μια χαρα καλοραμμένα αλλα οχι πολύ ακριβά,θεωρώντας οτι 80-120 Ε είναι λογική τιμή για ενα φόρεμα αλλα αυτό είναι υποκειμενικό.
    Επίσης τωρα που το σκέφτομαι εγω είμαι άνθρωπος που ζει μ΄'ενα μαύρο φόρεμα χειμώνα-καλοκαίρι,δεν μάρέσουν τα χρώματα,τα εμπριμέ κλπ. και απο εκει μαύρα φορέματα πήρα!λολ

  10. #10
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    38
    καλημερα sourkouna,
    δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα εαν θελεις κατι σχετικα μοντερνο και οχι τοσο τσουχτερο στις τιμες θα σου ελεγα να κοιταξεις σε ενα καινουργιο μαγαζι στο mall,,που λεγεται vertice,,δεν γνωριζω αμα εχει και αλλου,,μπες και στο www.vertice.gr να δεις περιπου εαν ειναι του γουστου σου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    arte μου γιατι καλέ φοράς μαύρα???γενικά δεν σου αρέσει να βλέπεις χρωματα τριγύρω ή απλά να τα φοράς εσύ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    αααα σωστά και το vertice έχει ωραία ρούχα σε λογικές τιμές και μόλις άνοιξε και καινουριο κατάστημα στο εμπορικό δίπλα από το ΙΚΕΑ στο ποτάμι και έχει και μαγαζί και κοντα στην πλατεια αμερικης και στο Μall και δεν θυμάμαι που αλλού

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    99
    Originally posted by aggeloydaki
    arte μου γιατι καλέ φοράς μαύρα???γενικά δεν σου αρέσει να βλέπεις χρωματα τριγύρω ή απλά να τα φοράς εσύ?
    ααα οχι οι άλλοι μάρέσει να φοράνε χρωματάκια και μάλιστα στην κολλητή μου φωνάζω όταν τη βέπω ολο με μαύρα:starhit:
    εμένα όμως έτσι μάρέσει να ντύνομαι έτσι,δεν ξέρω γιατι,μαύρο φόρεμα και μπότες το χειμώνα και μαύρο φόρεμα με πέδιλα το καλοκαίρι.
    ε το σπάω λιγάκι με ασημένια κοσμήματα,κανα φουλαράκι ισως αλλα ως εκεί.
    ααα φέτος πήρα και μπλέ ελεκτρικ γοβάκια!!!!(αλλα τα φόρεσα μόνο μια φορά στο γραφείο και μετά τέλος :sniff: )

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Να στε καλα ρε κοριτσια γιατι πελαγωσα.Εχω ενα γαμο τον Μαιο και ενα τον Ιουνιο και φοβομουν οτι δεν θα βρω τπτ.
    who is who μου ειμαι 28 και γενικα μου αρεσουν τα ρουχα με χρωματα.Δεν ψαχνω κατι πολυ επισημο(τουαλετα κλπ)αλλα κατι αερινο γιατι θα ναι σε κτημα ο γαμος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •