Συσφυξη και αλλες συμβουλες που μου ειπαν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131

    Συσφυξη και αλλες συμβουλες που μου ειπαν

    Σκεφτηκα να κανω ενα ποστ που θα μοιραστω τρικ για τα οποια μπορω να εγγυηθω. Επισκεφτομαι εναν χειροπρακτικο που ειναι επισης και ψαγμενος στα φυσικα προιοντα, τα οποια ΔΕΝ πουλαει ο ιδιος, ειναι απλα η γνωση του. Θα ανανεωνω τη λιστα με ο,τι νεοτερο και ο,τι βλεπω οτι οντως κανει δουλεια.
    ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΣΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΠΡΟΙΟΝ Η ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ, μη νομιζετε οτι παω να πασαρω κατι. Ουτος η αλλιως, ολα που μου εχει πει μεχρι τωρα, δεν ειναι κατι που δεν βρισκω στη κουζινα μου.


    Για αυτα που μπορω να πω οτι πετυχαν :

    Α. 1 κουταλια του γλυκου μελασσα απο ζαχαροκαλαμο το πρωι.

    Τι κανει: Δινει ενεργια και σταδιακα φευγουν οι μαυροι κυκλοι κατω απο τα ματια. Περιεχει μεγαλη ποσοτητα Καλιου μαζι και αλλα θρεπτικα. Βγαινει απο τη λεξη Καλλος για τις ευεργετικές του ιδιοτητες στη εμφάνιση.

    Δικη μου εμπειρια: Δεν ξερω αν ισχυει, παντως το κονσιλερ μου πηρε δρομο. (σε συνδιασμο με φυσιολογικο υπνο). Οποτε αληθεια η οχι, καλο μου εκανε.

    Προμηθευση : Βιολογικα προιοντα στο σουπερ μαρκετ, ΠΡΟΣΟΧΗ να ειναι απο ζαχαροκαλαμο και οχι απο σταφυλι. Επισης ειναι καλο υποκαταστατο ζαχαρης σε γλυκα-κεικ αν σε ενδιαφερουν τα θρεπτικα συστατικα του φαγητου σου.

    Β . Ποδολουτρο.

    Τι κανει: Αποτοξινωση

    Μεθοδος: Πριν αρχισεις πρεπει να πιεις 2 ποτηρια νερο και ειτε μια κουταλια μελι, η ενα λουκουμι (να ενεργοποιηθει η γλυκοζη αλλιως απλα θα πλυθεις).
    Σε μια λεκανη με ζεστο νερο μεχρι τον αστραγαλο, βαζεις μεσα

    - 2 κουταλιες αλατι
    - 1 κρασσοποτηρο ξυδι απο κρασι
    - ενα φυσικο πρασσινο σαπουνι (απο ελαιοτριβειο ειναι το καλυτερο, αλλα μπορεις να βρεις απο σουπερ μαρκετ, αλλα ΟΧΙ χημικο σαπουνι, πρεπει να ειναι αναγκαστικα φυσικο σαπουνι λαδιου)

    Με ενα σφουγγαρι σωματος, βρεχεις το σφουγγαρι και τριβεις για 20 δευτερολεπτα τα μπουτια σου, και με τα πελματα τις γαμπες. (Δεν σκυβεις για να μη κοψεις τη ροη του αιματος στα ποδια), εναλλαξ για 35' με διαλλειματα αναμεσα στη εναλλαγη των ποδιων για 1-2 λεπτα. μετα απο λιγο μπορεις να βγαλεις το πρασσινο σαπουνι. Το κανεις ανα 2 μερες.

    Δικη μου εμπειρια: Κι ομως πετυχαινει. Νομιζα στη αρχη οτι το νερο λασπωνε απο το σαπουνι, αλλα μετα απο μερικες φορες δεν λασπωνε το νερο. Το σφουγγαρι λασπωνει και αυτο, δεν θα χρησιμοποιησεις το ιδιο δευτερη φορα, το πετας. Επισης το δερμα μου το αισθανομαι πολυ πιο καθαρο. Ενα διαφορετικο καθαρο, οχι το "εκανα μπανιο" καθαρο.

    Για αυτα που θα δοκιμασω:

    Α. Χαμομηλελαιο

    Τι κανει: Συσφιξη σωματος.

    Προμηθευση: Η κουζινα σου. Ζεσταινεις σε ενα κατσαρολακι ελαιολαδο (κατα προτιμηση δικιας σου παραγωγης η καποιου που ξερεις) ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΑΣΕΙ. Ριχνεις μεσα ειτε φρεσκο χαμομηλι, ειτε φακελακι τσαγιου (καταπροτιμηση φρεσκο), το αφηνεις μεσα μεχρι να κρυωσει το λαδι, το στραγγιζεις και βαζεις το λαδι σε ενα μπουκαλακι και το χρησιμοποεις σαν λαδι σωματος με 1-2 λεπτα μασαζ μεχρι να αποροφηθει. (Προτιμηση μετα απο μπανιο/ντουζ που οι ποροι ειναι ανοιχτοι)
    Το χαμομηλι περιεχει φυσικη κορτιζονη (να μη μπερδευτει με το φαρμακευτικο) το οποιο βοηθαει στη συσφιξη δερματος και εχει και αντισυπτικες ιδιοτητες.

    Δικια μου εμπειρια : Δεν το εχω κανει ακομα, πρεπει να αξιωθω να βγω να μαζεψω χαμομηλι. Δεν θα εκπλαγομουν αν ειναι η καλυτερη μεθοδος συσφιξης, τα φυσικα πραγματα τεινουν να ειναι καλυτερα.


    Β. Αφεψημα Κιμινου.

    Τι κανει: Για τυμπανισμο, φουσκωματα, Καθαριζει τα εντερα και αποτρεπει Εκκολπώματα του παχεους εντερου (http://www.gastrenterologicoiatreio....id=38&Itemid=9)

    Προετοιμασια αφεψηματος: Βραζουμε σε 1,5 λιτρο νερο 5 κουταλακια του γλυκου ΑΚΟΠΑΝΙΣΤΟ κιμμινο. Το αφηνουμε να κρυωσει, ΤΟ ΠΙΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΡΥΟ. Στραγγίζουμε, βαζουμε το αφεψημα σε ενα μπουκαλι νερου και το βαζουμε στο ψυγειο.

    Πινουμε 3 φορες την ημερα απο ενα κρασοποτηρο (πρωι, μεσημερι, βραδυ) για 2 εβδομαδες.


    Δικια μου εμπειρια: Δεν ξερω αν εννοει οτι λειτουργει σαν φυσικο υπακτικο, αλλα ξερω οτι τα καθαρκτικα δεν καθαριζουν, απλα σπρωχνουν, ε.. Κιμμινο ειναι, δεν θα παθω και τιποτα αν το δοκιμασω, ισα ισα, εχω κατι φουσκωματα και αν σκεφτεις οτι πληρωνουν στο εξωτερικο ινστιτουτα για να σου καθαριζουν τα αντερα (colonics) καλυτερα να πιω κατι στο σπιτι.

    Πρωτη Εβδομαδα με το αφεψημα: Προς το παρον, τιποτα περαν της ευχαριστης γευσης και μυρωδιας.

    Μερα 4η στη πρωτη εβδομαδα: ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑ! δεν ξερω αν ειναι συμπτωση, αλλα εχασα τα κιλα της κατακρατησης και τα εσω μου λειτουργουν σαν ρολοι, χωρις να εχω τη αισθηση η αντιδραση λες και πηρα καθαρκτικα μετα απο φαγοποτι με ελλειψη φυτικων. Θα συνεχισω και τις 2 εβδομαδες.
    ... to be continued!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,266
    Ωραια1Μην ξεχασεις να μου πεις γιατο λιναροσπορο πληηηηηζ-στο θεμα τι εφαγα σημερα:wink2:

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    24
    Πολύ καλό με ενδιαφέρει η Συσφιξη σωματος. Μετά από χειρουργίο μπορεί η μέθοδος να έχει κάποια μικρά αποτελέσματα στο σώμα που πέφτει? Αναρωτιέμαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by Aris
    Πολύ καλό με ενδιαφέρει η Συσφιξη σωματος. Μετά από χειρουργίο μπορεί η μέθοδος να έχει κάποια μικρά αποτελέσματα στο σώμα που πέφτει? Αναρωτιέμαι
    Σιγουρα κακο δεν θα κανει, χαμομηλι ειναι και λαδι, δε παιζουν χημικα. Δεν χανεις τιποτα, το πολυ πολυ να ενυδατωθει πολυ το δερμα σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by lessing
    Ωραια1Μην ξεχασεις να μου πεις γιατο λιναροσπορο πληηηηηζ-στο θεμα τι εφαγα σημερα:wink2:
    Ναι, εκανα ποστ =)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Πολυ ωραιο ποστ, να σαι καλα mairy..Eχω και μαυρους κυκλους...... Θα σε παρακαλουσα εφοσον και αν ειναι ευκολο και ανεξοδο την επομενη φορα που θα τον επισκεφτεις να τον ρωτησεις για τις ραγαδες εαν γνωριζει κατι. Ευχαριστω πολυ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by magia
    Πολυ ωραιο ποστ, να σαι καλα mairy..Eχω και μαυρους κυκλους...... Θα σε παρακαλουσα εφοσον και αν ειναι ευκολο και ανεξοδο την επομενη φορα που θα τον επισκεφτεις να τον ρωτησεις για τις ραγαδες εαν γνωριζει κατι. Ευχαριστω πολυ

    θα το πω μολις ξαναπαω, εχω ραντεβου παλι μετα το πασχα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    130
    Originally posted by MerryMaker_Misery
    Originally posted by magia
    Πολυ ωραιο ποστ, να σαι καλα mairy..Eχω και μαυρους κυκλους...... Θα σε παρακαλουσα εφοσον και αν ειναι ευκολο και ανεξοδο την επομενη φορα που θα τον επισκεφτεις να τον ρωτησεις για τις ραγαδες εαν γνωριζει κατι. Ευχαριστω πολυ

    θα το πω μολις ξαναπαω, εχω ραντεβου παλι μετα το πασχα.
    οκ.. ανυπομονω.....ευχαριστω και παλι

  9. #9
    Προσοχή με το κύμινο. Ανοίγει την όρεξη.:blush:

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    Originally posted by ratataplan
    Προσοχή με το κύμινο. Ανοίγει την όρεξη.:blush:
    παιζει, μου ηρθε μια παρομηση για κατι, αλλα βαριομουν να μαγειρεψω:tumble:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,131
    πρεπει να θυμηθω να κανω το χαμομηλολαδο...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,527
    επαναφερω το θεμα μιας κ ειναι η εποχη του χαμομηλιου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    76
    πολυ καλο ποστ παντως και μια αλλη μεθοδος συσφηξης που ειναι δοκιμασμενη ειναι να τριβεις με βρεγμενη παλαμη κοκους νες καφε ειχει αποτελεσμα με 3 φορες την εβδομαδα.... φιλακια
    :smilegrin::smilegrin:

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    75
    μελάσσα πως βρίσκω βρίσκω το εξωτερικό; κανείς καμιά ιδεά;

    αυτό με τον καφέ πώς ακριβώς το κάνεις;

    χμμμ ωραίες ιδέες πρέπει να τις κάνω!

    Μαίρη και άλλες ευπρόσδεκτες! Ειδικά για τις ραγάδες θα ήθελα και εγώ καμιά καλή ιδέα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    76
    καλημερααα αυτο με τον καφε εχεις ως εξης 3 φορες την εβδομαδα βρεχεις τις παλαμες σου με νερακι και επειτα περνεις νες καφε στα χερια σου χουφτιτσες και τριβεις τα σημεια που θες να γινει η συσφηξη

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •