100kg μοσχαρακι εεεεε γοργονα ηθελα να πω :P
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118
  1. #1

    100kg μοσχαρακι εεεεε γοργονα ηθελα να πω :P

    1OO kg μoσχαρακι
    αλλα νταβραντισμενο, γυμνασμενο εννοω οποτε και σουλουπωμενο σωμα το κατα δυναμη
    172 υψος
    με μαγιο στην παραλια, λετε να σηκωσει κymmα???xaxaxaxaxa

    απλως κανω πλανο, βρε κοριτσια κι αναρωτιεμαι αν θα kolymphsw fetos η 8α παει χαμενο κι αυτο το καλοκαιρι και να περιμενω να φτασω καμια 80αρα. στα 80 ειμαι αξιοπρεπεστατη για παραλια, με θυμαμαι. μετα που παχυνα, το εκοψα το αθλημα. τοτε δε γυμναζομουν ομως. με τη γυμναστικη το σωμα αναμορφωνεται κυριολεκτικα.
    εδω στα 125 και εχω αρχισει να βλεπω γυναικα στον καθρεφτη παλι...
    τι λετε? θα κανω μπανιο φετος η οχι?DD
    100 κιλα και στο υψος μου, εχει βγει καμια σας στην παραλια?
    εννοω σε παραλια με κοσμο κι οχι σε καλντεριμιee?E?ΕΕ?

    ΥΓ για να μη γεννηθουν αποριες, ποτε θα προλαβω να χασω 25 κιλα και πως, κατα τον αυγουστο το υπολογιζω.ειναι 5 μηνες απο τωρα. μια χαρα γινεται και με υγιη τροπο αν εχεις πειθαρχια στη διατροφη και γυμναζεσαι αρκετα οπως εγω. εδω εχασα 5 κιλα τρωγοντας πολυ αλλα πιο καθαρα απ οτι πριν και απλως οντας συνεπης με τη γυμναστικη μου.αν θυμαστε ειχα πει οτι ξεκινουσα διαιατα 2000 θερμιδων αλλα τελικα δεν την κρατησα. ετρωγα παραπανω εννοειται και χτυπαγα και γλυκα. αλλα τις 2000 θερμιδες προσπαθουσα να τις παιρνω καθαρες σαν να εκανα οντως διατα. δηλαδη ηταν απαχα ψητα κρεατα ψαρια λαχανικα φρουτα γαλακτ χαμηλων λιπαρων και ψωμι ολικης η πολυσπορο. κι απο λιπη μονο ελαιολαδο και ξηρους καρπους. to thema einai oti ektos twn 2000 κατεβαζα και διαφορα αλλα.
    par ol ayta exw xasei 5 kila!! h systhmatikh askhsh einai megalh ypothesh, re paidia.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Προσωπικα ειμαι 1.69 και πλεον 100kg. Περσυ το καλοκαιρι ημουν 110 και μια χαρα μπανακια εκανα(και σε beach bar σε νησια κιολας).Οταν ημουν 65kg ντρεπομουν πιο πολυ απ'οτι τωρα και φορουσα ολοσωμο.Ομως εδω και 3χρονια φοραω "μπικινι" κιολας (σορτσακι απο κατω).Ανκαι 100kg κοιλια ευτυχως δεν εχω αλλα περιφερεια.Το θεμα ειναι οτι εγω λατρευω τη θαλασσα και πλεον αποφασισα οτι δεν προκειται να με κρατησουν μακρυα της τα κιλα μου.
    Τα χρονια Ιολη περνανε και ειναι κριμα να μην χαιρομαστε τη ζωη μας επειδη ειμαστε καποια κιλα παραπανω.Εμενα παντως γνωμη μου ειναι να πας φετος θαλασσα.Και με καινουριο μαγιο κιολας

  3. #3
    sourkouna egw ημουν πολυ κομπλεξικη με το βαρος μου. πολυ ομως. κ ειμαι δηλαδη. παντως στα κιλα που ειμαι τωρα δε βγαινω παραλια με ΤΙΠΟΤΑ ας ειναι και μικρη η ζωη κι ας ηταν να πεθαινα κι αυριο. ειναι αδυνατον να εμφανιστω ετσι.ποσο μαλλον μπροστα σε γνωστους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Καλημέρα Ιόλη μου!!! Εγώ πάντος πέρισι με 130 κιλά, και σε πισίνες πήγα, και σε παραλίες, και ένιωθα και υπέροχα. αν εσύ νιώθεις ωραία με το σώμα σου, τότε τί σε νοιάζει αν σχολιαστείς ή οχι?

  5. #5
    πως ειναι δυνατον ενας ανθρωπος 130 κιλων και 125 οπως εγω να νιωθει καλα με το σωμα του, βρε πωλινακι;
    ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ. Εκτος αν λεει ψεμματα. Στην περιπτωση αυτη, πασο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Στον πλανήτη Happy
    Posts
    455
    Και γω δεν ηθελα με τιποτα να παω και ντρεπομουν στη αρχη (τους αγνωστους) αλλα ευτυχως οι φιλοι μου παντα μου λεγαν σε οποιον δεν αρεσει ας μην κοιτα.Και νομιζω οτι εχουν δικιο.Ειχα βαρεθει να μην πηγαινω στη παραλια ή να πηγαινω μονο σε παραλιες ερημικες.
    Εφοσον κανεις διατροφη και γυμναστικη θα χασεις βαρος και θα αλλαξει η ψυχολογια σου εντελως μεχρι τοτε.

  7. #7
    Originally posted by sourkouna
    Και γω δεν ηθελα με τιποτα να παω και ντρεπομουν στη αρχη (τους αγνωστους)
    εγω παιδια το τεραστιο προβλημα το εχω με τους γνωστους. δεν αντεχω την ιδεα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Originally posted by ioli
    πως ειναι δυνατον ενας ανθρωπος 130 κιλων και 125 οπως εγω να νιωθει καλα με το σωμα του, βρε πωλινακι;
    ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ. Εκτος αν λεει ψεμματα. Στην περιπτωση αυτη, πασο.
    Γιατί βρε συ Ιόλη είναι αδύνατον? Εγώ πάντα ένιωθα καλά και πάντα ένιωθα όμορφη είτε τότε που ήμουν 150 κιλά, είτε στα 130 είτε τώρα στα 125. Και δεν δυστάζω να φορέσω κάτι που μαρέσει ή οτιδήποτε. Και επειδή νιώθω ωραία, φαίνομαι και ωραία.

    Δηλαδή είμαι ψεύτρα επειδή νιώθω καλά και όμορφη όπως και νάμαι? Αυτό που έχω μέσα μου βγένει και έξω μου Ιόλη μου, και αυτό είναι που κερδίζει και τους άλλους.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Εγώ πάντως πιο πολύ ντρεπόμουν πιτσιρικάς στα 100 που είχα βυζάκια παρά τώρα. Κανονικά τα μπανάκια μου, βέβαια όλες οι δραστηριότητες εκτός νερού(ρακέτες, βόλεϋ, beach bar και φυσικά τάβλι) γίνονται πάντα με μπλούζα, μη το ξεφτυλίσουμε κιόλας.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Originally posted by sourkouna
    Τα χρονια Ιολη περνανε και ειναι κριμα να μην χαιρομαστε τη ζωη μας επειδη ειμαστε καποια κιλα παραπανω.
    Θα συμφωνησω παρα πολυ με τη σουρκουνα,γιατι κατι παρεμφερες σκεφτομουν οταν διαβαζα το μηνυμα σου και την απορια σου δλδ για το αν εισαι ΟΚ για παραλια με 100 κιλα.

    Αρχικα,ποιος καθοριζει το ποτε ειμαστε ΟΚ για να παμε να απολαυσουμε το μπανακι μας;

    Παντως,το καλοκαιρι του 2009, εκανα και πολλες διακοπες και μια χαρα τα μπανακια μου και σε πολυσυχναστες παραλιες και ημουν κι εγω 100!Και μαλιστα εχουμε και περιπου το ιδιο υψος..Μπικινι φορουσα κανονικοτατα!
    Ασε που εσυ γυμναζεσαι τοτε ενω εγω ημουν στα 100 κιλα εντελως αγυμναστη!
    Λοιπον,διαλεξε ενα ωραιο μαγιουδακι που να σε κανει να νιωθεις ομορφα (εγω ειχα παρει ενα μαυρο,ωραιοτατο και το εχω ακομη γτ το στηθος μου δεν εχει μικρυνει και το κατω μερος εχει κορδονακια) και απολαυσε οσο περισσοτερο μπορεις το καλοκαιρακι που ερχεται!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Θα σου έλεγα να κάνεις την προσπάθειά σου, αλλά χωρίς άγχος και χρονοδιαγράμματα. Στα εκατό κιλά μου, προσπαθούσα να με παραμυθιάσω ότι αισθάνομαι άνετα στην παραλία, η ψυχούλα μου όμως το ήξερε. Γιατί, κακά τα ψέμματα, είμαστε οι αυστηρότεροι κριτές του εαυτού μας και εμείς και μόνον εμείς ξέρουμε πότε αισθανόμαστε άνετα με το σώμα μας.
    Συμφωνώ ότι τα παραπάνω κιλά μας δεν πρέπει να μας εμποδίζουν να χαιρόμαστε τη ζωή, αλλά από τη στιγμή που ξέρουμε ότι κάτι δεν πάει καλά με την εικόνα μας, καλό είναι να προσπαθήσουμε να τη βελτιώσουμε. Όσα κιλά και να χάσεις κέρδος θα είναι. Οπότε μην αγχώνεσαι, προσπάθησε και όλο και κάτι καλό θα προκύψει!

  12. #12
    Originally posted by filipparas
    βέβαια όλες οι δραστηριότητες εκτός νερού(ρακέτες, βόλεϋ, beach bar και φυσικά τάβλι) γίνονται πάντα με μπλούζα, μη το ξεφτυλίσουμε κιόλας.
    xaxa σωστος ο παιχτης. και καλοκαιρι απολαμβανει και δεν κοροιδευει τον εαυτο του/

  13. #13
    Originally posted by polinaki1983
    Originally posted by ioli
    πως ειναι δυνατον ενας ανθρωπος 130 κιλων και 125 οπως εγω να νιωθει καλα με το σωμα του, βρε πωλινακι;
    ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ. Εκτος αν λεει ψεμματα. Στην περιπτωση αυτη, πασο.
    Γιατί βρε συ Ιόλη είναι αδύνατον? Εγώ πάντα ένιωθα καλά και πάντα ένιωθα όμορφη είτε τότε που ήμουν 150 κιλά, είτε στα 130 είτε τώρα στα 125. Και δεν δυστάζω να φορέσω κάτι που μαρέσει ή οτιδήποτε. Και επειδή νιώθω ωραία, φαίνομαι και ωραία.

    Δηλαδή είμαι ψεύτρα επειδή νιώθω καλά και όμορφη όπως και νάμαι? Αυτό που έχω μέσα μου βγένει και έξω μου Ιόλη μου, και αυτό είναι που κερδίζει και τους άλλους.
    Ρε Πωλινα, δεν εχω καμια προθεση ουτε να μαλωσω ουτε να σε προσβαλω. Αλλα βρε κοριτσι μου φασκεις και αντιφασκεις. Μια παρουσιαζεσαι οτι αισθανεσαι υπεροχη στα 150 (το εχεις ξαναπει και σε ενα αλλο θεμα αυτο) μια κοιτιεσαι στον καθρεφτη και ψαχνεις να βρεις την Πωλινα που εχασες και εισαι μεσα στην πικρα τη μαυρη που ειναι και το λογικο στα τοσα κιλα(125) Αν θυμαμαι εισαι πιο κοντη απο μενα, πως ειναι δυνατον να εφτασες τα 150 και να ενιωθες ομορφη και μια χαρα. Ας η δουλευομαστε μεταξυ μας. Μεταξυ κατεργαρεων αν μη τι αλλο ειλικρινια, ρε παιδια. Να κανεις 2 βηματα δε θα μπορουσες , θα ποναγε η μεση και θα βογγαγε η καρδια, οχι να ενιωθες και ομορφα ποσο μαλλον ομορφη.
    Αποφασισε πως νιωθεις για το βαρος σου και προσπαθησε να τα λογια σου να εχουν ακεραιοτητα, να μην ειναι μια φορα ετσι μια αλλιως. Δε σου τα λεω με κακια αυτα, μα την παναγια.

  14. #14
    Originally posted by polinaki1983
    Και δεν δυστάζω να φορέσω κάτι που μαρέσει ή οτιδήποτε. Και επειδή νιώθω ωραία, φαίνομαι και ωραία.
    Με συγχωρεις, αλλα καταλαβαινεις τι λες? Οσο ωραια και να νιωθεις, δεν ειναι δυνατον να φαινεσαι ωραια στα 130 και 150 κιλα με ο,τι κι αν φορεσεις οπως λες.Το να φορας ο,τιδηποτε σε αυτα τα κιλα, ειναι δικαιωμα σου αλλα ΔΕ θα φαινεσαι ωραια φορωντας ο,τιδηποτε. Για να μη σου πω οτι στα 150 οτι δεν υπαρχει τιποτα που να σε δειχνει ωραια γιατι πολυ απλα δεν εισαι ωραια. Το σωμα ειναι μια μπαλα. Ειναι παραμορφωμενο. Και ντερεκι 180 να ησουν, παλι τα ιδια θα ισχυαν, ποσο μαλλον στο υψος σου.Εχω υπαρξει 150, ειναι το ανωτερο που εχω φτασει, ξερω πολυ καλα για τι πραγμα μιλαω.
    ΑΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ κι ας σκεφτομαστε τι λεμε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,557
    Bρε Φιλιππε!Οχι και παιδοβουβαλο!Οκ,τα ειχες τα κιλακια σου αλλα δεν ειναι και κατι το τοσο ασχημο οσο πιστευεις!

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •