Πρωινο ξυπνιμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    Πρωινο ξυπνιμα

    Λοιπον θα ηθελα να μοιραστω αυτο το γεγονος με αλλα ατομα.Το πρωινο ξυπνιμα για μενα παντα ειναι δυσκολο διοτι ποτε δεν νιωθω χορτασμενη απο υπνο,και παντα ειμαι κακοκεφη τις πρωινες ωρες.Πραγματικα με εχει κουρασει πολυ αυτη η κατασταση το περναει κ καπιος αλλος αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    TO NA MHN XOPTAINΩ YΠNO EINAI KAΘHMEPINO ΦAINOMENO AKOMA KAI AN KOIMHΘΩ ΠOΛΛEΣ ΩPEΣ.
    AYTO IΣΩΣ NA EXEI NA KANEI ME THN ΠOIOTHTA TOY YΠNOY.OΠOTE AN ΔEN KOIMAΣAI KAΛA EINAI KAI ΛOΓIKO NA EIΣAI KAKOKEΦH.

    TO ΠAPAΞENO ΘA HTAN NA HΣOYN ΣTHN TPEΛH XAPA OΠΩΣ EIMAI EΓΩ OTAN ΞYΠNAΩ AKOMA KAI AN EXΩ KOIMHΘEI MONO 3 ΩPEΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Εγω κοιμαμε γυρω στις 8 ωρες αρκετα για ενηλικο αν8ρωπο αλλα δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια γιατι ξυπναει ο γιος μου συχνα και κοιμαμαι κατα της 1.30 παντα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Βασικα αν ο υπνος ειναι διακοπτομενος η σε δωματιο με πολυ φασαρια,βουητα,ζεστη,τοτε το πιθανοτερο ειναι να μη σε ξεκουραζει ο υπνος.Εγω αντιμετωπιζω τον χειροτερο ολων των ηχων καθε πρωι,αυτον του ξυπνητηριου....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν θελω να σας κανω να αισθανθειτε ασχημα αλλα εγω οταν ανοιγω τα ματια συνηθως πεταγομαι σαν ελατηριο απο το κρεβατι φρεσκοτατος,οχι παντα βεβαια μερικες φορες σερνομαι ψαχνοντας να βρω το μπρικι του καφε.
    Απο οτι εχω καταλαβει εχει να κανει με το ποσο καλα περασα την προηγουμενη μερα μου,κατα ποσο ηταν \"πλουσια\".
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Χερομαι για σενα κιπ.Εγω απο ανεκαθεν ετσι ξυπνουσα και μαλιστα οσο ειμουν παντρεμενη ξυπναγα ακομα πιο θημωμενη λολ και ετημη για καυγα δεν ξερω γιατι ισως επειδη εβεπα τον αντρα μου.κα8ε πρωι τον εβλεπα κ μου σπαγανε τα νευρα γιατι δεν δουλευε και ποτε και δεν μαφηνε να κανω καμια δουλεια(ασχετο εμ το 8εμα)
    και τελεταια τον βλεπω συνεχια ονειρο τον πρωιν δεν ξερω γιατι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Empneustns
    Βασικα αν ο υπνος ειναι διακοπτομενος η σε δωματιο με πολυ φασαρια,βουητα,ζεστη,τοτε το πιθανοτερο ειναι να μη σε ξεκουραζει ο υπνος.Εγω αντιμετωπιζω τον χειροτερο ολων των ηχων καθε πρωι,αυτον του ξυπνητηριου....
    ΓIA AYTO MIΛHΣA ΓIA ΠOIOTHTA YΠNOY.
    BAΛE ΓIA ΞYΠNHTHPI MIA MEΛΩΔIA ΣTO KINHTO ΠOY ΣOY APEΣEI.ΘA ΞYΠNAΣ ΠIO EYXAPIΣTA

    Originally posted by keep_walking
    εγω οταν ανοιγω τα ματια συνηθως πεταγομαι σαν ελατηριο απο το κρεβατι φρεσκοτατος
    AYTO MOY ΣYMBAINEI ΠANTA.AKOMA KAI ΣTO ΣTPATO ΞYΠNOYΣA MEΣA ΣTH TPEΛH XAPA ΣTIΣ 4 TA ΞHMEPΩMATA
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    καπου ακουσα πως εχει να κανει με το σε ποια φαση υπνου βρισκεται ο οργανισμος την στιγμη που ξυπνας....
    υπαρχει η REM κατα την οποια κοιμασαι ελαφρα και κατα την οποια ονειρευεσαι και η φαση του βαθυ υπνου.
    Αν ξυπνησες στην φαση του βαθυ υπνου τοτε εισαι χαλια..οταν δεν κοιμασαι καλα ολη μερα εισαι χαλια που να σου συμβαινει καθε μερα αυτο...
    μηπως βλεπεις ονειρα που σε εξαγριωνουν και μετα δεν τα θυμασαι κ απο πανω....??εγω πολλες φορεσ ξυπναω και ειτε εχω νευρα ειτε μεσα στην μαυριλα επηρεασμενη απο ενα ονειρο που δεν θυμαμαι κιολαςς

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    δεν βλεπω πολλα ονειρα απλα τελευταια βλπω ονειρο τον προν αντρα μου και τους καυγαδες που ειχαμε ακομα κ τις καλες στιγμες που ειχαμε αλλα δεν νομιζω να φταιαει αυτο γιατι απο παντα ετσι χαλια ξυπναω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ
    Ινστιτούτο Ψυχικής Υγείας Παιδιών και Ενηλίκων

    http://www.inpsy.gr/Articles/Slepp_and_sleep_disorders.htm

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    seyxaarhstv

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Εγώ κοιμάμαι άπειρες ώρες... Ίσως γιατί όταν είμαι ξύπνιος δεν περνάω καλά οπότε προτιμώ τη διέξοδο του ύπνου. Αλλά και όταν ξυπνάω κουρασμένος νιώθω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ox shmera eimai palia xalia eleos pia.exo arxisei k den nio8o kala pia.4 meres perno ta nea farmaka ta cypralex kai arxhsa pali toyw emetous gamtoo.den 8a gino pote kala .8a ta kopso m fenete ta farmaka k exo kai tromera neyra olh mera shmera.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •